Skocz do zawartości

Pojazd 3D: pociag pancerny wrzesień 1939 r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

ja też tu zrobię wpis bo mnie też się to okropnie podoba

fajne te nity/śruby co są (prawie) wszędzie ;)

super cały model wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Tylko mam pytanie do Ciebie w jakiej scenerii umiescisz model??
Właśnie dośc długo się zastanawiałem i jednak wkleje go w scenerie ...troche posiedziałem i są pierwsze przymiarki terenu...ciekawe co powiecie na takie coś?

zaznaczam ze niebo, zieleń wstawione w ps zeby cos było...trzeba bedzie zrobić troche róznego smiecia na ziemi, trawke...więc tak jak juz napisałem to tylko przymiarka...:) całość będzie miała pierdylion facesów...bo sam pociąg ma podad milion a teren z torami dalszych 100 000...komp mi zaczyna rzęzić leciutko:) ( mobil barton 2500+ przetaktowany na 3200+, 1 GB ramu Geila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment :P. Nie zrozumiales mnie ;).

Oczywiscie, ze pociag ma byc wykolejony :>. Nie uzywano lasow, badz zagajnikow do chwilowego postoju? W tym czasie mogl nadleciec zblakany (;)) bombowiec i zrzucic pare bomb wzdluz toru, uszkadzajac wagony, wywracajac je itp :). Pzdr :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolorki się podobają i model też. Jak ci się jeszcze uda zrobić zrytą ziemię przez pociąg to będzie naprawdę super. Tylko chyba będziesz musiał trochę wagony i niektóre blachy powyginać, żeby było realistyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

 

Powodzenia zycze,

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

 

Powodzenia zycze,

Pionier.

No jesli sam Pionier mówi ze mu sie podoba to jestem kontenty! Ludzie TEN Pionier!! :)) dzięki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no model pociagu bardzo mi sie podoba w sumie nie za sam modeling bo tam niewiele chyba trudnego jest ale za odwzorowanie i detale, no poprostu sie podoba i tyle :Pa co do terenu.. szczerze powiem ze dla mnie wyglada troche jak namalowane tło do jakiejs dobranocki na tvp1 :P mozna sie bardziej przylozyc na ale to wip ;)

 

nieczessto takie prace sie tu zdarzaja wiec trzymam kciuki i zycze powodzenia :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

textury z przodu juz sa prawie ok, z tylu jeszcz wiecej brudu. Nie wiem czy to wynika z braku detali na texturach czy z takiego ujecia kamery ale troche wyglada jak zabawka. Zrob jeszcze render tego samego z kamery umieszczonej na wysokosci glowy czlowieka ;), to powinno mu dodac troche wagi. Jest lepiej i zaczyna mi sie coraz bardziej podobac!. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że mały błąd pojawił się przy wykonaniu tekstur. W wojsku polskim nie stosowano po 1936r. rozgraniczenia barw (jak te kreski pomiędzy plamami kamu). Nie stosowano nawet twardych przejść geometrycznych jak na me-109 z okresu kampanii wrześniowej. Linie pomiędzy plamami były miękie i wynikały z prostej właściwości pistoletu lakierniczego. Również barwy są minimalnie niewłaściwe (oczywiście kwestia umowna - te same barwy Humbrola i Revela dają inny kolor nieco), ale brąz powinien być mniej rudy (Dark earth wg. Humbrola) a piaskowy ciut bardziej szarawy. Ciemnozielony (ciemnooliwkowo zielony w zasadzie) jest nieco za zielony i nasycony. To tylko tak na marginesie jeżeli chciałbyś popracować nad kolorystyką ;) Model bardzo mi się podoba. Gratz. Jeżeli ciężko znaleźć zdjęcia tego schematu malowania proponuje poszukać te z 7TP - kolorystyka ta sama a więcej referencji na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment: ciekawe. zdecydowanie lepszy byłby render w kolorze. ten BW jest dobry ale zdecydowanie za duży Noise, brakuje też mocnego kontrastu tak charakterystycznego dla starych fotografii.

Hynol: wow. skąd wy takie rzeczy wiecie? :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol dzięki , faktycznie zbierajac refki zasugerowałem sie zdjeciem lokomotywy w malowaniu które odtworzyłem nie wiedząc ze jest z przed 1936 roku. Kolorki poprawie -swoja drogą nie masz wzorników kolorów w formie cyfrowej?

Mathias prawdziwa cnota krytyki sie nie boi! :D

Mrkrzysiek,Klicek, Tłiti -jest jeszcze pare rzeczy do poprawienia , kto wie moze faktycznie wróce do koloru, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam tylko tablice kolorystyczne na papierze, a obawiam się że mój skaner pokłamie niemiłosiernie. Ale kumpel ma przeliczniki Humbrola i Testorsa do Pantone'a więc gdy tylko się z nim zobacze, wezme je od niego i dam znać.

 

Może to wystarczy, ale nie jestem pewien stopnia poprawności:

http://www.modelsforsale.com/catalog/humbrolpaintchart.php

 

Jeżeli chodzi o oliwkowozielony i jego odcienie Tamiya jest poprawniejsza:

http://www.modelsforsale.com/catalog/tamiyapaintcharts.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności