Skocz do zawartości

forum3d


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Wtiam!!

ostatnio przegladalem sobie cale forum3d (dla nie znajacych forum3d)

i widzialem tam supr pracki super fachowcow...... i naszla mnie mysl czemu to forum "umarlo"(ledwo dycha) jaka jest tego przyczyna bardzo mnie to ciekawi.

wiem ze to forum (forum3d) bylo wczesniej niz max3d.pl(osoby zarejstrowane maja wczesniejsza date;)) i nie wiem wy ich "usmierciliscie";) bo teraz tam sie naprawde smutne rzeczy dzieja teraz jak bedzie jeden post dziennie to jest dobrze(przesadzam.....ale...)

powiedzcie czemu tak jest bo wedlug mnie tamto forum ma duzo lepszy poziom prac(wiecej lepszych prac)

why??;)

ps. a tutaj druga nie wiadoma:) dla mnie od dlugiego czasu zastanawia mnie osoba adka jest to zalozycel strony i naszla mnie mysl czy on tworzy grafike3d czy nie?? bo nigdzie zadnych jego wipow zadnej bitwy zadnej galerii nic:D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oba fora maja po prostu inny target.

Na f3d sa prawie sami fachowcy z branzy + kilku wannabe. Atmosfera ponoc niesprzyjajaca, duzo krytyki, ktorej wiele osob nie lubi. Na max3d zbieraja laurki, na f3d zjebki - "cos nie tak, nie wracam tam". ;) Masa ludzi sie obrazila po prostu i juz tam nie postuje, a jezeli postuje, to nie pokazuje swoich prac ;)

Nierzadkie sa takze sytuacje, ze ktos nie uzyskuje zadnej krytyki, albo odpowiedzi na swoje pytania.

 

Poza tym na f3d wiekszosc osob zna sie w rzeczywistosci i stad troche wrazenie zamknietego srodowiska.

 

Natomiast max3d ma kilku fachowcow i przytlaczajace masy poczatkujacych.

 

Lubie f3d, bo jestem w stanie przeczytac kazdego posta. Max3d to ocean tekstu, na ktorego czytanie szkoda mi czasu. Zagladam do watkow z rekomendacji, do watkow podpietych, czasem na chybil-trafil i do tych z dzialow problemowych.

 

Jezeli chodzi o Adka, to kiedys ponoc sie zajmowal 3d, a kilka jego prac mozna obejrzec w watku "moje poczatki". Napisal nawet tekst do specjalnego wydania ****. ;>

 

edit: rotfl, tam mialo byc Chipa, ale "h" mi wcielo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f3d jest ok ino w stanie przed (albo raczej po) zawalowym. w sumie sam tam dlugo nie jestem ale ma wrazenie, ze ci, ktorzy zostali to postuja tylko z sentymentu i pamieci o lepszych czasach. wielu ludzi sobie odpuscilo zabawe w forum bo nie maja na to czasu albo co poniektorym pojawily sie obraczki na palcach i pieluszki do zmieniania. plus to wszystko o czym napisaly zramolale pryki powyzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj straszne mity widzę się tworzą....

 

Ja widzę f3d jako forum paru kumpli, kumpli którzy uczyli się cg w bardzo odległych czasach (na długo przed boardem) i ci którzy obecnie pozostali to po prostu profesjonaliści (reszta naturalnie się wytarła) wchodzący w taki wiek że niezbyt już bawią takie rzeczy jak forum...

 

Co do poziomu prac.... Średnia jest dużo wyższa, ale czy taka dobra? Jest parę perełek ale średnia również nie powala w żadnym razie, jest po prostu mniej prac fatalnych... ;)

 

Mity o wybitnej krytyce etc. wrzucił bym między bajki, tu bardziej chodzi właśnie o paru kumpli i resztę środowiska....

 

Myślę że to forum nie zdechło i nigdy nie zdechnie, co prawda najlepsze czasy już chyba minęły ale po prostu będzie płynąć spokojnie swoim tempem, najodpowiedniejszym w sumie dla osób tam się udzielających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy... Peter jest jedna z osob, ktorej krytyka sie nie spodobala ;D

 

 

"Mity o wybitnej krytyce etc. wrzucił bym między bajki"

 

Powiedzialem, ze krytykuja namietnie, nie ze krytykuja wybitnie;)

 

 

edit: moze gdybym nie znal paru osob z f3d tez bym tam nie przesiadywal ;)

edit2: jeszcze jedno - na f3d predzej znajde odpowiedzi na pytania zwiazane z Majka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialem, ze krytykuja namietnie, nie ze krytykuja wybitnie;)

 

Taaa przypomina mi się Pinek z krytyką w tej bitwie na rendering brumów, a idź zapomnij

 

Ani wybitną ani namiętną bym tej krytyki nie nazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cenie sobie f3d jesli chodzi o zawartość - zaglądam tam od czasu do czasu, patrze co slychac w ciekawszych wątkach. Kilku rzeczy się w ten sposób dowiedziałem;) Postowanie to inna sprawa :> Nie widze tam miejsca dla siebie. I nie jest mi z tym źle ;)

Co do krytyki - jest ostrzej. Przynajmniej w odczuciu 'biernego usera', jakim jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no nie ma przesadzać w drugą stronę.... Jak ktoś z zewnątrz wstawiał dobrą pracę to nikt nigdy nie narzekał ;).... + Jest grupka naprawdę świetnych osób.

 

W sumie to mnie chyba najbardziej odrzuciła metoda end of topic, troszkę nie wiem po co to... Jak ktoś ma ochotę się wykłócić (z wyczuciem smaku oczywiście) to co moderatorom do tego?- ale to takie btw. ;)

 

 

Szkoda troszkę że jest taki mały wybór forum polskojęzycznych... Wydaje mi się że potencjał środowiska jest sporo większy, zważywszy że dużej części nie pasuje atmosfera ani jednego ani drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhaha, mi wycieli na max 3d posta, nia mam pojecia dlaczego, bo byl bardzo w temacie, bardziej niz niektore inne, tak ze to nie jest kwestia forum tylko czy moderator chce sie popisac przed dziewczyna ("patrz mala jaka mam wladze"). ;)

A jeszcze jedno forum? Po co, za malo u nas jest grafikow zeby mialo to sens. A spora czesc olewa wszelkie forma z gory, i to nie przez ich klimat, tylko dlategoze ni czuja potrzeby robienia i pokazywania rzeczy poza praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale raczej mnie tam nie chciano - totalne ignoranctwo i samouwielbienie (czytaj: typowy obraz utalentowanego polskiego grafika) ;P

 

oo oo, o ! :]

u mnie jest (chyba) podobnie. Ale poki co postuje dalej, tam sie dostaje odp jak ma sie cos konkretnego do pokazania (tak mysle), choc czasami dobija mnie fakt ze byle jaka praca ma wiecej komentarzy niz moja w galerii nad ktora pracowalem kilka miechow (samouwielbienie). Mam zamiar postowac tam dalej poniewaz jest tam dzial o XSI (modki: PenGuin, bartol, Misiekk ktorzy wiedza o tym sofcie bardzo duzo!) oraz zBrushu i jezeli ma sie konkretny problem dostanie sie odpowiedz na poziomie. Brak tez tam postow typu "wypas / zaje.... itp". Jak chcesz wiedziec jak naprawde wyglada Twoja praca to wal tam do galerii. Jak bedziesz mial szczescie to Ci ktos odpisze haha ; ).

 

Klimat, hmm pewno jakis jest. Czulem go jeszcze jak pokazywalem tam Leoparda, kiedy jednak wrocilem do niego po dlugiej przerwie cos sie zmienilo na niekorzysc, szkoda bo do tego czas przyjemnie mi sie tam postowalo. Jak juz ktos wspomnial tam siedza sami pro nic wiec dziwnego ze nie maja czasu dawac odpowiedzi, z 2 strony - malo odpowiedzi ale za to na poziomie.

 

Posiedze tam jeszcze trochem, czeka mnie nauka XSI wiec musze. Oby modki z XSI byli dobre czleki :)

 

Pozdrawiam

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosz. Oligarchia nie jest moim ulubionym ustrojem, no chyba że sam jestem w GTW. Dlatego forum3d nie ma u mnie szans.

Max3d nie jest idealne, wręcz daleko mu do niego, ale nie ma rozsądnej konkurencji :O

Bardziej by się opłacało przemeblować max3d niż zakładać nowe forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie też. Nie wydaje mi się bym kiedykolwiek myślał inaczej :O

Chociaż mam wątpliwości czy dzienna dawka postów na max3d jest mniej warta niż ten jeden post na forum3d. Nie wiem też czy jest sens pogardzać początkującymi, bo niektórzy z nich bardzo szybko "rosną" i to oni będą kiedyś tworzyli tą "elitę". Wąż Uroboros jeszcze raz połknie swój ogon :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty bredzisz? Kto gardzi poczatkujacymi?

Chyba wiecej pogardliwych komentarzy widze wlasnie tutaj.

 

Nikt tez nie powiedzial, ze 'dzienna dawka na max3d jest mniej warta...".

 

Histeryzujesz Salvatore.

lol

idę wziąść kropelki, bo najwidoczniej znerwicowany jestem :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tutaj druga nie wiadoma:) dla mnie od dlugiego czasu zastanawia mnie osoba adka jest to zalozycel strony i naszla mnie mysl czy on tworzy grafike3d czy nie?? bo nigdzie zadnych jego wipow zadnej bitwy zadnej galerii nic:D

 

wlasnie! kim jest Adek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm imo forum max3d jest bardziej 'beginner friendly' :P. Zobaczcie ile poczatkujacych wbija sie tutaj i postuje z pierwszymi swoimi pracami. Na f3d jest takich osob mniej, bo i 'ekipa' jest troszku inna - patrzac po postach wiekszosc z nich to starzy wyjadacze i postuja konkrety, a nie bla bla bla [w stylu 'ale fajne, zaje... etc.'], ktorego oczekuja poczatkujacy. Nie slodza i to odstrasza poczatkujacych. Imho.

 

Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, ale wy tutaj wymyslacie. Przestancie sie czepiac f3d, oba fora maja swoje zalety i sie uzupelniaja. Nic nie jest i nigdy nie bedzie doskonale, nawet cgtalk.

 

Adek to prawdopodobnie postac calkowicie fikcyjna.

 

:)

 

pozdr

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3d to zaduzo tam nie kozystam, teraz to nawet zalogowac sie nie moge niewiadomo czemu, ogolnie jakos tamtego forum nie czuje i brak mi game artu (chyba?) :),

 

co do CG Talka to zabardzo go nie lubie bo ciezko znalesc cos fajnego przy wielkiej ilosci dziennie pojawiajacego staffu, ALE odziwo tam znalazlem ciekawa konstruktywna krytyke zamiast ohow i achow,

 

polecam tez CGchata ale cos ciezko sie tam wbic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tutaj ( na max3d.pl ;) ) panuje jakaś miła atmosfera, klimat, nie wiem jak to nazwać. Po prostu prościej jest początkującym, można porozmawać, fachowcy też znajdą tutaj swoje miejsce, spotykają się graficy róznych nacji, ras, upodobań, gustów itp. i to mi bardzo pasuje... byłem parę razy na f3d i wrażenia są zupełnie inne. Niestety gorsze. CG Talk może i nie jest doskonałe, ale prace są tam niesamowite :).

 

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepianie się takich forum jak cgtalk że same ohh ahhh jest troszkę nie trafione.... Są prawdziwą skarbnicą wiedzy i genialnych prac.... A komentarze są dużo trafniejsze (doradzam lekturę nie tylko tych z front page), ta rzekoma nasza krytyka to z reguły „ja bym zrobił to tak”, albo „nie trafiłeś w mój gust” ubrane w formę- „praca ma swoje błędy...”.

 

W sumie to Luki ma rację, nie trzeba więcej forum, raczej lepszej znajomości j.ang/rus (bo świetnych forum/serwisów w tych językach jest naprawdę sporo) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D

ja się przyznam, że długo jeszcze nie zapostuje żadnej mojej pracy w cgtalk :) po prostu jak widze jaka tam jest konkurencja, to wole spasować :) Tak więc przyznaję się bez bicia, że forum max3d używam jako takiego "training ground"... I muszę przyznać że forum to dało mi niesamowitego kopa... w 4 miechy wiele się nauczyłem :)

 

Na f3d pojawiają się naprawde wymiatające pracki, ale tam nic się nie dzieje... Zaglądam raz na tydzien i w ciągu pół godziny oglądam wszystko co nowe :/ Zresztą wiele prac jest obecna na max3d i na f3d.

 

Też przez chwile myślałem że foruma max3d się wyludnia, ale potem zauważyłem że wiąże się to po prostu z nieobecnością albo żadkim postowaniem dosłownie kilku bardzo oaktywnych niedawno osób. Zresztą bardzo wiele userów bierze udział w bitwie, więc normalne że nie postują dodatkow o prac w finisched :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności