Skocz do zawartości

postać 3d: skater [animation, update_1]


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem mały dołek (ok. 1 tygodnia). Podczas tego kryzysu dorwałem Tony Hawk underground 2 i wpadłem na pomysł zrobienia "dyskorolowca". Mam nadzieje ze jakoś mi to wyjdzie. Dzisiaj wymodelowałem główkę. I mam kilka pytań, oto one:

 

1. Jeśli w przyszłości bende chciał zrigować model, to czy muszę na sam pierw zrobić model człowieka a dopiero potem robić dla niego ubranie, czy wystarczy jedynie zrobić ubranie, bez ciała?

 

2. Jeśli chodzi o stworzenie włosów, co radzicie?.

 

3. czekam na odpowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajjnie fajnie.Jesli chcialbym sie czepiac to jak juz wczesniej zostalo powiedziane ucho jest za chude pozatym glowka mo sie podoba.Dowale sie jeszcze do czapki bo wydaje mi sie ze szwy sa zbyt daleko od krawedzi daszka(ale ja sie lubie czepiac pierdol),ale bron boze nie wyglada to zle.Czapa rulezz.Co do ubranka to widzialem pare tutkow i tak robia najpierw model a puzniej ubranko na niego(ale nie jestem pewien czy dobrze zapamietalem,wiesz poczatki i te sprawy :P).Ale sie opisalem.

 

PS.Mamy rozumiec ze bedzie i animka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne modeliki (obydwa)tylko przyczepie się do kólek, a mianowicie powinny byc nieco szersze no i dziury napewno większe (kółeczka w desce z tego co wiem trzymają się na łożyskach a łożyska w desce są napewno większe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wiec po pierwsze trucki na odwrót :P Kingpiny (czyli te śruby w truckach) powinny być skierowane do siebie :) Inaczej nie dałoby się zakręcać :P Sam profil deski kozacki. Wydaje mi sie tylko ze jakaś ona strasznie długa. A kółka rzeczywiście powinny być trochę inne i nakrętka przed nimi powinna wystawać:) Może coś pomoże - Klik A no i jeszcze papieru ściernego brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze z zamiłowania jeżdżę na desce to się trochę znam:)

-za wąski rozstaw traków

-podstawki traka są zbyt długie

-profil na moje skromne oko jest ok

nie wiem jak tam z wymiarami - standardowo mają ok 77x19 (zależnie od modelu) .

>>dorzucam fote mojej :))))

nie powiedziałem jeszcze ,że bardzo podoba mi się twój pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pankalor :). Jeśli chodzi o dyskorolke to miałem jedno zdjęcie z "perspektywy" co do wymiarów do nie wiem bo robiłem na oko :). Mam do ciebie prośbę paniekarolu :). Mógłbyś zrobić zdjęcie kółkowi i mi przesłać? bym miał teksturke :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest prawie dobrze :D Przebadaj go pod względem anatomicznym, bo ma za długą i grubą szyję.

Btw. Mam taką samą bluzę :D Trochę twoja różni się od oryginału, ale można na to przymknąć oko :]

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszke odpowiem :).

 

--Chris-- ---> Jeśli chodzi o koszulke to też mam "prawie taką samą" :). Uciełem te rękawki bo tam niepasowały za bardzo :).

 

 

jedna moja wskazowka..pamietaj ze robisz skejta a nie jakiegos małolata ktory zaklada szerokie spodnie firmy moro(sport) i slucha polskiego hiphopu -_-". No ale jak grales w thug2 to raczej wiesz o oc mi chodzi :]
- nie wiem :\

 

PS: nad deską jeszcze popracuje :). Ale nie za bardzo wiem jak zrobić shader kałczuku :\. Ma ktoś jakieś rady? z góry fenx :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pamietaj ze robisz skejta a nie jakiegos małolata ktory zaklada szerokie spodnie firmy moro(sport) i slucha polskiego hiphopu -_-". No ale jak grales w thug2 to raczej wiesz o oc mi chodzi :]

 

 

He ale własnie "skejci" nosza szerokie portki i ubieraja sie tak jak napisales a no i hip hopu sluchaja ! A w Tonym Hawku sa Skaterzy lub Skateboarderzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idzie pieknie nie powiem,jedyne do czego moglbym sie przyczepic to to ,ze na gornej czesci deski(no tej,co to sie na niej stoi :p) widac u ciebie jakis malunek.No wiec chodzi o to ze gorna czesc desek(profesjonalnych)jest pokryta papierem sciernym dla lepszej przyczepnosci nog.Nie wiem jak papier scierny stoi z logami ale jakos mi to nie pasi.Pozaty Respekt przez duze R.GJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj widze, że ludziska czepiją się Skate'ów ;) Jeżdziłem na roleczkach okoo 3 latek albo ponad 3 jak kto woli i widziałem różne osobowości :D A chyba jak kto się ubiera to nie jast ważne, wazne jest to na jakim pozimoe ktoś jeżdzi i nie interesuje mnir to czy ktoś pochodzi z bogatej rodzinki czy nie (bo to jest wyznacznikiem mody weług mnie) A twój skate[er jaest w moim mniemaniu na +++++++++++++++ i nie ważne jak jest ubrant tylko wązne sjet to jak jeździ i jak jest wyk model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mapowac krocze"- podoba mi sie to powiedzenie. Moim zdaniem lepsze bylby dlugie spodnie, takie z kieszeniami po bokach ( moj sasiad chodzi w nich, nazywaja sie chyba BOMBERY). No ale jak juz zrobiles to niech beda, jeszcze tylko rampa i skate park wtedy bedzie dobrze:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak spodnie są skończone ale update dam już z rączkami i nogami :). A teraz troszke wyjaśnień:

 

1. Tam rąk jeszcze nie ma zrobionych, to białe to nie są ręce, to są rękawy od koszulki :). Tak tylko zwracam na to uwagę bo pewna osoba pan S. myślał że to jest texturka ręki :).

 

2. Animka będzie.... planuje zrobić coś takiego: jeśli ktoś oglądał matrixa i scenka jak przenosi się w takie białe "coś" i nagle wyjeżdzają bronie i oni tam sobie wybierają. No więc chce zrobić skate który tak sobie drepcze i nagle spada rampa i sobie trikuje tam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo hardcorowe zadanie, bo synchronizacja ruchu deski to nie lada wyzwanie. Bo to nie jest tak ze deska obraca sie cały czas równomiernie i kończy obrót tuż przy ziemi... Ale poczekamy zobaczymy... Jak narazie modelik fajny. Dalej przyczepie się do deski - traki obróć o 180 bo są na odwrót :P

 

P.S. - I tak nikt tu nie zwraca uwagi na moje opinie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności