Skocz do zawartości

na jakiej rozdzielczosci pracujecie?


skow

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje przeprowadzenie swojego rodzaju ankiety- w jakiej rozdzielczosci jest wasz pulip? ja pracuje na 1280x1024... ciekawi mnie bardzo (z roznych wzgledow) na jakich ludzie pracuja rozdzielczosciach... piszcie... pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja bym ci sugerowal zmienic na 1280x960 (4x3) bo teraz masz ladne znieksztalcenie obrazu, ale spx;) moze tka lubisz;))

 

ja dzialam na 1600x1200 lub 1280x960

Uncle tu się nie zgodzę - to raczej "monitorowe" 1600x1200 zniekształca obraz wyciągając wszystko w pionie, pracowałem tak przez jakiś czas ale stało się to nie do zniesienia, no chyba że to wina samego monitora który posiadam?

 

Pracuję w 1280x1024x32 (85Hz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle: no pewnie i bym zmienil ja 1280x960, ale nominalna dla mojego monitora (iiyama prolite e431s 17') wynosi 1280x1024 i przy 960 jakos nie tak to wyglada... jesli chodz zas o znieksztalcenia, to mysle, ze sa one minimalne, wrecz niezauwazalne przy tym zestawieniu i pracuje mi sie bardzo dobrze...

 

EDIT: asblaze: obchodzi, obchodzi, bo nie wiem np. czy warto zamieszczac w portfolio moje tapety w rozdz. 800x600, ale widze, ze niektorzy jeszcze z takowej korzystaja :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1280x1024 @ 85Hz

 

skow -> jak dla mnie powód trochę dziwny, portfolio zawiera Twoje prace, a nie download ze strony z tapetkami więc jeśli dobra praca to ją umieszczasz.

Jeśli animację zrobisz w 640x292 to jej nie dasz do portfolio bo nikt nie używa takiej rozdziałki ?

 

Podaj inne, bardziej senswone powody proszę bo ja też nie widze za bardzo sensu tej rozmowy.

 

SansSerif -> na prawdę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru: cos sie chyba nie bardzo rozumiemy... jeszcze raz... jestem ciekawy czy ktos jeszcze uzywa rozdz. 800x600, bo np. nie wiem czy na stronie w dziale 'tapety' zamieszczac tez w tej rozdz. czy tylko 1024x768 | 1280x1024 itd. ja abstrachuje oczywiscie, po prostu ciekawi mnie jak wielu ludzi pracuje na tej rozdzieczlosci co ja, bo w moim gronie niektorzy mowia, ze wszystko jest za male, ze nic nie widza, itd... jestem ciekawy jak to jest w gronie 'grafikow', co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Jaras. O mnie sie nie boj :). Juz nosilem okularki przez 7 lat i teraz nawet nie odczuwam tak malego odswiezania :). Wyostrzyl mi sie wzrok przez te oklularki, wiec 60 Khz to dla mnie pryszcz ;).

 

EDIT:

Wina tez moze byc badziewny monitor. Mam LG Flatron F700B, ale zamawialem w sklepie F700P. Juz nawet nie chcialo mi sie klocic z cieciem od dostawy, a teraz mam za swoje ;|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras: no wlasnie mam 15" monitor i jak przestawie na 1024x768 to mam odswiezanie 60hz ;/ a nie chce sobie oczu wypalic ( cos mi sie stalo kiedys z monitorem bo normalnie mialem 80hz ;/ ale jakos dziwnie sie wszystko wykasowalo i teraz nie wiem co z tym zrobic a jak zmienima odswiezanie przy 1024x768 na np: 80hz to sie monitor wylacza ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym cicho zauwazyc, że nie powinno sie porównywać odświerzania w CRT i LCD. Żeby nie być gołosłownym - cytat z porównania monitorow LCD i CRT:

 

"If you've decided to get a new CRT then it should have a sufficiently high refresh rate. This refers to how often the screen is redrawn per second. With low refresh rates you can get screen flicker and eye strain. Aim for a rate of 75 Hz for a monitor up to 17 inches in size and 85 Hz for any larger monitor. LCDs are basically flicker free so refresh rates aren't important"

 

ja od ponad pół roku jade na 1280/1024 przy 60Hz i nic mi nie jest. Powiem wiecej - przedtem mialem 1024/768 przy 85 (zwykly crt) i teraz jest duzo lepiej.

//edit - pol roku albo i dluzej, nie pamietam, mam skleroze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownuje sie odswiezania crt z odswiezaniem lcd z prostej przyczyny. jest to zupelnie cos innego na lcd a cos innego na crt. odswiezanie crt odnosi sie do calego ekranu, natomiast w przypadku lcd jest to odswiezanie per pixel. czyli np. crt 85hz jest oczywiscie bez porownania bardziej uciazliwe niz 60hz na lcd, bo na crt odnosi sie to do calego ekranu a w lcd do jednego pixela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - nie można porównywać, owszem, ale z innego powodu :)

w CRT tak naprawdę obraz nie istnieje. to złudzenie optyczne wynikająca z wady naszego wzroku. Tak naprawdę pędzi po ekranie jeden pikselek, a że robi to dość szybko, to widzimy najwyżej migotanie ekranu. inaczej wygląda sprawa w LCD i OLED (chociaż te ostatnie chyba można narazie zobacyzć tylko w komórkach). Tam obraz JEST cały czas na ekranie, tylko co jakiś czas się zmienia :) I jest to właśnie powód dla którego moje oczy kochają lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander Niezabitowski

1280x1024 w trybie dvi jak bym mógł to chętnie więcej ale lcd to lcd... Mimo że 19'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności