Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/18/2024 at 8:30 PM, Destroyer said:

Widziałem ten cały dział "our picks" i tam też bym trochę to ujednolicił i uprościł tzn skrócił opis i zostawił ze 2 pierwsze zdania taki sneak peak bo czasem są tam posty na kilometr ze ścianą tekstu poprzeplatane obrazkami a dodatkowe obrazki się nawet nie wgrywają a inny post to jedno zdanie albo i nie i jest taki groch z kapustą i mało czytelnie się robi. 

To już jest fajnie ogarnięte i jest dużo bardziej przejrzyście i czytelnie. 
A może jeszcze bardziej uprościć tę sekcję na głównej i za to dodać te kilak pikseli w pionie do obrazka i nie ciąć go tak agresywnie? 🙂 

YFwnA7z.png

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Destroyer napisał:

To już jest fajnie ogarnięte i jest dużo bardziej przejrzyście i czytelnie. 
A może jeszcze bardziej uprościć tę sekcję na głównej i za to dodać te kilak pikseli w pionie do obrazka i nie ciąć go tak agresywnie? 🙂 

YFwnA7z.png

Zero kontroli nad tym - są płatne wtyczki. 

Wiadomo, trzeba grzebać w kodzie to wszystko się da (tylko może zginąć przy updacie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek to ja mam jeszcze pytanie o thumbnailsach.

Niedawno odkryłem, że jeśli się podjedzie na obrazek w wątkach to pojawi się okienko z wyborem obrazka

 C0pJoKH.png

nawet udało mi się takie coś otworzyć jakoś 

En3Sbh1.png

 

No i wszystko pięknie i w ogóle atrakcyjnie

tyle, że nie działa 😄 

Tzn raz zadziałało, news w Unreal engine, dośc nowy, wrzuciłeś na główną z grafiką z wątku, ja potem na próbę zmieniłem i w poście się zmieniła a na głównej została. Ale to zadziałało tylko raz, dugi ran nie idzie zmienić mimo, że wyświelta komunikat 

d6t10Yt.png

 

nawet podgląd się zmienia w liscie wątków 

tciDZYe.png

ale po odświeżeniu jest stary 

phieuY4.png

W tym newsie Unreala to jest nawet lepiej bo obrazek jedno a podgląd drugie 🙂

3GoKRWu.png

 

Próbowałem nawet w opcjach edycji posta zmienić ale też nie działa niezależnie jakiej opcji bym nie użył

SCNJe2J.png

Da się coś w tym naprawić? 

 

---

No i starych postów nie da się edytować? Jaki jest czasowy limit?

UZOeqQ8.png

 

EUGfdzd.png

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adek said:

Może dlatego, że te wątki poszły do wyróżnienia i tam recznie wgrywałem obrazki? 

W Houdinim 20 wątek nie poszedł do wyróżnienia a mimo to obrazka zmienić nie sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, gdy się podjedzie na głównej w wątek wip albo galerię to dogrywa się okienko z postami i trochę to czasem mieli więc pewnie jest też obciążeniem dla serwera a użyteczność tego niewielka więc może by to wyłączyć? Niech ludzie wchodzą do wątku żeby choćby dać lika czy napisać koment 😛 

9GhjcQM.png

 

 

79lHonP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolejne zmiany się pojawiły na forum 🙂

I tutaj podsunąłbym pod rozwagę powróć to ostatnich postów jak było wcześniej bo było dużo bardziej czytelnie i schludnie, teraz jest za dużo informacji które tylko zagracają  a niewiele wnoszą  

95paGui.png

KQJPVVP.png

 

a było tak

rlYIWtd.png

-edit_ 

@adek w tym samym momencie wysłaliśmy posty 😛 da się uprościć to co napisałem wyżej? 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pewnie z tym walczył, ale to oficjalny wydajniejszy widget do tego. Tamten mocno spowalniał. 

Tutaj mi się podoba liczba postów w wątku, ale będę chciał to trochę nadpisać i usunąć emotki itp. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany. Robi się czyściej. Usuwam niepotrzebne rzeczy jak i reklamy. Trudno. Mam pewien plan na monetyzacje bez reklam, ale na to przyjdzie czas jak uda się to zrobić. 

Docelowo jeśli to wypali to całkowicie reklamy znikną myślę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/22/2024 at 12:07 AM, Destroyer said:

I tutaj podsunąłbym pod rozwagę powróć to ostatnich postów jak było wcześniej bo było dużo bardziej czytelnie i schludnie, teraz jest za dużo informacji które tylko zagracają  a niewiele wnoszą  

Też wolałem poprzednie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo to Gmail 🙂
Wysyłka z tego konta to płatne konto Google Workspace. Więc za bardzo też nie mam nic co tam zmieniać. Niestety te darmowe maile tak mają. 

Myślę, że temat "Newsletter" był problemem i tak oznaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wskazują, że niby brak jakichś zabezpieczeń https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedzy/oznaczenia-wiadomosci/

Generalnie mi to nie przeszkadza, tak tylko zwróciłem uwagę 🙂

Akurat nie mam innego maila z "newsletterem" w skrzynce. Poczekam na kolejnego maila i zobaczę, czy się powtórzy. Jak się powtórzę to zmienię adres na inny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Domyslam sie. Co ciekawe te zabezpieczenia wymusiło Google. A maile wychodza bezposrednio z konta Google (serwera, nie przez bramkę). Więc dziwne. 

Google też coś takiego pokazuje, ale tutaj co ciekawe u mnie tego nie ma. Wszystko jest OK. 

I tak niestety eksperyment z newsletterem się nie powiódł. Google ma limit 2000 (w płatnej wersji) maili. 

A więc trzeba kupić płatne API.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z google wychodzi, ale domena jest max3d, to może mieć znaczenie.

Ostatnio w firmie rozkminialiśmy "cold mailing", wyszło nam że:

  1. Nie warto rozwalać sobie własnej domeny, dobrze jest założyć specjalną do "spamowania"
  2. Taką domenę trzeba rozgrzać, w sensie możesz wpaść na black listę jak nagle z domeny, która wysyłała 10-50 maili dziennie zaczyna lecieć ponad 1k.

U mnie wpadł newsletter bez oznaczeń, ale ja mam swój serwer i domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To ja wiem co znaczą te zabezpieczenia. Ale mail jest hostowany w ramach płatnego Google Workspace. Te oznaczenia są ważne jeśli wysyłacie maile nie bezposrednio z serwera tylko np. ze skryptu i wtedy domena musi miec oznaczenie czy nawet IP - tak, ten serwer moze "udawac" moja domene.

Tutaj jest to wysyłane po SMTP 🙂 Ale i tak, tak jak pisałem - i tak z newsletterów nici bo limit to 2000 (tak, w płatnym workspace). 

Być może po osiągnięciu tego limitu skrypt chciał wysłać z PHP i wtedy to ma sens. Ale z drugiej strony skrzynki Onetu itp - z nimi zawsze były problemy. 

Test google bezpieczenstwa te maile przeszły, więc stawiam na oznaczenie filtrów Onetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności