Skocz do zawartości

Wiz: Procyon- domy pasywne 2


jasam2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym podzielić się z wami kolejną porcją widoków domów pasywnych. Poprzedni wątek zawierający wizualizacje domów tutaj:

 

Wiz: Procyon- domy pasywne.

 

Całość jak poprzednio- modele z Archicada podciągnięte w 3d max, Vray i Photoshop. Jak poprzednio całość okraszona ludźmi z Viz-People.

 

Garść informacji o produkcji- nie wiem, czy to komuś potrzebne, ale sam lubię takie rzeczy czytać, więc zamieszczam :). Model otrzymuję od projektantów/producentów, mam około 4-5 dni na widok, łącznie z poprawianiem błędów modelu (Archicad ;)) , aranżacją wnętrz, terenu wokół budynku i "scenariuszem" rozlokowania ludzi). Do każdego domu jest ustalone minimum: 2 widoki zewnętrzne, 3 widoki wewnętrzne i 2 widoki zdjęciowe (budynek wklejany w zdjęcia).

 

Z góry dziękuję za krytykę, komentarze i ewentualne pytania :)

 

Pozdrawiam,

 

Jakub

 

 

1268829_332054306930089_1858303144_o.jpg

 

964247_357752911026895_1102148414_o.jpg

 

1399051_357752874360232_1663549003_o.jpg

 

1008850_357763231025863_79555669_o.jpg

 

1403291_357752061026980_1157600223_o.jpg

 

1397673_357752094360310_184542662_o.jpg

 

901977_355344804601039_806272170_o.jpg

 

1399024_357753831026803_413785240_o.jpg

 

1401860_357753867693466_1031065442_o.jpg

 

1402051_357754001026786_1802335487_o.jpg

 

1415473_357763694359150_774296079_o.jpg[ATTACH=CONFIG]92041[/ATTACH]

Edytowane przez jasam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Garść informacji o produkcji- nie wiem, czy to komuś potrzebne,

no jak nie potrzebne, każdy lubi dowiedzieć się czegoś więcej, zwłaszcza przy takim poziomie prac ;)

Najbardziej podoba mi się ujęcie 7 i 1 ( w tej kolejnosci). No i świetnie wklejasz ludzi, ale to już w poprzednim zestawie było widać. Najmniej chyba 4, ponieważ takie trochę " cukierkowe" moim zdaniem. Ale ogólnie poziom super, i chciałbym tak umieć.

 

Mam pytanie czy wszystko robisz w 3d, czy wklejasz też niektóre elementy w 2d (np. trawa itp.) ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdawlud: czy jestes pewien ze to tak wysoki poziom pracy? Widzialem Twoja prace ostatnia ktora IMHO byla parokrotnie lepsza.

 

Co do pracy to powiem tylko ze srednio mi sie calosciowo podoba - taka komercha typowa, ale moge sie mylic gdyz w wizkach nie robie ;)

 

Pozdrawiam autora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 fajne reszta mocno cukierkowa ale typowa dla katalogów. Rdawlud jednak twoje prace są na znacznie wyższym poziomie :) Nie mówiąc ze się właściwie nie powinno tego porównywać tu jest niesamowity ogrom i pracy w photoshopie u ciebie jest jednak całość 3d plus postprodukcja

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie piękne. Ale najbardziej podobają mi się te dwie bez ludzi. Na przedostatniej mam też wrażenie, że coś jest nie tak z proporcjami postaci. Ale może taka perspektywa. Wmontowane natomiast są bardzo dobrze. No i tła też świetnie dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc nakaz wrzucania rzutów tych budynków. Ja akurat lubię poza wizkami popatrzeć na to jak sa rozlokowane pomieszczenia, a nóż widelec zobaczę jakieś fajne rozwiązanie, które mi sie keidyś przyda, póki jeszcze swojego domu nie zbudowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rzeczywiście nieźle wklejeni, ale bardziej podobają mi się te exteriory bez nich. Szczególnie pierwszy kadr, który ma fantastycznie dobrane kolory.

Całościowo jest fajnie, aczkolwiek nie do końca realistycznie, bo trochę zbyt cukierkowo. Chociaż trzyma się to wszystko pewnej takiej ilustracyjnej konwencji. Tak się zastanawiam skąd się bierze trochę taka studyjna sztuczność i chyba to kwestia oświetlenia - cienie są czasem zbyt kolorowe, a budynki jakby doświetlone dodatkowym (poza naturalnym) ciepłym światłem, które "wyciąga" je z tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc nakaz wrzucania rzutów tych budynków. Ja akurat lubię poza wizkami popatrzeć na to jak sa rozlokowane pomieszczenia, a nóż widelec zobaczę jakieś fajne rozwiązanie, które mi się keidyś przyda, póki jeszcze swojego domu nie zbudowałem :-)
zapewne gdyby ta praca znajdowała się w dziale architektury :) Dwa autor sam tu stwierdził że nie on jest właścicielem projektu.

Jasam2 ale okien to chyba nie poprawiacie , a szkoda bo wieje troszkę tymi ubogimi elementami z archicada i taki mały detal zrzucił mi się w oczy na ujęciu ze schodami jest do poprawienia mapowanie podstopnicy zasadniczo to się ja robi z jednej dechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dziękuję za komentarze i za fronta :)

 

simsowate, cukierkowe, kolorowe- winny ;) Taka konwencja, tak zaakceptował klient. Widokami zdjęciowymi próbuję trochę to przełamać, ale nie zawsze wyjdzie. I oczywiście jest to całkowicie komercyjna praca :)

 

rdawlud- w widokach z wymodelowanym otoczeniem tylko tła są ze zdjęć, a w widokach zdjęciowych przeważnie tylko budynek jest wyrenderowany. Parę razy tylko coś wklejałem, jakieś grabie, rower, hulajnogę.

 

jacekszy0- to jest akurat przykład widoku zdjęciowego, czyli tylko budynek (bez "dołu") jest wyrenderowany i wpasowany w zdjęcie.

 

gnacik- po rzuty i wszystkie inne informacje zapraszam na stronę producenta :) http://domy.procyon.com.pl/

 

Mulholland- wnętrza zawalone, bo ma być życie i scenariusz. Ale fakt, że ciężkie te wnętrza. Przy pierwszych widokach dałem dużo detalu i teraz jak klient widzi mniej, to mu pusto. Dlatego ciągnę to "zawalanie" ;)

 

mallow- wszystko oświetlane standardowo (VraySun albo HDRI), bez dodatkowych "studyjnych" doświetleń. Moja postprodukcja jest dosyć rozbudowana, pewnie dlatego taki efekt.

 

skalpel3d- busted :) Zawsze zostawiam sobie temat okien na koniec i nigdy nie zdążę podmienić :) Mi te okna też nie pasują. Postanawiam poprawę. Chociaż z drugiej strony klient nie narzeka, że w oknach nie ma klamek. Może dlatego, że w tych domach nie powinno się otwierać okien (technologia pasywna). Schody- pewnie, że tak.

 

Poniżej przykłady montażu widoków zdjęciowych.

 

Dziękuję jeszcze raz i w razie pytań, jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

 

Jakub

 

894815_358317980970388_1432751346_o.jpg

 

614790_358326314302888_864649947_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, rendery typowo komercyjne. Szczerze mówiąc ciekawe połączenie - część obiektów fotorealistycznych a część takich trochę "bajkowych", wg. mnie trudniej osiągnąć taki efekt niż fotorealizm. Postacie również dobrze wyszły. Jedyne co do mnie nie przemawia to roślinność w 4 i dwóch ostatnich renderach, ale rozumiem że to na podkreślenie komercyjnego stylu :D Ogólnie super. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Ten drugi surowy render taki kompletnie nijaki a po całej kopozycji z tłem i postpro - miazga. Dlatego spytałem o surowe rendery bo się zastanawiałem czy przypadkiem nie czas przyłożyć się bardziej do postpro bo w tym siła drzemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dziękuję za komentarze i pozytywny odbiór :)

 

siwy- wyobraź sobie, że początkowo miał to być scenariusz: bal karnawałowy z przebierańcami :) Na szczęście nie zmieściłoby się to czasowo w produkcji więc pomysł został "okrojony". Ciężko jest posklejać z gotowych elementów wiarygodną imprezę...

 

jacekszy0- bez postprodukcji nie istnieję :) Chyba dlatego, że nie opanowałem jeszcze 3d maxa na tyle, żeby osiągnąć zadowalający efekt bez potężnej dawki Photoshopa.

 

pionix- dzięki. Muszę powiedzieć, że niektóre panie z setu Nightlife 3 niemalże nie nadają się do oglądania przez dzieci, dlatego nie zostały użyte. Nie mogę przecież zasugerować producentowi domów, żeby wprowadził ograniczenia wiekowe na stronie :)

 

Pozdrawiam,

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że niektóre panie z setu Nightlife 3 niemalże nie nadają się do oglądania przez dzieci, dlatego nie zostały użyte. Nie mogę przecież zasugerować producentowi domów, żeby wprowadził ograniczenia wiekowe na stronie :)

 

Lis to ma oko do tych panienek, fajne wybiera do swoich kolekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy - no oko ma, nie powiem, ale niektóre są ubrane tak, że parę centymetrów mniej w spódniczce i już 18+ ;)

 

natas- nie chcesz :) straszny bałagan. Ale możesz zobaczyć tutaj jak to się mniej więcej u mnie składa (co prawda stare to, ale zasada jest podobna do dziś). Jak będziesz chciał jakieś szczegóły więcej wiedzieć to daj znać.

 

 

 

https://vimeo.com/15191746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności