Skocz do zawartości

Siatka pod tekturę


witcher850

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak właśnie rozłożyć tą domyślną siatkę 3D na takie rozpłaszczone dwie? Klikam praktycznie wszystko co się da, próbuję zmieniać na planar, box, cylindrical, nakładać na to quick peel, relax, pelt i nic nie daje takiego efektu jak narysowałeś. Nawet jak próbuję nadać temu nowe szwy przez point-to-point seams to też nic nie daje, bo to oryginalne zielone już jest.

Ratunku, byłabym nawet w stanie zapłacić za pomoc, jeśli to faktycznie coś trudnego i czasochłonnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, witcher850 said:

No i właśnie na moim modelu (pobrany z internetu)

Czyli nie twoim 😉 Moze sie myle ale widze pospiech - jakbys chciala przeskoczyc pewne etapy byle skonczyc jakis modelik. Jesli chcesz tylko cos tam miec zrobione to moze daj komus to zrobic po prostu. A jesli chcesz to zrobic Ty, nauczyc sie - to przyhamuj, wez gleboki oddech i zrob jak radzi @Destroyer. Ja sie tez tak ucze nowych rzeczy. Jak docieram w jakims tutorialu do momentu gdzie nie ogarniam to robie przystanek, i zglebiam to konkretne zagadnienie na ktorym sie potykam. Jak juz kojarze mniej wiecej o co chodzi - wracam do tego glownego tutoriala i napieram dalej. Nie spiesz sie, nie czekaj az ktos ci poda rozwiazanie na talerzu bo sie niczego nie nauczysz. I jak mowie - w tym wypadku po prostu zaplac komus i ci zrobi to co potrzebujesz.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał:

Nie spiesz sie, nie czekaj az ktos ci poda rozwiazanie na talerzu bo sie niczego nie nauczysz.

Ale jaki jest problem w tym by udzielić komuś odpowiedzi na pytanie jeśli się ją zna? Bo samo to czy ta osoba faktycznie coś z tego wyciągnie jest już jej zmartwieniem de facto. Zalatuje to trochę takim elityzmem i poczuciem wyższości, bo jak ja się sam musiałem namęczyć, chodzić na kursy i przesiedzieć przed czymś x godzin, to Ty też musisz i Ci nie pomogę. Nie można już robić niczego czysto hobbistycznie? 

Takie odpowiedzi są trochę analogiczne do tego jakbyś zapytał się jak wymienić świece zapłonowe w samochodzie i w odpowiedzi ktoś by ktoś Ci kazał iść na studia z mechaniki i budowy maszyn, to się wtedy dowiesz i nauczysz.

Jedyne czego potrzebowałam, to żeby mi ktoś napisał by zaznaczyć odpowiednie polygony na modelu, nałożyć Unwrap UVW, usunąć oryginalne szwy przez Reset Peel i nałożyć nowe poprzez Edit Seams... Problem rozwiązany, temat można zamknąć/skasować.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując Twoją analogię do wymiany świec, to bardziej chodziło o to, by przeczytać w którym miejscu szukać świec, jakich najczęściej kluczy się do tego używa i ewentualnie dowiedzieć się w którym miejscu warsztatu leżą.

Generalnie przy rzeczach bardzo podstawowych można spokojnie samemu się rozejrzeć w temacie, a jeśli coś konkretnego sprawia trudność to wtedy dopiero pytać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, witcher850 said:

Ale jaki jest problem w tym by udzielić komuś odpowiedzi na pytanie jeśli się ją zna?

Bo napisane takiego posta krok po kroku zajmie komuś kto wie jak to zrobić, mniej więcej tyle samo czasu ile Tobie obejrzenie filmiku na YT. Twój czas nie jest cenniejszy niż innych 🙂 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, witcher850 said:

Zalatuje to trochę takim elityzmem i poczuciem wyższości

Tak, poswiecilem swoj czas zeby napisac ci sposob w jaki sam sie ucze bo odczuwam wyzszosc i czuje sie elita. Dokladnie tak jest, myslalem ze sie nie skapniesz ale mnie przejrzalas...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie to podstawy podstaw z uv mapping. Opisywanie tego mija się z celem bo jest tego dużo na YT a opisanie tego zajmie zbyt dużo czasu.

Musisz od nowa zrobić UV, usunąć stare seamy i zrobić swoje nowe lub użyć tych starych/ A w filmiku masz to opisane jak. 

Edytowane przez michalo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie @ArnoldSzczesliwy dał kompletną, wystarczającą odpowiedź (co prawda w formie filmiku, ale zawsze) i szczerze mówiąc nie wiem skąd bulwers 😐 
Dla jasności- piszę nieironicznie, przewijałem na szybko filmik i znalazłem tam wszystkie odpowiedzi na zadane pytanie.

Edytowane przez RaVirr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witcher850 napisał:

Ale jaki jest problem w tym by udzielić komuś odpowiedzi na pytanie jeśli się ją zna? Bo samo to czy ta osoba faktycznie coś z tego wyciągnie jest już jej zmartwieniem de facto. Zalatuje to trochę takim elityzmem i poczuciem wyższości, bo jak ja się sam musiałem namęczyć, chodzić na kursy i przesiedzieć przed czymś x godzin, to Ty też musisz i Ci nie pomogę. Nie można już robić niczego czysto hobbistycznie? 

Takie odpowiedzi są trochę analogiczne do tego jakbyś zapytał się jak wymienić świece zapłonowe w samochodzie i w odpowiedzi ktoś by ktoś Ci kazał iść na studia z mechaniki i budowy maszyn, to się wtedy dowiesz i nauczysz.

Jedyne czego potrzebowałam, to żeby mi ktoś napisał by zaznaczyć odpowiednie polygony na modelu, nałożyć Unwrap UVW, usunąć oryginalne szwy przez Reset Peel i nałożyć nowe poprzez Edit Seams... Problem rozwiązany, temat można zamknąć/skasować.

jezeli bardzo potrzebujesz, to moge Ci pokazac jak to zrobic 🙂 aczkolwiek, to co Arnold wrzucil to rozwiazanie Twojego problemu w 100%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witcher850 Podstawowe pytanie które by pomogło już na starcie to czy chcesz się czegoś nauczyć i zrobić to samodzielnie ze zrozumieniem absolutnych podstaw czy tylko chcesz gotową rękę z mapowaniem pod teksturę bo mi to wygląda na to drugie i lepiej by było od razu wrzucić model z teksturą i ktoś by to zrobił w 1-2min a tak to wszyscy łącznie stracili 10 razy więcej czasu niż jest potrzebne na wykonanie zadania. 

 

41 minutes ago, KLICEK said:

no ja wiem, uwazam ze takie watki wlasnie zabily fora internetowe. Odsylanie do googli to nie jest rozwiazanie problemow. 

Tutaj jest troche inna sytuacja, ale nadal 🙂 

Zgodzę się, że takie wątki zabiły fora ale z przeciwnych powodów, tutaj i tak koledzy wykazali dużo zrozumienia i cierpliwości, sam kilka razy mocno się powstrzymywałem od złośliwości a bóg mi świadkiem miałem ogromną ochotę i tyle sposobności, że ciężko było się zdecydować 😄  

Ja swego czasu przestałem wchodzić na fora właśnie przez to, że nowi bardzo często nie wykazywali minimum samodzielności, lekceważyli dobre rady i doświadczenie innych, każda krytyka była traktowana jako personalny atak i trzeba było bronić swojego za wszelką cenę jeśli nie sypały się tylko pochwały i trochę podobnie jak tutaj czas innych jest bezwartościowy i mogę go trwonić a odpowiedź potrzebuje na już od razu poprawną i na tacy a jak nie to obraza majestatu. To jest bardzo zniechęcające, nikt nam tutaj nie płaci za pomoc czy skierowanie w jakąś stronę żeby rozwiązać jakiś problem a jak za podjęcie próby dostanie się ochrzan za bycie elitą i zadzieranie nosa a za trafną pomoc często nie ma nawet podziękowania bo i tak się należy to fuck it, po co się w ogóle wysilać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując trochę od tego wątku (bo uważam, że odpowiedź na zadane pytanie padła dość szybko), ale mimo wszystko w temacie..
Masz w dużej części rację @Destroyer, ale zauważyłem pewną prawidłowość przy tego typu okazjach. Taki przykład z mojego doświadczenia- ostatnio gram sobie w guild wars 2, tytuł ma 10 lat. Miałem pewien problem, przewertowałem internet i nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Zadałem więc pytanie na czacie i dosłownie po jednej sekundzie musiał znaleźć się jakiś debil, który napisał bym sobie sprawdził na wikipedii. Chwilę później uzyskałem odpowiedź od 3 niezależnych osób, która zamknęła się w 5 słowach.
Wtedy się zastanowiłem- czemu zawsze musi się znaleźć jegomość, który jakby tylko czekał na okazję by napisać "znajdź se w google"... zamiast po prostu nie pisać nic. Co skłania ludzi, że za wszelką cenę chcą się poczuć lepiej czyimś kosztem... 
Z drugiej strony, na discordzie miałem swego czasu przyjemność zrobienia mini streama "szkoleniowego" z Blendera dla ludzi, którzy teoretycznie znali program w przedziale (słabo,średnio)... Gdy non stop mi przerywano pytaniami "co teraz kliknąłeś, co Ty teraz robisz?" w momencie gdy wchodziłem w Edit mode lub sculpt i te pytania powtarzały się parokrotnie w ciągu kilkunastu minut (MIMO UPRZEDNIEGO WSPOMINANIA CO TERAZ ROBIĘ I CO KLIKAM) to naprawdę żałowałem, że się podjąłem.
Także w pełni rozumiem sfrustrowanie pytaniami, na które można znaleźć odpowiedź w ciągu kilku sekund, ale jednocześnie wolałbym by ludzie zostawiali po prostu takie pytania bez odpowiedzi niż pastwili się i wypisywali komentarze typu "google nie boli". Jeśli już ktoś chce coś napisać to imo lepiej by po prostu odpowiedział na pytanie niż starał się kogoś wychowywać.
Do końca nie wiem po co to napisałem, ale w sumie dużo tego i szkoda usuwać, dodam tylko, że przed chwilą zjadłem kawałek pizzy i zapiłem colą. Było to bardzo smaczne i niczego nie żałuję.

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 26.04.2022 o 15:24, JackTheRippy napisał:

Bo napisane takiego posta krok po kroku zajmie komuś kto wie jak to zrobić, mniej więcej tyle samo czasu ile Tobie obejrzenie filmiku na YT. Twój czas nie jest cenniejszy niż innych 🙂 

Jeżeli napisanie jednego zdania w postaci "dodaj Unwrap UVW > kliknij na Reset Peel > stwórz nowe szwy używając Edit Seams" zajmie komuś 15 minut, to faktycznie masz racje. Nie uważam też by mój czas był cenniejszy od innych i nawet oferowałam zapłatę za pomoc by właśnie uszanować czyjś czas, który zostałby poświęcony na pomaganie tak niegodnej istocie jak ja. 😉

Głównym problemem jest to, że ludzie sami nie szanują swojego czasu i udzielają się w tego typu tematach nie mając jakichkolwiek chęci by pomóc komukolwiek. Można by nic nie odpisywać zamiast rzucać głupkowatym "wpisz w google/poszukaj na yt i się nauczysz".

W każdym razie pozdrawiam gorąco chłopaki, dziękuję wszystkim za pomoc. Następnym razem by was nie kłopotać od razu wykupię kurs za $300 i po spędzeniu 60h na nim będę wiedziała jaki guzik kliknąć by uzyskać pożądaną funkcje! ❤️ 

Edytowane przez witcher850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsi "graficy 3D" to pokolenie "dej bo mnie się należy".... Nikt nie ma obowiązku Tobie tłumaczyć droga Koleżanko. To Tobie się po prostu nie chce skorzystać z nieograniczonej i darmowej encyklopedii jaką jest internet. Więc zamiast prawić wyjadaczom z branży morały, to zepnij się i weź się do nauki. Nikt z obecnych kozaków tutaj nie miał podsuwanych pod nos rozwiązań, a swojego dzisiejszego skilla zawdzięcza własnemu uporowi, wielu nocom spędzonych z nosem przyklejonym do monitora i głodowi wiedzy. To, że dostałaś jakiekolwiek porady, to czysta kurtuazja i uprzejmość. Przykro mi, że muszę tak brutalnie napisać, ale inaczej chyba tej lekcji nie przyswoisz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie strony maja racje i z obiema stronami sie poniekad zgadzam ACZKOLWIEK, ja patrzac ze strony adm strony mam niesmak. Wiec zerknijmy na to z perspektywy rozwoju forum 🙂 przyszla nowa osoba zadala pytanie i juz nie wroci, czy tak chcemy rozwijac nasze forum? tak chcemy zachecac nowe osoby zeby zostaly i dzieliliy sie swoja podroza po cg? 🙂  no chyba nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 00:46, KLICEK napisał:

no ja wiem, uwazam ze takie watki wlasnie zabily fora internetowe. Odsylanie do googli to nie jest rozwiazanie problemow. 

Tutaj jest troche inna sytuacja, ale nadal 🙂 

Gdyby nie szydera po to w sumie odpowiedzi pierwsze byly naprwadzjace. Potem kolezanka nie chciała oglądać film i wysmarowała post w tym samym czasie co spowodowało nie smak. Z drugiej strony człowiek w pewnym momencie się zastanawia czy potrzebujmy takich użytkowników. Jednak odpowiedz padła juz w pierwszych postach tematu.

W dniu 4.05.2022 o 15:20, witcher850 napisał:

Jeżeli napisanie jednego zdania w postaci "dodaj Unwrap UVW > kliknij na Reset Peel > stwórz nowe szwy używając Edit Seams" zajmie komuś 15 minut, to faktycznie masz racje. Nie uważam też by mój czas był cenniejszy od innych i nawet oferowałam zapłatę za pomoc by właśnie uszanować czyjś czas, który zostałby poświęcony na pomaganie tak niegodnej istocie jak ja. 😉

Głównym problemem jest to, że ludzie sami nie szanują swojego czasu i udzielają się w tego typu tematach nie mając jakichkolwiek chęci by pomóc komukolwiek. Można by nic nie odpisywać zamiast rzucać głupkowatym "wpisz w google/poszukaj na yt i się nauczysz".

W każdym razie pozdrawiam gorąco chłopaki, dziękuję wszystkim za pomoc. Następnym razem by was nie kłopotać od razu wykupię kurs za $300 i po spędzeniu 60h na nim będę wiedziała jaki guzik kliknąć by uzyskać pożądaną funkcje! ❤️ 

Masz bardzo złe podejście wystarczyło obejzec film z YT. Są tu osoby które się znają na temacie ale uzywaja innych softów to po pierwsze.
Po drugi wystarczyło obejrzeć YT lub wpisać w YT UV maping in 3dsMax. Niestety jest to poprostu czesto proces reczny. Trzeba zaznaczyc ciecia uv zrobic unfold i w tym przypadku pomęczycś się trochę ręcznie szczegolnie ze model ma małą gęstość.

Ze swojej strony nigdy nie wydałem 300$ na kursy. 3/4 z nas to samouki. 

Przyznam ,że szydera była nie potrzebna ,ale jednak sama to sprowokowałaś. Dostałaś rozwiązanie w postaci filmiku. Filmik trwa 14 min i jest za free.

Proponuję trochę pokory i samozaparcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz padla niemal natychmiast, ja dodalem od siebie pomysl na to jak sie uczyc, dostalem zjebke bo sie pani oburzyla, ze musialaby sie czegos uczyc w ogole.

Brutalna prawda jest taka, ze jesli sie bedzie skupiac na duperelach i myslec o co sie tu obrazic, zamiast napierac w 3D, to i tak nie bedzie uzytkownikiem tergo forum bo nie zostanie grafikiem 3D 🤷‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności