Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborghini Murcielago


GRiPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm z tego co widze to masz buga na masce i dziwne zageszczenie na nadkolach w stosunku do reszty. i jeszcze mala rada: zaloz wlasnego wipa w ktorym zaprezentujesz model, bo wiecej osob sie wypowie, ani im sie nie bedzie mieszalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz troszke przedluzyl sie update, mialbyc jeden dzien a wyszedl tydzien :D no to rowki tu sa zrobione calkowicie od nowa, masakra byla z calym weldowanie, chamferowaniem, ekstrudowaniem, selekcja, chamferowaniem i oczywiscie poprawieniem bledow.. no mam nadzieje ze wreszcie sa ok.

 

a i nie spodziewajcie sie jakis cudow bo to moje drugie autko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier na szybach jest tylko aby byl, zeby zaslanial brak wnetrza :P a nad materialami trzeba troche posiedziec, a ten render byl robiony troche "na szybko" :)
skoro tak to ja nic nie mówie na temat lakieru ;) ale ładnie wyszło powiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niech bedzie ze odkopuje, mam troche ochoty pobawic sie tym autkiem, wiec moze cos ruszy :P a na razie macie tu takiego upa, nowa scena + prowizoryczne podwozie + kola(oryginalnych raczej nie bedzie :P). sory za materialy, ale ta scenka(choc to w sumie hires) renderowala mi sie ponad 12h. a i zapomnialem powiedziec ze przesiadlem sie na finalrendera, a niedlugo dostane finalshaderki to sie pobawie :P

 

:EDIT:

 

a tak jeszcze przy okazji, to moze mi ktos doradzic jakie aa dac w fr do finalnych renderow aby nie bylo takich baboli jak chocby w rowkach? ja tutaj uzywalem adaptive 1-16 z sharp quadratic, a wyszla kupa...

 

lambo8jl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobilem w koncu te felgi od waldo, jutro(to znaczy w sumie dzis :D) postaram sie zamiescic ich spojlerki(strrrasznie mnie sie podobaja). technika tutaj to oczywiscie poly bo inaczej nie umiem :P a teraz jeszcze:

 

 

hindus: no nie wiem czy takie felgi sa najprostsze.... jak dla mnie to na razie pierwszy raz uzylem trygonometrii do modelu w maksie :P

sikham: no laaadne :D jak mozesz to wsadz inne ujecia bo swietne :)

don vito: niezle zdaje mi sie tylko przydalby sie wiekszy render(najlepiej z autem :P)

 

a no i najwazniejsze :)

 

nowefelgi8mt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś siateczke pokazał jeszcze.

eleganckie, lecz wydaje mi się że oryginalne są lepsze, mają wgłębienie w środu. musiałbyś przybliżyć do siebie śruby żeby tu to zrobić

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie tu dwa rendery przedniego spoilera, i nie czepiajcie sie ze w karoserii zerzaka(z boku) jest nie rowno, tez to zauwazylem i zaraz poprawie :P

 

ps. nie zebym sie czepial ale jakis odzew moglby byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie to zapowiada, a ten spojler to 3ma sie na takich 2 jakby rurkach i zauwazylem ze 1 jest troszke w powietrzu (1render), ale pewnie sie myle, nie znam sie na samochodach. Zycze powodzenia w ukonczeniu autka. Pozdr

 

EDIT: kurde glupio to brzmi "rurkach", ale naprawde niewiem jak to nazwac:/ (nie znam sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, cos podejrzewam, ze bedziecie sie mogli posmiac zaraz z mojego pseudo-studio ale dobra tam :P tak w ogole to poszukuje roznych tutkow(nie tylko do maxa) jak renderowac takie rzeczy w studio, jak oswietlaja takie cus w prawdziwej sesji, jakies zdjecia z planu jak to wszystko wyglada, cokolwiek co moze pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi -> no wlasnie problem w tym ze nie mam zbytnio takich znajomosci, w moim towarzystwie brak pro fotografow :P

chveti -> zaraz poprawie to

sikham ->model jeszcze pojdzie pod mlotek

miwt -> kolor felg bedzie taki jak nadwozia

hkropinski -> bede chcial chyba uzyskac taki kolor jak z nfshp2, czyli fioletowy metallic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedii o studyjnym oswietleniu czesc dalsza... ale chyba juz lepiej :) jeszcze stare kolorki, w sumie chyba jednak zostane przy czerwonym, a kola mozna lewelsami w ps rozjasnic... a i jeszcze zapomnalem dodac ze to nie koniec klepania, wlasnie znalazlem blad z przodu. komenty zawsze mile widziane :P

 

studio28ko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi wiesz co jak posiedzisz 2 3 4 tygodnie nad pierwszymi shaderami potem dojdziesz do wniasku ze trzeba cos zmeinic cos innego to znowu siedzisz 2 tygodnie i testujesz ogladasz co sie da co moze podsunac pomysly szukasz i tak wkulko to pomyśl czy powiedzial bys tak poprostu co gdzie jaki ior itd ?? pewnie nie, a jesli tak to hym oddal bys swoje nerwy czas ktory straciles w 10min bo tyle by bylo pisania postu a przy screenshotach nawet szybciej a dodadtowo mialbys tylko nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikham ktoś odwalił za nas kawał dobrej roboty :D Ładne Ładne. Ja bym troche szczeliny zrobił mniej okrągłe mniejsze ostrzejsze. No a o tych błędach które są największe z karoserią chyba wiesz :) A i wydaj mie się że nadkola z przodu... kształt taki troche przechylony do przodu u Ciebie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno update nie bylo(ehh wakacje....) ale teraz za to macie swiatelko. nie czepiac sie buga pod swiatlem, bo tam sie zaplatal przez przypadek jakis cut, ana drugi render nie mam czasu :P. materialy to oczywiscie prowizorka :P

 

johnzi: spodziewalem sie takiej odpowiedzi od bzyka :p. zreszta to nie aktualne bo pewnie scenka bedzie.

bzyku: masz w sumie racje, poza tym przyjemniej do czegos dojsc samemu(tylko jakies podstawy przydaloby sie miec.....)

wiktor : dzieki :)

chudy: spoiler zojstaje, tylko poprawiony(jest odchudzony i ostrzejszy). w koncu to wald prestige edition :P

scorpi: dzieki, a co do nadkola, to to jest zludzenie przez grubosci blachy, w viewporcie jest rowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model jest bardzo ładny, ale tylnie swiatla sa malym niewypalem ... Nie chodzi tutaj o model, bo jest ok, nie wiem jak zgodnosc z oryginalem. Mam na mysli nieciekawy material + slabe ujecie :)... Popracuj nad nimi i daj render z troche wiekszej odleglosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności