Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Eclipse Super Star Destroyer


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! Ze wzgledu na bardzo fajny temat bitwy postanowilem zrobic Eclipsa - 17 kilometrowy kolos ze Star Warsow:) . Statek ten niemalze od zawsze chcialem zrobic w 3d,jednak dopiero ta bitwa zmobilizowala mnie bym wlasnie teraz wzial sie za robote...dodam jeszcze ze statek ten zamierzam uzyc pozniej w mojej "skromnej":) animce tak wiec mamy dwie pieczenie na jednym ogniu:)

Jako koncowa scene chce pokazac go z takiego ujecia by jak najbardziej widoczna byla jego wielkosc,w tle jakas planeta moze bedzie oraz dla porownania skali moze walne kilka zwyklych Star Destroyerów i lecące soie gdzies tam szwatrony mysliwcow TIE ale to jak starczy mi czasu..

Dla zwykłych śmiertelnikow pokazuje jak to cudo mniej wiecej wyglada:

ref1.jpg

ref2.jpg

 

A oto co jak narazie udalo mi sie wydłubac,endżoj:):

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

True Masterpiece! :) It shows genius of Imperial Engineering :)

 

 

("Engines.. full reverse!" :D)

 

Niech Ci muza "IM" towarzyszy przy pracy... pamietasz do jakiego celu dazysz... wlasciwie dazymy ]:->

 

Good luck mate...

 

...i jak to pewien general powiedzial:

 

"Crush Them!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego uczestnika bitwy! Świetnie Sharp, ze wziełes udział ;) Brakowało mi własnie czegoś "Gwiezdnego"...:D Wybrałes wspaniały statek. Oby udało Ci się zrealizować zamierzenia. Powodzenia!

 

PS. Czym zrobięs te "detale" ?? Greeble, czy displacement'em ??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac na czym wzorowaliu sie chlopaki z Relic'a tworzac homeworlda. Zreszta napisali to w creditsach. ;)

Christian ma racje, male rozdzialki odpadaja. Ale i tak jestem dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za cieple kommenty na samym wstepie,umiecie dodac powera:)

 

Falcrum - 'detale' byly robione recznie, tzn zrobilem sobie na boku pare plane'ów pooblepianych roznymi boxowymi wyzlobieniami i potem odpowiednio wtryniam wszystko w rozne dziury calego modelu eclipsa...wbrew pozorom jest to szybka technika

 

Leru - oczywiscie ze Maya :]

 

Christian Noir Stein - rozdziałka koncowa bedzie rzeczywiscie bardzo duza ..ale mysle ze taka wlasnie 3000x2000 styknie...no ale sie jeszcze zobaczy. No i trzymam za slowo z tym pifkiem :D (od ZOMO tez hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update...przez te 2 dni eclipse przytył do 600k facow co sprawilo ze mental ray z FG nie chce juz ruszyc:) ...ale softwarowym renderem tez mozna dobre efekty uzyskac,trzeba tylko troche switelkiem sie pobawic i powinno byc git ale tym zajme sie troche pozniej,narazie pokazuje ukonczony dziub, w paru innych miejscach jest kilka rzeczy do poprawy ale przyjdzie na to czas jeszcze=]

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie, pięknie

600 tyś? nie no na czym ty pracujesz? bo u mnie powyrzej 35 tyś to już mowy nie ma o dodaniu jeszce chociarz jednego face.:(

 

jak zobaczyłem ten ostatni render to sam poczułem się mały. naprawde sprawia wrażenie ogromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp - a aj DOMAGAM sie milej animacji przelotu kamery :) Tak by pokazac oddalonko + zblizenie na detale i przelot przy burcie.

Ale nei jestem wymagający starczy byś ułożył splina dla podróży kamery dał play w programie do 3d i złapał to FRAPSEM chociażby - nie trzeba renderować, wystarczy goły widok z viewportu (dodam +1 piwo jakby co ;P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda dobrze, ale czy warto ryzykować strajk komputera? sam już pisałeś że się tnie, nie lepiej zrobić tego teksturą? bo tych wszystkich dupelków w ostatecznym renderze i tak nie będzie tak dokładnie widać. ciarki mnie przechodzą jak widzę taką siatkę, da sie to jeszcze poruszyć w vieporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie jeszcze ale przeciez co za problem ukryc niepotrzebne w viewporcie częsci, a softwarowy render bardzo szybko mi liczy to co mam teraz (ponad 800k faców)... tak wiec wystarczy zeby wyrenderowac to co jest poukrywane, bo faktycznie jakby naraz wszystko chcialo sie zobaczyc to bylby dopiero niezly slideshow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..displacmentem niby tez mozna ale takie kopiowanie ciagle roznycxh paneli dale przynajmniej dla mnie wieksza kontrole i jest wogole wygodne a naprawde tak duzo czasu nie zajmuje,co do animki to i tak liczy mi caly obiekt w jakies 30 sek ,przy 1,4mln faców w rodzialce 1024x768..coprawda jest tylko jedno swiatlo ale to i tak nawet niech mi liczy jedna klatke ze 2 min-bylbym z takiego timingu bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

mam nadzieję że mnie admin nie zbanuje, ale po zobaczeniu siatki pierwsze co mi przyszło do głowy to:

...

 

mi by się pewnie zawiesił podczas wczytywania sceny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,przesadzam synuś?, to jest Eclipse,chyba nalezy mu sie te pare faców:D ,spoko,poki co maszynka jeszcze spokojnie wytrzyma takie obciazenia .. no i dzieki za wsparcie wszystkim,w nagrode macie update:) ...i lepiej nie proscie o siatke bo jak tamta poprzednia wywolala takie emocje to co dopiero ta hyhy

 

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności