Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Elliot Management w liscie do inwestorow pisze w te slowy 😉 :

"Many of AI’s supposed uses are “never going to be cost-efficient, are never going to actually work right, will take up too much energy, or will prove to be untrustworthy”

Ta... No, jak to mowia na Slasku "żebych nie godoł - alech godoł".

Ponadto wspominaja, ze "Nvidia is in a bubble". Ale jak to tak? Czyz nie wiedza ze juz "ZA PIEC LAT..."..?

https://www.theverge.com/2024/8/5/24213866/the-terror-machines-at-elliot-management-view-nvidia-as-overvalued-and-ai-isnt-going-to-live-up-to-t

In other news:

OpenAI stracilo wazna postac - jednego z zalozycieli, szefa propagandy czuwajacego nad tym by AI nie palnelo jakiejs prawdy niezgodnej z ustalona ideologicznie linia. Pan John Schulman odszedl do Amazonu by podzielic sie tam swoja wiedza na temat zatykania ust niesfornym czatom.

Bo jak wszyscy wiemy podstawa do stworzenia czegos myslacego samodzielnie jest narzucenie temu czemus filtrow, zeby czasem czegos samodzielnie nie wymyslilo.

Jednoczesnie pan Schulman zapewnil ze zostawia dzial zamykania ust czatom w dobrych rekach i ogolnie stwierdzil ze OpenAI jest super. Pewnie dlatego postanowil odejsc. Nie chce facet odniesc zbyt duzego sukcesu po prostu.

Zakonczyl swoja wypowiedz dosc humorystycznym w mojej opinii zdaniem :

"I'll still be rooting for you all, even while working elsewhere.".

Alez oczywiscie ze tak.

https://wccftech.com/openai-loses-another-founder-to-amazon-backed-anthropic/

No, tak ze rewolucja AI trwa w najlepsze. No, moze przesadzam z tym "najlepsze"... Trwa. Jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2024 o 16:17, Destroyer napisał(a):

Szukając swojej starej rekalmy akurat natrafiłem na coś co rzuciło mi się w oczy, reklama AI na oficjalnym kanale Adamed. Ogląda ktoś tutaj  TV i i czy takie coś leci w telewizji czy to zrobili do internetu? Jest kupsztal ale pewnie za ułamek ceny, pierwsze ujęcia nawet spoko ale czuć jakby to była animacja 2,5d z after effects a na zbliżeniach pływająca kupa.
Pracowałem kiedyś dla nich przy kilku projektach to może jak będzie jeszcze okazja to spróbuję podpytać co to za gówno i kto to wymyślił

 

Oczywiście komentarze wyłączony a łapki w większości negatywne 

7C461P6.png

Właśnie trafiłem na to wczoraj przypadkiem w TV, poziomu cringe'u sięgnął sufitu. Jak to wcześniej zapostowałeś, to myślałem, że zrobili to tylko tak dla beki na youtuba, żeby podpiąć się pod trend w internecie, ale serio ktoś wpadł na pomysł, żeby to szło w telewizji. Makabra...

  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZiN said:

Właśnie trafiłem na to wczoraj przypadkiem w TV, poziomu cringe'u sięgnął sufitu. Jak to wcześniej zapostowałeś, to myślałem, że zrobili to tylko tak dla beki na youtuba, żeby podpiąć się pod trend w internecie, ale serio ktoś wpadł na pomysł, żeby to szło w telewizji. Makabra...

Wow no tego się nie spodziewałem żeby takie gówno puszczać w telewizji

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.instalki.pl/news/internet/maxon-forte-reklama-sztuczna-inteligencja-ai-si-wideo/

Reżyserami są Filip Żołyński i Marcin Łukniewicz z agencji mimo.ooo, a za ideę i scenariusz odpowiada Michał Nowosielski z agencji Love.

No to już wiadomo kto za to odpowiada, myślałem, że to ta agencja z którą czasem współpracuję ale nie, kamień z serca 🙂 

https://nowymarketing.pl/pierwsza-w-polsce-reklama-tv-wygenerowana-w-calosci-przez-ai/

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale to pretencjonalne, marketingowe pieprzenie o "ewolucji komunikacji wizualnej" mozna zamknac w "sprawdzamy ile ludzie sa w stanie lyknac, zeby po taniosci robic i moc zwolnic ze dwie osoby chociaz".

"Podmioty uważają, że ich krok jest dopiero początkiem rewolucji, która może zmienić oblicze marketingu, reklamy i komunikacji."

Na razie wyglada jakby animowali zdjecia apka na telefon ale za piec lat zobaczycie! Juz w ogole nie bedzie widac ze to AI a oni beda robic 200 filmow dziennie i zarobia miliarrrrrdy w agencji o kreatywnej nazwie mimo.ooo.oo.o

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pięć lat AI robot zapuka Ci do drzwi i spyta, czy potrzebujesz leku na erekcję, z góry wiedząć, że Ci nie staje, bo Google sprzedało mu Twoje wyszukiwania sprzed 5 lat. Rewolucja w komunikacji, farmakologii i ruchaniu, bo robota, łyknąłwszy lek, też będziesz mógł na miejscu wyruchać bo ten robot to będzie sexy laska z opłatą w formie subskrypcji w zniżce przy zakupie leku.

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu rodzynek posrod tej calej masy dupereli z "AI" w nazwie. Machine learning uzyte do czegos przydatnego😱

I w miare wywazone to jest - nie mowia "AI zrobi za ciebie wszystko!" tylko pokazuja gdzie machine learning moze pomoc. Nie jestem animatorem wiec ciezko mi powiedziec na ile to sensowne jest co pokazuja, ale wyglada sensownie na pierwszy rzut oka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem tego ale wrzucam jako ciekawostkę (w zakresie darmowego AI), potestuje dopiero jak zmienie GPU (podobno podstawowa wersja FLUX-a wymaga 24 GB, są tez wersje przyciete do nieco mniejszej ilosci VRAMU)

Przedstawiamy Flux: Kolejny skok w modelach przetwarzania tekstu na obraz

https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/1ehh1hx/announcing_flux_the_next_leap_in_texttoimage/

tutek instalacji dla początkujących

https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/1ei6fzg/flux_4_noobs_o_windows/

pare przykładów ponizej, jak juz zapewne widzicie jest zauwazalna poprawa w dłoniach (czesciej są poprawne i mają więcej detali)

 

 

flux-schnell-vs-flux-dev-vs-flux-pro-vs-sd3-vs-ponyxl-v0-62xgeoruh4gd1.webp

generated-with-flux-1-pro-and-schnell-v0-lnaytkdbpvgd1.webp

generated-with-flux-1-pro-and-schnell-v0-ni2z91vbpvgd1.webp

some-flux-lora-results-v0-0f8c14p5nejd1.webp

some-flux-lora-results-v0-dvlbw8fumejd1.webp

some-flux-lora-results-v0-m70jvejmmejd1.webp

edit: okazało sie ze Freepik udostepnił FLUXA w abonamencie wiec go na szybko przetestowałem (Freepik udostepnia 3 modele FLUX-a ale nie ma dostepu do ustawień zaawansowanych wiec taka zabawa troche po omacku) , zauwazylem na obrazkach w necie ze całkiem sobie radzi z napisami (wiec postanowiłem to sprawdzić , poniżej pare moich testów z Freepika)

REiDSYr.jpeg

7RlC0JG.jpeg

987NtNv.jpeg

przy napisach ustawionych na wprost do obserwatora jest wieksze prawdopodobienstwo ze nie bedą popsute, przy napisach ustawionych pod duzym kątem czesciej zdarzają sie błędy (ai lepiej sobie radzi z napisami jesli jest mniej znaków np jedno słowo niż całe zdanie)

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generowałem Fluxem swoje zdjęcia, lokalnie. Kosmos. Flux to gamechanger jeśli chodzi o jakość - i tak. Radzi sobie ze światłem, napisami, ubraniami. 

Ale mojego kompa (bez nvidii) - mocno ubija. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowa historia z uzyciem AI w branży opakowaniowej 


pewien klient zażyczył sobie etykietę z Matką Boską (na znicze), prośba była taka żeby zrobić rózne wersje w stylu "witrażu" całej sylwetki, oraz w stylu "malarskim", w związku z tym że był to klient z ograniczonym budżetem (jak zwykle) i przede wszystkim czasem (jak zwykle), zapadła decyzja o użyciu AI. AI wygenerowało 200 wersji "witrażowej" i 300 wersji "malarskiej" z czego wybrano po selekcji około 50 wzorów które poszły do klienta, klient zdecydował się na jeden z nich ale poprosił o korektę ułożenia dłoni (co też zostało zrobione przy użyciu AI w MidJourney), całośc prac zajeła 2 dni ze wszystkimi korektami, gdyby było to robione tradycyjnie zajełoby to o wiele wiele więcej czasu i klient nie chciałby zapłacić za te robote tyle żeby zwróciły sie roboczogodziny. Wiec w tym konkretnym przypadku jest to sytuacja WIN/WIN (klient dostał to co chciał w budżecie jakim dysponował a grafik nie zarywał nocek robiąc wszystko manualnie.

 

puenta: mimo iż sam nie lubie wtykania AI wszędzie gdzie sie da to patrząc od drugiej strony w pewnych sytuacjach czasami uzycie AI oszczedzi nam czas i nerwy i pozwoli zrealizowac robote które w innym przypadku byłaby nie do zrobienia (np ze wzledu na ograniczenia budzetowe lub inne)

Edytowane przez OldMan
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan a jak sie ma z tym przeniesieniem praw z takiego tworu AI? Serio pytam bo już się gubię. Jedni mówio... nie, nie da sie sprzedać bo to nie twoje a pana AI który nie ma praw autorskich a drudzy: eee, no da sie... Gdyby ktoś zaczął grzebać to czy by przypadkiem nie narobił by problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mortom napisał(a):

@OldMan a jak sie ma z tym przeniesieniem praw z takiego tworu AI? Serio pytam bo już się gubię. Jedni mówio... nie, nie da sie sprzedać bo to nie twoje a pana AI który nie ma praw autorskich a drudzy: eee, no da sie... Gdyby ktoś zaczął grzebać to czy by przypadkiem nie narobił by problemów? 

sam sie nad tym zastanawiam i jak zaczynam o tym czytac w necie to "jeden rabin mówi tak a inny rabin mówi inaczej"

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mortom napisał:

@OldMan a jak sie ma z tym przeniesieniem praw z takiego tworu AI? Serio pytam bo już się gubię. Jedni mówio... nie, nie da sie sprzedać bo to nie twoje a pana AI który nie ma praw autorskich a drudzy: eee, no da sie... Gdyby ktoś zaczął grzebać to czy by przypadkiem nie narobił by problemów? 

Masz modele komercyjne gdzie możesz wykorzystywać to co stworzyłeś jako swoje. 

Np. ten najnowszy Flux - totalnie ma wersje komercyjne jak i do użytku "domowego". Ale tam jest to napisane, że możesz to sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale to że napiszą coś takiego w licencji softu nie jest żadną gwarancją. No i jedna sprawa to możliwość wykorzystania komercyjnie a druga to prawa autorskie i tutaj chyba też jest różnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu kiedy nie będzie orzecznictwa to nie wiadomo. Dlatego niektórzy zleceniodawcy na wszelki wypadek, przy ważniejszej robocie w umowie z artistjami sobie zastrzegają zakaz używania AI.

W USA był na razie bodaj jeden przypadek gdzie sąd uznał, że AI jest niecopyrajtowalne i ciężko zrobić jakieś IP chronione.

Temat na ten moment wisi w próżni. A rabini dyskutujo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie tak dawno dostałem wygenerowany z AI ekran do wstawienia na hehe ekran w tablecie, tyle, że poza głównym paskiem i cyferkami które miały się przesuwać to wszystko było albo zdeformowane albo/ i ustawione w cały świat. Czcionki krzywe, ikonki krzywe, cześć napisów to typowa papka która nie wiadomo co miała znaczyć i poza centralnym elementem wszystko było do przerysowania i poprawy a potem do zaanimwoania. Już się za to zabierałem aż dostałem drugi plik już podzielony na warstwy i czysty i wychodzi, że ta część wygenerowanej  grafiki do której nie maiłem zastrzeżeń jakościowych to akurat była już z ręki zrobiona wcześniej bo to się nei zmieniło poza kolorem 😄 Ai zrobiło alternatywną wersję koncepcyjną która niemal w całości została i tak odrzucona. A projekt nie był mały bo oprócz 30s i 15s spotów tv, bilbordów sponsorskich były jeszcze filmiki do internetu i na sociale, poziomy i piony w nawet 9 językach i koniec końców maiło być łącznie blisko ćwierć tysiaca plików ale z części zrezygnowano i na koniec było ok 150. Do tego 3 studia i ok 100 osób na planie zdjęciowym więc nie jest to januszowa biedacka produkcja bez pienionżków a ktoś tam gdzieś pomyślał weźmy ai użyjmy samo zrobi 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2024 o 13:40, kengi napisał:

Do momentu kiedy nie będzie orzecznictwa to nie wiadomo. Dlatego niektórzy zleceniodawcy na wszelki wypadek, przy ważniejszej robocie w umowie z artistjami sobie zastrzegają zakaz używania AI.

W USA był na razie bodaj jeden przypadek gdzie sąd uznał, że AI jest niecopyrajtowalne i ciężko zrobić jakieś IP chronione.

Temat na ten moment wisi w próżni. A rabini dyskutujo.

Duże marki dzisiaj już korzystają mocno, ale wiele się nie chwali tym. Np. sklepy do generowania modeli z ubraniami itp. 
 

I właśnie chyba przez te względy prawne tak to będzie działało 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem niemieccy naukowcy rozkminili 🤣 https://urheber.info/diskurs/ai-training-is-copyright-infringement
 
Jak ktoś chce się pomęczyć po niemiecku, to tu jest papierek: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4946214
 
Ale nawet naukowcy proszą (!sic) kawałek kodu, pewnie mógłby się, nie daj boziu, obrazić: "Ergebnis eines prompts mit folgendem Wortlaut: „Kannst Du bitte den Zauberlehrling von Goethe im Stil von Salvador Dalí malen? Bitte mit vielen Details aus dem Gedicht.“ 🤣
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ta wybiorczosc w ocenie tego jak to jest z tym AI. Fani AI beda wierzyli tym co mowia, ze sie uzywa i rozciagali to na wszystko. Jeden koles powiedzial ze uzyli? No to juz cale "industry" uzywa! Przeciwnicy na odwrot - jeden kolo powiedzial ze sie nie uzywa? To dowod ze cale "industry" nie uzywa. A prawda jest gdzies po srodku jak zwykle. Jedni uzyja, drudzy nie. I tyle. Osobiscie niecierpie E-jaja ale nie bede zaprzeczal ze ten i ow go uzyje. Ani to oznacza ze "AI" "zawladnie wszystkim wszedzie na zawsze!" ani tez ze "zdechnie i nikt nie bedzie go uzywal!". Ot jest sobie.

Co do tego proszenia kompa o cos to ryzykujac, ze ktos sie moze poczuc urazony musze powiedziec, ze uwazam za debili ludzi ktorzy pisza "prosze, czy moglbys..." do "AI". Ciekawe czy przed wbiciem gwozdzia prosza tez mlotek zeby go wbil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności