Skocz do zawartości

Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- Porzucic na jakis czas caly ten historyczny bagaz [...]

- Tworzyc filmy tanie. Wypracowac styl ktory bedzie doceniany jako niepowtarzalny za granica za pomoca dostepnych metod.

- Nie dofinansowywac z budzetu PISF filmow, scenariuszy ktore zglaszaja firmy. Jedynie etiudy, projekty studenckie powinny znalezc dofinansowanie. Jezeli firmy chca miec pieniadze na film powinny same je zdobyc. (Dlatego burze sie powyzej bo PI dostalo dofinansowanie z PISF na film ktory jest fanaberia tej firmy i na ktorej zarobia ewentualnie oni a nie Polacy. Ten film nie zmieni tego ze nagle przyjada i zaczna krecic w Polsce bo to bedzie prawdopodobnie film slaby prowadzony przez niedoswiadczony team)

 

[...]Filmy moglyby czesciowo byc realizowane w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wroclawiu (CeTA) gdzie istnieje niezbedny sprzet i przestrzen.

 

Po pierwsze PISF nie jest finansowany z budżetu, z tego co mi wiadomo, a co najwyżej z abonamentu telewizyjnego, biletów kinowych, itp. Pośrednio z kieszeni widzów, ale nie z kieszeni wszystkich podatników.

 

CeTA... to całkiem malowniczy przykład. Właśnie robi film Michała Rosy „Szczęście Świata”. Wiesz jaki? Tani? Może bez bagażu historycznego? Nie! Historyczny! Dofinansowany z PISF na 3 mln. A wiesz kto siedzi w tym roku w komisji PISF ds. filmów fabularnych? Nie zgadniesz. Michał Rosa. Nic w tym złego oczywiście, ale to taka ciekawostka.

Mogę jeszcze wspomnieć o tym, że CeTA koprodukuje*film Loving Vincent. Taki wiesz, w rozpoznawalnym drogim holenderskim stylu. ;)

 

Mogę się mylić, bo nie chce mi się*szukać na tej mało przejrzystej stronie pisfu, ale wydaje mi się, że PI dostało póki co na Wiedźmina dofinansowanie 150 tys i mam nieodparte wrażenie, że wykorzystali to efektywniej niż CeTA swoje 3 000 000. Jeśli ktoś ma inne dane, to proszę o sprostowanie.

 

Oczywiście nigdzie nie napisałeś, że CeTA czy ktokolwiek inny idzie w kierunku zgodnym z Twoimi przemyśleniami. Wydaje mi się niestety,*że w biznesie, w którym rządza reguły ekonomiczne i polityczne, Twoje pomysły są trochę zbyt naiwne. Kto miałby to wszystko regulować i właściwie po co? To dałoby się wprowadzić w statucie towarzystwa pasjonatów kina, ale nie w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, wracajac na krotko do tego romantycznego posta. Musialem ostatnio spedzac wiecej czasu wsrod roznych narodowosci i zaczynam to o czym piszesz dostrzegac mimo wszystko jako ogromna ale niedoceniana zalete Polakow. Malo ktora nacja skaluje swoja wiedze i doswiadczenie horyzontalnie. Oczywiescie skutkuje to przesytem specjalistow od wszystkiego w jednym miejscu ale na arenie m.narodowej to bardzo unikalna zdolnosc. Dodajac do tego inna genialna ceche, ktora tez uwaza sie w kraju za wade od wiekow czyli natychmiastowa asymilacje z otoczeniem - co krytykujemy np. Jako zapominanie polskiego po miesiacu w UK - mamy do dyspozycji niesamowity profil samodzielnej jednostki z latwa adaptacja do otoczenia. I zgadzam sie, wystarczy kilka takich osob by przeludnic kazda konwersacje, ale jako jednostki majac swiadomosc naszych zalet - bo sa to bardzo unikalne zalety - mozemy spokojnie kierunkowac sie na sukces.

Oczywiscie nie uswiadczysz w polsce nigdy dobrobytu przez taki uklad ale tez nie znajdziesz po przekroczeniu granicy narodu jednostek z cielecymi oczetami czekajacego na to, by ktos napisal za nich ich wlasne losy. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CeTA to wymysł Rybczyńskiego, i szczerze mówiąc rzecz jest chyba mocno przekombinowana i za droga w stosunku do możliwości.

Widziałem kilka "dzieł" tam stworzonych i wyglądały jak produkcje z lat 80-tych z okresu fascynacji blue boksem ;)

Edytowane przez Marcolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baggins - Jak dla mnie Keanu Reeves nie jest głupim pomysłem.

Fizycznie myślę że spokojnie da radę. Doświadczenie z Roninów powinno pomóc (walki z potworami itd.).

Charakteryzacja by podziałała to look też by się zgadzał.

Jedyne "ale" to głos który musi pasować do Geralta oraz jego gaża i ewentualny grafik na rok 2016.

Edytowane przez ModCoyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zart czy nie, ale ten gosc po lewej to jeden z pierwszych hakerow na swiecie. dzialal w latach 80tych z tego co pamietam, i z tych czasow jest zdjecie (marny fotomontaz btw).

 

Serio zastanawia Cię czy to żart? ...a koleś po lewej to dla mnie człowiek z mema pt. "Twój stary jest mistrzem gry w komputer". Swoją drogą wrzucił jakiś czas temu, dosyć dawno, swoja aktualną fotkę, w powiedzmy podobnej pozie :-)

 

Dziadek3D z banem, to fakt, ale to nie było też tak, że On się z kimś tam ostro pokłócił? Z tego co pamiętam to tych historii było pełno... sam brałem udział w tworzeniu kilku. Swoją drogą ciekawi mnie jakby tutaj to skomentował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dywagowac tutaj dlaczego wogole mnie nie ruszaja komentarze na temat tego dlaczego CeTA czy inne miejsca maja sie obecnie tak jak sie maja. Moj pomysl powyzej mowil oczywiscie o tym ze w Polsce sa miejsca w ktorych daloby sie zrobic pewne rzeczy gdyby ktos sie za to porzadnie wzial i polaczyl kilka departamentow w jeden office. I da sie takie rzeczy zrobic tylko trzeba miec madrego ministra i pare innych osob.

 

ale wy polaczki jak zwykle musicie zaraz wywalic komentarzem jaki to zly pomysl, jak bardzo ktos jest skorumpowany itd itp.

Dlatego lubie, wrecz uwielbiam wam czasem pisac chamskie trollskie komentarze. Bo jak widze jak wrzecie to az sama przyjemnosc. Mozna sie oprzec z browarem o fotel i podziwiac jak posty zaczynaja splywac. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy polaczki

 

A Ty co niby? :D Kenejdien? :D

 

@olaf - zgodze sie z tym co mowisz. Napisalem to w reakcji na to nasze piekne narzekanie na wszystko - w zasadzie pol zartem tylko. Bo sam jak widze kolejny film z Hollywood o superbohaterze to juz nawet nie zastanawiam sie czy go ogladac. Nawet nie pirace tego bo szkoda mi czasu. Ale z drugiej strony od wielu lat kino polskie lezy i kwiczy - ogladam sobie stare filmy nasze bo jak zakosztowalem nowego kina to potrawa szybko podeszla mi do gardla i jakis smutek mnie ogarnal.

Ani jestesmy jakims wybitnym narodem, ani jakims totalnie beznadziejnym. Pelno u nas kretynow i sporo ludzi madrych. Jak wszedzie. Ani specjalnie nie jestem dumny z bycia Polakiem ani sie tego wstydze. W Polsce tez sa McDonaldy pelne a ludzie zreja popcorn ogladajac kolejna czesc XYZ-Manow jak w US. Mysle ze troche sobie wmawiamy to jacy to wspaniali jestesmy i wyjatkowi. Ot jeszcze jeden kraj, ktory ma jakas swoja historie, jakies plusy, jakies minusy. Bawi mnie zarowno robienie z nas Narodu Wybranego jak i robienie z nas ostatniej ofiary.

Kibicuje naszym bo lubie Wiedzmina, lubie produkcje PI i TB dal sie poznac od tej dobrej strony jezeli o mnie chodzi. Niech chlopaki robia - bedzie na co popatrzec. Jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy polaczki jak zwykle musicie zaraz wywalic komentarzem jaki to zly pomysl, jak bardzo ktos jest skorumpowany itd itp.

Dlatego lubie, wrecz uwielbiam wam czasem pisac chamskie trollskie komentarze. Bo jak widze jak wrzecie to az sama przyjemnosc. Mozna sie oprzec z browarem o fotel i podziwiac jak posty zaczynaja splywac. pozdrawiam.

 

Ja chyba znam alter-ego nordena. Nagrywa od wielu lat na YT :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi>//

Znam paru takich co wyjezdzaja tylko po to by starac sie o RS by na stale zostac w danym miejscu. Ja jednak jakos specjalnie o stalej emigracji nei mysle moze dlatego ze jeszcze chcialbym w kilka innych miejsc pojechac.

 

Ale tez chcialbym sie uwolnic od pracy w tym czy innym korpo wkrotce, bo zazwyczaj osoby pod ktorymi musisz pracowac to ludzie ktorzy nie powinni sie tym zajmowac albo tacy ktorzy zajmowali sie czyms innym wczesniej i nie potrafia toba zarzadzac poniewaz masz zupelnie inny skillset i nie mozesz sie nigdy dogadac. Mowisz ze cos da sie zrobic w taki sposob ktory pozwala na opedzenie kilku rzeczy naraz. Mimo to oni ciagna cie w dol by zrownac do ich miernego poziomu ktory sa w stanie zrozumiec. Po prostu nie ogarniaja co do nich przed chwila powiedziales (niskie IQ) wiec probujac zachowac wlasne ego leada jako ten ktory juz o grafice wie wszystko : ) proponuja ci klasyczne tepe, wolne metody ktorymi do wykonania pracy podaza wiekszosc. Sa tez dobrzy managerowie, ale to rzadkosc 10-15% z nich. Jak sie trafi na takiego to praca jest jak cud miod.

 

Kogokolwiek nie spotykam jednak tez narzekaja na wlasne rzady i wlasne kraje... Tak wiec to nie tylko nasza domena by narzekac na wlasny kraj. Tak wogole nei wiem co to niby znaczy byc kanadyjczykiem... Ani oni nie maja jednego jezyka...ani nie sa w pelni niezalezni. Pelno imigrantow z azji. Prawie brak wlasnej kultury bo wszystko jest jak w US. Krotka historia i brak starych budowli. Nie mam pojecia co to moze znaczyc byc kanadyjczykiem szczerze mowiac ; ) Z mojej perspektywy oni tu tylko robia zakupy w marketach, pracuja i biegaja w parku ; p

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden chodzi oto że tak trochę obrażasz wszystkich jak leci. Niema niczego w złej krytyce ale ty po prostu pojechałeś..

 

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Pan Grygier aka Norden to i z oczu na trolla wygląda :D Naprawdę nie rozumiem tego, że go wszyscy tak tolerujecie. Dziadek już by 5 razy stąd wyleciał a ten jeszcze siedzi.

Idź pan panie Norden malować sobie te ekstenszyny i usuń konto, dla dobra ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, wracajac na krotko do tego romantycznego posta. Musialem ostatnio spedzac wiecej czasu wsrod roznych narodowosci i zaczynam to o czym piszesz dostrzegac mimo wszystko jako ogromna ale niedoceniana zalete Polakow. Malo ktora nacja skaluje swoja wiedze i doswiadczenie horyzontalnie.

 

Przestań, bo beknę ze śmiechu na widok tej propagandy sukcesu bez sukcesów na tej zielonej wyspy, przecież to żałosne co napisałeś, o tej "nacji skalującej swoją wiedzę i doświadczenie", szczególnie doświadczenie hehe:), już nie napiszę z czym mi się to kojarzy :). Ostatnie dekady to pasmo totalnych nieszczęść tego kraju. Polacy są już prawie tak "wysoko" jak Bułgarzy czy jeszcze bardziej bezrozumni Ukraińcy niemal we wszystkim, a szczególnie w swojej zbiorowej mądrości. Nie wątpię w istnienie wybitnych jednostek, które są fetowane przy każdej okazji i mają przez to zupełnie inny obraz rzeczywistości, ale one są w tym kraju zajęte tylko sobą i niczym więcej, bo taki jest propagowany model życia w zatomizowanym społeczeństwie gdzie wszyscy walczą ze wszystkim o okruszki i kęs. Wszyscy żrą się miedzy sobą jak sfora wściekłych wilków, jeden drugiego utopiłby w łyżce wody za 5gr, ale odbierz im wszystkim ten syfik to się rzucą solidarnie i fanatycznie do walki jak bracia, choćby nie wiem jak ten syfik cuchnął i jak głupie było to posunięcie... Za granicą Polacy są najmniej solidarną ze sobą nacją i można o tym też długo opowiadać :). ps. szczególne zabawne w kraju gdzie największy ruch społeczny swego czasu nazywał się "Solidarność" hehe) i nawet wtedy nie był z nikim solidarny.

 

Możecie się dalej oszukiwać, bo to też jedna z "zalet" Polaków :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony od wielu lat kino polskie lezy i kwiczy - ogladam sobie stare filmy nasze bo jak zakosztowalem nowego kina to potrawa szybko podeszla mi do gardla i jakis smutek mnie ogarnal.

 

Przyznam szczerze, że mam to samo, ale tamto stare kino lat 50/60/70/80 oraz początku 90 było specyficzne, jeszcze na tym klimacie pojechało trochę późniejszych filmów, ale w pewnym momencie szlus, zaczęło się papugowanie amerykańskiego kina, a jak każdy wie, to nikomu nigdzie na świecie jeszcze nie wyszło, to znaczy wyszło, było śmiesznie i/lub żałośnie - obawiam się, że Wiedźmina made in Poland czeka to samo, bo jesteśmy już zbyt zamerykanizowani.

 

Nie zmienia to tego, że lubię dalej amerykańskie kino, bo tego też oczekuje od rozrywki przed ekranem, a im to cały czas to samo wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - nie wiem kim bym sie musial otaczac, zeby z wlasnej woli, dla rozrywki zapuscic sobie taka Stefanie by Dziadek3D. Przypuszczam ze musialby to byc juz specjalistyczny personel...

Skrajnosci nie sa dobre. A kino Amerykanskie ma zarowno mase smiecia jak i dobrych filmow. Tylko ze te lepsze niekoniecznie zarabiaja najwiecej i maja mega reklame. Ale wybierac w czym jest.

 

Co do Wiedzmina - na prawde, dajmy mu najpierw szanse. To samo bylo z grami - zawsze jest ten pierwszy raz. Moze bedzie kaszanka a moze nie. Jakby was zapytali jakie szanse ma Wiedzmin na swiecie to raczej nikt by nie wywrozyl mu takiej kariery. A jednak jakos sie dalo. Mimo tej "slowianskosci" caly swiat sie giera zachwycal. Niektorzy nawet ksiazki przeczytali. Albo przynajmniej komiksy :D Dlaczego mialoby nie dac sie z filmem?

Jakbym mial wrozyc juz to cos mi sie wydaje, ze na swiecie sie spodoba a u nas beda jojczyc ze "zbyt amerykanski" ;) Choc z drugiej strony sukces ma wielu ojcow... Kto wie, poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, można żyć jak w filmie "La Zona", albo w środku, albo na zewnątrz, tylko co jest prawdą, zawsze obiektywną?. To, że kilku decydentów i/lub tzw.opiniotwórców wszyscy wszędzie fetują i pokazują im najlepsze strony wszystkiego na co spojrzą nie wynika prawda tylko ich wypaczony punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o otoczeniu bylo do kogo innego narzekajacego na miernoty dookola.

 

Acha - to w punkt :D

 

@wujek_kane - no dokladnie. Napisalem "mimo" odnoszac sie do tych co to wieszcza jak to slaby film bedzie. Cholera wie, moze bedzie i slaby ale ciezko miec pewnosc. Pewnosc to mozna miec tylko w odniesieniu do partii, ze nie spelni obietnic wyborczych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie słowiańskości po angielsku :), ale jak to sprzedać Amerykanom, gdzie ponad połowa to dysfunkcyjne imbecyle napakowani pustymi kaloriami, chociaż świetni klienci łykający papkę za dulary ;). Angielski pasuje tak do słowiańskości jak niemiecki do japońskich filmów!. Trudno nawet bardzo uchwycić słowiańskiego ducha będąc pod ciągła presją amerykanizacji życia, bo słowiański świat to nie świat Tolkiena i Enya znany zrozumiały dla Anglosasa.

A propos Enya:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie słowiańskości po angielsku :)

 

W duzej mierze sie zgadzam. Ci co grali w Stalker z orgininalnymi glosami aktorow mowiacych po ukrainsku, tylko z polskim czy angielskim lektorem wiedza co to za frajda. Szczerze ta gra wlasnie, dzieki ukrainskiemu duchowi tak nam bliskiemu zapadla mi w pamiec jak malo ktora.

 

I kontynuujac nawiazujac do Wiedzmina, moze warto rozwazyc taka opcje Stalkerowska? Tzn orginalny jezyk Polski z lektorem. Ale aktorzy musieliby mowic dobrze po polsku:/ Odpada wiec obsada holywoodzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie słowiańskości po angielsku :)

To jakbys mowil, ze nie wyobrazasz sobie Tolkiena po polsku... Z reszta Sapkowski czerpal garsciami z anglosaskich klimatow i tylko mieszal to z naszymi utopcami, strzygami i innymi dusiolkami. Jakos nie przypominam sobie, zeby w slowianskich legendach pojawialy sie elfy, driady czy krasnoludy. Skrzaty i owszem ale to jednak ciut cos innego.

Nie wszystko da sie przetlumaczyc, nie kazde nawiazanie do typowo polskich klimatow bedzie zrozumiale ale dokladnie to samo tyczy sie tlumaczen w druga strone. A jakos nie przeszkadza nam to czytac ichniej literatury czy ogladac ichnie filmy.

Tylko znowu tutaj widze wkracza ta paranoja nasza ze MY to ich zrozumiemy, ale "une to gupie som, panie".

Ech...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbys mowil, ze nie wyobrazasz sobie Tolkiena po polsku...

 

Czyżbyś oglądał w kinie Władcę Pierścionka z polskim dabingiem ?:).

 

"une to gupie som, panie"

 

une to gupie som, to inna sprawa:), ale nie o to chodzi, nawet ne gupie nie załapią słowiańskiego ducha, bo ten duch jest im obcy tak jak nam obcy jest hinduski duch w Mahabharacie, dlatego trzeba to przystosować do takiego bardziej kasiastego odbiorcy zachodu, który postrzega to przez pryzmat swojej kultury, być może nieco lub całkiem zatracając słowiańskiego ducha, w tym sęk. Język jest moim zdaniem bardzo ważny, dlatego też aktorzy używający języków słowiańskich byliby bardziej na miejscu, a zupełnie nie widzę w tej roli języka angielskiego jako bazy.

 

ps. o ile można w ogóle uznać Wiedźmina za element słowiański, ale tak go próbuje się sprzedawać;)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś oglądał w kinie Władcę Pierścionka z polskim dabingiem ?:)

Nie ogladalem w ogole bo ja ksiazki lubie ;) Widzialem kiedys pierwsza czesc, ale w oryginale.

 

No, to w takim razie faktycznie moze wyjdzie fajny Wiedzmin bez slowianskiego ducha. Bo juz jednego Wiedzmina ze slowianskim duchem i po Polsku mielismy ale jakos tak... No nie wiem - spier...smy go, panie. Po Slowiansku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz z takim a nie innym jezykiem, dubbingiem to nie jest mysle zaden problem. Kazdego roku przeciez dubbinguje sie filmy na calym swiecie na najrozniejsze jezyki i sie sprzedaja.

 

Co do tolerowania nietolerowania nordena na forum. Po to jest wlasnie forum by prezentowac rozne opinie. Jezeli kazdy bedzie tylko widzial same pozytywy tak naprawde w takiej sytuacji nie ma jakiejkolwiek dyskusji. Moznaby napisac wtedy generator ktory bedzie wypisywal tylko teksty w stylu: Gratulacje! Powodzenia z projektem. Moc z wami... bla bla bla. Dla mnie jednak tak jak wczensiej pisalem:

-Film Wiedzmin bedzie prawdopodobnie slabym filmem jako iz ekipa PI nie ma doswiadczenia z samodzielnym tworzeniem tego rodzaju projektow.

-W Polsce trudno bedzie znalezc ludzi wykwalifikowanych do postprodukcji. (Chyba ze PI pozbedzie sie dumy :) i oddadza czesc efektow jednej lub kilku firmom w to jednak watpie bo ich troche znam. Zrobia sami kalecznie ale to bedzie ich Mis na miare mozliwosci)

-Niewiele osob z zagranicy ci wszyscy freak artist ktorzy sa naprawde dobrzy w tym co robia nie zainteresuja sie w obecnej sytuacji ekonomicznej praca w Polsce.

Przewiduje ze bedzie to taki jednorazowy strzal ktory nawet jezeli wypali nie bedzie mogl byc w naszych polskich warunkach kontynnuowany w sposob ciagly.

- Krecenie w Europie wsch tam gdzie jak mowi Baggins nie wykorzystano do tej pory lokacji bedzie mialo nieprzewidziane trudnosci organizacyjne. Nie zapominajmy rowniez ze Ukraina jest w tym momencie w stanie wojny. Wojny! A Baginski jakby nigdy nic oswiadcza ze ot tak pojedzie tam sobie krecic film bo fajne widoki sa ; ) Krecenie tam gdzie nikt nie kreci to taki las krzyzy ze znanego komedio-dramatu...100km od bazy ; p Czesc ludzi sie nie zgodzi tam pojechac bo powiedza ze maja zony dzieci i wola wlaczyc agregat dla serialu w Warszawie albo inne takie tam. Koniec koncow jakis zespol skompletuja za wyzsza cene. Tak czy inaczej bardziej ich tam wywieje niz na tej Islandii. Bedzie bolalo ze hu hu hu. Toi toi, walenie w krzaki i jedzenie w plastikach :) bajka!

pozdrawiam

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyscie tam w PI zrobili temu nordenowi? :D

 

Nie wiem, ale nurtuje mnie to od nie wiem jak dawna. Cicho liczę, że któregoś dnia komuś puszczą palce i wystukają odpowiednio soczysty post na klawiaturze. Abym tylko miał wtedy jakiś popcorn lub orzeszki pod ręką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możetom cruise podczas robienia rouge nation go przerzucił na scientologie xD ale, ale w sumie tom jest normalny więc kto wie :P Ja osobiście się ze sporą częścią jego wypowiedzi zgadzam, bo też uważam że film nie wypali. chociaż fajnie by było. natomiast często przesadza i pisze to w zły sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale nurtuje mnie to od nie wiem jak dawna. Cicho liczę, że któregoś dnia komuś puszczą palce i wystukają odpowiednio soczysty post na klawiaturze. Abym tylko miał wtedy jakiś popcorn lub orzeszki pod ręką :-)

 

 

eh zycie pewnie chlopak nie wyrabial z wazelinka i zostal skrzywdzony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corka jak podrosnie to jedno ale jak tata podrosnie i zrozumie, ze roznie w zyciu bywa - to dopiero bedzie sie dzialo. Ja tam Ci zycze zebys nie musial prosic, nie kus losu bo jeszcze ci sie spelni ;).

Wpadaj za kazdym razem jak cos Cie nie bedzie interesowalo - chetnie poczytam co jeszcze Cie nie obchodzi, jakie masz uwagi co do realizacji moich wlasnych marzen o ktorych wiesz niezmiernie duzo a i swiatle rady co do tego co wszyscy powinni a czego nie powinni na pewno sie przydadza. Tak trzymaj! I dziekuje! Wnosze ze skoro mi to wypominasz to sie dorzuciles wtedy! Bardzo mi to pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co klucic, kazdy ma inne wartosci. Ale trzeba przyznac, ze nastepuje ogolna atomizacja spoleczenstwa oraz alienacja z kultury. Chodzi o to ze coraz wiecej ludzi mysli wylacznie o sobie i najblizszym otoczeniu, przez co jakis dorobek kulturowy jak film o Wiedzminie moze nie obchodzic. Wazne co do gara wlozyc a nie jakas literatura czy filmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walmord - uśmiecham się tajemniczo jak Mona Lisa :-D

 

A przy okazji popuścmy wodze fantazji - tr3buch zainspirował.

To kogo widzicie w roli?

 

KAROLAK!

Prosze jaki Wiedźmin by był:

ORBTGGEL.jpg

Jako, że teraz te całe brody takie modne, to z brodo:

lLtTQDvm.jpg

 

Patrzta jaki Wiedźmin! I jeszcze ma fanów w Polsce, jakby na święta wydać i jako komedie romantyczną zareklamować to moze i film by się zwrócił. Nie mówiąc, że i aktor nasz - polski, i pewnie troche ksoztuje, toż artysta, no ale przeca w tylu filmach grał, to pewnie i z Wiedźminem dałby se rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi ma wyjatkowy dar pojednawczy, uzywa zwrotow typu WSZYSCY zeby utozsamic spolecznosc z wlasna krzywda.

Widze ze zagoniony jestes w tym poscigu za swoimi marzeniami i Ci sie zapomnialo. Przypomne - uzylem zwrotu WSZYSCY bo ty powiedziales "Dystansu LUDZIE, to nie PiS vs PO." Jak rozumiem zwrociles sie do WSZYSTKICH ludzi.

A jesli moge cos zasugerowac to latynosom pomagaja latynosi, ewentualnie Caritas lub Cejrowski.

Mozesz to zasugerowac jak najbardziej. Latynosom.

 

 

@Africa z tym Karolakiem (nie znam goscia) to widzialem takie artykuly

http://natemat.pl/162359,tego-nikt-by-sie-nie-spodziewal-karolak-jako-wiedzmin-geralt

nie wiem czy dla beki tylko czy na powaznie.

 

---------------------

 

A poza wszystkim - widze ze juz sie ze smokiem nowym wyjasnilo:

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/legendy-polskie-czyli-smok-i-twardowski-w-wersji-sci-fi,597899.html

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latynosie, nie wiem co tam masz w jedzeniu

Jak to co? Chiles y frijoles.

no chyba ze masz ksiezyc w fazie Geronimo

Tu mnie masz... Apacze otaczaja nasze pueblo, spac nie moge. Chcialem wlasnie poprosic o suchary i wode oraz garsc prochu bo nie wiem ile wytrzymamy :(

Nastepnym razem, jak sie bedziesz czepial, wezme na wstrzymanie, zeby czasu nie tracic.

Zaloze sie ze znajdziesz jakas luke w napietym grafiku spelniania marzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności