Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, KLICEK napisał:

kurde nadal szkoda chlopa, lubilem jego kontent 🙂 dobra robote robil, Oldmen WRUC

 

mozemy miec rozne zdania przeciez 😄

nawet jakby wrócił, to i tak postów nie odzyskasz. Pewnie przeczytał i sie okazało, że pisał coś, czego twierdził że nie pisał. Moim zdaniem nawet jakby dobrą robotę robił (nie robił, ale hipotetycznie) to takie wyjście jest tak słabe, że prawie nie do odpokutowania.

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

nawet jakby wrócił, to i tak postów nie odzyskasz. Pewnie przeczytał i sie okazało, że pisał coś, czego twierdził że nie pisał. Moim zdaniem nawet jakby dobrą robotę robił (nie robił, ale hipotetycznie) to takie wyjście jest tak słabe, że prawie nie do odpokutowania.

w interenecie nic nie znika 🙂 pamietaj 

 

e tam, kazdy ma czasem gorszy dzien i w innym miejscu odreagowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom pewnie jako admin masz jakiś backup tych postów, ale my już nie poczytamy. A podejrzewam, że kasowanie było nie po to, aby posbawić niegodnych dostępu do krynicy mądrości, tylko żeby ukryć jakiś przypał. A nawet, jeśli byłoby to top pierwsze, to teraz i tak wygląda tylko na drugie. :/ Kwas w chuj. Niech wraca albo nie wraca, mi tam zajedno.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, KLICEK said:

kurde nadal szkoda chlopa, lubilem jego kontent 🙂

Prawda, sporo ciekawych rzeczy wrzucił i trochę szkoda ale też niepotrzebnie jak to sam napisał "lubi wsadzić kij w mrowisko" ale mrowisko okazało się gniazdem szerszeni i nogami się nakrył 🙂 

I9UIjyc.jpeg

Ja lubiłem jego inne spojrzenie na temat ale czasem wbiegał tutaj z doskoku, może też żeby odreagować, i z wyższością mędrca pouczał bo wie najlepiej a to zachęta żeby odbić piłeczkę 😉

 

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wszystko rozumiem hopy, ale wiecie sam czasem mam tak ze czytam cos i mowie JA PIERDOLEEEEEEEE 

ale z drugiej strony nas jest tu 10-20 osob, powinnismy gasic pozary, a nie podlewac benzynki 😄 

 

OLDMAN WRUC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mu dać czas, bo jak wróci za szybko to wyjdzie, że się kaja, musi upłynąć 60 miesięcy żeby był powrót w chwale tryumfu, zajedzie na koniu z Boston Dynamics z orszakiem Atlasów na podorędziu, podać nam dłoń i wyciągnąć nas z błocka, upapranych węglem drzewnym i farbami, przymierających głodem, poprowadzić do świetlanej przyszłości.

Dzisiaj to za wcześnie jest.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Jak tu nie kochac ejaja. Fjuczer! Nie moge sie juz doczekac - zostaly tak ze trzy lata do czasu az ZOBACZE. Bo na razie nie widze.

Ja to się naprawdę nie mogę doczekać, bo dla takich osobników jak ja "AI" daje nadzieje, że można będzie łatwiej robić filmy w pojedynkę... ale na razie też tego nie widzę. Znów się ostatnio odbiłem od ściany. Dłubię sobie powoli kolejną animacje i potrzebowałem kilka zdjęć pustej szkolnej klasy plus plecak i notes na ławce. Pomyślałem idealne zadanie dla Stable Diffusion! Cyknę sobie to w 5 minut i będzie. I oczywiście siedziałem nad tym cały dzień i nie zrobiłem nic 😛 Albo inaczej, nagenerowałem mnóstwo obrazków tylko żaden nie pasował do obrazka który miałem w głowie 😉 A to model za bardzo anime, albo za bardzo pixar, albo za bardzo ilustracyjny... inny znów za realistyczny. Jak już jakiś był niezły to oczywiście i tak za każdym razem zmiany obrazka do obrazka były za duże, zero kontynuacji itp, itd. I znów skończyło sie tym, że na drugi dzień kupiłem asset klasy na UE marketplace, resztę modeli na CGTrader. Wrzuciłem do Unreal'a zaaranżowałem wszystko i ustawiłem sobie kadry dokładnie tak jak to sobie wyobrażałem. W Affinity podkolorowałem i zrobiłem, żeby wyglądały bardziej jak zdjęcia... 3 godzinki i było po problemie. Wydałem pieniądze, ale przynajmniej jest tak jak chciałem. Znów dostałem nauczkę, że AI jest fantastyczne, jak nie masz sprecyzowanej wizji. Jak chcesz zrobić coś dokładnie tak jak to sobie wyobrażasz... to kaplica.

Żeby tylko nie narzekać. Dwie rzeczy ejaj się na razie nadają do użytku według mnie. Plugin ComfyUI do Krity. Bo tam masz przynajmniej jakąś minimalną kontrolę nad tym co będzie wyplute. I głosy z Eleven Labs. Te dwa narzędzia dają mi nadzieję, że kiedyś będzie lepiej 😉

Co do ChatGPT i modeli tekstowych to mam podobne doświadczenia. W LM Studio próbowałem sobie "pisać" historyjki i jest fajnie ale tylko do pewnego momentu albo raczej tokenu 😉 Zawsze przychodzi moment, że zaczyna tak bredzić, że masz poczucie, że będzie szybciej jak to po prostu sam napiszesz 😛 Ale przynajmniej jest za darmo.

ChatGTP nie używam do pisania bo nie chcę żeby się uczył na moich pomysłach 😛 Używam go tylko w przypadku jak jakaś płyta z filmem 4K zakupiona z Amazon nie przychodzi. Wtedy w GPT "piszę" maila do supportu, bardzo kulturalnie i rzeczowo w czym jest problem. Zakładam, że i tak mi odpisuje bot, wiec niech sobie dyskutują. Ja tylko czytam 😉

 

Edytowane przez michalz00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, michalz00 said:

Ja to się naprawdę nie mogę doczekać, bo dla takich osobników jak ja "AI" daje nadzieje, że można będzie łatwiej robić filmy w pojedynkę... ale na razie też tego nie widzę.

No właśnie, to "ai" to póki co sprzedaje głównie marzenie, że może coś się uda ale jak się okazuje to często na tym marzeniu się kończy, na trailerach nawet czasem coś nie gra a w codziennym użytkowaniu to już czasem na siłę przekonywanie samego siebie, że o to chodziło 🙂 Tam gdzie się czasem sprawdza to zamiennik wyszukiwarki stocków, czasem te głosy, choć próbowałem tego elevenlabs i w polskich jest bieda, na wersję robocza spoko ale potem i tak trzeba lektorów zatrudnić choćby po to żeby mieć licencję na wykorzystanie. I jakieś prostsze rzeczy, odpowiedzi, oficjalne pisma itd im bardziej złożony problem tym większe głupoty. Czasem jakiś prosty skrypt wygeneruje ale często po kilku, kilkunastu próbach trzeba i tak samemu poprawiać a jak jest mało materiałów źródłowych, jakiś nowy program, system, język skryptowania, funkcje to nie ma z czego wymyślać i nic sensownego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieco zmieniając temat ale pozostając przy technologiach przyszłości to

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-odslona-walki-Izraela-z-Hezbollahem-Ponad-tysiac-pagerow-eksplodowalo-8813773.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejna-seria-eksplozji-urzadzen-elektronicznych-9-zabitych-setki-rannych-8814547.html

Izrael wysadził najpierw pagery a potem krótkofalówki rzekomym członkom hezbollahu i teraz część już nie jest członkami abo nie ma członków 🙂

3NZk7c6.jpeg

Ta szeroko zarojona akcja zbiegła się w czasie z innym tajemniczym zniknięciem. Czy islamiści mogli chcieć zdestabilizować wschodnią flankę NATO zaczynając od artystów posługując się sztuczną inteligencją? Bo gdy upada kultura, sztuka i inteligencja upada i społeczeństwo?

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Destroyer napisał:

Izrael wysadził najpierw pagery a potem krótkofalówki rzekomym członkom hezbollahu i teraz część już nie jest abo nie ma członków

Noo akcja jak z filmó z lat 90-tych. Jak by to nie był fakt to bym nie uwierzył w taką akcję 😉 

 

12 godzin temu, Destroyer napisał:

Ta szeroko zarojona akcja zbiegła się w czasie z innym tajemniczym zniknięciem. Czy islamiści mogli chcieć zdestabilizować wschodnią flankę NATO zaczynając od artystów posługując się sztuczną inteligencją? Bo gdy upada kultura, sztuka i inteligencja upada i społeczeństwo?

To tak serio, serio? 

 

Na szczęśćie Wschodnia flanka artystyczna NATO czyli max3d.pl stoi sztywni i AI się nie daje!

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, KLICEK said:

powinnismy gasic pozary, a nie podlewac benzynki 😄 

Masz rację, powinniśmy starać się być lepsi i wyrozumiali  ...

także ja

 
1 hour ago, michalo said:

Noo akcja jak z filmó z lat 90-tych. Jak by to nie był fakt to bym nie uwierzył w taką akcję 😉 

Wychodzi na to, że te pagery i krótkofale zrobiła węgierska firma na masowe zamówienie hesbollahu a żydzi tam maczali palce i załadowali odrobinę materiału wybuchowego a potem czekali na dogodny moment żeby zdetonować 🙂 Czyli bardziej akcja szpiegowska wywiadu niż wykorzystanie technologii.

2HAiSmx.jpeg

Trochę to odbiera moc tej romatycznej wizji, że dobry haker przejmując elektronikę może zdalnie ludzi hurtem wysadzać w powietrze 😕 na plus to, że mogę jeszcze zwrócić kurs hakerski i odzyskać pieniądze wiec nic się nie stało 😛 

   

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze OldMan strzelil focha. Uojejku jej.

Anyways..

@kengi jestem w szoku ze cos tak durnego istnieje 😄 Jeszcze jakby bylo tak, ze ktos nie wie ze to "AI" mu odpisuje... Ale zeby z pelna swiadomoscia udawac samemu przed soba ze ktos do nas pisze... Ja pie....le... Mrok.

@Destroyer osobiscie jak widze jak islamiscie noga wybucha to sie ciesze 😄 Mam tak od czasu jak w UK przesiedzialem dwie godziny w Tubie pomiedzy stacjami bo sie zwolennicy religii pokoju wysadzili. Jak bym wiecznie sie nie spoznial do roboty to bym nie zyl pewnie. A potem z dusza na ramieniu wracalem do domu autobusem z przerazeniem obserwujac kazdego brodatego z plecakiem. Czy to juz moj koniec i za chwile bede w kawalkach? Czy to bardzo boli czy zobacze blysk tylko i nawet nie poczuje? Itd. Od tamtego czasu mam zerowy poziom wspolczucia dla czlonkow religii pokoju. Majstersztyk z tymi pejdzerami 😄 Minimalne zagrozenie dla postronnych a jak ktos jest w Hezbollah to juz tylko jego wina. Poza tym czym tu sie martwic - w koncu chcieli isc do nieba, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nezumi napisał:

Poza tym czym tu sie martwic - w koncu chcieli isc do nieba, nie?

No właśnie, dopóki wybucha w kieszeni terrorystom, i ogólnie tym złym, to cieszmy się i klaszczmy w dłonie. Nam dobrym, porządnym, nigdy w kieszenie na pogrzebie i w szpitalu nic nie wybuchnie.

Jak w Londynie wybucha w metrze, to źle. Jak w Lebanonie wybucha na pogrzebie, to dobrze.

Trochę mniej wesoło będzie, jak sam zostaniesz nagle terrorystą i antysemitą bo na przykład coś Ci się nie spodoba co Pani Prezydent zrobi i skrytykujesz...

https://www.israelhayom.com/2024/06/03/will-mexico-having-a-jewish-president-fix-antisemitism-in-latin-america/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged Nie wiem do czego ten twoj link doczepic, prawde mowiac 😄Powiem tylko, ze sa mega marne szanse na to, ze zostane uznany za antysemite. Mam przyjaciol Zydow, pracowalem dla Zyda przez wiele lat, bywam w zydowskiej dzielnicy w Mexico City czesto dosc... Bo maja spoko jedzenie w zydowskich sklepach.

Z drugiej strony uwazam Islam za najgorsza plage na swiecie. Wielu Zydow ma mniej radykalne poglady co do Muzulmanow jak ja. Sam moglem zginac w zamachu, do dzis pamietam jak mowili nam ze to problem z sygnalem jak siedzielismy zamknieci pod ziemia pomiedzy stacjami metra przez pare godzin. A potem widzialem na wlasne oczy ze problem byl nie tyle z sygnalem co z wariatami wyznajacymi "religie pokoju" ktorzy rozerwali na strzepy jakies pol setki osob w metrze i autobusach.

Wszyscy patrza na rece Izraelowi ale nie widze marszow przeciwko temu ludobojstwu na przyklad:

https://www.vaticannews.va/en/church/news/2023-04/over-50000-christians-killed-in-nigeria-by-islamist-extremists.html

https://www.msn.com/en-us/news/world/thousands-of-christians-deliberately-targeted-and-killed-in-nigeria-new-report-says/ar-AA1pVtsS

""When the Fulani gunmen came to attack, they could be heard shouting ‘Allahu Akbar (Allah is the greatest), we will destroy all Christians"

Tak sie sklada, ze jestem Chrzescijaninem. Wiec dlaczego mam zalowac ludzi ktorzy chca mojej smierci?

Tak, ciesze sie jak ludziom, ktorzy bez mrugniecia okiem zamordowaliby mnie za to, ze jestem chrzescijaninem, urywa tylek pager. Nie slyszalem tez o gangach Zydow, Chrzescijan czy Buddystow gwalcacych male dziewczynki masowo. A tak sie sklada ze grooming gangs w UK znowu sa pelne tych biednych, ucisnionych muzulmanow. Taki juz dziwny jestem ze nie lubie tych co chca nas zabic albo zgwalcic nasze dzieci. Jakis taki juz jestem nienormalny.

 

@Traitor Zaloze sie ze wszyscy co maja jakis duzy katalog filmow cos tam probuja ejajowego sklecic majac licencje do uzywania tego wszystkiego. Problemy z samym ejajem nadal pozostana jednak. Baza danych to na pewno duzy plus i polowa sukcesu ale nieprzewiduwalnosc wyplujek, brak mozliwosci rezyserowania, wysoki koszt infrastruktury na jakiej to ma dzialac beda duza przeszkoda w zrealizowaniu mokrego snu o generowanych filmach. Chyba ze maja na mysli jakis sprytny system pozwalajacy na lepsza edycje - cos ze swiatlem, podmiana elementow w scenie itd. Wtedy to moze byc dobre.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nezumi napisał:

Powiem tylko, ze sa mega marne szanse na to, ze zostane uznany za antysemite. Mam przyjaciol Zydow, pracowalem dla Zyda przez wiele lat, bywam w zydowskiej dzielnicy w Mexico City czesto dosc... Bo maja spoko jedzenie w zydowskich sklepach.

No to Ci powiem, że wg mnie szanse są nadal, mimo tego wszystkiego co wymieniłeś. Czas pokaże.

40 minut temu, Nezumi napisał:

Tak sie sklada, ze jestem Chrzescijaninem. Wiec dlaczego mam zalowac ludzi ktorzy chca mojej smierci?

Pełna zgoda, nie żałujmy

 
43 minuty temu, Nezumi napisał:

Tak, ciesze sie jak ludziom, ktorzy bez mrugniecia okiem zamordowaliby mnie za to, ze jestem chrzescijaninem, urywa tylek pager.

nie bronię Ci tej radości, tylko trzeba pamiętać kto wysadza, i komu mogą zacząć wysadzać w następnej kolejności. Izrael kocha Cię mniej, niż Ty jego.

45 minut temu, Nezumi napisał:

Nie slyszalem tez o gangach Zydow, Chrzescijan czy Buddystow gwalcacych male dziewczynki masowo.

A jak tak. W Izraelu gwałtu i handlu dziewczynkami z Europy jest bardzo dużo. W Hollywood też. Epstein i Ghislaine Maxwell też swoje robili i proceder się nie skończył, ich następcy robią to dalej.

47 minut temu, Nezumi napisał:

A tak sie sklada ze grooming gangs w UK znowu sa pelne tych biednych, ucisnionych muzulmanow.

No są, ale to z automatu nie oznacza, że im więcej jest winnych Muzułmanów, tym mniej winnych Żydów, bo dwie te grupy się nienawidzą.

 

49 minut temu, Nezumi napisał:

Taki juz dziwny jestem ze nie lubie tych co chca nas zabic albo zgwalcic nasze dzieci. Jakis taki juz jestem nienormalny.

Ja też nie. Ale oprócz patrzenia na to, kto nas zabija, musimy też patrzeć na to, kto ich transportuje, wpuszcza, finansuje i szczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Traitor napisał(a):

Zastanawiam sie, jak szybko przejdziemy od wspomagania produkcji przez AI do w pelni generowanego filmu fabularnego lub gier na zyczenie. To będzie fascynujące.

Nie sądzę abyśmy dożyli w pełni wygenerowanych filmów czy gier na życzenie. Byłby to też wielki kolaps kreatywnej myśli... IMO.
Bo jak masz coś od razu i to jeszcze na życzenie to staje się to automatycznie nic nie warte... coś jak wiedza z Googla. Każdy ma do niej dostęp do ale jakoś po ulicy nie chodzi więcej doktorów czy inżynierów (no chyba, że tych z Afryki 😉) a w głowach mamy coraz mniej i mniej... do tego gorsza pamięć niż jeszcze w latach 70tych itd. 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Traitor said:

Zastanawiam sie, jak szybko przejdziemy od wspomagania produkcji przez AI do w pelni generowanego filmu fabularnego lub gier na zyczenie. To będzie fascynujące.

Za piec lat.

@EthicallyChallenged Sheimbau juz byla prezydentowa Mexico City przez wiele lat i nic sie nie stalo. Co mialo sie stac z reszta? 😄 Co, wprowadzi prawo ze nie wolno przeciwko Zydom nic zlego powiedziec? A niech wprowadza - ja tam na nich nic nie gadam. Jakby Muzulmanin zostal prezydentem (bo przeciez nie Muzulmanka bo oni tak dobrze traktuja kobiety...) to bym sie martwil. A poza tym z niej taka Zydowka jak z wiekszosci katolikow - katolicy. Na papierze katolik a w kosciele sa wylacznie na pogrzebach, chrzcinach i slubach. Jej blizej do srodowisk ludzi alfabetu niz cokolwiek innego.
Ja tam nikomu nie bronie nielubienia Zydow. O ile konczy sie na pisaniu sobie na forum, robieniu memow i nikt fizycznie nikogo nie atakuje to powinnismy moc nielubic sobie kogo tam ktos chce. Jakby islamisci, taka ich mac, tez sie ograniczali do memow i nienawistnych postow to tez uwazalbym ze atakowanie ich fizyczne jest karygodne. Masz tam filmek z pierdolnietym Zydkiem ktory ma swoje pierdolniete poglady. OK. Ale NIGDY nie slyszalem o tym, zeby sie Zyd wysadzil mordujac niewinnych ludzi. Nawet jakbys sie dokopal do takiego przykladu (bo nawet Polacy maja swojego Teda Kaczynskiego...) to znajde pierdyliard innych przykladow ze strony Muzulmanow. Ja ci daje przyklad z islamistami ktorzy fizycznie zamordowali jakies 50 TYSIECY chrzescijan (and counting), swiat milczy.. A Ty mi odpowiadasz filmikiem z jednym pierdolnietym Zydkiem, ktory nic i tak nie zrobil a dodatkowo jest w wieku w ktorym kazdy jeden chce byc edgelordem i pozowac na twardziela. Jakby byl taki mocny to by teraz walczyl w Gazie a nie pierdolil glupoty do kamery 😄 
Kladziesz na jednej szali ludzi z ktorych czesc ma durne przekonania i ludzi, ktorzy nie tylko maja durne przekonania ale jeszcze wprowadzaja je w zycie. Ilu Polakow jest antysemitami? Tak szczerze, bez tam robienia tragedii ze nazywam rzeczy po imieniu. Bardzo duzo ostatnio. I co? I nic. Nie slysze o Polakach wysadzajacych sie w Zydowskim sklepie czy atakujacych synagogi. A ze sobie tam niecierpia Zydow? A na zdrowie! Mam pewne podejrzenia ze Zydzi nie znajduja sie na liscie ulubionych nacji @Destroyera 😄  I co? No i nic - ma prawo. Sam sie z niektorych memow uchacham.

Co do gwaltow i handlu ludzmi - myslisz ze Polacy to sa taka zajebista nacja? Czesto mamy takie przekonanie ze "ci inni to sa zli, ale MYYYY?". Tacy kurna "holier then thou". Tymczasem nie trzeba sie natrudzic zeby znalezc takie przyklady:

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/handel-ludzmi-w-polsce-w-polskich-sadach-zapadaja-bardzo-lagodne-wyroki
https://wiadomosci.wp.pl/brytyjska-policja-rozbila-polski-gang-handlarzy-ludzmi-na-koncie-maja-400-ofiar-6399353520097409a

nawet Polacy zmuszaja do prostytucji nasze wlasne dziewczynki:

https://wiadomosci.wp.pl/zmusili-dwie-polskie-16-latki-do-prostytucji-w-niemczech-6037561463554689a

I tak mozna mnozyc przyklady. Tacysmy swieci, tacy zajebisci i moralnie lepsi od wszystkich 😉 

ALE, mimo wszystko, nie ma ani jednej organizacji polskiej, ktora bylaby oficjalnie uznanana przez wiele innych nacji za terrorystyczna. Podobnie jak nie ma zydowskiej. A jak to wyglada z Islamem to juz nie trzeba chyba mowic. Mozna sobie Zydow nie lubic ale wychodze z zalozenia ze nawet wtedy - wrog naszego wroga jest naszym przyjacielem. A Muzulmanie mowia o swoich przekonaniach glosno i nie trzeba sie doszukiwac dwuznacznosci. Tylko tak jak chowaja sie wielcy "wojownicy" za swoimi dziecmi tak samo potem robia w TV smutna minke i mowia bez mrugniecia okiem ze Islam to religia pokoju. A durny zachod progresywny wierzy. Mimo ze na calym swiecie ludzie gina MASOWO, w tysiacach, z rak tych barbarzyncow. Izrael wykonuje brudna robote za caly Zachod. Bo sobie mozna pierdu, pierdu na forach gadac jak to nie wszyscy Muzulmanie sa zli, ale jakos jak bombardowalismy Berlin to sie nikt nie pochylal nad kobietami i dziecmi ktorzy nie wszyscy byli nazistami, prawda? Wtedy to bylo OK, bo wiesz, wojna, nazizm, Hitler i w ogole. A teraz uo matko boska! Jak ten zly Izrael moze mordowac tych biednych Palestynczykow. Ktorzy zmasakrowali ponad tysiac niewinnych osob, dekapitowali noworodki, wycinali na zywo kobiecie plod kneblujac ja tasma klejaca zeby nie wyla za mocno z niewyobrazalnego bolu. Poszukaj sobie wideo bo mozna. Choc w sumie odradzam. A potem porownaj to do Zydka co cos sobie powiedzial na wideuo...
Co sie tyczy patrzenia kto finansuje to akurat w konkretnym przypadku zarowno Hamasu jak i Hezbollachu nie jest tajemnica ze jest to Iran 😄 Oczywiscie znam teorie spisku ze to Zydzi finansuja Hamas, zeby sobie Hamas mogl kupic bron i z nimi walczyc... Ale jakos tak mysle sobie, ze jakbym kogos chcial zamordowac to bym go nie dozbrajal bo po co? A z drugiej strony Amerykanie zostawili sprzet wojskowy kolejnej pokojowej nacji Talibow, ktorzy z pewnoscia nigdy juz nie zorganizuja zadnego zamachu i nie zaatakuja nikogo. Bo wiesz... Religia pokoju w koncu. Czas - niestety - pokaze jaki "mundry" to byl ruch ze strony Amerykanow.
Ciezki temat ale sie nie obrazam ze masz inne poglady i nie bede kasowal konta 😄 

--------------------------

Po tym delikatnym islamofobiczno-antysmitystycznym offtopie wrocmy do newsow ze swiata dynamicznie sie rozwijajacej technologii "AI".

Otoz dwukrotny laureat nagrody dla najgorszej firmy w Stanach zjednoczonych, wypuszaczajacy co roku blizniaczo podobne do porzedniczki gry sportowe - oglosil na DNIACH INWESTORA 😉 jak to uzyja teraz AI zeby jeszcze gor.. khm... jeszcze bardziej kreatywne gry robic. Genialna technologie pokazano na prerenderowanym filmiku, zeby uwiarygodnic calosc. Nie mam watpliwosci ze inwestorzy sypna kasa, no bo w koncu przyszlosc i oni jeszcze nam pokaza. Pewnie tak za kilka lat. Piec..?
https://www.techopedia.com/news/ea-shows-its-first-ai-game-concept

Doic, doic - poki jeszcze mozna.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Co, wprowadzi prawo ze nie wolno przeciwko Zydom nic zlego powiedziec? A niech wprowadza - ja tam na nich nic nie gadam.

muszę to sobie wydrukować na dekoracyjnej metalowej płytce, powiesić nad biurkiem i zerkać za każdym razem, jak będę miał chęć na dyskusję z Tobą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, EthicallyChallenged said:

muszę to sobie wydrukować na dekoracyjnej metalowej płytce, powiesić nad biurkiem i zerkać za każdym razem, jak będę miał chęć na dyskusję z Tobą....

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Znaczy zeby nie dyskutowac ze mna, bo nie lubie innej grupy spolecznej niz Ty? No jakos sobie z tym bede musial poradzic 😉 Ja ze swojej strony nie zywie urazy. Kazdy kogos nie lubi. Mnie nie przeszkadza ze nie lubisz Zydow. Nie podzielam tej niecheci ale jakos nie wydaje mi sie zebys kogos fizycznie uszkodzil z powodu swojego nielubienia. Mam nadzieje. Tak ze nielub sobie do woli, nienawidz nawet. A pogadac zawsze mozna. Oczywiscie jesli zapomnisz zerknac na ta tam metalowa plytke.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Nezumi napisał:

Znaczy zeby nie dyskutowac ze mna, bo nie lubie innej grupy spolecznej niz Ty?

Nieeee, nie o to chodzi. I to wcale nie jest tak, że nie lubię Żydów jako ogólnie grupy, choć po moich wypowiedziach możnaby tak wywnioskować. Co do Islamu i Muzułmanów to też pewnie masz co do mnie błędne wyobrażenie....Pogadać zawsze można, żadnej urazy z mojej strony nie ma, ale po prostu ten cytat (niech sobie zabraniają prawnie określonej mowy, bo ja jej aktualnie nie używam) świadczy o tak dużych różnicach światopoglądowych i na tak głębokim poziomie, że to prawie jakby ryba dyskutowała z ogniem, czy woda jest fajna czy niefajna. Podyskutować można, ale przekonać to się nie przekonamy. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa w tym sensie. To zeby Ci przyblizyc - prawie 20 lat zyje w Meksyku. Ile tutaj praw nawprowadzali od czasu jak przyjechalem... trzech prezydentow bylo juz - a tu kadencja jest 6 lat... To jest inny swiat. Tutaj wyglada to tak, ze zebraniaja czegos, zeby sie ICH nikt nie mogl czepic, ze nie zabronili. Na przyklad istnieje prawo ze nie mozna nazwac kogos "maricon" czyli taki odpowiednik polskiego "pedal". Znaczy mozna ale ten ktos moze cie zaskarzyc o jakies tam straty moralne. Nie widzialem nigdy newsa zeby ktos kogos zaskarzyl a slowo slyszalem miliard razy 😄 Ale jak ktos zapyta "a prawo jest?" "Jest!". I juz mozna pisac artykul:
 

https://www.weforum.org/agenda/2018/04/religion-the-state-and-the-states-explain-why-mexico-has-stronger-lgbt-rights-than-the-us/

Praw w Meksyku jest w cholere. Sprobuj zrozumiec, ze ja mam inna perspektywe. Zyje w kraju gdzie CODZIENNIE srednio jest mordowanych jakies 120 osob. DZIENNIE. Codziennie sa newsy o pokawalkowanych zwlokach w workach czy innych takich. Blisko 95% aktow przemocy nigdy nie jest ukarane. Przyklad z dzisiaj co mi wpadl w oko przypadkiem jak zerknalem na TV. Na dolnym pasku jako taka wiadomosc w sumie mniejszej wagi bylo ze znaleziono gdzies 10 cial. I inna tez z paska z dolu ze odkryto jakies krematorium nielegalne. Jak mieszkasz w miejscu gdzie takie sa te niewarte uwagi, pomnijesze newsy z dolnego paska wiadomosci to wierz mi - przestajesz sie przejmowac ze zakaza jakiejs tam mowy. 120 osob jest mordowanych kazdego dnia... Jak sa newsy z Ukrainy ze tam 4 osoby zginely w ataku dronow to jak mam sie tym przejac jak wokolo sie trup sciele gesciej? A jak przy tym wszystkim mam sie przejac prawami dotyczacymi zabraniania mowienia czegos? To w ogole jest dla mnie jakas abstrakcja. Dlatego mowie "a niech wprowadzaja". Nie ze to popieram tylko wiem ze nawet jak to zrobia to to znaczy zupelnie NIC. Bo zakaz mordowania ludzi tez jest. A jakos to niczego nie zmienia. Masz zupelnie inna perspektywe na to, bo tam zakaz mowienia czegos to jest wielka sprawa, ograniczenie wolnosci. Tutaj to jest martwy zapis na kartce jakiegos polityka, zeby sie jego nie czepiali ze niczego nie robi.
Ja sie nie czuje zle w Meksyku. Ale ten kraj mnie zmienil. Musisz sie zmienic zeby jakos zyc. Nie mozna sie duperelami przejmowac. Bo sa wokolo znacznie grubsze problemy. I to ze tam Sheinbaum zabroni czegos lub nie zupelnie nie znajduje sie na mojej liscie zmartwien bo to nic nie znaczy. Inny swiat.

Podobnie tez jak slysze codziennie o zdekapitowanych cialach odkrytych tu czy tam to inaczej odbieram wiadomosc o tym ze jakiemus terroryscie tylek urwalo mowiac kolokwialnie. Nie wzrusza mnie to, conajwyzej bawi. Nic na to nie poradze. Jakbym znowu zyl w Europie to pewnie bym zupelnie inaczej na to patrzyl bo skala problemow jest inna i prawa dotyczace tego co mozna mowic znajduja sie wysoko na liscie zmartwien. Mam nadzieje ze to troche wyjasnia. Przesadne porownanie ale troche podobna sprawa. Ukrainiec w okopie na froncie posrod swiszczacych kul ma wieksze zmartwienia jak rozmyslanie nad prawami mowy nienawisci. I tu na szczescie kule mi nie swiszcza caly czas kolo ucha - ale w kazdej chwili moga. I tym sie przejmuje bardziej niz tam tym ze ktos sie moze poczuc urazony i pozwac mnie do sadu za wpis na Facebooku. Bo watpie zeby sad znalazl czas na ta sprawe posrod oganiania sie od rodzin zamordowanych codziennie ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze Oldman odszedl, nie wytrzymal presji. a tak co jakis czas wrzucal ciekawostki ze swiata ejaj, i mozna bylo zobaczyc jak sie to wolno rozwija. chyba za bardzo do siebie wzial te wszystkie wypowiedzi, ja z kolei biore ten watek za humorystyczno satyryczny.

wracajac do tematu AIjaj , ale pewnie ono nie udzieli mi wlasciwej odpowiedzi, dlatego spytam @Nezumi o co chodzi z tymi 120 dziennie zabitych, czy to sa przypadkowe osoby czy maja cos ze soba wspolnego. dlaczego np. Ty, na szczescie, nie jestes jednym z nich. wychodzi ze co roku populacja meksykanow zmniejsza sie o ponad 40k ludzi tylko z tego jednego tragicznego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak trochę na odmianę. 
Will Smith i spaghetti - V2.00000 😉
Ostrzegam! Sceny zawarte w filmach są dość drastyczne! Jeśli jesteś miłośnikiem Spaghetti to zdecydowanie odradzam Ci seans! 🤮 A szczególnie filmik nr 2!

 

 

Edytowane przez Mortom
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całą ta technologia jest teraz równie przydatna jak lizak o smaku kupy 🙂 Tak jak ten generator proceduralny od EA co "potrafi" robić gry z prompta. Krawaciarze chyba dostają wytrysku na sam dźwięk tych słów xD 


NO ale za 5 LAT! To panie dopiero Zobuczysz! 😄 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drakul wszystko sie sumuje. Walki pomiedzy kartelami, kartele kontra populacja ktora kontroluja, porwania dla okupu zakonczone smiercia porwanego, odosobnione przypadki niepolaczone ze zorganizowana przestepczoscia, przypadkowe ofiary... Ciezko w to uwierzyc no ale:
https://www.statista.com/statistics/1136274/average-daily-homicides-mexico-by-month/

Niedawno sie "zabawilem" sumujac tylko z jednego wydania wiadomosci morderstwa. Doliczylem sie 26. Ja jestem aspoleczny do granic mozliwosci, nie mam kontaktow prawie zadnych, nie laze po klubach, barach, dyskotekach, szanse ze nadepne komus na odcisk sa minimalne. Pozostaje tylko byc w niewlasciwym miejscu o niewlasciwym czasie zeby zlapac zablakana kule albo widziec cos czego nie powinienem widziec czy grac bohatera jakby mnie napadli i chcieli okrasc (zamiast oddac co masz i siedziec cicho). Poza tym nie chodze w garniturze, nie wygladam jak ktos kogo warto napadac (nie tylko nie wygladam ale na prawde szkoda czasu na napadanie mnie bo nie mam nawet telefonu XD ) Jak juz wiesz gdzie nie powinienes chodzic to szanse na to, ze cos Ci sie przytrafi sie zmniejszaja bardzo. Jak ktos lubi poznawac nowych ludzi to moze poznac tych niewlasciwych i sobie napytac biedy. Jak ktos lubi "wspaniala zabawe w klubie" - to samo. Jak ktos uwaza ze jest nietykalny i mimo ostrzezen idzie gdzies gdzie nie powinien bo "co mu beda zabraniac" - sam jest sobie winien. Zajmuj sie swoim zyciem, nie laz gdzie cie nie chca, nie afiszuj sie z tym jaki to jestes bogaty, nie szukaj guza i nie graj bohatera - mozna zyc normalnie.

@Mortom Ale sie ubawilem 😄Skoro to wszystko i tak fejk - nie mogli kurde filmowo zrobic? "wygeneruj teren", "dodaj las" i ziuuuu pojawiaja sie drzewa fajnie. "Cos tu cicho, dodaj dzwieki". Las ozywa feria dzwiekow - drzewa szumia, ptaszki spiewaja. "generuj przeciwnikow" - i scena jak pojawia sie koles, spoglada na swoje rece, pomalu unosi glowe, usmiecha sie drapieznie i chwyta za bron. Rozglada sie - widzi innych i macha im reka, zeby szli za nim. Hunt is ON! Gracz ostrzeliwuje sie, przeciwnicy padaja ale jest ich za duzo. Wycofuje sie w kierunku urwiska, jest osaczony.... co robic.. Zblizenie na twarz usmiechajacego sie przeciwnika czujacego ze wygrywaja (a co - jak fejkowac to fejkowac!). Przy samej krawedzi gracz nie widzac innego wyjscia wpisuje "QUICK! GIVE ME WINGSUIT!" i BZZZT pojawia sie wingsuit na graczu. Przebitka na zaskoczona twarz przeciwnika ktory daje znak innym zeby sie pospieszyli i wystrzeliwuje serie w kierunku gracza ktory z glosnym smiechem rzuca sie w przepasc. Przeciwnicy dobiegaja do krawedzi, rozgladaja sie. Jeden z nich skazuje palcem - gdzies daleko gracz oddala sie lecac. Przebitka na gracza krzyczacego w euforii "IIII-HAAAAAAAA!" i wpisujacego w promcie "dzieki, EA AI" czy cos podobnego a to AI mu odpisuje "nie ma sprawy! Wiesz ze mozesz na mnie liczyc!" i gracz odlatuje ku zachodzacemu sloncu. Skoro i tak kurna wymyslasz to wszystko i udajesz... Dream big!

A oni... "Swiat z pudelek kartonowych..."

Alez oni sa krijejtiw... XD

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi i @Destroyer Wy się śmiejecie a tam dyrektor od tego AI-ja właśnie odbiera 5cio cyfrową premię za krijetif pomysł który nigdy  nie zostanie zrealizowany. I kto się śmieje ostatni? No kto? 😉 Wy szydercy i zazdrośnicy czy facio/facetka co pirdolneła pomysłem prosto z kosmosu?!
Loża Szyderców – Palestra Polska

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom Alez ja nie mam zadnych watpliwosci ze tak wlasnie jest. Zazdroszcze czasem ludziom ze nie maja skrupolow i umieja sprzedawac obietnice, ktore nigdy sie nie spelnia za realna kaske ktora dostana juz dzis. Niestety nie mam zylki do bycia scammerem/zlodziejem i znam za malo idiotow z kaska, ktorzy by sie mogli nabrac na taka slabosc 😞 

Tylko mnie bawi ze nawet te obietnice sa takie "low effort", na szybko, na kolanie, byle cos bylo. Ja wieeem, oni chcieli to "urealnic". Industry giant presents - Random Cardboard Boxes Game!.. A investorzy "WOOOW!!! No oczywiscie ze teraz to sa tylko pudelka ale za piec lat to samo sie bedzie robic wszystko i bedziesz mogl wykupic miesieczna oplate za dostep do generatora gier! I swiat oszaleje na tym punkcie i zarobimy tryliony! Heres my money!".

Ech, ta rewolucja obietnic. Jak dlugo jeszcze? Moze zalozymy tez jakis ejaj startup. Po taniosci. " Jeszcze nikt tyle ci nie obiecal w takiej cenie!". Przydalby sie OldMan kurde... Do kontaktow z prasa najlepszy ktos kto sam w to wierzy... Zawalilismy sprawe... 😞 

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga ludzkosc jest - wybaczcie mieso - popierdolona. Na taka gowniana technologie pelna bledow przeznaczamy realne zasoby od ktorych zalezy ni mniej ni wiecej tylko nasze przetrwanie. Takie jak na przyklad WODA.

https://www.theverge.com/2024/9/19/24249092/how-much-water-and-energy-does-it-take-to-write-an-email-using-chatgpt

Codziennie pierdu pierdu RATUJ PLANETE!, ocieplenie, wody brak w Cape Town - "whos next?!", ratunku ratunku!  Ale totalnie gowniany chat wazniejszy - mozna se wygenerowac mejla, panie. Abo uobrozka! Niech tylko kurna uslysze o jakims kryzysie z woda od kogos to normalnie zostane ekoterrorysta na stare lata. Teraz tez - powodzie na calym swiecie, leje woda pitna sie z nieba. Ale jakies zbiorniki retencyjne budowac? Przynajmniej tutaj ni uj uj - lepiej niech to wszystko splynie do oceanu. Za rok beda pitolic ze susza jest, climate change, panie. I generowac artykuly o tym na chacie gpt.

Nie zdzierze normalnie tej rewolucji...

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności