Skocz do zawartości

"Lepszy Świat"- Tom I- "Czarodziejka"


JonJoan

Rekomendowane odpowiedzi

Powieść  obrazkowa o pięknym świecie magii który odchodzi w niepamięć...

"Lepszy świat"- Tom I- "Czarodziejka" rozdział I- "Więcej niż magia"

Więcej info na samym dole posta (po przeczytaniu lub przewinięciu części komiksowej) .

ddr8s4q-1a84926d-7a93-41e4-b671-ef83bd6a

ddr8s9o-1c8eb9df-998e-4273-95fc-86dab396

ddr8sfd-f841dcc6-3472-468e-a58f-71d07c8b

ddr8sxw-f9707afe-0067-4f8d-8eca-832f80d8

ddr8t1s-a6297b69-bf11-4cb2-9256-f331ff46

ddr8t7s-78890827-d468-47e1-ab19-bf64e354

ddr8tfy-e1f0584f-b89f-411b-8abd-10e87a06

ddr8tut-de59cae2-04f2-46ad-a35e-f4f03914

ddr8tyv-51ac7b15-2317-4c08-8590-febd7ef6

ddr8uc4-6fdd5f85-792f-4f92-b4d3-1d3be560

ddr8uil-3327c0c7-f9ff-4408-928e-b93690e0

ddr8uu8-02cc6234-039f-410a-85b2-157056e0

Nie ma co dłużej kisić ogórasa. Bo już kilka (5!) lat minęło odkąd zrobiłem swoją pierwszą stronę komidła. Od tego czasu mam nadzieję że zaliczyłem imprówing, zarówno pod względem graficznym jak i scenariuszowym (więcej akcji i intryg). Ciężko to bedzie zweryfikować bo musiał bym zapodać link do starszej wersji. Co mnie jednak najbarddziej cieszy to to że strony powstają dużo szybciej.

Na bierząco postaram się wrzucać kolejne strony pierwszego tomu. Pan moderator pozwoli że Max3Dpl. bedzie główną stroną tegoż dzieła w polskiej wersji. I tu polskich czytelników z fór wszelakich bede nagabywał. Chyba że sobie tego nie życzy- to ustanowię gdzie indziej. Ale myślę że tu warto, bo na dzień dzisiejszy Max3D.pl jest chyba jedynym polskim portalem graficznym.

Jeżeli tak- to ta pierwsza strona będzie dosyć często edytowana i tu bede wrzucał kolejne strony rozdziału1.

Pomału, sukcesywnie bede robił update'y tak mniej więcej co kilka stron. Aż przedsięwzięcie się kiedyś rozrośnie. ;).

Na dobry początek 12 pierwszych stron.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez JonJoan
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz chciał to drukować kiedyś? Jeśli tak to pamiętaj o 3 mm spadu i 5 mm bezpiecznej odległość od brzegu, na przykład przy tekstach. Potem jest z tym sporo kombinowania żeby poprzesuwać. 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Damy radę. Na razie w planach jest zrobienie klasycznego komiksu webowego. Ale nie wykluczam też druku. To jednak w dalszej przyszłości bo są też plany zrobienia komiksu ruchawego- na you tube z przesuwającymi się kadrami i króciutkimi animacjami 3D. Najpierw jednak klasyczny webcomic.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje samozaparcia. Sam za gówniarza próbowałem komiksy robić, bez kolorowania raczej, więc mogę sobie wyobrazić nakład roboty.

Postaci są po 3d robione? Pytam, bo sam robiłem podobnie i jest świetny plugin do Zbrusha, gdzie możesz zadać parametry i wygenerować postać, które będzie ładnie wyrzeźbiona, poprawna anatomicznie, a dodatkowo będzie bardzo dobrze oddany wiek i takie cechy jak otyłość. Niestety, to rozwiązanie komercyjne, no i sam Zbrush nie jest za darmo, ale robi to mega robotę. Zobacz: https://www.artstation.com/artwork/lVWkd5 - tam u doły mam bazy, które były wyplute z programu i tylko trochę podrzeźbione dla asymetrii.

Poza tym, pierwsza rzecz, jaka mi się rzuca w oczy to niestety dość mało ciekawe, statyczne kadry. Podchodziłbym trochę do tego, jak do filmu, bo tak to sobie zawsze wyobrażałem - jak to by broniło się jako film. Na pewno też dużo innych komiksów bym oglądał, żeby nauczyć się jak ciekawie komponować kadry i strony.

Masz też dużo tekstu, i zdaje mi się, że trochę ten storytelling powinien być bardziej wizualny.

Na moje brakuje trochę jakiejś spójnej tonacji dla poszczególnych kadrów, szczególnie jeśli są takie bardziej złożone kompozycję. Zobacz to na przykład: https://www.artstation.com/artwork/k4aEZl. Inna stylówa, ale widać o co chodzi, jest też fajna dynamika tych kadrów i nawet jak ileś razy z rzędu trzeba pokazać twarz, to nie musi to być centralnie skadrowany owal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

super ze tu wrzuciles 🙂 wow widac napracowanko przy tym 🙂 

Dzięki. Napracować to ja się napracowałem nad starą wersją. Kiedy to przez tydzień, półtora robiłem jedną stronę. Tera zajmuje 2-3 dni

Cytat

bez kolorowania raczej, więc mogę sobie wyobrazić nakład roboty

Najwięcej roboty jest z walorem. kolorowanie szybko idzie jak walor dobrze leży.

Cytat

Postaci są po 3d robione?

Nie tylko postacie. Dzięki pluginowi OSM i GIS coraz częściej kreuję też tereny w blenderze. Do tworzenia postaci używam facebuild'era (głowa) i manuel bastioni lab (ciało). Następnym razem postaram się wrzucić krótki proces kreowania kadru.

Cytat

jest świetny plugin do Zbrusha

Bardzo fajnie wygląda. Na pewno postaram się skorzystać. dzięki.

Cytat

dość mało ciekawe, statyczne kadry

Pewnie dlatego że na razie nie ma żadnych mordobić. :). A tak na poważnie- z tym jest chyba największy problem. I tak prostu i na szybko nie da się go załatwić. bo w zasadzie na tym sztuka komiksu polega by wszystko było bardzo ruchawe. Tutaj wkracza często olewany temat kompozycji. Najtrudniejszy temat. Tak więc dzięki za linki. Postaram się bardziej przyłożyć do tematu.

Tekstu jest dużo bo na razie jest taki trochę prolog. Który ma wyjaśnić "po krótce" w jakim świecie bedzie działa się akcja i w jakiej sytuacji znajdują się główni bohaterowie. Ja osobiście lubię jak tekstu jest dużo i można sobie trochę poczytać. Ok. Widzę że jest jakiś odbiór. A to zachęca do dalszej pracy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaliczyłem absencję. Związaną z sytuacją osobistą. straciłem robotę marzeń i żeby dalej móc płacić rachunki musiałem szybko znaleźć inną. byle jaką. W między czasie zagęściłem na maks swe wysiłki by znowu znaleźć pracę w branży. I cieszyć się że nie muszę dymać na palecie lecz działać w grafice. Przez te działania nie miałem za bardzo czasu na komiks ale wszystko wraca do normy. Przynajmniej w przeważającej cześci (do pracy kawałek trzeba dojeżdżać i pracować po 9h. To i czasu dwie godzin dziennie mniej.

Zauważyłem że pomysł z wrzucaniem stron komiksu na pierwszą stronę wątku nie jest chyba najlepszy. Wolno się ładuje. Po za tym po pewnym czasie posta nie można edytować. Przygotowałem więc na DA kolejną wersję dzięki której bedzie można czytać go w sposób klasyczny. Strona po stronie, jTUTAJ:

Na razie skromne 3 dodatkowe strony, które wstawiam bardziej po to by pokazać że działam dalej.

mtm8.jpg

mtm9.jpg

mtm10.jpg

Edytowane przez JonJoan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka bardziej majtenacja z mojej strony ale co mi tam. breakdown strony:

etap1 gesty i podstawowa mimika

mtm16a_by_stephanbored_de2r2pr-fullview.

etap 2: walor i bazowy kształt

mtm16b_by_stephanbored_de2r2vd-fullview.

etap 3: bazowe kolory i atmosfera

 

mtm16c_by_stephanbored_de2r2x3-fullview.

etap 4: detale

 

 

mtm16d_by_stephanbored_de2r2y7-fullview.

wykończenie- dodatkowe światła, detale, itd.

lepszy_swiat__czarodziejka_21_by_stephan

Znajcie dobry gest starego mąciciela

Edytowane przez JonJoan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HELLO.

Fiuuuuuu, kawał czasu nie było mnie zapewne na tym forum. Ale nie chcę się rozwodzić dlaczego tak było, żeby nie przynudzać. Dość powiedzieć że powróciłem, bo wciąż kontynuuję swoją historię. Czy to zboczone? Nie wiem. Coś w każdym bądź razie daje. Pies z kulawą nogą na razie nie ogląda dzieła (swoją drogą prawie nigdzie nie publikowanego) ale skill wzrasta. Pracowałem nawet przez pół roku jako koncepciaż. Ale w pracy wolę jednak modelowanie (dużo mniej konsultacji z przełożonym).

No ale do rzeczy. Jestem tu po to żeby wreszcie dać historię  (pierwszy rozdział i kawałek drugiego) do przeczytania. Historia jest już uporządkowana i wg komentatorów przyjemnie się czyta. Są nawet elementy zaskoczenia. A co Wy sądzicie? Na tym zajefajnym polskim forum komiksiarskim można zacząć czytać:

https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

Wrzucę poniżej kilka zajawek co by zachęcić:

FUbPoLzWUAE-amt?format=jpg&name=4096x409

FRMCceFXIAEKgqq?format=jpg&name=4096x409

FOUcy4FWYAEzbrS?format=jpg&name=4096x409

FPNRwsUXwAMAqUX?format=jpg&name=4096x409

dWA lata mnie tu nie było. Trochę się bałem że nie znajdę tego wyjątkowego forum.... Ale ono będzie trwać. Trwać i dawać ludziom pracę.

Edytowane przez JonJoan
uzupełnienie
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytałem pierwszą część.

Ogólnie spoko się to czyta, troch ciężki ten klimat chwilami 😉

Graficznie też spoko, ale niekiedy sztywne. Na tym półnagim barbarzyńcy widać, że przydało by się trochę postudiować anatomii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć. Że się miło czyta. Bo tego się najbardziej obawiałem. Ta że anatomia jest koślawa to akurat wiem. Postaram się refek używać żeby rażących baboli nie było. Myślałem że ta koślawość będzie pasować do klimatu. Ale chyba nie tędy droga. Żeby coś twórczo zepsuć to najpierw trzeba dobrze stworzyć.

Trochę ciężki klimat? Pod jakim względem? Mroczne? Zbyt dołujące? No niestety to się będzie podkręcało.

Dzięki.

https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

Edytowane przez JonJoan
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks deczko awansował w hierarchii komiksów strony:https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

Przeszedł z zakopanego działu "nowość" do działu: "top biblioteka". Są jeszcze dwa wyższe działy. Serie główne i galeria główna. Pomóżcie mi awansować. Mam taką prośbę. Przeczytaliście i wam się podoba? Zalajkujcie i zasubskrybujcie komiks. Nie chodzi mi bynajmniej o to że jestem jakiś łasy na te bzdety, ale dzieki nim komiks jest owiele bardziej zuważalny. Trzeba się oczywiście zarejestrować ale strona dzięki Wam ubogaci się o kilku dodatkowych urzytkowników. A i ja zamierzam pod koniec drugiego rozdziału zareklamować 3Dmax.pl. (jeżeli nie będzie przeciwskazań).

A tym czasem zajawka dalszych przygód+ porównanie do wersji z 2015 (poniżej)

FU4sCyoXsAA9A9m?format=jpg&name=4096x409

FU4rtgQXwAEM4wC?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez JonJoan
błedy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 14:23, JonJoan napisał:

Trochę ciężki klimat? Pod jakim względem? Mroczne? Zbyt dołujące? No niestety to się będzie podkręcało.

Ciężki ale raczej w pozytywnym sensie - dyskryminacja, fanatyzm. Fajny klimat.

Jak znajdę chwilę to i drugi tom przeczytam. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Jak znajdę chwilę to i drugi tom przeczytam.

To się dobrze składa. Bo dzisiaj powinienem zapodać ostatnią część drugiego rozdziału. Tak żeby ludzie mieli co robić w sobotę. Atymczasem komiks całkiem nieźle radzi sobie na forum. https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

Wciąż jest juednak taki trochę zakopany. Pomóżmy mu się odkopać. Nóże! Zasubskrybujcie jak wam się spodoba! ja już to zrobiłem. A żeby Was zachęcić, dwa teasery:

284945907_1605361686525336_3849992128020

FU_PMDRXEAchYK_?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez JonJoan
poprawka
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy. Właśnie się wypsztykałem z moich rezerw. Są tego 2 rozdziały (około 85stron) jest co czytać w tą niedzielę. Następne niestety nie będą tak regularnie szybko się pojawiać. Ale zamierzem ciągnąć to przynajmniej do końca pierwszego tomu (szacunkowo 5 rozdziałów, 200stron) Zapraszam here:https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

 

sor77.jpg

sor80.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy. Zapodałem komidło (na razie pierwszą część pierwszej części) na dwóch największych forach. Tapas i Webtoon. Zapodam linki może:https://tapas.io/series/Better-World--Sorceress

https://www.webtoons.com/en/challenge/better-world-sorceress/list?title_no=775904

No i znowu prośba. Jak macie konto na tapas lub webtoon- koniecznie zalajkujcie i zasubskrybujcie. Jak nie macie to w sumie też fajnie by było (po uprzedniej rejestracji). Pomóżcie budować "Lepszy świat"

Teraz trzeba znaleźć jakieś fora, które będą karmić regularnie wyżej wymienione portale. Na start będzie dobry deviant i możliwe że blender artist (jest tam ruch i dział 2d) Chyba że znacie jakieś inne ciekawe?

 

sor8.jpg

sor7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora się wyspowiedzieć z moich osiągów. A te są... Hm. jest duża oglądalność na DA. (jeden gigant to będzie miał niedługo 1k obejrzeń). Z reakcją jest dużo gorzej. Może powinienem poprawić jakość go rszych stron. Tutaj poprawiłem kolory nieco:

FVZ0ZcrXsAEdapL?format=jpg&name=4096x409

 

FVZ0Zc4XEAIqt_6?format=jpg&name=4096x409

Szybko mi spadł komiks z głównej na webcomiksy.pl:https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

Można to poprawić. Zalajkując i subskrybując. No ja w każdym bąź razie zamieściłem link do strony max.pl. Jak obiecałem. Kto wie może nowi urzytkownicy niedługo przybędą?:)

Edytowane przez JonJoan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to nie wiem ile razy był poprawiony. Chyba trzy. Zamieszczam wszystkie wersje, dla porównania. Trzecią poprawkę dołączyłem bo okładka którą zrobiłem w blenderze dostała się do prac miesiąca na blender nation. Chciałem trochę podrasować pracę, żeby ludzie się podjarali i klikali na linki do komiksu zamieszczone poniżej. Ale za późno to zrobiłem (raczej Bart za wcześnie zamieścił na BN). Praca już zeszła gdzieś na dół. No trudno. Pewnie nie raz jeszcze bede poprawiał.

FVmcI2XWYAI9vUh?format=jpg&name=4096x409

FVmcI2EWQAATyQA?format=jpg&name=4096x409

FVmcI2PXsAEjp7E?format=jpg&name=4096x409

Edytowane przez JonJoan
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Dzisiaj wrzucę mój pierwszy filmik pokazujący proces tworzenia strony komiksowej. Z muzyką gotykową i doomową w tle. Jeżeli uważacie że prace moje są na tyle dobre, że można się czegoś nauczyć, to zapraszam.:)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JonJoan napisał:

Koło 2,5- 3 dni pracy od rana do nocy.

Jak innym też się podabało to zapraszam na pierwsze 2 rozdziały. Planuję dalsze filmowane procesy. Następny będzie z rockiem progressywnym w tle.:)

https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

 

Fajnie to wygląda. Tworzenie wszystkiego samemu to kupa pracy ale pewnie też spora satysfakcja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcja jest głównie wtedy kiedy są odbiorcy dla których malujesz. Na dzień dzisiejszy mam może z 7- 8 czytelników, którzy czekają na ciąg dalszy. Za rok przybędzie może jedno zero. Tak więc jestem bardziej w rozkroku niż w spełnieniu. Z jednej strony chcę kontynuować- bo jest to przyjemne a z drugiej ciągle myślę czy nie olać tego na razie i się nie podszkolić do poziomu mistrzowskiego. Ciężko na razie idzie ze zdobywaniem popularności. Nie zależnie na jakim forum zaczynam startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba wśród web-komiksów konkurencja jest spora. Sam nie jestem jakimś tam czytelnikiem ale wydaje mi się, że jest tego sporo i wybić też jest się ciężko. Jak w każdej innej dziedzinie.  Tematyka i sposób w jaki ją przedstawiasz też nie jest jakiś bardzo komercyjny 😉 Także rób swoje a kiedyś zbierzesz owoce nawet jak nie od razu.  Mi się podoba styl i historia. Czasem sobie przeczytam więc wrzuć tu info jak dodasz coś nowego. 

 

A wydajesz też ten komiks też po angielsku czy tylko PL? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Wiesz, chyba wśród web-komiksów konkurencja jest spora. Sam nie jestem jakimś tam czytelnikiem ale wydaje mi się, że jest tego sporo

Ona jest wręcz abyzmalna. Na samym TAPASIE jest komiksów 60 000. Począwszy od autorów którzy traktują to medium śmiertelnie poważnie (Jak ja), Kończąc na totalnych pierdułkach gdzie w pierwszym rozdziale bohater mówi cześć, któś mu odpowiada "cześć" i przechodzimy do następnego. Tak naprawdę jest.

Quote

Tematyka i sposób w jaki ją przedstawiasz też nie jest jakiś bardzo komercyjny 😉

No nie. Najlepiej jakby to była schoolopera jakaś. Najlepiej żeńskie yaoi.

Quote

A wydajesz też ten komiks też po angielsku czy tylko PL? 

Angielska też jest. Na DA, webtoon i Tapas. TUTAJ można wszystkie linki znaleźć. Wszystko jest możliwe. I czasami nawet przerażające. Tutaj znalazłem kreatorów- którzy w dwa tygodnie? zdobyli 1000 subskrybentów i jednego patrona. Nie wiem jak tego dokonali po za tym że założyli rok temu na FB stronę dla początkujących userów, którzy po prostu wspierają się nawzajem.  Chyba zrobię to samo. Ale dla userów TAPASA albo twórców fantasy.

Ja się generalnie nastawiałem na forum Devianta ale nie uwzględniłem faktu że czasy się zmieniają. Ok dzięki że jesteś fanem. Na razie mam zamiar kontynuować przygodę. 🙂

OK. jeszcze na zakończenie zmiana okładki na webtoonie. Bardziej ludzka i mam nadzieję że b. przyciągająca.

FW5icwdWQAA1c_-?format=jpg&name=large

 

Edytowane przez JonJoan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś na reddicie? Ostatnio trafiłem na jakiegoś streama i ktoś mówił, że wlaśnie redit jest niedoceniany, a umożliwia dotarcie do dużej liczby odbiorców. Tylko trzeba znaleźc odpowiedni subredit i jakoś się dobrze zaprezentowac. Ale ja tam się nie znam bo z redita nie korzystam, więc musiałbyś sobie zgłębic temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem to i owo na temat reddita. Jedna osoba nawet polecała. Kolejna nowość, którą będę musiał poznać, bo na DA to chyba nie ma co liczyć.

Ok. a tym czasem wczoraj było małe ożywienie. W ciągu dnia udało się zyskać 10 subskrybentów (to tyle co w ciągu pierwszego miesiąca na wszystkich forach).

Metoda jest prosta. Trzeba znaleźć jakieś forum "wymiany" na FB. Założyć temat i wrzucić parę grafik na zachętę. Zaproponować oczywiście wymianę. Tzn. jak mnie zasubskrybujesz to ja zasubskrybuję ciebie. Jak malunki są fajne to można zyskać kilka subskrybentów extra. Bez wymiany. Trochę żałosne, ale chyba innej drogi nie ma. Będę ją rozwijał. Ważne że jest nadzieja. Wczoraj tak nawet trochę porządziłem na tym forum ale co z tego skoro Ten kolo dostał w ciągu dnia 400 subskrybentów...

 

Czy ja naprawdę muszę zacząć robić jakieś kawaii, śliczniusie bzdety by zacząć być zauważalny na forach? No chyba nie tutaj? Co?

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wydaje mi się, że nie powinieneś się fiksować na ilości subów, tylko robić swoje, w wolnej chwili się reklamować w dostępnych miejscach i tyle. Publiczność i tak zweryfikuje, czy będzie Cię czytać. A takie lajki za lajki, moim zdaniem, budują tylko złudzenie popularności nie przekładając się zupełnie na faktyczne zainteresowanie Twoją pracą.

Ale ja się nie znam, więc się wypowiadam 😛

Edytowane przez blood_brother
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to działa w taki sposób że przy dostatecznej liczbie lików i subów, komiks wypływa w końcu na stronę główną. I dużo więcej osób się nim interesuje. W przeciwnym razie będzie prawie tak jak by go nie było. I żadne gadanie w stylu: "staram się, więc pewnie za rok, za dwa ktoś zauważy" nic tu nie da.

Ok. Z racji tego że wczoraj był sukcesik, wrzuciłem na WEBTOONA kolejny rozdział. Ktoś chce podrasować mi staty trochę, to może wejść :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznych porad to mogę tylko poradzić, żebyśmy mocno popracował nad kompozycją. Nie przejrzałem wszystkiego, ale to co widziałem w 95% ma kompozycję centralną, są też momenty gdzie dwa, trzy kolejne kadry przedstawiają dokładnie to samo, a różnią się tylko detalem, który nawet chyba nie do końca ma wpływ na storytelling. Wydaje mi się, że to najsłabsza część Twoich komiksów. Zdynamizowanie kadrów na pewno by poprawiło ogólny odbiór całości.

Tak, czy inaczej, życzę wytrwałości w dążeniu do celu 🙂

Z ciekawości jeszcze, pojawienie się na tej wymarzonej głównej stronie ma jakieś realne korzyści poza samą popularnością, czy popularność bezpośrednio się na coś przekłada?

Edytowane przez blood_brother
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Z technicznych porad to mogę tylko poradzić, żebyśmy mocno popracował nad kompozycją

No. I takie rady lubię. Robie codziennie szkice ćwiczebne. To może sobie za cel wezmę jakieś dynamiczne postacie widziane ze specyficznej perspektywy. Tak by w przyszłości kadry na bardziej dynamiczne wyglądały.

Quote

czy popularność bezpośrednio się na coś przekłada?

Bezpośrednio to np. zyski z reklam. I parę innych ciekawych rzeczy. mniej bezpośrednie to takie że jak masz tysiące fanów, możesz ich poprosić o wsparcie na stronach typu patronite itd. Setka np najwierniejszych fanów, wpłacająca po 5pln to już 500pln. Plus zyski z reklamy to już masz taką trochę pracę na pół etatu. Ale ja daleki od tego jeszcze jestem. I chyba będzie trzeba pogadać z ludźmi webkomiksy.pl którzy już zarabiają w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zastopować na razie komiks, bo mnie z roboty wywalili i trza szukać następnej. To się wiąże z testami próbnymi, które dość sporo czasu zabierają. Dlatego w calech głównie majtenacyjnych wrzucam kolejny filmik z tworzzenia strony komiksowej. Tym razem z rockiem progresywnym w tle. Jak ktoś chce zobaczyć jakieś ciekawe nowe techniki tworzenia strony komiksowej lub po prostu posłuchać mojej kompilacji klasyki prog rocka, to zapraszam. Dla przypomnienia. Komiks mozna zacząć czytac here:https://webkomiksy.pl/komiks/lepszy-swiat--czarodziejka?v=WRVDmBSMGt6a

O cholera. Komiks spadł z głównej biblioteki w czeluść niebytu. Będzie ktoś z was dobrym człowiekiem? 🙂 Zalajkuje, zasubuje (po przeczytaniu przynajmniej jednego rozdziału- oczywiście). Bo chyba z tego forum nikt tego nie zrobił. Może jedna osoba. 🙂

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana roboty to czasem świetna okazja żeby trafić coś lepszego. Więc cierpliwości i się nie poddawaj za szybko bo to chwiloe czasem trwa.

 

Co do suba, to dałem i podlajkowałem. A pewnie  mało kto to zrobił bo trzeba konto zakładać a to się równa z kolejną garśćą niechcianego spamu. Przynajmniej ja nie zakładałem właśnie z tego powodu no ale złamałem się 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia firma nie była strikte gamedev. Chciała spróbować jak to jest i gdy nic nie pyknęło to najsłabsi stażem polecieli. Dla mnie to by było najlepiej jakby było coś remotnego, bo można np. wyjechać do jakiegoś miasta gdzie jest b. dobra uczelnia plastyczna i sie podszkolić. Być na poziomie Zabrockiego. A najlepiej np do Tailandii gdzie jest już pono taniej niż w Bolanda. I malować komiks na plaży. 😄

Ok. dzięki za ten drobny gest. Chyba ruszę z tą edycją na youtube zaraz potym jak robotę znajdę. Tam jest niemal każdy zarejestrowany. Więc nie będzie z tym problemu. Nie pomyślałem. Ale taka strona jak Webkomiksy raczej spamu nie generuje. Cheer's

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby trochę jaja robię (i takie trochę marzenie) ale programiści tam jeżdżą, mieszkają i pracują zdalnie. Bolanda się strasznie zepsuła w ciągu ostatniego roku. Wszystkie koszty podskoczyły mi o 40%- 50%. To trzeba mieć kiepełę żeby do czegoś takiego doprowadzić. Sorry za offtop. ale może się okaże ciekawy. Wszak tytuł tematu jest: "Lepszy świat"

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale jak mówiłem pracy szukam i robię zadania testowe. Tutaj zadaniem było zrobic ilustrację do gry solar punkowej (dobrze że nie jabol- punkowej). Jak muślicie? Da radę? Czy coś poprawić? Bo do poniedziałku trzeba oddać. FY7F2NJWIAMr5hh?format=jpg&name=4096x409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i słodkie wykonanie, ale kompletnie nie leży mi kompozycja 😞 W tej chwili mój wzrok koncentruje się na centrum obrazka, gdzie właściwie nic nie ma, a wszystkie fajne elementy masz popakowane gdzieś na peryferiach.
Nie wiem na ile to moje osobiste odczucie, ale mam wrażenie jakby Twój obrazek składał się z 2 ilustracji, gdzie granica między nimi wypada mniej więcej na tej latającej choince.
W zależności od tego, co masz narzucone (co ma się konkretnie znaleźć na obrazku) pokusiłbym się raczej na taki kierunek jeśli chodzi o ułożenie- choć teraz widzę, że postacie na podmalówce jednak przydałoby się odsunąć delikatnie w lewo (sorka za zmasakrowanie konkretnych elementów 😉 ) :

image.thumb.jpeg.1d8d146851350dcce3d7b51db07c4404.jpeg

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podział na dwie ilustracje wynika z tego że tą drugą połowę z hologramem dorobiłem na końcu. By obrazek był prostokątny. Ale rzeczywiście źle wygląda trochę. Twoja koncepcja ma dużo większy sens. Z uwzględnieniem postaci- rzecz jasna. Dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale tak jak Ravirr pisze, cos ta kompozycja jest nie bardzo. Ja to widzę tak: jakby wyrysowac głowne kształty,  to byłoby mniej więcej coś takiego. Jak dla mnie wydają się zbyt podobne. Może warto by je bardziej zróżnicowac. Te latające rzeczy w tle też bym roznie poskalował.

image.thumb.png.1b263985934190066cdf1e13a0d17437.png

Wydaję mi się też, że jest zbyt tłoczno (może taki był wymóg). Generalnie elementy tła pchnąłbym bardziej w tło, paru rzeczy bym się pozbył. Jeśli scenka jest o tym ze mama z córką oglądają choinke to może warto te dwa elementy wyeksponowac najbardziej. No i może zastosowac klasycze rule of thirds do kompozycji? Może warto byłoby też dodac jakis element ktory by przyciągał wzrok do samej choinki? Ja dodałem robocika wieszającego bombki.

 

image.png.2431bcc3c3466dbea4303d856048c4df.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności