Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Biorac pod uwage predkosc z jaka Autodesk updatuje i wprowadza nowe rzeczy (jak na przyklad next gen viewport o ktorym byly filmiki w 2021 i dalej go nie ma w wersji 2025) to nie ma obaw, ze cos wydadza 🤣Jeszcze jeden powod dla ktorego ciesze sie ze przesiadlem sie na Maye - zanim oni AI dodadza to juz hype umrze pewnie.
Albo bedzie general AI z prawdziwego zdarzenia i straci sens dodawanie tego generatora.

Podoba mi sie tez na filmiku jak pokazuja inzynierow i budowniczych jak tam jakies kable sprawdzaja czy cos. Jak rozumiem majster na budowie bedzie sobie generowal dzbanki na fajrancie? 🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy małej wiary jesteście... Za 5 lat waszym niebinarnym awatarom w metaversie NFT z wrażenia zbledną jak będziecie walić gruchę do wygenerowanego shemale 😄

15 hours ago, Destroyer said:

AI pozwoli stworzyć rzeczy nigdy wcześniej niewidziane, najbardziej śmiałe i niesamowite wizje które podsunie kreatywny umysł

Co chcesz stworzyć?

BcEB5Xj.png 

Parsknąłem xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Reklama AI eventu vs rzeczywistość 😄 

https://www.bbc.com/news/uk-scotland-glasgow-west-68431728

https://www.theguardian.com/uk-news/2024/apr/10/glasgow-willy-wonka-chocolate-experience-recreated-los-angeles

 

Bierzesz koktajl narkotyków na wejściu, patrzysz na płachę i masz Wonka experience :

3343.jpg?width=1900&dpr=2&s=none

2749.jpg?width=1900&dpr=2&s=none

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to byl znany na swiecie event o wyjatkowej oprawie. Ktos robi nawet horror z postacia, ktora tam mieli zeby straszyc dzieci (nie przypominam sobie zeby WIlly Wonka straszyl dzieci..? ) - The Unknown 😮 

A moze to byla literowka po prostu i zamiast Wonka Experience mialo byc WONKY Experience..?

No ale AI uzyte wspaniale, w zasadzie sukces. Wszyscy pewnie sprawdzali na ektaniku telefonu tylko wiec nie widac baboli a z reszta normies i tak by nie rozpoznali ze to wyplute z generatora.. Oh well. Good enough.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowy filmik pokazujący jak moze wyglądac obecnie praca przy pomocy AI w branży prostych gierek na mobilki

moje wnioski: jak widać na pewno przyspiesza to czas pracy nad grafiką, ale też jak to zwykle bywa z AI kontrola nad wyglądem wszystkiego jest bardzo ograniczona wiec nadaje sie to głównie tam gdzie klient nie jest mocno "czepliwy" i wezmie wszystko byleby było kolorowo.

Widac też ze w takim przepływie pracy trzeba miec sporo doswiadczenia w ustawianiu parametrów (wiec nie jest to sposób dla typowego Janusza który chciałby osiągnąc efekt jednym prostym kliknięciem)
 

 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EthicallyChallenged napisał(a):

powodzonka

przejrzyj sobie gierki na mobilki, spora częśc jest dowodem na to że osoby która zatwierdzały projekty nie były zbyt wymagające 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OldMan napisał:

przejrzyj sobie gierki na mobilki, spora częśc jest dowodem na to że osoby która zatwierdzały projekty nie były zbyt wymagające 😄

albo były tak marudne, wymagające i zmieniające zdanie, że wychodziło jak wychodziło 😄 

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobra taktyka, zasypać takiego papką w stu wersjach i nie będzie wiedział, co wybrać, aż wreszcie będzie musiał bo czas się skończy i do kasy. Czego jak czego, ale ilości produkcji nie można generatorom odmówić. Można wyprodukować dużo i szybko... Teraz czekamy na następne fazy rewolucji, produkowanie tego, czego chcemy dokładnie lub/i zdolności wdrażania feedbacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 hour ago, EthicallyChallenged said:

AI = Actually Indians 🙂

A6243BD3-274A-49F0-819F-F865408C7192.jpeg.ed555e245eaa4c0ee2906f7b97038a30.jpeg

Niektórzy w przeciwieństwie na amazona nie udają kto stoi za technologią 😄 

Zdalni kasjerzy z Filipin obsługują nowojorczyków

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Przyszlosc-w-uslugach-Zdalni-kasjerzy-z-Filipin-obsluguja-Nowojorczykow-8728451.html

GKhNyK9WAAAFJph?format=jpg&name=large

Zaraz się okaże że w kasach samoobsługowych w biedronkach nie ma AI tylko hindus patrzy czy bierzesz pomidory mięsiste układane a wybierasz z listy malinowe luzem i wzywa obsługę 😄

https://innpoland.pl/199144,ai-w-kasach-samoobslugowych-biedronki-pomoc-dla-klientow

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to też myślałem, że jak jest pokład to powinien być statek i byłem rozczarowany lekturą, więc nie mogę za bardzo drzeć łacha. Mój rezultat:

łysek z pokładu Idy.  Poproszę streszczenie
ChatGPT
ChatGPT
"Łysek z pokładu Idy" to powieść kryminalna autorstwa Mariana Brandysa, opublikowana po raz pierwszy w 1959 roku. Akcja toczy się w powojennej Polsce, a głównym bohaterem jest policjant o ksywce Łysek. Główny wątek koncentruje się na próbie rozwiązania tajemniczej zagadki morderstwa, które ma miejsce na statku pasażerskim o nazwie "Ida". Łysek wraz z innymi bohaterami próbuje odkryć tożsamość sprawcy, prowadząc śledztwo i analizując poszlaki. Powieść porusza również szersze tematy społeczne i polityczne tamtych czasów, ukazując życie codzienne ludzi w powojennej Polsce.

"Marian Brandys" to chyba jakiś polski Marlon Brando, co nie?
 

  • kekw_waldi 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tvaroog napisał:

@adekTen pierwszy nie brzmi waszym zdaniem jak Dawid Podsiadło? A ten ostatni trochę jak Stanisław Sojka.

Tak. I to całkiem podobny. Szczególnie Podsiadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@adekA w prompcie żadnych nazwisk nie dawałem. Mój prompt to "a song in Polish about max3d.pl forum, slow, trumpet, happy, male vocalist, acoustic".

A ten z Sojką to "a slow song in Polish about max3d.pl forum, acoustic, flute, slow, happy, 70bpm, male vocalist"

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pioseneczki sa smieszne jak memy wlasnie z pieskiem na nartach. Nie wyobrazam sobie zeby ktos plyte jakas sklecil z tego i osiagnal komercyjny sukces. Ten temat sie zapetla caly czas wracajac do "zobaczysz kiedys bedzie nie do odroznienia". A to jest ta sama technologia z tymi samymi problemami niezaleznie od branzy gdzie ja wciskaja. Czy nucicie sobie ktorakolwiek z tych melodii wygenerowanych? Ja nie. To jest taki sam "kontent" jak piesek na nartach z postu @EthicallyChallenged - tylko muzyczny. "He he, smiechowe!", kciuk daje lajka automatycznie i automatycznie przewija a wiekopomne dzielo generatora znika z ekranu. Najprawdopodobniej na zawsze.

Nie wiem dlaczego czesto sie slyszy o "coraz nizszym progu wejscia". Tu nie ma zadnego progu, nie trzeba umiec NIC. Ani muzycznie ani wokalnie. Prog nie istnieje. Ale tez wejscie jest zamurowane - sam sobie wygenerowalem te tam darmowe kilka piosenek. Nic specjalnie smiesznego wiec nie wrzucam. I co - czy to otwarlo mi drzwi do muzycznej kariery? No w taki sam sposob mniej wiecej jak kolesiowi co wygenerowal sobie obrazek otwarlo sciezke kariery zawodowej jako grafik. Czyli ze nadal nic nie umiem, nie jestem ani muzykiem, ani kompozytorem i ogolnie jestem muzycznym zerem i zostane tym zerem chocbym zakupil milion kredytow i wygenerowal za nie "piosenki".

Powraca wciaz ta oparta na niczym wiara w wizje sprzedawana nam przez producentow tego AI shitu. Czlowiek chcac niechcac styka sie z czyms nowym i wyobraznia dziala. Dziala to nasze "nie nie, tym razem to juz na pewno zadziala". Mimo tego ze widzimy jakie to kulawe wszystko, jakie ograniczone to wmawiamy sobie "no tak, ale przeciez usprawnia to i bedzie idealne!". Na podstawie niczego zupelnie. No tak musi byc bo... postep. Taka slepa wiara jak w starych filmach SF, ze w roku 2000 beda latajace samochody bo przeciez tak sie rozwija technologia!

I tez ta wybiorczosc w sieganiu po przyklady z przeszlosci - "he he, a pamietacie rewolucje przemyslowa? I co? Jak sie to potoczylo? He?". Ale juz ta sama osoba jak jej podasz przyklady hypow technologicznych ktore skonczyly sie tym ze jest sobie cos ale swiata nie zmienilo, jak podasz przyklady dotyczace AI ktore wcale sie nie rozwinelo tak jak przypuszczano - ooo to juz to sie nie podoba, to juz machnie reka na takie przyklady. To sie nie liczy 😄Nie licza sie przyklady ktore dotycza bezposrednio tej technologii - liczy sie przyklad rewolucji przemyslowej ktory z tematem ma zero wspolnego ale jakby tak naciagnac i porownac to mozna zalozyc ze...

I tak zamyka sie to samo bledne kolo "zobaczysz za 5 lat". I wracamy do okladania tego martwego juz dawno konia za kazda nowinka AI, ktora w swojej istocie jest tak samo kulawa jak wszystkie inne przed nia.

Taka ciekawostka jeszcze a propos odmalowywania - moze nie bezposrednio zwiazana a AI ale jednak troche tak.

https://www.theverge.com/2024/5/10/24153758/this-plagiarism-verdict-could-be-bad-news-for-ai-companies

A z ta rewolucja AI co to "juz za chwile zobaczysz" to jakos mi sie ta piosenka skojarzyla 🤭

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/12/2024 at 3:26 AM, Nezumi said:

Choc nawet takie drewniane ucho jak moje slyszy ze to jest wygenerowane.

Ale to tylko dlatego, że tamte piosenki aspirują do za wysokiego progu, np to "jakość" jest nie do odróżnienia od oryginalnych utworów 🙂

--

Tu jest ciekawy dokument, można obejrzeć gotując jajka na miękko 🙂 OD historii AI, machine learning, jak firmy podchodziły do tego, jakie były problemy, jak się rozwijało i jak wygląda to dzisiaj, bardzo solidna robota, masa informacji zręcznie podana w przystępnej formie, telewizyjne dokumenty lejąc wodę jak student w miażdżącej większości nawet nie stały w pobliżu takiej jakości, warto obejrzeć w wolej chwili 🙂 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał(a):

@TvaroogKult raczej. Ewidentnie skopiowany po prostu glos Kazika Staszewskiego.

Prompt to "Polish song by T.Love, 1996".

image.png.dc2de734f570ac54c2fac463dcd412be.png

Kazik nie był wspomniany. Próbowałem przekonać Udio żeby wygenerował mi znane hity:

https://www.udio.com/songs/sKEhHPKqUHQoBN7DC9ey9Y

https://www.udio.com/songs/ndRTS8WN2PGmGyLqEN4TAW

https://www.udio.com/songs/3wW12aNwGv1DyqpWUE1ro2

https://www.udio.com/songs/8JvWpcJwT1XtqKcV9mWLvM

https://www.udio.com/songs/3nSgqX5hHWMSoLvEMGH3yp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znacie taki mem pt.: "The Most Mysterious Song on the Internet"?

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Most_Mysterious_Song_on_the_Internet

Piosenka rzekomo nagrana z jakiegoś niemieckiego radia na magnetofon w połowie lat 80. Nikt nie jest pewien kto jest wykonawcą. Podobnych starych anonimowych nagrań jest sporo. Teraz dzięki najnowszej technologii można generować je jednym kliknięciem.

Zna ktoś może ten kaszubski nowofalowy zespół? Nagrali podobno dwie piosenki w radiowym studio w 1984, ale zachował się tylko ten fragment:

https://www.udio.com/songs/xvNqGQ7fAPoSrmd7MTQyBa

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Tvaroog said:

Teraz dzięki najnowszej technologii można generować je jednym kliknięciem.

Mozna generowac podobne kawalki ale zaden z nich nie bedzie mial historii i wartosci. Tak jak z techno wikingiem - mozesz sobie wygenerowac wideo z nieistniejacym techno wikingiem ale nikogo nie bedzie to obchodzilo. Tam sie ludzie jarali, starali sie odnalezc ta osobe itd. Jak sobie 100 techno wikingow wygenerujesz to bedziesz nadal mial tylko 100 bezwartosciowych filmikow z nieistniejacym kolesiem. Nic sie nie kryje za nimi, nie ma zadnej tajemnicy ktora moznaby rozwiazac a zatem nikogo nie zainteresuja. Bo i czemu mialyby.

  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

„AI pisze twoje teksty?” – gdy mnie ktoś tak spyta
Zakurwię z laczka i poprawię z kopyta

a propos tekstow... Ta druga kazikowa piesn AI wybitna mowi cos takiego:

To ja, ale dzieci kręcą głowami
Nie poznają mnie, mówią, że nie mogą pomóc
Zostałem silniejszy, i teraz nie położę się koło mamy

Ze co? 🤣

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał(a):

„AI pisze twoje teksty?” – gdy mnie ktoś tak spyta
Zakurwię z laczka i poprawię z kopyta

a propos tekstow... Ta druga kazikowa piesn AI wybitna mowi cos takiego:

To ja, ale dzieci kręcą głowami
Nie poznają mnie, mówią, że nie mogą pomóc
Zostałem silniejszy, i teraz nie położę się koło mamy

Ze co? 🤣

Wyjaśnię, to głęboka analiza naszego społeczeństwa, na pierwszy drugi i nawet ósmy rzut oka nie ma to sensu... Ale po 10 lub 15 nabiera znaczenia:
"To ja" - my społeczeństwo, zepsute i ogarnięte pędem pieniądza.
"ale dzieci kręcą głowami" - sumienia ludzkie które w mirze dnia codziennego nikt już nie słucha,
"Nie poznają mnie"  - komentarz starych ludzi spoglądających na to co się stało z nami jako gatunkiem,
"mówią, że nie mogą pomóc" - prostym zdaniem: co się stało już się nie odstanie, zjebaliśmy już niedługo koniec!
"Zostałem silniejszy," - idiotyczna myśl która wmawia sobie każdy Sebix na siłce nie widzący nic po za czubkiem swojej sztangi. Ale też obłuda jaką czuje nasze społeczeństwo, że AI nas wyzwala i czyni lepszymi.
"i teraz nie położę się koło mamy" - Freud określiłby to kompleksem Edypa. Ale ja widzę tu obraz społecznych konfliktów jakie panują w obecnych czasach 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Kultu i generalnie twórczości Kazika stwierdzam, że to kaszana. Nowość - "Na łódce w Oslo" przesłuchałem już z piedrylion razy i jestem podjarany ewentualnym albumem. O taki Kult walczyłem

Teledysk średnio mi pasi ale nie wszystko musi być idolo 😉 

A możliwość generowania sobie czegoś co ma udawać ich muzę nadal mnie nie kręci. 

Ta muzyka brzmi dokładnie tak jak wyglądają wygenerowane obrazki. 

Uff, myślę że jesteśmy bezpieczni.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, michalo said:

Jako fan Kultu i generalnie twórczości Kazika

Ty, na prawde podejrzewam, ze cos tam sie wydarzylo i nas rozdzielono po narodzinach 😄 Oklamywano mnie ze jestem jedynakiem XD

Super kawalek, dawno nic nowego od nich nie slyszalem. Jako stary dziad obsluchuje stare plyty glownie 😄 Sam miod, fajnie ze wrzuciles!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nezumi napisał:

Ty, na prawde podejrzewam, ze cos tam sie wydarzylo i nas rozdzielono po narodzinach 😄 Oklamywano mnie ze jestem jedynakiem XD

Dokładnie mam takie same odczucia 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
On 5/13/2024 at 6:59 AM, Nezumi said:

@Destroyer o, dzieki. Dlugawe ale w czesciach chetnie obejrze.

No ja 3 dni to oglądałem 🙂 się chłop narobił 

13 hours ago, Nezumi said:

Mozna generowac podobne kawalki ale zaden z nich nie bedzie mial historii i wartosci. Tak jak z techno wikingiem - mozesz sobie wygenerowac wideo z nieistniejacym techno wikingiem ale nikogo nie bedzie to obchodzilo. Tam sie ludzie jarali, starali sie odnalezc ta osobe itd. Jak sobie 100 techno wikingow wygenerujesz to bedziesz nadal mial tylko 100 bezwartosciowych filmikow z nieistniejacym kolesiem. Nic sie nie kryje za nimi, nie ma zadnej tajemnicy ktora moznaby rozwiazac a zatem nikogo nie zainteresuja. Bo i czemu mialyby.

Dokłądnie, w tym dokumencie co podlinkowałęm chłop też o tym mówi, że nawet jak ai zastąpi wszystko to zostaniemy my i nasze historie które są prawdziwe. 

Przypomniała mi się piosenka Last Kiss Pearl Jam która czasem słuchałem ale raz się w nią wsłuchałem i w tekst i aż uroniłem łzę. Piosenka ma ciekawą historię i nawet jakieś teorie z nią związane, oni nie są oryginalnymi twórcami więc trochę oszukują ale można poczuć prawdziwe emocje i dać się zwieść 

https://forgottenhits.com/last_kiss_the_incredible_convoluted_story_behind_this_1_classic_hit

https://www.youtube.com/watch?v=tNDWJ_KDkAc

https://www.loudersound.com/features/the-story-of-last-kiss-pearl-jams-surprise-hit

-

Ale takie słuchanie bezmyślne jakiejś piosenki nie znając tekstu to już klasyka np polski kawałek który nie tak dawno był bardzo popularny w internetach i taka radosna muzyczka gdy się nie rozumie tekstu i przesłania 🙂

 

 

-

2 hours ago, michalo said:

Jako fan Kultu i generalnie twórczości Kazika stwierdzam, że to kaszana. Nowość - "Na łódce w Oslo" przesłuchałem już z piedrylion razy i jestem podjarany ewentualnym albumem. O taki Kult walczyłem

Teledysk średnio mi pasi ale nie wszystko musi być idolo 😉 

A możliwość generowania sobie czegoś co ma udawać ich muzę nadal mnie nie kręci. 

Ta muzyka brzmi dokładnie tak jak wyglądają wygenerowane obrazki. 

Uff, myślę że jesteśmy bezpieczni.

 

 

No Kazik bardzo zachowawczo podchodzi do swojej pieśni i od razu mówi, że większość jego tekstów to prymitywne niezrozumiałe gnioty, jak speed nagrany w kiblu przy kupie, nie oceniajcie zbyt surowo. A powienin od razu powiedzieć, że to najlepsza piosnka na świecie i uj! 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Destroyer said:

No Kazik bardzo zachowawczo podchodzi do swojej pieśni i od razu mówi, że większość jego tekstów to prymitywne niezrozumiałe gnioty, jak speed nagrany w kiblu przy kupie, nie oceniajcie zbyt surowo. A powienin od razu powiedzieć, że to najlepsza piosnka na świecie i uj!

Klasycznie, wrażliwy na krytykę artysta woli sobie sam dowalić, co by go lud nie zlinczował psychicznie... biedaczysko... tak jak u nas w wątku niedawnym o tym gdzie iść na studia 😜 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, kengi said:

Klasycznie, wrażliwy na krytykę artysta woli sobie sam dowalić, co by go lud nie zlinczował psychicznie... biedaczysko... tak jak u nas w wątku niedawnym o tym gdzie iść na studia 😜 

Z premedytacją to napisałem 🙂 Teraz ten motyw stał się już stałą częścią programu na forum tak jak "za 5 lat to będzie" 🙂 

Ale bardzo często jest poczucie, że "można lepiej" albo nawet "ja mogę lepiej" i to często nie jest bezpodstawne choć czasem przeceniamy swoje możliwości o ile lepiej tak naprawdę możemy 🙂 


Moja anegdota życiowa, ja, 6 klasa, tuż przed końcem roku szkolnego, już rozluźnienie jakieś "zajęcia" na odwal na zewnątrz prawie jak piknik tylko bez jedzenia choć cześć osób kanapki wsuwa, część łazi po drzewach i to dość wysoko, część siedzi w trawie w półcieniu i odpoczywa, sielanka itd.🙂I był uproszczony kurs pierwszej pomocy z absolutnymi podstawami i ratowaniem życia na manekinie. Każdy miał pouciskać klatkę i wdmuchiwać powietrze, manekin miał też jakiś ciśnieniomierz, czujnik nacisku czy tam coś. Przychodzi moja kolej i uciskam a potem wdmuchuję powietrze ale tak trochę zachowawczo z dużym zapasem, bo myślę, że jest dość solidnie i tyle w zupełności wystarczy i nie ma co się przemęczać w czasie rekalsu na słoneczku 🙂 No ale kilku chłopaków szło na rywalizację kto wykręci większe numery i zachęcają mnie żeby z całej pary dmuchać a ja spoko bo mam przecież duży zapas mocy to jak dmuchnę na maksa to manekin rozsadzę🙂 No i tak jak zachowawczo dmuchnąłem powiedzmy na 90 w jakiejś skali to robiąc na maksa było powiedzmy 94, niewiele więcej a morda czerwona i oddechu brakuje 😄 Nie pamiętam dokładnie tych wartości w jakich to się obracało ale było to dużo dużo mniej niż się spodziewałem ile mam zapasu i ile mogę jeszcze zrobić jak dam z siebie te 100% 😄 
I w życiu też jest podobnie bo też często mamy poczucie, że możemy znacznie więcej i lepiej ale i tak tego zwykle nie robimy po części pewnie ze strachu, że jak zrobimy wszystko co w naszej mocy to będzie niewiele więcej niż robiąc tak na pół gwizdka a zmęczymy się dwa razy bardziej 🙂 A tak to jest przyjemne poczucie, że mamy ogromny niewykorzystany potencjał, możemy dużo więcej, jest duży zapas do sufitu naszych możliwości i nie ma potrzeby tego sprawdzać zostawiając tego asa w rękawie na czas kiedy to będzie konieczne 🙂 

Działają tu zapewne 3 siły lęk przed sukcesem, lęk przed porażką i lęk przed oceną, pewnie coś jeszcze ale nie bawię się w psychologię jak baba tylko coś tam kiedyś zasłyszałem jakieś hasła i dopowiedziałem sobie resztę sam żeby się nadmiernie nie przemęczać intelektualnie 😛  

Linki pierwsze z brzegu więc pewnie niezbyt jakościowe ale na temat 🙂 żeby nie było, że zmyślam głupoty co mi się roją we łbie 😛 

https://pro.znanylekarz.pl/blog/specjalisci/jak-wyzbyc-sie-leku-przed-sukcesem

https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/artykuly-i-poradniki/lek-przed-ocena-skad-sie-bierze-i-jak-go-pokonac

https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/czym-jest-i-jak-sie-objawia-lek-przed-ocena/

https://wagarowicze.pl/strach-przed-porazka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://openai.com/index/hello-gpt-4o/

thumbailsy widać chłop też generuje w podobnym stylu 

F2qJO5R.png

Ciekawe są komentarze, że teraz chatGPT mówi bardziej naturalnie niż chłop co o nim opowiada 😄  zaraz się skończy youtube revenue stream dla youtubera gdy zostanie zastąpiony przez technologię którą się zachwyca 🙂 
What a time to be alive! 😄 

--

Trochę się pośpieszyłem bo jednak nadal jest 3.5 ale odpowiedz mi się spodobała 😛 

Przy przełączaniu widać na ułamek sekundy 4o ale potem znika 😕 

Rh3b4Yn.png

 

XefIPdb.png

Programowanie chata gpt in nutshell 😉 

chatGPT odpowiada na gradobicie pytań 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Destroyer napisał:

https://openai.com/index/hello-gpt-4o/

thumbailsy widać chłop też generuje w podobnym stylu 

F2qJO5R.png

Ciekawe są komentarze, że teraz chatGPT mówi bardziej naturalnie niż chłop co o nim opowiada 😄  zaraz się skończy youtube revenue stream dla youtubera gdy zostanie zastąpiony przez technologię którą się zachwyca 🙂 
What a time to be alive! 😄 

--

Trochę się pośpieszyłem bo jednak nadal jest 3.5 ale odpowiedz mi się spodobała 😛 

Przy przełączaniu widać na ułamek sekundy 4o ale potem znika 😕 

Rh3b4Yn.png

 

XefIPdb.png

Programowanie chata gpt in nutshell 😉 

chatGPT odpowiada na gradobicie pytań 

 

Sprawdziłem ten nowy czat bo potrzebuję pomocy przy jednej rzeczy. Faktycznie pisze i rozpisuje lepiej niż ten poprzedni- co prawda skończyło się "darmo" zanim rozwiązałem problem (z 10 wiadomości) i byłem zmuszony kontynuować z wersją 3.5- i tutaj, mam wrażenie, że przestał rozumieć najprostsze komendy, ucina odpowiedzi i wygląda tak, jakby grubo cofnął się w rozwoju..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, RaVirr said:

Sprawdziłem ten nowy czat bo potrzebuję pomocy przy jednej rzeczy. Faktycznie pisze i rozpisuje lepiej niż ten poprzedni- co prawda skończyło się "darmo" zanim rozwiązałem problem (z 10 wiadomości) i byłem zmuszony kontynuować z wersją 3.5- i tutaj, mam wrażenie, że przestał rozumieć najprostsze komendy, ucina odpowiedzi i wygląda tak, jakby grubo cofnął się w rozwoju..

Być może tak jak z iphonem gdy wchodzi nowy to stare przypadkiem zaczynają działać gorzej 🙂 Apple oczywiście zaprzeczało aż do momentu gdy ich przyłapali i wtedy powiedzieli że to dla dobra użytkowników spowalniają procesory żeby baterie dłużej działały bo już stare są 😄 

A może tak jak z luksusem przyzwyczajasz się natychmiast i jak potem wracasz do normalnego życia to już uwiera 🙂 

Ja nadal nie mam dostępu do 4o ;/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, michalo said:

A to "o" w 4o to jakiś mega chłyt materkingtowy? 

Tak, jakieś wydumane nazwy kodowe jak Google każda wersję androida nazywał jakimś deserem. 

GPT-4o (“o” for “omni”) is a step towards much more natural human-computer interaction

Poza tym 4.0 czyta się często four point o więc tak sobie to umyślili 🙂

Ja bym od razu dał omnissiah 🙂

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Destroyer said:

I w życiu też jest podobnie bo też często mamy poczucie, że możemy znacznie więcej i lepiej ale i tak tego zwykle nie robimy po części pewnie ze strachu, że jak zrobimy wszystko co w naszej mocy to będzie niewiele więcej niż robiąc tak na pół gwizdka

Tak okolotematycznie to mi sie przypomina sytuacja kiedy ktos - niegdys mlody i szczuply - umial jakies tam gwiazdy robic, fikolki i inne podskoki i swiadomosc tego co moze pozostala mloda tylko cialo w jakim jest ta swiadomos sie zestarzalo 😄 I potem sa filmiki z jakims grubasem co to podskakuje z rekami uniesionymi do gory jakby mial odleciec zaraz a tu unosi sie na 5cm, wykreca noge ladujac i wali na glebe jak kloda. Sam mam poczucie ze dalbym rade przeskoczyc cos tam - zywoplot czy jakas laweczke ale wiem ze na bank ta mozliwosc juz nie istnieje bo nastapil downgrade hardwaru 😄 Ale poczucie jest jeszcze 😄 

Druga sytuacja ktora mi przychodzi na mysl tez wiaze sie ze starciem oczekiwan z rzeczywistoscia. Znam takie dzieciaki 17-18 lat co juz same maja dzieci bo "pull out method" jest zbyt skomplikowana w tym nowoczesnym, progresywnym swiecie. I wiele osob mowi o tych dzieciakach "a mogli jeszcze poczekac, zwiedzic cos, nauczyc sie jezykow, kariere jakas zrobic... A tak to juz pieluchy i koniec". Tylko ze jak patrze na te dzieciaki to mysle sobie ze oni i tak nigdy by nie pokonczyli zadnych uniwersytetow, nie nauczyli sie jezykow a ze zwiedzania to najwyzej by sie przejechali do pobliskiego, wiekszego miasta. Potencjal ktory teoretycznie blokowany jest przez bycie rodzicem nigdy tak na prawde nie istnial. Gdyby byli na prawde tak inteligentni to by sie nie wpedzili w ta sytuacje. Kto wie czy to wczesne rodzicielstwo ich nie uratowalo przed zostaniem jakims narkomanem bo tak to im czas wypelni praca i walka o utrzymanie. Gdyby dziecka nie bylo to nie uczyliby sie jezykow planujac ukonczenie zagranicznej uczelni tylko by walili piwero w parku z kumplami i brali jakies tabletki na imprezach tyrajac w fabryce za minimalna place i bezplatne nadgodziny. W oczywisty sposob ich rodziny wola myslec ze gdyby nie to dziecko to cho chooo! Kariera, uniwersytet, podroze! No nie bardzo.

4 hours ago, Destroyer said:

Ciekawe są komentarze, że teraz chatGPT mówi bardziej naturalnie niż chłop co o nim opowiada 😄

No stary, ja go nie moge sluchac po prostu. Moze i ma ciekawe rzeczy tam ale sluchanie go to katorga wiec sobie odpuszczam. Poza tym taka slepa fascynacja WSZYSTKIM przebija z tego kanalu. Na przestrzeni lat zrobil mase wideo o tych zmieniajacych przyszlosc na zawsze technologiach - jaki ulamek z nich tak na prawde wszedl do uzytku i cokolwiek zmienil?

Tez nie mam 4o. Ale z drugiej strony bedzie to samo co zawsze - boom, fascynacja, pierdylion wideo z rozdziawiona japa na miniaturce, "changes everything forever!!!" a za tydzien sie uspokoi i bedzie jak z 3.5 bo sie wszystkim opatrzy a jutuberzy juz przesiada sie na nowy goracy temat-rewolucje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności