Skocz do zawartości

SATAN - to je tvoj kamarát!


w8jek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Ponownie z Cat Kaczmarek zrobiliśmy animowany teledysk. Tym razem jednak postanowiliśmy spróbować czegoś zupełnie innego. Połączyliśmy ze sobą 3 (albo nawet 4) różne stylistyki: trochę animacji poklatkowej, trochę "oszukańczego" pixelartu i trochę rotoskopii, dodatkowo pozbieraliśmy od znajomych dużo starych zdjęć i "przyozdobiliśmy" je smutnymi rysunkami.  
Całość jest dosyć obrazoburcza, jest tam motyw "satanic panic" czyli mały chłopiec opętany przez szatana poprzez grę wideo xD
Więc jeśli macie ochotę to zapraszam na nostalgiczną podróż w lata '90:

Dla tych co cenią sobie swój czas, wersja skrócona:

 

i poniżej making of z kilku ujęć i jakieś wipy:

9a1c3858f0c0e72910fb4ca41bf0324f90c4817e 

81e50b590ca6981070913065958e2a5538625f33

sc_066_precomp_making_of.gif diablaki.gif

sc09_making_of.gif

hustawka.gif

 

 

 

 

  • Like 4
  • Wow 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, michalo napisał(a):

Kurde, świetne to. Mieszanka wyszła wspaniale no i super vibe starych przygotówek. 

dzięki, główną inspiracją była gra Wacki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiste! Czuć lata 90. i Wacki, "Bezruch" xD Nigdy nie przeszedłem całości, ale ten pierwszy level na osiedlu to była kwintesencja Polski tamtych lat. Fajnie oddany klimat w klipie!

Tak przy okazji, ciekawy wywiad z załozycielem Seven Stars. Wbrew pozorom Wacki wcale nie były niskobudżetowe, jak na ówczesne Polskie warunki:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SebastianSz napisał(a):

Zajebiste! Czuć lata 90. i Wacki, "Bezruch" xD Nigdy nie przeszedłem całości, ale ten pierwszy level na osiedlu to była kwintesencja Polski tamtych lat. Fajnie oddany klimat w klipie!

Tak przy okazji, ciekawy wywiad z załozycielem Seven Stars. Wbrew pozorom Wacki wcale nie były niskobudżetowe, jak na ówczesne Polskie warunki:)

Dzięki! Też niestety nie przeszedłem całości, ale to też z powodu, że grałem u kolegi, więc czas był ograniczony.
Widziałem też ten wywiad jakiś czas temu, chyba jak mi się właśnie Wacki przypomniały, bardzo ciekawy.
W ogóle ostatnio dużo zapomnianych gatunków gier przechodzi renesans, ciekawe czy doczekamy się jakiegoś dobrego współczesnego point&click,
a może jest coś już?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, w8jek napisał:

dzięki, główną inspiracją była gra Wacki xD

Właśnie o wackach myślałem (fajnie brzmi to zdanie...).

Ostatnio oglądałem sobie NRGeeka jak gadał o tej grze i wspominałem ją, że wtedy dawno jak byłem mały myślałem, że "Wacki" to jakieś angielskie słowo i nie rozumiałem o co chodzi. Chyba kojarzyło mi się z "wack". Nie znałem ang. jeszcze ale oglądało się te filmy po 20 więc słowo wpadło XD

Ale ja już tak mam bo do dzisiaj czytam na piwie "warzone" jako "war zone" więc...

 

Jeszcze raz, świetna robota! 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna animacja, ciekawa stylizacja, niepokojąca i przypominają się stare czasy 🙂 

Byłem today years old kiedy zrozumiałem co oznacza pierwszy wyraz tytułu Wacki: Kosmiczna Rozgrywka 😄 Ale to tak jak zawsze mówiłem wychodzę na dwór i dopiero gdy przeprowadziłem się do Krakowa i ludzie mówili, że idą na pole to sobie uświadomiłem, że ten dwór to taki burżujski budynek a nie zamiennik słowa zewnątrz 😛 Do tej pory mam dziwny uczuć gdy słyszę, że idę na pole, jakby ktoś szedł krowy przepolować czy coś 😛 

Ja Wacki skończyłem ale z podpowiedziami z solucji w cdaction, zresztą tam chyba był pełniak z gazetką 🙂 Jak klasyczna przygotówka point&click to mało tam było logiki i trzeba było na pałę wszystko z wszystkim klikać aż coś zaskoczyło 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jakie to jest dobre pod kazdym wzgledem! Gratulacje. Az ciary przechodza na koncu 😉

@DestroyerJa zawsze sie droczylem ze znajomymi z Krakowa ze chlop wychodzi na pole z chalupy. A szlachta chodzi na dwor.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Nezumi said:

@DestroyerJa zawsze sie droczylem ze znajomymi z Krakowa ze chlop wychodzi na pole z chalupy. A szlachta chodzi na dwor.

A widzisz krakowianie albo raczej małopolanie wymyślili takiego fikołka logicznego, że jak byłeś chłopem to wychodziłeś na dwór ze swojej chałupy a szlachta ze swych posiadłości wychodziła z kolei na pole do chłopów 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Destroyer W sumie to sie zakrecilem teraz bo tak - ja od chlopstwa pochodze i nie mam zadnych aspiracji na jakiegos tam szlachetke. U nas - czyli na Slundzku, to sie mowilo "na dwor". Ale zawsze dogryzalismy sobie ze znajomymi z Krakowa i okolic co do tego. W razie czego watpliwosci wobec wyzszosci tych czy innych rozwiewaly sie w zaleznosci od tego kto kogo odwiedzal. Miejscowych bylo wiecej wobec czego nalezalo im przyznac racje zeby uniknac silowego tlumaczenia 😉 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za miłe słowa i niezwykłą dyskusję na temat pól i dworów xD
w międzyczasie złożyłem jeszcze taki większy making of, z kilku ujęć, więc zapraszam zainteresowanych, jak to wyglądało od kuchni:

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności