Skocz do zawartości

Obiekt 3D: MacBook Pro Update ( Siatki)


CG_Lama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Korzystając z pierwszego postu na forum chciałbym się przedstawić. Mam na imię Sebastian i od dziś będę się " ukrywał" pod nickiem "CG_Lama".

 

Na wstępie chciałbym przedstawić geneze powstania mojej pierwszej skończonej sceny. Pierwotnie laptop był modelowany pod wiekszą scene ( wnętrze) , które jest obecnie w fazie teksturowania. Mój nauczuciel ( o personaliach póżniej) poprosił mnie o wymodelowanie do sceny laptopa bądż telewizora. Podczas modelowania zwracałem duża uwage na detale. Czego efektem końcowym są moje renderki.

Oczywiscie w moja prace było zaangażowanych kilku znajomych , którym w tym miejscu chciałbym bardzo podziekować . Oto oni:

Moj "mentor" ,kolega, nauczyciel posiadajacy przeogromną wiedze na temat CG "Zaki 79" Jest to osoba która z anielską cierpliwościa prowadziła przez wszystkie problemy ,ktore powstały podczas tworzenia . Dzięki niej mam mozliwość przedstawienia wam mojej pracy .

Kolejną osoba jest moj dobry kolega Krzysztof Sczepański który "opiekuje " sie moim komputerkiem pod względem technicznym.

Chciałbym równiez bardzo podziekowac mojej koleżance Patrycji Jarosz za konsultacje renderków oraz za wprowadzenie do mojego słownika bardzo trudnego słowa a mianowicie - kompromis-.

Dziekuje za konsultcje rowniez Andrzejowi Usieniowi oraz "Purple".

Chciałem rowniez bardzo podziekowac całej ekpie sklepu komputerowego mieszczacego w "CUBUSIE"

BEz ich pomocy nie zrobiłbym takiego modelu.

To wszystko z mojej strony zycze iłego ogladania i komentowania.

Sebastian

 

Rendery:

wersjanaczystomn1.th.jpg

naczysto2pn7.th.jpg

naczysto3ys5.th.jpg

naczysto3siatkafn9.th.jpg

naczysto3siatkaoe8.th.jpg

naczysto4zasilaczey6.th.jpg

naczysto4zasilaczsiatkact1.th.jpg

naczysto5lewastronaks7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na miniaturkach wygląda świetnie. Z bliska już troszkę gorzej. Niektóre materiały, szczególnie przewodów, są mało realistyczne. Przydałby się chamfer na ostrych krawędziach. Ekranowi (górnej części obudowy) brakuje chyba "Smooth" - widać to na drugim renderku. Poza tym rzeczywiście imponujący poziom detali :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wyglada.

jest pare bledow i o wiekszosc krawedzi mozna sie skaleczyc ale i tak jest dobrze.

 

z modelowaniem jabluszek to troche przesadziles :) wrzuc siatki ale bez MeshSmooth'a no i moze pokaz tez siatke samego lapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala: dziekuje bardzo

Ania: dziekuje bardzo sie starałem

Shalivan: dzieki tak to jest pierwsza moja praca

Hindus: Tak otworki sa modelowane mój kolego:)

arevulopapo: masz racje z krawedziami poprostu cała uwage skupilem na portach i modelowaniu jabłek , nastepna prace bede uwazniejszy dzieki

t0m3k: pokaze siateczke jutro detali

Skateforlife: dzieki inwenaryzowałem go w klepie wiec tez miałem go w rece:)

Razi91: Ja sie dopiero ucze modelingu , chciałbym byc jednym z was , dlatego chciałem je wymodlowac .dzieki z kompleent , al nie nic nierobiłem grafie to jest moj debiut.

hcpiter: dziekuje bardzo

jaras: dziekuje za komentarz , masz na mysli kabelek myszki czy raczej zasilaczaa?

 

Dzikuje za pozytywne opinie na temat mojej pracy , niesadziłem ze tak ciepłobedzie przyjeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli obydwa kable ;) wiesz, ja patrze na to pod kątem grafiki reklamowej - w takiej formie by Ci to nie przeszło bo te pogiete kable mają niedobry wpływ na estetykę pracy - wiem że pewnie chciałeś jak najbardziej oddać realizm bo nowe kable po rozpakowaniu kompa tak właśnie wyglądają - ja bym zrobił mysz bezprzewodową a kabel gdzieś schował - ale dość chrzanienia - jak na debiut w cg to bardzo Ci sie udał :) i też nie przejmuj się moim gadaniem bo wiem że chciałes sobie pomodelować po prostu :) a ja juz patrzę na to jak na potencjalny plakat reklamowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzutekranu3vp3.th.jpg

zrzutekranu2zy9.th.jpg

zrzutekranu1jt9.th.jpg

kamerkajm3.th.jpg

 

Kilka słow wyjanien.

Siatka portów ukazuje odrazu srubki , ze wzgledu na to ze niepotrafie photoshopa, postanowiłem fizycznie wymodelowac anizotroping na elementach tego wymaganych( srubki , przycisk" power")

Siatka Myszki troche pogieta ( 2 wertexy do ruszenia koło kulki)

Pokazałem tez kamerke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus: ciesze sie ze Ci sie podoba

Marcin_ps: leopard jest czarny w wiekszosci nie pasowałby kompozycyjnie.( mam nadzieje ze mowisz o nowej tapecie maca, a nie o czołgu niemieckim;) )

Vorek : dziekuje bardzo sie strałem odwzorowac kady detal

mrkrzysiek : dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Sebastian!

 

no w końcu dałeś tę prackę na forum !!! Już myślałem, że się nie doczekam :)

To rzeczywiście jest pierwsza skończona praca Sebastiana. Męczył ją nie wiem ile, ale dał radę :). CG Lama to ambitny osobnik i nie spocznie na laurach. Już myśli nad kolejną pracą i podwyższa poprzeczkę -tak trzymać! :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe- a ja się bałam, że Cię pożre ta chmara nikczemnych 3dmaxowców :D No proszę...jestem dumna z kolegi! Cieszę się więc,że wybrałeś w końcu Finished, pewnie z VIPa by Cię i tak przenieśli tu :D

wiem doskonale ile żeś nad tym siedział i cieszę się, że wkońcu postanowiłeś pokazać;) Dobrze, ze nie traktujesz maxa jako zrzut pierwszej lepszej grafy, tylko się do tego przyłozyłeś:) Na święta życzę sobie tyle wytrwałości ile masz:)

Wesołych świąt zyczy mały zgryźliwy, ale w końcu chyba dobry duszek co? ;)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoledi : co do minijackow to takie sa, wtyczki sa inwentaryzowane dodatkowo pomagalem sobie rysunkami cadowskimi z netu:)))

Masiff dzeiki bardzo za opinie ....... nastepna bedzie wizka z ktora walcze, a po wizce to bedzie .........nespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności