Skocz do zawartości

amd 3900x


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

To jak wyda cos przelomowego to pogadamy. Na razie mamy Ryzeny ktore mozna kupic za dobra cene i sa fajnymi prockami tu i teraz a Intel... pracuje nad przelomowa technologia przyszlosci a do zaoferowania dzis ma niewiele. To ja sobie jednak kupie ten procek co juz jest, bo ten co ma byc kiedys, moze, jak sie im uda...
Sam rozumiesz.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

To jak wyda cos przelomowego to pogadamy. Na razie mamy Ryzeny ktore mozna kupic za dobra cene i sa fajnymi prockami tu i teraz a Intel... pracuje nad przelomowa technologia przyszlosci a do zaoferowania dzis ma niewiele. To ja sobie jednak kupie ten procek co juz jest, bo ten co ma byc kiedys, moze, jak sie im uda...
Sam rozumiesz.

dziś tak.. jako iż AMD nad ryzenami pracowało bardzo długo.. i teraz są na topie... ale jak przyjdzie eraa procesorow kwantowych.. to AMD znów będize w grobie na wiele lat.. Tak to działa niestety 😛 raz n górze raz na dole 😛 bardzo trudna sprawa dla CEO balansować to... natomiast.. dla nas konsumentów to bez znaczenia nawet lepiej bo dostajemy nowe sprawy.. a czy od intela czy od amd jakie to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek Jutrzenka
A skad wiesz ze przyjdzie era procesorow kwantowych? A co jesli napotkamy przeszkody nie do pokonania? Ja wiem, ze ludzie ogolnie pokladaja (slepa) wiare w to, ze nauka w koncu przeskoczy wszystkie problemy ale sami naukowcy juz wcale nie sa tego tacy pewni.
Wracajac do samych prockow - po pierwsze procesory kwantowe nie do wszystkich zadan sa najlepszym rozwiazaniem. W procesorach kwantowych jest MEGA problem z korekcja bledow. Zeby skale problemu przedstawic - teraz te jednostki budowane przez Google, Intela i IBM maja nieco ponad 50 Kubitow. Google zasugerowalo na roadmapie, ze zeby osiagnac pelna korekcje bledow potrzebne sa jednostki majace ponad... MILION Kubitow. To tak tylko troszke wiecej niz jest teraz...
Po trzecie - nawet jesli sie juz pojawia te procki to nie w wersji dla Kowalskich, zeby nam szybciej Blender smigal. Beda w jakichs osrodkach badan przez dlugie lata.
A po czwarte - zanim sie pojawi porzadne oprogramowanie na to, to mina kolejne lata.
Tak ze nie wstrzymywalbym oddechu w oczekiwaniu na ere kwantowych prockow, bo sie moze pojawic jak juz bedziemy kwiatki od spodu wachac - a wcale nie jest przesadzone ze w ogole sie pojawi.

A w miedzyczasie sa fajne Ryzeny. I pewnie Intel w koncu cos nadgoni bo musi. Na obietnicach ewentualnego wynalezienia nowej technologii ciezko zarobic. Zeby te kwantowe procki opracowywac potrzebna jest kaska ze sprzedazy prockow ktore dzialaja juz dzis.
I nie, nie jestem fanboyem AMD - wciaz mam procek Intela 😄 Ale teraz nie maja nic sensownego w ofercie, jesli wziac pod uwage wszystkie za i przeciw.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle, ze przez te 9 lat rozwoju procesorow domowych taki Ryzen 3900X  jest tylko 4x szybszy od i7 2600k ktory wyszedl na poczatku 2011r, to jak dla mnie spore rozczarowanie...

Oczywiscie, jest i Threadripper 2990WX, ktory jest bagatela 5x szybszy;), ale za to kosztuje ponad 8 tysi to wpada tu juz lekka przesada:)

Ciekawe czy doczekam się kiedyś czasów gdy będę mogl z rozsądkiem przesiasc się na cos co będzie 10x szybsze niż ten leciwy intelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Traitor napisał:

A ja powiem tylko tyle, ze przez te 9 lat rozwoju procesorow domowych taki Ryzen 3900X  jest tylko 4x szybszy od i7 2600k ktory wyszedl na poczatku 2011r, to jak dla mnie spore rozczarowanie...

Co racja to racja. W 2011 złożyłem komputer 14 razy szybszy od tego z 2004r. I zawsze to były procesory ze średniej półki. Żadne najszybsze. A gdyby liczyć to co najważniejsze - taktowanie 1 rdzenia, to przyrosty są marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam takie pitolenie... Fakty są takie że dzisiaj.. przez noc.. możesz wyrenderować w dobrej jakości prevke animacji nad którą pracujesz... a wcześniej bez farmy mogłeś tylko pomarzyć...

mówicie że tylko kilka razy szybciej...

no fajnie tylko że teraz zamiast 1 klatka renderować się 1H renderuje się poniżej 10 minut. co przekłada się na kiedyś 1 sekunde animacji zajmowało 24-30H a teraz zajmuje 5H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamietac, ze predkosc to nie tylko zegar - to duzo bardziej zlozona sprawa. Ilosc rdzeni, watkow, to jak ze soba wspolpracuja, to jak wspolpracuja z pamiecia i cala masa innych detali ktore skladaja sie koncowo na realna poprawe wydajnosci. Stary procek z tym samym taktowaniem co nowy bedzie realnie duzo wolniejszy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkretnej scenie w C4D w kompie złożonym w 2011 miałem 14 krotnie szybszy wynik niż na kompie z 2004. Robiłem też takie porównanie w scenie z LW ale nie mam już danych. Takie progresy w rozwoju już się skończyły. Teraz 5-6 razy szybciej po 9 latach i to na procesorze z trzykrotnie większą liczbą rdzeni. Przyspieszenie na jednym rdzeniu to już tylko korekta. Widać już sufit na tej technologii. Ale jest też duży pozytyw - TPD zostają na starych poborach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też brać pod uwagę jaki jest skok jakości, 20 lat temu renderowanie ostrych cieni raytraced jeszcze czasami było uważane za zbyt drogie o miękkich cieniach nie wspominając, malowało się ciemną plamę pod obiektem udającą cień a rendery z chromowanymi kulkami na szachownicy które robił każdy początkujący trwały godzinę czy więcej, teraz masz to w realtimie 🙂   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to coś nowego, żeby nowy procek wypadał miejscami gorzej od starego ^^ Ale cieszy mnie, że skończył się "monopol" Intela, co już korzystnie odbiło się na cenach, a biorąc pod uwagę, że ten za chwilę dostanie kolejny łomot od AMD, to może niedługo dojdzie do kolejnych obniżek. Żeby jeszcze tylko nie było takich problemów z dostępnością 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Loozack napisał:

Wow, to coś nowego, żeby nowy procek wypadał miejscami gorzej od starego ^^ Ale cieszy mnie, że skończył się "monopol" Intela, co już korzystnie odbiło się na cenach, a biorąc pod uwagę, że ten za chwilę dostanie kolejny łomot od AMD, to może niedługo dojdzie do kolejnych obniżek. Żeby jeszcze tylko nie było takich problemów z dostępnością 😄

# ten moment kiedy wysłałeś linusowi super wyselekcjowany chip który jest o 10% lepszy niż normalny konsumencki na półkach.. i potem w benchmarkach wypada lepiej niż nowa generacja ale zapomniałeś o tym xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mamy w ofercie i 3960x i mocniejszego 3970x. Choć cena niejest niska a z dostępnoscią bywa ( jak to na początku) róznie  ,  to nie mam wątpliwości że te procesory  to najwydajniejszy a przez to że jednocześnie posiadający najlepszy stosunek wydajnosć /cena ,  najrozsądniejszy zakup w kategorii 1 procesorowych stacji roboczych. Mało tego... wydajnościa i jednocześnie dużo niższą ceną biją na głowe nawet stacje oparte  o podwójne Xeony 8180 platinum ( procesor Intela kosztujący ponad 20 tys /1 szt) ... Mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał:

Elegansio.... Daj znać jak zbrush śmiguje ci na tym.

 

Godzinę temu, brain napisał:

Czyli jednak zostałeś przy 3900x? 😉 U kolegi wyżej składałeś?

Może zrób jakieś testy w zbrushu i się pochwal 😛

 

No zrobilem pierwsze testy, scena z rogatym na starym kompie (pomimo ze glowa ma malo poly) scinala przy kazdym obrocie. Na nowym kompie smiga bez zacinki. 

Modele ktore sa bardziej zlozone, imo dzialaja porownywalnie jak na moim kompie pracowym:

image.png.c847fba30574a41cda4983f5b945f88e.png

 

dzisiaj porobie wiecej testow 🙂 jeszcze nie grzebalem w biosie, nic nie przestawialem. Po prostu troche sie nameczylem zeby przelozyc dyski  zrobic clony i przelozyc grafike (nie puscili kabli od zasilacza)

 

ps. nie, xkom sie odezwal i ze maja procek i czy nadal chce

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec na dziendobry

Jestem bardziej niz zadowolony, procesor smiga elegancko. Rzecz z ktorej jestem najbardziej zadowolony? chlodzenie! Warte kazdej zlotowki. Generalnie komp jest nieslyszalny przy normalnej pracy temperatury w granicach 50stopni. 

Wyniczki:

i7 w pracy + 64 gb ram:

https://www.userbenchmark.com/UserRun/22736559

Ryzen 3900x + 64 gb ram:

https://www.userbenchmark.com/UserRun/22740996

Wyniki liczenia scen w cinebenczu:

Cinebench - 7k pkt z groszowkami 🙂  

Cinebench na kompie pracowym 2,5k z groszowkami

 

generalnie, spoko fajnie by bylo miec natomiast mocniejsza karte niz ta 2070 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brain napisał:

Do czego używasz GPU? 2070 jest ok, chyba że renderujesz na GPU to wtedy raczej lepiej dokupić drugie GPU.

no wiadomo ze do grania 😄

ale generalnie, marmoset, marvelous designer, keyshot. Teraz wszystko leci po gpu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności