Skocz do zawartości

Internet jako dobro luksusowe czyli moja koszmarna historia


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, michalo napisał:

Jak ten Plus 5G po miesiącu? Jest ok? Możesz polecić? 1TB wystarcza? 

W pierwszym miesiacu nie mialem ani jednego problemu ze stabilnoscia, przerwanego polaczenia, spadkow predkosci (wrecz jakby przyspieszylo bo nierzadko jest ponad 400mb/s), problemow z pingiem (trzyma sie ma okolo 22ms czyli mniej niz orange. 

Co do transferu- zrobilem taka tabelke z dziennym zuzyciem przy normalnym uzytkowaniu i wyszlo tak (uzytkowane tylko przez 2 osoby, bardzo rzadko ogladamy seriale):

- w dni gdy sluchalem muzyki, sciagalem mniejsze pliki, ogladalem filmiki na yt to schodzilo okolo 10gb, czasem mniej

- sciagnelismy w ciagu miesiaca kilka wiekszych gier po 50gb

- sciagnelismy kilka mniejszych do 15gb

- siedze przy kompie okolo 14h dziennie

Ostatecznie zuzycie to 600gb wiec zostalo luzno 400gb do wykorzystania. Wydaje mi sie, ze w dosc specyficznych warunkach mogloby zabraknac transferu...

Ale gdyby byla mozliwosc wziecia nieograniczonego trasferu za dodatkowa oplata to i tak bym to zrobil 😉

 

Poki co 10/10.

Dodam tylko, ze mieszkam jakies 500 metrow od nadajnika i najprawdopodobniej jestem jedynym uzytkownikiem tego internetu (w formie stacjonarnej) w moim miescie 😉 widzialem, ze generalnie plus ma w calej polsce najlepsze osiagi i najmniejsze problemy, wiec jesli chcesz to brac to polecam. Jest ten okres testowy wiec smialo mozesz sprawdzic czy nic sie nie dzieje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaVirr napisał:

W pierwszym miesiacu nie mialem ani jednego problemu ze stabilnoscia, przerwanego polaczenia, spadkow predkosci (wrecz jakby przyspieszylo bo nierzadko jest ponad 400mb/s), problemow z pingiem (trzyma sie ma okolo 22ms czyli mniej niz orange. 

Co do transferu- zrobilem taka tabelke z dziennym zuzyciem przy normalnym uzytkowaniu i wyszlo tak (uzytkowane tylko przez 2 osoby, bardzo rzadko ogladamy seriale):

- w dni gdy sluchalem muzyki, sciagalem mniejsze pliki, ogladalem filmiki na yt to schodzilo okolo 10gb, czasem mniej

- sciagnelismy w ciagu miesiaca kilka wiekszych gier po 50gb

- sciagnelismy kilka mniejszych do 15gb

- siedze przy kompie okolo 14h dziennie

Ostatecznie zuzycie to 600gb wiec zostalo luzno 400gb do wykorzystania. Wydaje mi sie, ze w dosc specyficznych warunkach mogloby zabraknac transferu...

Ale gdyby byla mozliwosc wziecia nieograniczonego trasferu za dodatkowa oplata to i tak bym to zrobil 😉

 

Poki co 10/10.

Dodam tylko, ze mieszkam jakies 500 metrow od nadajnika i najprawdopodobniej jestem jedynym uzytkownikiem tego internetu (w formie stacjonarnej) w moim miescie 😉 widzialem, ze generalnie plus ma w calej polsce najlepsze osiagi i najmniejsze problemy, wiec jesli chcesz to brac to polecam. Jest ten okres testowy wiec smialo mozesz sprawdzic czy nic sie nie dzieje.

Dzięki. Szkoda, że na wiosce w którą celuję jest tylko LTE Advanced 500 GB.

 

Po waszych opisach obawami si, ze 500 GB było by za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalo napisał:

Dzięki. Szkoda, że na wiosce w którą celuję jest tylko LTE Advanced 500 GB.

 

Po waszych opisach obawami si, ze 500 GB było by za mało. 

500GB to moim zdaniem trochę za ciasno 😞 Pewnie dałoby się ogarnąć, ale niestety sądzę, że na styk.
Jak wcześniej wspomniałem- próbowałem wszystkich innych sieci. Wiadomo, w różnych miejscach może być inaczej, ale nie poleciłbym żadnej poza Plusem- tamte były bardzo bardzo bardzo niestabilne i zwyczajnie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michalo napisał:

A znacie jakiśsofcik do mierzenia tego? Kiedyś miałem dano juz nie pamiętam co to było 😕

ja uzywam tego: https://www.glasswire.com z tym, ze to mierzy tylko zuzycie na kompie wiec nie do konca to samo co caly ruch z routera.

W Play teraz jest 200 gb na start wiec jak ktos ma dobry zasieg play to calkiem dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Wybacz, że odkopuje wątek, ale ciekawy jestem jak dalej sprawa się ma? Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i się wciągnąłem 🙂 
Dalej jedziesz na 5G? Jest stabilnie w dobie wszędobylskiego 5G i co najważniejsze jaki kształt czapki foliowej (anty 5G-owej) nosisz na co dzień?
A) Manwithtinfoilhat.jpg 

B) images?q=tbn:ANd9GcQHa5HWGLOK1AMeVz5do-t 

C) 304875748_474365141368509_2875743211901132990_n.jpg?_nc_cat=108&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=09cbfe&_nc_ohc=aBAfwhefhX4AX8uk3H0&_nc_ht=scontent.fktw4-1.fna&oh=00_AfDKGJ58Bu_V-NbgOujmeP5aDTEWyQWxeng2C03_qr-iwA&oe=64C732EB 

czy może

D) 3-8.png

 

Jak dla mnie D) - casual foliarz kolekszyn robi robotę - a i gości z takim gustownym nakryciem głowy można przyjąć bez spiny 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mortom napisał:

@RaVirr Wybacz, że odkopuje wątek, ale ciekawy jestem jak dalej sprawa się ma? Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i się wciągnąłem 🙂 
Dalej jedziesz na 5G? Jest stabilnie w dobie wszędobylskiego 5G i co najważniejsze jaki kształt czapki foliowej (anty 5G-owej) nosisz na co dzień?
A) Manwithtinfoilhat.jpg 

B) images?q=tbn:ANd9GcQHa5HWGLOK1AMeVz5do-t 

C) 304875748_474365141368509_2875743211901132990_n.jpg?_nc_cat=108&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=09cbfe&_nc_ohc=aBAfwhefhX4AX8uk3H0&_nc_ht=scontent.fktw4-1.fna&oh=00_AfDKGJ58Bu_V-NbgOujmeP5aDTEWyQWxeng2C03_qr-iwA&oe=64C732EB 

czy może

D) 3-8.png

 

Jak dla mnie D) - casual foliarz kolekszyn robi robotę - a i gości z takim gustownym nakryciem głowy można przyjąć bez spiny 😄

Tak, korzystam do tej pory, poza dwiema mini awariami (około godzinki chujszego działania na każdą wyjebkę) to przez cały ten czas spisuje się na medal.
Ale sprawa światłowodu ma ciąg dalszy... Mianowicie, około miesiąc temu zadzwoniła do mnie pani z oddziału olsztyńskiego i wyobraź sobie, że to jednak oni się pomylili i da się bez problemu dociągnąć do mnie światłowód- do tego mogą to zrobić choćby "jutro" za jedyne 12k zł.
Odpowiedziałem: no mordy, nie mogłem sobie pozwolić na rok czasu bez internetu, mam umowę z innym operatorem i poza tym wam nie ufam.
Pani mnie poinformowała, że skoro mi się nie spieszy i jest jak jest to generalnie oni na wiosnę przyszłego roku będą robić instalację tego światłowodu za darmo, w ramach nowej inwestycji. 
Finalnie temat jest ponownie otwarty i pewnie za parę miechów będzie update xD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Nie no kurde po tych wszystkich przejściach z tą firmą to nie powierzyłbym im nawet wiadra z wodą a co dopiero z kluczowym dla ciebie dostępem do netu. Choć nie potrafię sobie wyobrazić jak można sper..ć światłowód, to jednak można się spodziewać po nich niestabilnego łącza (jak sam opisałeś to że ludzie z okolicy niezadowoleni), to mimo wszystko zaoszczędziłeś sobie bólu głowy jak i sporej "inwestycji" z której miałbyś jedynie pomniejszone saldo na rachunku bankowym. Jak dla mnie niech sobie te 12k wsadzą w d..ę prezesa, czy innego machera odpowiedzialnego za totalny bałagan w papierach. Jak tak działają na co dzień to dziw, że to jeszcze działa. Niestety wielu ludzi nie ma wyboru i muszą się godzić na złodziejskie warunki molochów lub uduś firemek które mają klienta w D... bo klient nie ma innego wyjścia. 

Sam zaczynam mieć pierypałki z internetem z spowodowane drzewami które wyrosły na linii ja - antena dostępu. Ale to raczej nie wina dostawcy i nie mam do niego o to pretensji. Ale net zaczyna szwankować a faktury idą więc albo przepnę się na interent kablowy (światłowodowy) do firmy która chciała puszczać nitki po dachu nad drogą i miedzy drzewami sąsiada albo net będzie działał albo nie, zależy jak sie uda 😐 

Na razie czasami wysyłam Internetem z t-mobila. ALE przez komórkę do kompa jako modem dostępu a pokrycie sieci w moim rejonie odkąd wyłączyli anteny 4G jest nienajlepsze - Najpierw wyłączyli przekaźniki a teraz łazi jakaś baba po wsi z zapytaniem czy mogliby postawić przekaźnik 5G niedaleko mnie. Ekspertem nie jestem ale chyba najpierw wypadało by rozpytać, potem postawić anteny i na końcu wyłączyć stary przekaźnik? 

Tak czy siak jak sie coś wyklaruje to daj znać 🙂 Chętnie poczytam jak się sprawa rozwinie.

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał:

Ekspertem nie jestem ale chyba najpierw wypadało by rozpytać, potem postawić anteny i na końcu wyłączyć stary przekaźnik?

Niby tak, ale część powiedziałaby, że na co mi to, skoro stare działa, a druga część boi się 5G i byłaby przeciwna 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mortom napisał:

@RaVirr Nie no kurde po tych wszystkich przejściach z tą firmą to nie powierzyłbym im nawet wiadra z wodą a co dopiero z kluczowym dla ciebie dostępem do netu. Choć nie potrafię sobie wyobrazić jak można sper..ć światłowód, to jednak można się spodziewać po nich niestabilnego łącza (jak sam opisałeś to że ludzie z okolicy niezadowoleni), to mimo wszystko zaoszczędziłeś sobie bólu głowy jak i sporej "inwestycji" z której miałbyś jedynie pomniejszone saldo na rachunku bankowym. Jak dla mnie niech sobie te 12k wsadzą w d..ę prezesa, czy innego machera odpowiedzialnego za totalny bałagan w papierach. Jak tak działają na co dzień to dziw, że to jeszcze działa. Niestety wielu ludzi nie ma wyboru i muszą się godzić na złodziejskie warunki molochów lub uduś firemek które mają klienta w D... bo klient nie ma innego wyjścia. 

Sam zaczynam mieć pierypałki z internetem z spowodowane drzewami które wyrosły na linii ja - antena dostępu. Ale to raczej nie wina dostawcy i nie mam do niego o to pretensji. Ale net zaczyna szwankować a faktury idą więc albo przepnę się na interent kablowy (światłowodowy) do firmy która chciała puszczać nitki po dachu nad drogą i miedzy drzewami sąsiada albo net będzie działał albo nie, zależy jak sie uda 😐 

Na razie czasami wysyłam Internetem z t-mobila. ALE przez komórkę do kompa jako modem dostępu a pokrycie sieci w moim rejonie odkąd wyłączyli anteny 4G jest nienajlepsze - Najpierw wyłączyli przekaźniki a teraz łazi jakaś baba po wsi z zapytaniem czy mogliby postawić przekaźnik 5G niedaleko mnie. Ekspertem nie jestem ale chyba najpierw wypadało by rozpytać, potem postawić anteny i na końcu wyłączyć stary przekaźnik? 

Tak czy siak jak sie coś wyklaruje to daj znać 🙂 Chętnie poczytam jak się sprawa rozwinie.

Jak zrobią za darmo to niech robią, na bank im nic nie zapłacę po tym wszystkim xD

A co do neta- właśnie odbywa się aukcja na pasma 5g, net będzie z opóźnieniem max 10ms i minimalną prędkością ściągania 95mbit/s. Wszystko ma teoretycznie się skończyć pod koniec roku więc pewnie będą nowe oferty, poczekaj obserwuj xD

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2023 at 11:16 PM, RaVirr said:

da się bez problemu dociągnąć do mnie światłowód- do tego mogą to zrobić choćby "jutro" za jedyne 12k zł.
Odpowiedziałem: no mordy, nie mogłem sobie pozwolić na rok czasu bez internetu, mam umowę z innym operatorem i poza tym wam nie ufam.
Pani mnie poinformowała, że skoro mi się nie spieszy i jest jak jest to generalnie oni na wiosnę przyszłego roku będą robić instalację tego światłowodu za darmo, w ramach nowej inwestycji. 

Czyli klasycznie, "jesteś pan zainteresowany to zrobiony za 12k, nie nie jesteś? to zrobimy za darmo i 50zł miesięcznie na umowie na czas nieokreślony też nas urządza" 😄 Tak jak wszelkie dopłaty do piecy, fotowoltaiki, mieszkań,  uczelni w stanach czy co tam jeszcze cała kwota zamiast ulżyć klientowi zostanie pochłonięta prze firmy a klient zapłaci tyle samo ile by zapłacił i bez tych ulg a ten co się nie łapie za dopłaty zapłaci więcej. Podobnie jak w czasie pandemii czy teraz zimy, recesji i kryzysu energetycznego, każdy wykorzystuje sytuacje jak może a im bardziej dramatyczną tym bardziej, nie liczy się nic tylko zysk za wszelką cenę a dodatkowy kryzys można jeszcze pogłębić strasząc ludzi i powodując planowane braki przez producentów, pośredników czy skalperów jak np przy gpu czy konsolach żeby wywołać panikę jak było z paliwem, cukrem, papierem toaletowym, węglem i wszystko można na coś zwalić i że nie mają wyboru a potem rekordowe zyski w historii czy inne przekręty 🙂

Najgorzej to nie mieć alternatywy i konieczność bo wtedy jest największa szansa, że ktoś po drugiej stronie to wykorzysta.

Tak samo jak nie opłaca się być lojalnym wobec czegokolwiek, bardziej się opłaca być nowym klientem czy to banku czy dostawcy Internetu, domeny, serwera, operatora telefonu itd. I często np konto w banku otworzysz w 20min robiąc zdjęcie dowodu i twarzy ale żeby je zamknąć to już trzeba osobiście podejść do oddziału albo wysłać list pocztą żeby tylko utrudnić jak się da i zamykają z miesiąc od rozpatrzenia wniosku. Tak samo z przeniesieniem domeny na innego operatora, część małych dostawców robi to przez internet a duzi złodzieje i janusze jak nazawa.pl to trzeba listownie albo osobiście w godzinach 10-15 i mają miesiąc na rozpatrzenie tak żeby dali sobie czas na wykupienie naszej domeny za której przedłużenie nie chcemy płacić 4 razy więcej niż konkurencja a potem oferują jej odkupienie za jeszcze większą kasę. 🙂 Ilość patologii jest spora  w różnych firmach i niestety trzeba brać to pod uwagę z wyprzedzeniem 🙂 

@Mortom a nie ma w Twojej okolicy planów na światłowód? Od jakiegoś czasu jest projekt zęby objąć większość kraju szerokopasmowym dostępem i w mojej lokacji startowej bardzo niedawno też kabel pociągnęli, o 15 lat za późno żeby mi to robiło jakąkolwiek różnicę teraz ale zawsze coś tam się podziało 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wesoło... na ulicy położyli światłowód orange. To myślę sobie, cool, będę miał na kabelku a nie przez jakieś antenki. Somsiada po drugiej stronie ulicy podłączyli... a mnie nie... nikt nie zapukał, nie zadzwonił... to ja dzwonię... a się okazało, że somsiad jest w jakimś pierwszym etapie a ja nie... i mnie nie podłączą. Mimo, że fizycznie od skrzynki jestem bliżej... to było 2 lata temu, niby jestem na jakiejś liście... ale do dzisiaj na antence jestem i nic nie zanosi, żeby te marne 40m od skrzyneczki podłączyli (somsiada na te jakieś 60m czy może i ze 100m w drugą stronę, nie było problemu)... nawet nie ma opcji, żebym sam za jakieś marne 12k się do tego podłączył... no nie da się i już.

Także tak to jest Panie na tej wsi.

Edytowane przez kengi
  • bogactwo 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Światłowód jest ... leci nad moim ogródkiem kwiatowym 🙂 znaczy się nad działką mojej nieżyjącej już babci... no ale to jak by na mojej 😎, bo jestem dziedzicem ziemskim"! 😉 Ino firma jakaś taka trochę nie pewna. Niby sąsiad który miał u nich rajdówkę i działała ona tragicznie, mówi że jego młodzież jest teraz zadowolona. I nie ma już złych warunków, bo pofatygowałem się nawet do niego potestować sieć i na kablu działa jak trzeba. Jedyne mała czerwona lampka mi się świeci, bo mówił, że podczas pandemii i jak był lockdown i dzieciarnia w domu się uczyła to net chodził dość ciężko. No ale można na to zwalić że jak 3 osoby jednocześnie puściły stream audio-wideo to mogło zatkać łącze i stąd marne wyniki. No i druga mała czerwona lampka... klient dla nich to bankomat który uiszcza kapustę na koncie, a gdy się skarży zbywają człowieka do oporu - bywa nawet do 2-3 tygodni tłumacząc, że albo u nich działała i nie ma po ich stronie winy albo wmawiają, że już jutro zjawi się ekipa (widmo) i zaraz załatwi problem. Po czym ekipy niema, internetu niema, kontaktu też niema! 

No ale mogę nie mieć wyboru i bedę musiał zaryzykować 2 letnie rodeo. Oby się udało i podłączyli, a internet zaczął hulać w nominalnych prędkościach. Jak to będzie zobaczymy. Nie lubię się wiązać na więcej niż rok... choć rozumiem, 70m światłowodu to nie w kij dmuchał i trochu kosztuje - jedyne łatwiej mają że nie muszą nic kopać, tylko po słupie puścić kabelek do domku 🙂 

Teraz w sprzyjających warunkach mam 20 Mbit w dół i 1-5 w górę. I półki działało to stabilnie, nie narzekałem, choć up bywa upierdliwy na większych plikach. Z drugiej strony Ping wąchał się w wartościach 8 - 20ms zależy od pory dnia (wiadomo) i można było pograć w coś dynamicznego online 🙂 Choć przez ostatnie lata rzadko grałem w gry sieciowe, aż oczywiście do teraz jak zaczęło łącze szwankować to pogrywam sobie w Fornita (z bratankiem i bratanicą) i zaczęło lagować a nawet wywalać z gry przez brak połączenia 😐 Nawet 2 czy trzeci raz w życiu wydałem prawdziwy szmal na kosmetyki do gry (szok!) zawsze mnie to nie bawiło, ale te słodkie oczy skinów z Fortnita mnie skusiły! Mowie wam tam jest szatan w postaci ładniutkich skinów które CHE się MIEĆ! 😉 Coś jak powiedział (chyba) właściciel Porsche - (sparafrazuje, bo nie pamiętam dokładnie) Produkujemy coś czego nikt nie potrzebuje, ale za to coś co każdy chce 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi, tak w dużym uproszczeniu, najpewniej sąsiad się gdzieś kiedyś zgłosił, że chciałby internet i jego lokację ujęli w rozpisywanie któregoś z miliona programów o wykluczeniu cyfrowym. W czasie trwania programu, najczęściej 3 lata, podłączają adresy tylko z programu. Jak się program skończy to wtedy, w 95% przypadków, nagle się okazuje, że da się więcej klientów podłączyć. Pamiętaj, nadzieja umiera ostatnia! 😄

@mortom, a na ten kabel nadz działką to ktoś wyrażał kiedyś zgodę (pisemną!)? Bo jak nie i rzuca Ci cień na ulubione kwiatki to możesz wezwać ich do usunięcia kabla z nad działki. W kwestii działania internetu w pandemii. Wtedy właściwie wszystko wszędzie dawało dupy i to na poziomie między operatorami, a co dopiero u końcowego użytkownika.

70m światłowodu to faktycznie duży koszt, bo da się kupić teraz abonencki już za 50-70gr/m (sam kabel) co jest taniej od miedzianej skrętki. Realnie podłączenie klienta w tej chwili na gotowo w domku jednorodzinnym kosztuje ok. 800zł, za ekipę, robotę, sprzęt zostawiony u klienta. Operator z reguły zaczyna zarabiać dopiero po jakimś 15-19 miesiącu przy 24 miesięcznej umowie.

To tak tylko, żeby był też głos z drugiej strony barykady. I generalnie żaden internet nie jest dość szybki. Kiedyś miałem 512kb/s, panie po co mi szybciej. Potem łącze rosło, przyzwyczajenia też. Teraz mam 1Gb/s i niby wszystko działa ok, ale jak ciągnę coś większego, to w sumie mogłoby jednak szybciej się ściągać 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na internet nie narzekam 😉  I to wszystko na 1Gbit ethernecie

speeeed.png.0c47a878eddcb1b4f1f1b54a837e12a2.png

edit: a tak naprawdę internet był tak wolny, że licznik się bugował i jakieś prędkości z kosmosu wyświetlał XD 

Edytowane przez Skyrush
  • bogactwo 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Skyrush said:

edit: a tak naprawdę internet był tak wolny, że licznik się bugował i jakieś prędkości z kosmosu wyświetlał XD 

Ja to pamiętam czasy internetu na modemie 56kbs wtedy to intenret explorerem nie szło ściągnąć pliku 300kb bo się rwało i dopiero po miesiącach odkryłem że są akceleratory sciągania które mogą wznawiać sciąganie tak wielkich plików 😛 A tak to zapisywało się strony html z obrazkami do późniejszego przeczytania, trzeba było odświeżać poszczególne niedograne obrazki z menu pod prawym przyciskiem bo często nie wszystko się dograło, jak ktoś wrzucał kilka obrazków tutaj na forum to już w tytule wątku było ostrzeżenie o dużej ilość obrazków i ciężkim dla intenetu zadaniu jakie czegka na śmiałka który wejdzie 😄 Robiło się listy plików do ściągnięcia w kafejce internetowej i się siedziało po nocach na tańszym internecie nocnym i teraz się dziwie czemu dlaczego nie mogę funkcjonować w dzień jak normalny człowiek 😄

Ale z neostradą to miałem jak kengi tzn był kabel od telefonu pociągnięty ale w centralce nie było wolnych miejsc żeby internet podłączyć więc nie mogłem zostać dzieckiem neostrady 😄 Ale w razie czego to byłem w kolejce jakby się miejsce zwolniło
- jak będzie wolne miejsce w centralce bo ktoś zrezygnuje to do pana zadzwonimy

- ale nie macie mojego numeru telefonu
- niech się pan tym nie przejmuje i wyczekuje naszego telefonu, any minute now XD 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam światłowód od jakiegoś roku i w końcu można coś pobierać i oglądać w tym samym czasie. Na radiówce to była katorga, i też się zdarzało, że lepiej było pobrać jakieś wideo, żeby oglądnąć spokojnie bez zacinania co 30 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Pamiętam jak w przypływie zazdrości że kolega ma stałe łącze a ja modem to spróbowałem odpalić grę sieciową w domu - jakiś Vietcong chyba. No chodziło to tak, że ja strzeliłem raz w powietrze a współbiesiadnicy w grze zmasakrowali moje zwłoki ołowiem w ilościach hurtowych 🙂 Zmarnowałem jakieś 5 min czasu na interenet. Oj jaki ja zły byłem wtedy. A potem stałem sie neostradowcem Wspaniałe 5 lat mojej młodości! xD Ehh dzieciaki nie wiedzą co to znaczy odpalanie kompa bez Internetu - znaczy się w domyśle 🙂 W sumie może i dlatego naumiałem się grafiki bo nie było rozpraszaczy typu tiktok czy inny instagram 🙂 

Dodam jeszcze że nie miałem też satelitki... OJ jaki TO był BÓL! Wszyscy w koło Goku - Dragon Ball a ja miałem Polsat i gówniane Pokesrony, które oglądałem tylko dlatego bo chciałem chociaż trochę liznąć przez szybkę anime. Dzięki bogu była też Czarodziejka z księżniczka (Sailor Mars - miłość do grobowej deski!) No i jeszcze na TVP był najlepszy Batman w historii Batmanów i Walt Disney w soboty z rana - uwielbiałem ten poranny blok Disneya. Ehh... nostalgia! 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom ja nie wpadłem w mmo czy inne sieciówki bo nie miałem na czym grać i dobrze bo pewnie bym się tak skończył 🙂 nawet w tibię w kafejce nie grałem 🙂 

Z satelitą miałem podobnie wiec oglądałem czarodziejkę, yatermanów, tygrysią maskę czy zabijakę i dinozaury tj dinoriders 🙂 Potem gdy miałem internet satelitarny to dało się jakieś inne kanały oglądać ale z polskich to prawie nic nie było ale oglądem choć nic nie rozumiałem po niemiecku Hellsing i pimp my ride 😄 Dlatego w szkole gdy było zadanie przygotować biznes plan to ludzie robili jakieś pizzerie czy inne typowe dziadostwo a ja wyskoczyłem z West coast Customs i tuningowanie samochodów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco offtop i nekro, ale zbliżony temat - bardzo NIE polecam Netboxa 5g od Play.

Skala niekompetencji tej firmy jest naprawdę smutna. Tygodnie oczekiwania, już po instalacji modemu na dachu, i wiszenia na infolinii, żeby w ogóle włączyli internet, bo "jest chyba jakiś błąd po ich stronie" (do dziś nie wiem jaki i gdzie), wycieczki osobiste infolinii i teksty, cytuję "no może za 3 dni, kluczowe słowo to 'może', więc może być i 30 albo dłużej." i pretensje, że w ogóle zawracamy dupę. Każdy konsultant co innego twierdzi: że może z umową coś nie tak, może karta wadliwa, może dokumenty źle zeskanowane (?), że jeden ich dział twierdzi, że to nie ich problem i inny dział teraz się tym zajmuje. Wisienką na torcie było umówienie się przez infolinię na telefon o 17.30, już po wypowiedzeniu umowy. Zadzwonili łaskawie koło 19 i w połowie rozmowy po dobrym kwadransie gadania, w trakcie tłumaczenia, że moglibyśmy zostać przy tej umowie, gdyby ten internet działał, bo nam zależy na internecie, a nie na wykłócaniu się z nimi o coś, pani z infolinii bez słowa się rozłączyła xD No komedia.

Edytowane przez SebastianSz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SebastianSz napisał:

Może nieco offtop i nekro, ale zbliżony temat - bardzo NIE polecam Netboxa 5g od Play.

Skala niekompetencji tej firmy jest naprawdę smutna. Tygodnie oczekiwania, już po instalacji modemu na dachu, i wiszenia na infolinii, żeby w ogóle włączyli internet, bo "jest chyba jakiś błąd po ich stronie" (do dziś nie wiem jaki i gdzie), wycieczki osobiste infolinii i teksty, cytuję "no może za 3 dni, kluczowe słowo to 'może', więc może być i 30 albo dłużej." i pretensje, że w ogóle zawracamy dupę. Każdy konsultant co innego twierdzi: że może z umową coś nie tak, może karta wadliwa, może dokumenty źle zeskanowane (?), że jeden ich dział twierdzi, że to nie ich problem i inny dział teraz się tym zajmuje. Wisienką na torcie było umówienie się przez infolinię na telefon o 17.30, już po wypowiedzeniu umowy. Zadzwonili łaskawie koło 19 i w połowie rozmowy po dobrym kwadransie gadania, w trakcie tłumaczenia, że moglibyśmy zostać przy tej umowie, gdyby ten internet działał, bo nam zależy na internecie, a nie na wykłócaniu się z nimi o coś, pani z infolinii bez słowa się rozłączyła xD No komedia.

Cała moja historia zaczęła się od Playa i wysyłali mnie jedni do drugich przez parę tygodni by finalnie wyszło jak wyszło... 😛
I fakt, wziąłem ten netbox na próbę i działał najgorzej ze wszystkich (ale działał)- wyglądało to tak, że jak już się pięknie ustawiło i łapał około te 100mbit/s ściągania (w nocy) to w dzień spadało do 8-30, z rozłączaniem się na amen co kilka godzin. Oddałem. Generalnie sprawdzałem każdą opcję i tylko Plus był stabilny.
Ogólnie współczuję i łączę się w bólu, mam nadzieję, że to ogarniecie. Gdybyś miał opcję na Plusa to wciąż polecam (a zwłaszcza, że ta aukcja już zaraz powinna się zakończyć i powinien być dużo lepszy dostęp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr

Rozważałem Plusa i teoretycznie, z wyjątkiem jednego obszaru, w mojej okolicy 5g od nich łapie - ale zgadnij w którym miejscu akurat mieszkam xD U mnie w mieście generalnie jest światłowód i docelowo takie rozwiązanie by mnie urządzało, ale jak zwykle akurat tu gdzie mieszkam światłowód będzie za 1,5-2 lata i zarówno duże korpo jak i lokalni dostawcy rozkładają ręce. Czasem tęsknię za Warszawą i stosami ulotek w skrzynce z miliardem ofert internetów 😄

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie offtopnę jeszcze w kwestii internetu od Play - jak wspomniałem, z racji bezowocnych/pozorowanych działań tej "firmy", odstąpiliśmy od aneksu do umowy (Netbox był jako aneks do umowy na telefon), wielokrotnie podkreślając na infolinii, że chodzi o aneks, w odpowiedzi słysząć, że tak tak, oczywiście tylko aneks na Netboxa. Na papierze z odstąpieniem wielki X tylko przy aneksie...

Oczywiście wypowiedzieli całą umowę, razem z telefonem xD

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z użeraniem się z tymi baranami? Chciałbym napsuć im trochę krwi za ten pierdolnik.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności