Skocz do zawartości

Scena 3D: Hangar


Belus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Zachciało mi się jakiegoś interioru. Praca na szybko. Właściwie nie wiem czy dobry dział wybrałem bo 2D jest u mniej niz 3d ale ( tak mi się wydaję ) narażę się na chyba mniejszą krytykę jak napiszę, że używam Photoshopa w pracach 3d niż maziam tabletem po bryłach z maxa;-)

 

hangar01.jpg

Edytowane przez Belus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wow. spodziewałem się kolejnego plastikowego modelu w odpuszczonym hangarze z wizkowym oświetleniem a tu takie zaskoczenie.

 

praca całkowicie do mnie trafia. świetna kompozycja, nie przesadziłeś w żadną stronę - ujęcie wygląda naturalnie przy czym lokomotywa bardzo monumentalnie. koncepcja samego pojazdu - ekstra, strach pomyśleć jakie towary były przez to pchane / ciągnięte. rewelacyjny klimat zbudowałeś oświetleniem i gamą kolorów. niby przyjazny błekit a niepokój wisi w powietrzu. do tego te smaczki jak materiał stali na lokomotywie, transformator po prawej, kałuże. niby wszystko gdzieś już było ale w tej pracy jest do dosłownie dopięte na ostatni guzik. przyznam, że niezupełnie przepadałem za abstrakcyjnymi kompozycjami unoszących się w powietrzu konstrukcji Twojego autorstwa, choć też lubię takie klimaty. być może to kwestia zbudowanej atmosfery / historii. wywody trochę zbędne ale dobre ilustracje zawsze wciągają mnie do środka;)

 

p.s. imho znalazłeś idealną równowagę między mazianiem tabletem a stawianiem bryłek w 3d, granica zupełnie się zaciera. btw, może zechciałbyś napisać o pracy coś więcej, masz jakieś wstępne szkice? lubię duże lokomotywy z przyszłości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają te wyraźne pociągnięcia pędzlem po obiektach, efekt jest bardzo plastyczny, naprawdę dobra robota. Interesuje mnie tylko jak wyglądał surowy render, coś mi bowiem mówi, że nawet światło jest tutaj dodane w 2D (co bynajmniej nie jest wadą pracy). Ode mnie 5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również się bardzo podoba! Lubię takie klimaty a i technicznie praca trzyma poziom! Tylko tam przy tunelu... wygląda jakby sufit tunelu prawie dotykał pociągu, jakby ledwo się tam mieścił... Ale to takie czepianie się :) Super jest!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście. Aż sam mam ochotę spróbować zrobić coś na podobnej zasadzie, po bryłkach. Nie miałem dotychczas cierpliwości, żeby nauczyć się renderowania w Blenderze, ale do podobnej pracy nie jest to chyba potrzebne. Co do samego obrazka - to wydaje mi się trochę pustawo. Brak jakichś detali, które ożywiłyby scenę. Gdybyś jeszcze do tego w ciekawy sposób zaprojektował lokomotywę czy też ogólnie zagrał proporcjami czy skalą, to myślę, że dużo byś zyskał. Ale ciekawy pomysł, muszę sam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności