Zawartość dodana przez SWRSC
-
Nowy polski magazyn 3D
z lisem napisaliśmu tutoriale, które pojawia się w 1 i 2 numerze tego magazynu. Ktoś jeszcze od nas tam się udziela?
-
Scena 3D: Kościół farny- Gubin
no fajno, ale szkoda ze taki uciety kadr. faktycznie czegos tu brakuje.
-
Wiz: drzwi / szafy - teczka
finalna wersja:
-
Wiz: Domek
jak zagrał na ambicji to trzeba było bardziej ambitna architekturę wymodelowac :p szkoda, ze nie ma displace na podjezdzie dojściu, sporo by to dalo imo. Trawka troszke blee, niebo z jakimiś pasami i barkuje mi troszke detalu przy wejściu do domku, nie wiem może jakies lampki, kwiatki doniczkowe etc. Ogolnie daje rade.
-
2 problemy - materialy vray i plamy plamy ;/
daj wiekszy render bo nic nie widac...
-
Scena 3D: one of these mornings
respekt! świetna pracka
-
Wiz: drzwi / szafy - teczka
DraB: sun&sky i fotometryki Loki no troszke przejarałem, ale to będzie renderowane jeszcze raz do hires więc poprawie :) chudy jakie łóżko, przecież to jest rower :p
-
Wiz: drzwi / szafy - teczka
Nowe wiz:
-
Problem z neo
dzwon do nich o zgłoś to. Też tak mialem przez tydzien i to bylo z ich winy, ale nie znam detali. Odliczyli mi za cały tydzien od abonamentu.
-
Wiz: Kitchen
troszke za mało światła z zewnątrz. AA faktycznie bardzo zlało, szkoda.
-
Rozlozenie renderingu
W photoshopie sobie skleisz. Tworzysz obrazek o rozdzialce jaka ustawiles w maxie i wrzucasz tam wszystkie rendery przeliczone z cropem. Nie bedziesz musial nic dopasowywac pod lupa, uwierz na slowo :)
-
Kategorie klientów
jeśli chodzi o klientów z GG - nigdy nie toleruje takiej formy przyjęcia zlecenia i jeśli ktoś odzywa się w sprawie projektu na GG to po prostu nie traktuje tej osoby poważnie. Ludzie mający dobre zamiary zadzwonią na tel a nie bawia się w gadki na gg...
-
Wiz: taki o bloczek
dzięki za komenty. choinki posiadaja super barwnik :p trawka jak zawsze - w PS wiadomo :D
-
praca 3D - przyjmę współnika / luminance studio
Hey, Przyjmę osobę - pomocnika do pracy w 3D/2D. Obecnie jest nas dwóch, potrzebujemy kolejnej osoby bo pracy coraz więcej i zaczynamy się nie wyrabiać. wymagania konieczne: - umiejętność modelowania z rysunków architektonicznych/technicznych (.dwg lub ze skanów), doświadczenie w tym zakresie udokumentowane modelami/renderami - duża dostępność w ciągu tygodnia wymagania sprzyjające: - materiały/oświetlenie i rendering exteriorów/interiorów (udokumentowane w postaci renderów) - tworzenie tekstur na potrzeby wizualizacji architektonicznych Praca na zasadzie dosyć czestych, okresowych zleceń. Wynagrodzenie zawsze do negocjacji przy każdym zleceniu. Zainteresowanych zapraszam na maila. Bardzo proszę o przesłanie portfolio związanego z wyżej wymienionymi wymaganiami. Zastrzegam sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia. kontakt: [email protected] tel: 503 170 356
-
Scena 3D: Kuchnia. JAK ZMIENIĆ MINIATURKE?
światełko ładne, ale tego ziarna się jednak czepię :p
-
Wiz: taki o bloczek
kolejna wiz z serii "typowa polska architektura"...ironia :p vray + ps czas pracy: 6h
-
Postać 3D: Amon i przyjaciele
padłem, gratuluje warsztatu!
-
Scena 3D: Pokój 1.8
jak dasz większą rozdziałkę to naznajdujemy :p
-
Rozlozenie renderingu
ale co z tego ze na oko? Mozesz cropem renderowac (mniej zasobow zjada niz region). Przy sklejaniu nie ma zadnych problemow, przeciez nie musisz co do piksela wyznaczac regiony renderowania. kazdy region niech najezdza na poprzedni o centymetr na monitorze i masz po kłopocie.
-
max czy maya
wtracę się do dyskusji, nie czytałem całej ale: - w Polsce moim zdaniem max jest bardziej uniwersalny, większość firm z którymi przyszło mi współpracować przy projektach zespołowych pracowała na maxie a nie maya. - maya jest trudniejsza w obsłudze, ale ma większe możliwości. - max jest dużo łątwiejszy w obsłudze, a jego możliwości cały czas rosną. do max_1989: podczas 3 letniego mojego istnienia na rynku, maxa wciągałem głównie w wiz. architektoniczne, ale również: renderingi na potrzeby reklamy, animacje na reaktorze na potrzeby TV, spoty reklamowe, tworzenie kolekcji modelów 3d dla firm, więc nie ograniczaj potencjału tej aplikacji do jedynie wiz. aznaczam, że cały czas mówię o Polskim i zagranicznym, europejskim rynku. Jeżeli wybierać coś wyłącznie pod wiz - to wybrałbym VIZa, bo po co aż max?
- Ziarno na renderingu
-
Postać 3D: Karolina
świetne! ten delikatny blur mi sie podoba, ale mógłby być troszke mniej ziarnisty
-
Scena 3D: Water bungalows
staraj sie nie ucinac obiektów tak w kadrach (uciąłeś dach). Dużo lepiej by to wyglądało, jakby woda bardziej odbijała te chatki i jej kolor zmieniałby się wraz z głębokością. ZObacz na google earth jakt wogląda - woda przechodzi w zielonkawy kolor w głębszych miejscach.
-
Dwa różne procesory na jednej płycie głównej
do zwykłej obudowy raczej sie nie zmieści płytka na dwa procki.
-
Ziarno na renderingu
Anty Aliasing. Zauważyłem, że słabe Adaptive subdivision daje takie nieby ziarno na renderingu. Sprawdz to. ustaw na min 0, max 2 i zobacz czy będzie ok.