Skocz do zawartości

Rekomendacje na stronie głównej oraz złota i srebrna galeria


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

gnębi mnie to już od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem, żeby o tym napisać. Zauważyłem, że od kilku miesięcy rekomendacje na głównej stronie max3d(2d?).pl stały się raczej słupem ogłoszeniowym niż miejscem, w którym zostają wyróżnione prace warte uwagi. W momencie gdy to piszę sondy zajmują dokładnie 25% ostatnich 60-ciu rekomendacji i są dodawane na bieżąco, a projekty takie jak Lancaster petera_f musiały czekać na wyróżnienie ponad 2 miesiące.

Ja rozumiem, że niektóre wątki na forum można przeoczyć ale chyba od tego jest system punktacji, żeby odruchowo zwracać uwagę na wysoko oceniane prace. Przykładowo, zamiast genialnego postępu nad modelowaniem i teksturowaniem bolidu BMW Sauber F1.09 autorstwa RA dostaję na talerz tygodniowy speedpainting, gdzie większość prac to niedokończone mazy. Ja wiem, takie jest założenie tego wątku, żeby namaziać na szybko jakiś temat ale to chyba nie podchodzi pod kategorię "whoa, omg, o ja pierdziu", nie jest też mam nadzieję kandydatem na przyszłe przeniesienie do złotej czy srebrnej galerii...

 

A propos, ostatni update srebrnej galerii 3d był niemal 2 lata temu, natomiast złotej ponad 4 lata temu (!). Już nie chcę poruszać faktu, że jeśli już jest jakiś update to prace trafiają wyłącznie do srebrnej galerii, złota jest w jakiś magiczny sposób pomijana (tak w ogóle to dziwne rozdzielenie, ciekaw jestem na jakiej podstawie jedne projekty trafiają tu a drugie tam, zwłaszcza że po latach te z niby gorszej puli często przewyższają poziomem te z wyższej), ale czy ktoś w ogóle ma zamiar to odświeżać? Jaki jest sens tworzenia czegoś, co potem tylko stoi w kącie i się kurzy?

 

Ciekaw jestem, czy tylko mnie się to rzuciło w oczy czy innym użytkownikom tego forum również. Czekam na wasz odzew w tym temacie, byłbym też wdzięczny za kilka słów wyjaśnienia od moderacji oraz od Adka, może po prostu nie dostrzegam wyższego celu całej tej "akcji" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

[CIACH]

 

Ciekaw jestem, czy tylko mnie się to rzuciło w oczy czy innym użytkownikom tego forum również. Czekam na wasz odzew w tym temacie, byłbym też wdzięczny za kilka słów wyjaśnienia od moderacji oraz od Adka, może po prostu nie dostrzegam wyższego celu całej tej "akcji" ;)

 

 

 

Problem leży głównie w mocach przerobowych. Obecny stan tych galerii jest jaki jest ze względu na sposób prezentacji tych galerii. Kiedys kiedy ruch był mniejszy - bylo to do opanowania. W tej chwili moderatorzy nie posiadają odpowiednich narzędzi (automatów, które w prosty sposób by przeniosły, uloadowały prace na nasz serwer, dodały do niej opis i podlinkowały na głównej i forum).

 

Jesli chodzi o rekomendacje, teraz - szczególnie w okresie wakacyjnym nie wychwytujemy wszystkich prac wartych wyróżnienia. Brakuje systemu powiadomień lub ewentualnego systemu do głosowania. Chociaż ostatnio myslę czy nie związać rekomendacji bezpośrednio z oceną wątku. Związane jest to oczywiście z podniesieniem ilości głosujących .. no i kwestia czy wszyscy więdzą, że można oceniać wątek.

 

W skrócie - srebrna galeria, złota - jest do całkowitego przebudowania! Musimy zmienić jej wygląd, całą organizację. Jednak nie sposób w tej chwili to zupełnie oddzielić od forum z którym jest związana.

 

Widzicie, w zasadzie nie chciałem o tym pisac, ale jako, że zostałem wywołany. Zdaje się, że w innym komentarzu RA pisał o tym, że na forum istnieje coś takiego jak teczki, czy nie można by utworzyć osobnego działa na nie, o tym, że nawet te teczka czasami się mało wygodnie przeglada.

 

I ja właśnie kombinują coś z ten deseń. Nie chciałbym w tej chwili tworzyć podforum czy forum dla teczek. Chciałbym użytkownikom udostępnić moduł galerii na forum, ktory by do tego służył. Prace łatwiej by się przeglądało, nie byłoby problemem ze serwerem zewnętrznym.

 

Chciałbym aby galerie zastapiły teczki, byłby tam tylko Wasze prace ukończone, WIPy bez zmian.

 

W ten sposób łatwiej jest zautomatyzować taki system złotej i srebrnej galerii. Dlatego tamte zakładki wisza nieaktualizowane.

 

Chciałbym zmodyfikować taką galeryke, którą testujemy:

http://www.max3d.pl/forum/album.php?albumid=4

 

Czyli byłoby to takie małe portfolio tylko na prace ukończone. WIP może być prowadzony na takiej samej jak od lat zasadzie. Praca - ukończona - można tam wgrać.

 

Musicie jeszcze chwilę zaczekać. Tworza poza pracą i innymi komercyjnymi rzeczami, które muszę robić "żeby przeżyć". Ale mam już trochę wydłubane. Tutaj tez przerosiny należą się moderacji, która takich narzędzi jeszcze nie ma (jeśli chodzi o galerię srebrną i złotą) - stąd jej nie aktualizują.

 

Jeśli chodzi o rekomendacje. Na dzień dzisiejszy, zachęcałbym do zgłaszania rekomendacji w jednym wątku. Łatwiej będzie je wychwycić. Pamiętam, że taki wątek pod nie był kiedyś stworzone.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Adek, trochę to rozjaśniło sytuację jednak o ile rozumiem problem z ręcznym przenoszeniem prac do srebrnej czy złotej galerii tak nie bardzo już widzę problem w wychwytywaniu dobrych prac. Chodzi mi o to, że nie ma tu mimo wszystko aż takiego przerobu jak choćby na cg-talk, a tych bardziej wartych uwagi wątków ocenianych na 4 bądź 5 gwiazdek jest zazwyczaj tylko około kilku w galerii czy w WIPie. W dodatku wiszą często dosyć długo na pierwszej czy drugiej stronie sub-forum, więc żeby ich nie zauważyć trzeba by chyba nie wchodzić do działu galerii czy WIPa przez miesiąc.

 

Ciekawie wygląda pomysł z teczkami, chociaż odbiega to trochę od tematu. Fajnie, że planowana jest możliwość zakładania czegoś w rodzaju własnego portfolio, ale mi bardziej chodzi o brak, jakby to ująć... walki z innymi forami o to, gdzie są najlepsze projekty :) Mam na myśli to, żeby przekonać osobę, która wejdzie na max3d.pl pierwszy raz, że znajdzie tu prace najwyższej jakości a nie jakieś podwórkowe bitwy jak w speedpaintingu (i nie chcę obrazić nikogo z osób, które się tam udzielają bo dobrze wiem, że kiedy nie mają ograniczeń czasowych to tworzą cuda). W końcu to co trafia do rekomendacji świadczy o całym forum, podnosi lub zaniża jego poziom w oczach obcokrajowców jak i naszych rodzimych kolegów i koleżanek po fachu.

 

Co więcej, zaczynam się bać, że jeśli dalej nikt nie będzie się przejmował zwiększaniem reputacji tego serwisu to wkrótce pracodawcy zaczną się rozglądać za pracownikami zupełnie gdzie indziej, bo będą przekonani że tu niczego ciekawego nie znajdą. A jeśli mowa o zainteresowaniu pracodawców to bądźmy szczerzy, co dla nich znaczy wyróżnienie naszej pracy w złotej czy srebrnej galerii, która jest w takiej postaci jak teraz? Podejrzewam, że nie wiele a chciałbym móc z dumą zamieścić w portfolio wpis, że jedna z moich prac trafiła do srebrnej galerii, chciałbym, żeby to z miejsca podnosiło nasz prestiż i wiem, że to jak najbardziej możliwe. Przecież problemem nie są słabe prace na tym forum, każdy się chyba zgodzi, że perełek znajdzie się tu wiele, problem leży raczej w złym marketingu... porównałbym to do zardzewiałej i brudnej bramy do salonu Mercedesa, na której widnieje logo namaziane myszką w Paintcie.

 

Wprawdzie odniosłem się krytycznie do wielu spraw ale cieszę się, że problem jest zauważony i że zamiast zmieszania mnie z błotem dostałem odpowiedź, że coś będzie z tym zrobione. Pozostaje mi tylko trzymać kciuki i czekać na efekty :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgodzę się z Twoim postem, ale nie do końca. Trochę chyba to wyolbrzymiłeś. Ale tak. Jesli chodzi o przenoszenie wątkow do Złotej / Srebrnej - jasne to nie problem. Mało tego, w tej chwili jest to łatwiejsze w nowej wersji vB. Ale problem pojawia się chyba tez przy wyborze tego typu prac. Kto o tym powinien decydować.

 

No właśnie, może jest to dobry wątek na podobną dyskusję. W jaki sposób przyznawac złotą, srebrną galerie. Można to robić ręcznie, ale chodzi mi o mechanizm, sposób ich przyznawania. Jesli będzie to moderator lub ja ... no własnie, pojawi się dyskusja - dlaczego tak słaba praca dostaje nominację? Być może fajnie byłoby znaleźć jakiś złoty środek, rozwiązanie.

 

Bo tak jak teraz myślę, zrobienie miniaturki, przeniesie wątku (przekirowanie) do złotej srebrnej jest wykonalne bo tak jak mówisz, wątków nie ma setki, co prawda pracy przy tym jest troche więcej bo przyjelismy, ze takie prace wrzucamy na nasz serwer (czyli dochodzi stworzonie miniaturki watku, miniaturki do rekomendacji) (powiedzmy ze do tego bedzie automat). Ale jak głosowac na takie prace?

 

Mnie osobiscie rekomendacje odnosnie speepaintingu nie przeszkadzają i nie uważam żeby odstraszały. Wręcz przeciwnie. Wg mnie organizowanie tego typu mini-contestow świadczy o aktywności użytkowników. Jedynie wiem o co Ci chodzi. Czasami za długo wiszą. Ale czasami tez przez długi czas nic fajnego sie nie pojawia (albo może po prostu tego nie widzimy?). Dlatego tutaj prosiłbym o pomoc w zgłaszaniu rekomendacji. Czasami warto wysłać PMkę. To by ułatwiło.

 

Ale wróćmy do systemu złotej i srebrnej. Jak można zdefiniowac kryteria dla tych galerii?

Pytanie czy do czasu zmiany faktycznie najlepszym wyjściem nie byłoby ukrycie ich z warstwy rekomedacji?

 

Być może, aby tak jak napisał Loozack, aby zwiekszyć ich prestiż, warto okreslić reguły i ropocząć tworzenie takie jgalerii od nowa przyznając odpowiednie wyróznienia?

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem ten temat dwa razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni bez odzewu. Najbardziej bolą mnie dwie prace w złotej galerii, których nie ma; przecież to jest już troszkę wstyd:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47007

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47008

 

To jest problem o którym pisałem. Jedynie część prac została przeniesiona na nasz serwer. Wątki były przenoszone, jednak prace były na serwerach zewnętrznych. To jest minus zamieszczania prac na imageshack i ze starymi pracami może byc taki prbolem. Klicek swego czasu dużo wątkow przeniosł na serwer max3d.pl ale nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja bym w ogóle zrezygnował z rozdzielenia galerii i został jedynie przy złotej bo raz, że jak sam zauważyłeś ciężko ocenić co nadaje się do jednej a co do drugiej a dwa, że z czasem, kiedy poziom prac się podnosi, sens znalezienia się jednej tu a drugiej tam tymbardziej staje się dyskusyjny. Problemem jest też rzeczywiście decydowanie o tym co trafia do rekomendacji, pomysł z automatem, który będzie działał na podstawie oceny danego wątku jest na pewno ciekawy ale jaki musiałby być limit głosów, żeby uznać je za wiarygodne? Zwłaszcza, że często projekty mające ponad 5000 odwiedzin mają głosów około... 20-stu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja bym w ogóle zrezygnował z rozdzielenia galerii i został jedynie przy złotej

 

Może faktycznie to by było najlepsze wyjście, troszkę jest to nasladowanie innych serwisów, jak EV, ale skoro u nich to dobrze działa to może wartoby było. A na jakiej zasadzie to oceniać? No widzicie komentarze userów, ich oceny, w moderacji też są osoby, które z grafiką mają kontakt no na pewno nie przelotny, zatem pomysł jest taki, że kierując się ocenami userów, administracja bierze dany wątek pod rozwagę i daje do "the best of" lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pomyślimy jak to zrobic. Na dzień dzisiejszy po tym wątku nie wiem czy nie warto do tego czasu zdjąć z głównej dwóch zakładek.

 

Jeśli chodzi o rekomendacje, tak właśnie na szybko wymyśliłem. Może przy każdym poście zamieścimy ikonkę z odwołaniem do tego wątku i tam będzie można postować adres adresy pracy, która Waszym zdaniem powinna się znaleźc w rekomendacjach. To naprawdę nam pomoże. Np. ikonka obok reputacji "Na fronta". Bo wiem, że w wątkach pojawiają się posty "Na fronta", "Fronta mu". To ułatwi trochę. Zamiast pisać "Fronta mu" będzie można w podpiętym wątku zamieścić taki wpis. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, naśladowanie innych serwisów?

 

Próbowałem sam sobie jakoś wytłumaczyć obecne postępowanie na forum. ;)

OK. Pomyślimy jak to zrobic. Na dzień dzisiejszy po tym wątku nie wiem czy nie warto do tego czasu zdjąć z głównej dwóch zakładek.

 

Jeśli chodzi o rekomendacje, tak właśnie na szybko wymyśliłem. Może przy każdym poście zamieścimy ikonkę z odwołaniem do tego wątku i tam będzie można postować adres adresy pracy, która Waszym zdaniem powinna się znaleźc w rekomendacjach. To naprawdę nam pomoże. Np. ikonka obok reputacji "Na fronta". Bo wiem, że w wątkach pojawiają się posty "Na fronta", "Fronta mu". To ułatwi trochę. Zamiast pisać "Fronta mu" będzie można w podpiętym wątku zamieścić taki wpis. Co Wy na to?

 

Pomysł dobry, tylko przydałyby się do tego dwie restrykcje: "nie może głosować osoba zamieszczająca" i wątek jest brany pod uwagę dopiero po, na przykład, trzech takich ocenach, a nie, że jeden świeżak przyjdzie, zagłosuje, a potem będzie larum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak sobie zajrzałem do wątku z rekomendacjami do srebrnej galerii, do którego linka podał wcześniej mrkrzysiek i jak dla mnie to nie jest to zbyt przejrzyste rozwiązanie. Nie sądzę, żeby w przypadku rekomendacji na fronta wyglądało to inaczej a w takiej formie, że jedna osoba wrzuca hurtowo po kilka prac w jednym poście i to w rozdzielczości 1600x1200, potem inna robi to samo ale zamieszcza już inne obrazki, potem jeszcze inna to nagle okazuje się, że na jednej stronie topica mamy 200 obrazków i weź tu teraz się połap które się powtarzają i ile razy, zwłaszcza że mogą być różne a dotyczyć tego samego projektu :) No chyba, że źle zrozumiałem cały zamysł i będzie to w formie zmieniającej się na bieżąco sondy... tylko kto to będzie powiedzmy raz w tygodniu odświeżał?

 

Nie znam się na silniku forum niestety ale czy nie dałoby się zrobić przycisku w stylu "raportuj zły post", tyle że oczywiście dotyczący rekomendacji danego posta? Takie głosy dostawałby moderator i widział je w postaci statystyk, a kiedy przekraczałyby liczbę, hmm... 25-30(?), to przyznawałby fronta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśłałem na początku o wykorzystaniu raportowania. Ale zdecydowanie łatwiejsza opcją wydaje mi się właśnie postowanie w wątku. 200 obrazów to raczej nie zobaczymy. Chyba, ze przerobilbym raportowanie, sprawdze czy nie ma gotowej modyfikacji ...

 

Ale najszybciej - taki watek. Jest to o tyle dobre, ze nie kazdy by raportowal, w przypadku raportów - byłyby setki maili. A na wątku mógłbym sobie ustawić dzienną subskrypcję na maila. W wątku raczej byłbym za linkamia niż za obrazami . Latwiej tez to zamiescic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostajemy narazie przy wątku to wpadł mi do głowy pewien pomysł, chociaż nie wiem czy się sprawdzi w praktyce (będzie potrzebna moderacja kasująca jak leci wszystkie posty off-topicowe). Dla lepszej przejżystości możnaby narzucić coś takiego, że jeśli jedna osoba daje linka do jakiegoś topicu to następna przepisuje go w swoim poście i pod nim dodaje swój, przy czym obok wpisywane są liczby głosów, dla przykładu:

 

 

post 1

 

osoba xxx, nazwa topicu xxx, link - 1

 

post 2

 

osoba xxx, nazwa topicu xxx, link - 2 (głos dodany)

 

post 3

 

osoba xxx, nazwa topicu xxx, link - 2

osoba yyy, nazwa topicu yyy, link - 1

 

post 4

 

osoba xxx, nazwa topicu xxx, link - 2

osoba yyy, nazwa topicu yyy, link - 2 (głos dodany)

osoba zzz, nazwa topicu zzz, link - 1

 

itd...

 

Po pewnym czasie powinien stworzyć się dosyć wyraźny obraz sytuacji, a prace które już dostaną fronta byłyby usuwane z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat w tej sprawie ruszył. Ja proponuje zlikwidowanie srebrnej galerii.

Do tego o ile to możliwe, proponowałbym dodania coś w rodzaju serduszka tylko, że gwiazdka. Działałoby tak samo jak reputacja i to zadaniem użytkownika byłoby śledzenie ile masz już punktów. Zakładamy, że od tylu i tylu jest front. Patrzy, że ma już więcej niż wymagane. Pisze do odpowiedniego moderatora. Moderator przenosi wątek. Przecież komu nie zależy aby dostać fronta czy być w złotej galerii. Myślę, że byłoby to łatwo wdrożyć bo już jest taki system na reputacje to raz a dwa, moderatorzy nie musieliby przeglądać jakiś statystyk tylko czekaliby na maila. Żeby zapobiedz oszustwom, mógłby dojść drugi pasek jak w przypadku reputacji i byłoby wiadomo czy aby ma te np. 50pkt na fronta czy 200 na złotą galerie. Jest to luźny pomysł, myślę że można przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVidia:no to jest coś takiego o czym ja pisałem. O takiej ikonke. Faktycznie poczatkowo myslałem o zwykłym przekierowaniu do wątku.

 

Teraz mam więcej pomysłów na to. Mógłbym opracowac bez problemu takiego hacka, który umieściłbym ikonki zbierał głosy do danego posta. Dane byłyby w bazie więc możliwe byloby nawet stworzenie jawnie dostępnego panelu/statystyk kto ile ma w tej chwili głosów. Zliczałbym głos od każdego użytkownika tylko jeden raz, dodatkowo wprowadziłbym ograniczenie >10 postów lub >10 reputacji.

 

>10 postów - zabezpieczenie przed tworzeniem nowych kont albo reputacja załatwiłaby że głosy moga oddawac użytkownicy z miesięcznym stazem i o dobrej reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO pomysł z reputacją lepszy - teoretycznie większa reputacja to większa wiedza/szacunek wśród innych. Choć oczywiście jest tu wiele osób naprawdę pro, a mają niską reputację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo, zamiast genialnego postępu nad modelowaniem i teksturowaniem bolidu BMW Sauber F1.09 autorstwa RA dostaję na talerz tygodniowy speedpainting, gdzie większość prac to niedokończone mazy.

 

Rekomy dla tygodniowego speedpaintingu ja wrzucam. Modem tymczasowo nie jestem, ale Adek w drodze wyjatku zostawil mozliwosc opieki nad tym konkursem. Rekomy speedpaintingu pojawiaja sie tak naprawde rzadko i nie sa ZAMIAST - niczego nie wypieraja. Po prostu ogolnie jest malo rekomendacji. Jak patrze, to przez ostatnie 4 miesiace bylo tylko 55 rekomendacji, co daje mniej niz jedną na dwa dni. Z tych 55 tylko 9 dotyczylo 3D. Najwyrazniej brakuje moda od 3D, bo chyba pojawia sie wiecej niz dwie ciekawe prace 3D na miesiac.

 

W sumie inicjatywe popieram, ale chcialem wytlumaczyc, ze czesta obecnosc speedpaintingu w rekomach to efekt problemu, a nie jego przyczyna.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt do Ciebie nie ma żalu - chodzi o to, że Ty robisz dobrą robotę, ale reszta stoi. Bo, że rekomendacje 2d się pojawiają to bdb, ale że rekomy 3d się nie pojawiają to już nieco gorzej. Tak więc nie ustawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, no to jest niezła myśl Adek, tylko co to znaczy "dobra" reputacja? Mam nadzieję, że nie powyżej 200 pkt. bo sam mam tylko połowe tego a nie chciałbym zacząć spamować, żeby nadrobić ;)

 

(...)

W sumie inicjatywe popieram, ale chcialem wytlumaczyc, ze czesta obecnosc speedpaintingu w rekomach to efekt problemu, a nie jego przyczyna.

 

Właśnie o to mi po części chodzi, że wygląda to na taką "zapchajdziurę", kiedy wiele ciekawych prac leży niezauważonych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że brakuje w dziale 3d kogoś na tyle pilnego jak leander, bo kilka prac zostało ostatnio pominiętych. Poza tym taka osoba musi też WIPy przeglądać, i architekturę, która niestety przez większość jest pomijana, i prace tam umieszczane są zauważane dopiero po wrzuceniu w rekomendacje, co najlepiej pokazała ostatnia praca Zbychowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że osobny wątek do zgłaszania prac wprowadzi tylko bałagan i niepotrzebnie skomplikuje sprawę. Zaczną się dyskusje itp. Oprócz tego myślę że nie każdemu będzie się chciało wchodzić do osobnego wątku. Prościej zgłaszać jakoś prosto z wątku w którym jest praca.

 

Są gwiazdki, i z tego co widzę dobre prace zazwyczaj te gwiazdki dostają. Chyba najprościej byłoby gdyby po iluś gwiazdkach byłoby powiadomienie dla moderatora albo automatyczne przenoszenie na fronta, o ile da się to przeprowadzić technicznie. (np. 10 głosów i średnia >4.5 = front). No bo inaczej po co w ogóle te gwiazdki?

Moim zdaniem nie warto wprowadzać jeszcze jakiegoś dodatkowego systemu na to, tylko właśnie rozbudować gwiazdki, i ewentualnie ogłosić w newsach że za gwiazdki będzie front, wtedy więcej osób zacznie dawać gwiazdki.

 

I w wątkach jeszcze nieocenionych dałabym jakąś ikonkę (np. 5 szarych gwiazdek), bo ten napis "oceń wątek" jest mało widoczny. Jak już jakieś gwiazdki poszły, to się świecą na żółto i wtedy jakoś więcej osób o nich pamięta i dodaje.

 

Pomysł z osobistą teczką bardzo fajny, popieram.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował bez osobnego wątku, za to jakiś dodatkowy hack, który będzie umożliwiał automatyczne dodanie rekomendacji, albo powiadomienia dla moda od rekomendacji, gdy wątek zostanie poparty przez np. 5 osób z reputacją 20+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Ania zwróciła uwagę na ważną rzecz, o której wcześniej nie pomyślałem, jeśli już teraz wystawianie ocen to wysiłek ponad normę i robi to może z 1% osób, które przeglądają dany wątek, to jak tu jeszcze zachęcić kogoś do klikania w dodatkowy przycisk zgłaszający pracę do rekomendacji? Pewnie skończyłoby się na tym, że osoby, którym praca się bardzo podoba klikałyby jedynie w "przyznaj fronta" pomijając już wystawienie oceny, a te którym podoba się mniej przyznawałyby 3 lub 4 gwiazdki przez co dochodziłoby do dziwnej sytuacji, w której wątek oceniony na 3,7 miałby 20 głosów na wyróżnienie na froncie.

 

Chyba naprawdę najlepszym rozwiązaniem będzie zostać przy gwiazdkach, bo przecież od tego są.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę nieco pięć groszy system gwiazdek jest i jako tako działa przynajmniej w dziale 2D, nikt nie jest w stanie nikogo zmusić do ich przyznawania, możecie mi wierzyć lub nie, ale przejrzenie kilkunastu, kilkudziesięciu nieraz wątków z pracami nie zajmuje 5 minutek. Myślę że dobrym motywem będzie ich szersze rozpropagowanie + jakiś automat, ponieważ to przede wszystkim Użytkownicy "widzą" co i gdzie jest dobrze grane ;).

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci shout...?

Masz IRCa onlinowego...

Na shoucie i tak zawsze tylko sie scigali kto siedzi dłużej, albo "kto pierwszy"...:))

 

Ania na prezydenta...Gwiazdki nabiorą "sensu" :)

 

Głosowanie dziwne w jakims wątku to troche problematyczne.

Jeśli chodzi o reputacje to z kolei działa to dość dobrze i chyba niema co grzebać w tym. Uzaleznianie galerii od reputacji jest nie najlepszym pomyslem...prace sobie, szacum za pomoc sobie.

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci shout...?

Masz IRCa onlinowego...

Na shoucie i tak zawsze tylko sie scigali kto siedzi dłużej, albo "kto pierwszy"...:))

 

Ania na prezydenta...Gwiazdki nabiorą "sensu" :)

 

Głosowanie dziwne w jakims wątku to troche problematyczne.

Jeśli chodzi o reputacje to z kolei działa to dość dobrze i chyba niema co grzebać w tym. Uzaleznianie galerii od reputacji jest nie najlepszym pomyslem...prace sobie, szacum za pomoc sobie.

 

Forum bez buntu, to nie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za oddaniem shouta. Wyścigo o pierwsze miejsce motywował do wcześniejszego wstawania i późniejszego kładzenia się spać. Przez to ludzie mieli więcej czasu na tworzenie grafiki, zamiast wylegiwać się w łóżkach. Powstawało więcej prac, forum rosło i prosperowało. Ten irc to nie to samo, bo trzeba się osobno tam meldować, i nikt nie widzi kto był pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności