Skocz do zawartości

Legendy Polskie powrócą!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Ciekawą informacją jest również fakt, że wszystkie filmy mają być ze sobą w jakiś sposób połączone!"

 

Wszystkie beda posiadac wspolna fabryczna wade w postaci tego samego "rezysera" i studia VFX kompletnie mordujac legendy. Sprowadzajac je do jednego stylu i poziomu gimnazjalnych debili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nikt tego nie ogladal i nikt by nie placil za produkcje to by nie robili kolejnych czesci. Widocznie komus sie podoba a ktos jest gotow wylozyc kaske. Ja sie jaralem bo myslalem na poczatku ze beda to faktycznie legendy z fajnym cg. Cos a la filmiki do wiedzmina. Okazalo sie, ze to jakies luzne nawiazania ze statkami kosmicznymi w tle. Meh. Penis na ksiazycu przesadzil o tym, ze nie bede tracil czasu na to. Ale niech robia chlopaki jak sie komus podoba, luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego panowie mówiąc cały czas o wielkim wpływie kultury amerykańskiej nic z tym nie robią. Rozumiem ,że chcą uwspółcześnić POLSKIE LEGENDY ale te etiudy wyglądają typowo hamerykańsko. Fajnie ,że coś powstaje w naszej ojczyźnie. Podobał mi się Twadowsky ponieważ miał coś z tych filmów z lat 90. Chociaż tak naprawdę gdyby nie tytuł nawiązujący do polskiej legendy to równie dobrze TW mógłby się nazywać Władysław Szepard. Trochę mi jest żal ,że twórcy nie zauważyli tego co się stało z Wiedzminem książkowym Sapkowskiego. Jego książki fajnie opisują współczesność ale dzieją się w (umownym)"średniowieczu". Szkoda ,że np. TW to nie połączenie "światów". Dlaczego np. na stacji kosmicznej nie paraduje on z szablą u bok sprawdzając maila na telefonie. Jako młody człowiek naoglądałem się już spajdermenów batmanów itd. Warto tu zauważyć ,że te postacie mają po 60 lat ale ogólnie nie zmieniają się zbyt mocno. Dlaczego więc twórcy robią "coś" pod jakiś ogół kulturowy zamiast skupić się na POLAKACH. Wydaje ,że pierwsze pytanie z publiczności fajnie opisuje pogląd młodych ludzi (nie tych z gimnazjum ),że widząc cały czas odsmażane amerykańskie kotlety chcemy czegoś o czym czytała nam mama, że smok to był kawał bydlaka co jadł owce a nie gościa który wygląda jak ruski rambo :D. Brakuje w waszych filmach tego połączenia między tym co pamiętamy a tym co wy chcecie przedstawić(opisując współczesność). Traktujecie widzów trochę jak idiotów bez przynależności kulturowej którzy łykną wszystko żeby tylko miało schematy amerykanskiego kina.

Po sukcesie jaki osiągnął growy Wiedzmin trzeba w końcu pokazać światu ,że Polska to konkretny kraj z ciekawą kulturą.

Te pokazane legendy trochę ukazują niemożność przeciwstawienia się globalizacji obcej kultury. A legendy powinny być walką z tym procesem. Polskie legendy to oręż.

 

Kiedy poznamy Geralta panie Baggins bo widząc po tym jak napięty będzie dla pana ten rok obawiam się o WIEDŹMINA. Ponoć premiera 2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy poznamy Geralta panie Baggins bo widząc po tym jak napięty będzie dla pana ten rok obawiam się o WIEDŹMINA. Ponoć premiera 2017?

pewnie przesuną, Karolak dalej robi mase.

 

Jak powstaje to znaczy ze jest dla kogo. Fajnie, ze jest produkcja, nie jestem fanem poprzednich produkcji ale super, ze jest klient, bedzie robota i ludzie zdobędą doświadczenie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vdirector : Skąd przekonanie, że "traktujemy widzów trochę jak idiotów bez przynależności kulturowej" ? Jestem od tego jak najdalszy akurat. Dwa pierwsze filmy szły na przetarcie szlaku, ale ostatnią rzeczą jaką można nam zarzucić to brak szacunku dla widza. Teraz pozwolimy sobie na więcej.

 

Pojawiały się pomysły na dużo mocniejsze stylizacje, niektóre z nich spotkałyby się tu na forum jak sądzę z bardzo ciepłym przyjęciem, ale zdecydowałem inaczej. Jedyny sposób, żeby zweryfikować czy była to dobra decyzja ( czyli zrobienie wersji innej ) jest niestety nierealny. Gdybanie. Jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem :-D :-D

 

W kwestii Wiedźmina obowiązuje mnie tajemnica.

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins>// Mam rozne zdania na temat firmy ktora reprezentujesz i klipow wideo od was wychodzacych.

 

Jestem jednak przekonany tylko patrzac po tych reklamach typu Allegro w ktorych zaloze sie ze macie dosyc swobodna reke do decydowania co tam sie pojawi lub nie ze podchodzicie do tematu w bardzo charakterystyczny dla was sposob i ego nie pozwala wam krytykowac wlasnych pomyslow. Brakuje wam dystansu i skromnosci. Gdyby bylo inaczej sami wychwycilibyscie wiele rzeczy i oba filmy moglyby byc wykonane w zupelnie innych stylach. Brak tego dystansu w tworzeniu i brania pod uwage najrozniejszych opcji nie tylko tych stylizowanych staje sie niestety domena takiej tworczosci ktora mozna nazwac "smieciowo mainstreamowa". Korzystacie caly czas z tych samych osob ktore przez lata robia to samo w kolko. Tymi samymi sposobami. Po co robic 5 reklamowek allegro skoro z gory wiadomo jakie one beda? Wystarczy ze zrobiliscie jedna z nich... Oddajcie paleczke nawet komus w firmie. Niech 5 roznych osob wyrezyseruje te filmy. Ale na to nie pojdziecie bo musi byc nazwisko obok tytulu ktore kojarzy sie w Polsce inaczej sie nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sie nie zgodzic z tym, ze te filmiki wygladaja tak samo i tak samo sie je "czuje". A taka seria moglaby byc robiona jak Animatrix - raz taka jak zrobiliscie, raz reczna animka 2D, raz full cg... Rozni rezyserzy. Byloby ciekawiej a tak zaczyna byc nudno i juz spodziewam sie robocika bazyliszka zdalnie sterowanego czy czegos w stylu upchanej na sile technologii.

Z drugiej strony to sa w koncu reklamowki robione na zlecenie - moze niepotrzebnie sie robi taki szum wokol tych reklamowek jakby ktos krecil "Lowce Jeleni" conajmniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zachwyt nad własnymi pomysłami" oczywiście zdarza się każdemu twórcy, ale w produkcji filmowej jest to potem bezwzględnie weryfikowane. Nie zliczę ilośći draftów, które przeszliśmy w ostatnich miesiącach i nie życzę tego nikomu. W produkcji filmowej nie istnieje coś takiego jak pełna wolność.

 

Nie zrozumcie mnie źle, ale jestem też tylko narzędziem do przecierania szlaku. Dość dobrze znam swoje mocne i słabe strony, wiem jaki gatunek i jaka widownia mnie interesuje. Wydaje mi się , że umiem do tej widowni dotrzeć.

 

Tutaj jednak oczekujecie od buldożera finezji rzeźbiarza operującego dłutkiem a to trochę inne cele i narzędzia. W planie od samego początku jest przekazywanie tematu innym reżyserom a nawet w przyszłości całym zespołom. Wizja jest ambitna i warto wsłuchać się w to co na prezentacji mówi Jacek. Najpierw jednak trzeba wytyczyć trasę w warunkach burzy śnieżnej na totalnym pustkowiu. Wieje. Zimno. Ciemno. To nie jest robota dla wrażliwych poetów.

 

Gadamy o paru filmach krótkometrażowych na totalnej gatunkowej pustyni. Zapewniam Was że jak będzie powstawać kilkanaście/dziesiąt takich produkcji rocznie w różnych stylach i konwencjach to i styl Baginsa zacznie znowu tutaj cieszyć. No, przynajmniej niektórych.

 

szalom

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyły mnie takie reakcje na news- osobiście nie gram w polskie gry, ale na maxa mnie cieszy że polski dev jest mocny, sprawnie się rozwija i zbiera masę nagród.

 

Zdaję sobie sprawę że oczekiwanie szczypty hype'u to wygórowane oczekiwania... Ale to naprawdę jednoznacznie pozytywne że te filmy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności