Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'textura' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

Znaleziono 11 wyników

  1. Witam, wiem moje pytania są na niskim poziomie ale rzadko się pojawiają (tak mi się wydaje). Ale do rzeczy :) Jestem po formacie i nowe instalki od nowa wszystko i nowe problemy. Otóż (3ds max 2016 x64) mam problem z texturą - nakładam texturę (blueprint samochodu) na plaina i ona od razu jest x razy zagęszczona - głowię się i głowię i nie mam pojęcia co zrobić aby ta textura wyświetlała się raz i nie zagęszczała się z automatu. Dzieje się tak nie zależnie od ustawionego silnika. Proszę HELP :)
  2. Hej, mam problem a mianowicie: istnieje jakiś parametr, który pozwoliłby na wyrenderowanie tej textury w dobrej jakości? https://scr.hu/KWAJ34 Textura na plejnie, nie jest rozciągnięta... :( Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Witam ponownie! Tym razem prezentuję wam moja pracę zgłoszoną do konkursu Procedural Material Contest zorganizowanego przez Allegorithmic, sponsorowanego przez nvidie. Materiał jest w 100% proceduralny, żadne dodatkowe textury, bitmapy z zewnątrz programu nie były używane do stworzenia materiału. Materiał charakteryzuje się tym, że można bez problemu po ściągnięciu w Substance Designer zmienić dowolnie parametry pokrycia ściany odpowiednio - tapetą, ścianą gipsową oraz cegłą, wraz z możliwością ustawienia intensywności zabrudzeń warstw czy pęknięć ściany gipsowej. Można materiał przetestować samemu ściągając go za darmo z platformy substance share, link: https://share.allegorithmic.com/libraries/1025 Więcej shotów na moim profilu artstation. Zapraszam do obejrzenia, komentowania i oceniania! Dodaję również wcześniejsze materiały, które stworzyłem stawiając pierwsze kroki w SD.
  4. Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość w przypadku błędów. Zarejestrowałem się tutaj, gdyż widzę, że posiadacie sporo informacji dotyczące 3d max'a i mam nadzieję, że będziecie wiedzieli gdzie robię błąd. Otóż postanowiłem zabrać się za stworzenie pierścienia z uniwersun Tolkiena. Wszystko poszło w miarę szybko jednak problem zaczął się gdy zacząłem nakładać textury funkcją UVW MAP. Tak jak na zewnętrznej stronie napisy się elegancko wyświetlają, tak w środku już nie. Na pierwszym zdjęciu nie widać napisów wewnątrz pierścienia. W dwóch UVW MAPach użyłem opcji nakładania textur w formie "cylindra". Z kolei jak dla wewnętrznej strony użyję nakładania textur w formie BOXa, nagle napisy się pojawiają. Moje pytanie brzmi - Co zrobić by obie textury UVW MAP były nakładane w formie "cylindra" od wewnętrznej i zewnętrznej strony pierścienia? Dodam, że dodałem Map Channel dla poszczególnych tekstur utworzonych z "BLENDa". Nie wiem gdzie leżą podwaliny problemu, dlatego też proszę Was o pomoc. Tutaj jeszcze ustawienia dla wewnętrznej textury: Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  5. Mam problem z renderem do textury - wywala mi taki komunikat: [codehttp://i1168.photobucket.com/albums/r485/P_I_W_O_/Beznazwy-1_zps06d5049c.jpg[/code] próbowałem do diffuice map lub do complete map i zawsze wywala mi taki komunikat poczym renderuje się model ale bez textur :( nie mam pojęcia czemu? Mam 4 materiały z różnymi texturami (diffiuce, specular, bump) Podejrzewam najgorsze - jest to typowy bug pirackiej wersji - bardzo chciałbym się mylić.
  6. Poszukuję tutoriala do Maya 2013 w którym będzie pokazane/wyjaśnione jak zrobić dynamiczny fur z texturą. Np futro tygrysa - jak tygrys biegnie to futro ładnie się porusza - jak takie coś zrobić?
  7. W 3ds max 2010 aby textury wyświetlały się bez pixelozy należało wejść w tools - dalej nie pamiętam już ale chyba - show materials as hardwer lub display as harware [nie pamiętam] i ten zabieg rozwiązywał problem pixelozy w wievporcie. Teraz mam ten sam problem ale w maxie 2014 i tam nie ma już tej opcji są inne ale żadna nie działa tak jak ta w starszej wersji. Pytanie brzmii jak to ustawić w nowej wersji?
  8. Witam, jak w temacie. Mam proceduralną texture "wood" w materiale - w kanale kolor. Daje materiał na obiekt i w viewporcie materiał wygląda inaczej niż podczas renderu. Próbowałem róznych rozmieszczeń UV... czy istnieje jakaś możliwość przesunięcia textury proceduralnej? Mam ten sam materiał na paru podobnych obiektach i po prostu tekstura na nich rozmieszczona jest identycznie.... Z góry dzięki za pomoc mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłem, Łukasz
  9. Witam szukam tutka z którego można się nauczyć robienia materiałów i tekstur pod vrey-a 2.0 sp1.
  10. Witam, znowu mam problem i pewnie znowu okaże się on banalny. Otóż, nie mam pojęcia jak wziąć się za teksturowanie danego obiektu, w moim przypadku szafy. Oglądając wasze prace na tym zacnym forum często widziałem takie rzeczy I nie bardzo wiem do czego to jak się to robi i czy to jest potrzebne ;d Zawsze jak modelowałem to klikałem "M" i multi sub object, potem bitmapa z texturą i koniec. Bez żadnego kombinowania ale efekt był bardzo nie ciekawy :/ Tak więc jak zacząć i jak omodelować dany obiekt? (w moim przypadku szafę) Słyszałem też, że wszyscy używają photoshopa, tak więc gdzie będę mógł znaleźć wskazówki co do używania tego programu do textur w 3ds maxie? Pozdrawiam, Dziękuje.
  11. Witam, Moje pytanie jest następujące. Jeżeli modeluję powiedzmy budynek, to najlepiej robić go jako jeden wielki obiekt czy kilka małych. Powiedzmy osobno cegiełki, drzwi, okna itd. Czy extrudować wszystko i zostawić jako całość. Który model będzie łatwiejszy do otexturowania, cały czy w częściach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności