Skocz do zawartości

Scena 3d: Jadalnia krasnoludka :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wrzucam tu swoje obrazki. Jest to taka jadalnia krasnoludka zaprzyjaźnionego z mychą :P. Jestem bardzo początkujący, mam 12 lat i wiem, że materiały leżą, światło beznadziejne, a modelowanie pozostawia wiele do życzenia, mimo to wrzucam :).

 

Rendering Scanline, Modelling Max 7.

 

2 i 3 obrazek, to mała zabawa z gimpem.

 

 

stoliczek.jpg

stoliczek2.jpg

stoliczek3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naprawde przyjemne :) proste ale ta prostota nie drazni. Jest w tej pracy "cos" :) ale zeby Ci nie bylo za dobrze ;) to moje uwagi:

- brak cieni pod krzeslem i stoelm powoduje ze mozna odniesc warzenie iz wisza one w powietrzu kilka centymetrow nad podlozem

- sciana jest jedak troche pusta mogles na przyklad obudowac drzwi (dziure) taka polokragla framuga.

To tyle ode mnie

 

Powodzenia w dalszej pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie podoba, przypomniala mi sie bajka "szczeniece lata Toma i Jerrego" (dobrze napisalem?:) ). Niezly start sobie zrobiles, to ze swiatlo lezy itd mozna Ci wybaczyc w tej (1) pracy. Jeszcze pare scenek zrobisz i wejda Ci niektore rzeczy w krew. Zatem powodzenia zycze i do zobaczenia przy nastepnej Twojej pracy...

 

Pozdrawiam

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoicie to wygląda. Zwłaszcza biorąc pod uwagę Twój wiek i doświadczenie. Nie jedna osoba na tym forum chciałaby mieć takie początki (w tym ja). Na drewnie krzesła i solika pojawiły się jakieś dziwne ciemne pasy, nie bardzo wiem z czego one wynikają. Framuga mysiej dziury dziwnie łączy się z listwami przy ścianie. Średnio podoba mi się tekstura ściany i podłogi, ale to pewnie kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetny początek - gratuluje! Kurcze ja w twoim wieku to na kompie tylko grałem :) Pracka ma swój bajkowy klimat i to jest ważne. Jedynie nie pasuje mi tu to światło. Tzn. nie wyobrażam sobie okna (??) które by było wielkości mysiej nory. No chyba że to chatka krasnoludka, ale wtedy czemu te progi (czy jak na to sie mówi) są tak duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niezle jak na poczatki . Co do pomyslu , to poruszyl mnie i to tak , ze zaczalem sie zastanawiac nad czyms w tym klimacie ( czyt. : po mojemu to klimat i pomysl przedni ). Co do wieku , to jak ja mialem tyle lat co ty , to pojawialy sie pierwsze ZX Spectrum + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry start. Mile to wygląda ale:

 

Popraw połączenie listwy z futryną.

Wywal to okno.

I daj chociaż maly bump na podłoge(maps->bump jak byś nie wiedział)

Wtedy bedzie gites.

 

Życze powodzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie ladnie,jak nie zwatpisz w 3d i nie zostaniesz ziomalem spod bloku to beda z ciebie ludize.co do pracki ja myslalem ze ta mysz i krasnoludek mieszkaja w jednej norce a z drugiej strony jest mieszkanie ludzi albo kogos.jezleli by tak bylo to pierwszy plan musial bys przerobic na mysio-krasnoludkowa norke,troche przybrudzic etc.wtedy byl by sens doswietlania norki w drugim planie.z tego pomyslu mozna jeszcze wiele wycisnac,dac jakies gwoździe w scianie wbite od drugiej strony na ktorych mozna zawiesic plaszcz itp.zrob cos zeby bylo wiadomo kto u kogo mieszka,bo narazie to myszka ma strasznie ciemno ma dzwonek ale nie ma drzwi.ale ogolnie to fajnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 12 to też tylko grałem:) Mi się podoba, ma klimacik i mogłaby być z tego jakaś milusia ilustracja kiedyś, np do bajki dla dzieci. Co za czasy kiedy 12 robią takie rendery. Pewnie po 35 roku życia będę permanentnie bezrobotny jeśli się nie przewalifikuję:(

Poza tym przydałoby się bardziej miękkie światło z tych okien (area light) bump na podłodze której deski powinny być, skoro to jest mysz, o wiele większe. Podany wyżej motyw z gwoździem byłby miłym akcentem.

Powodzenia, czekam na update tudzież nową prackę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomysł bardzo dobry, całość ma spójny kształt, fakt i to zostało już powiedziane, że można jeszcze popracować nad skalą, nad materiałami, dodać więcej elementów, światło nieco podkręcić albo zmienić, ale patrząc na tą prace widać jakiś pomysł, a to się liczy. Co do pierwszej prezentowanej sceny to muszę przyznać, że twoja jest „bardzo dobra”, widząc tą prace i porównując ją do słynnego żółtego autobusu :P albo innych wspaniałych prac pomieszczeń, to twoja jest naprawdę dobra.

Czekam na następne prace.

 

Mając 12 lat, jedyne co robiłem to siedziałem jeszcze na C64 i grałem, Bubble_Bobble, Bruce_Lee, Gianna_Sisters, Montezuma's_Revenge i wiele innych,......piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez podoba, a kwestia ze skylightem jest chyba taka, ze to co stawiasz w scenie tto tylko gizmo, element pomocniczy ktory mozesz wyselekcjonowac, i nie ma znaczenia gdzie stoi bo swiatlo po dodaniu skylighta swieci z "kazdej strony". Jedyny sposob to tak jak zrobiles obudowac miejsce w ktorym ma byc ciemno:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności