Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Destroyer napisał:

Gdyby moja stawka poszła 10X to co roku bym dom kupował albo średniej wielkość mieszkanie w centrum 😄

widocznie miales juz dobre 😄

6 minut temu, Destroyer napisał:

Gdyby moja stawka poszła 10X to co roku bym dom kupował albo średniej wielkość mieszkanie w centrum 😄

albo, moze masz nadal zle stawki 😄 hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, KLICEK said:

widocznie miales juz dobre 😄

albo, moze masz nadal zle stawki 😄 hmmm

No ale Klicku jak w 2010 robiłeś 2K na rękę to teraz 20k? ale to 2k to tak mało trochę nawet na 2010 chyba że junior/ stażysta 🙂 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, KLICEK said:

ty no w sumie :d wiesz co niechce tutaj flexowac xd wiec zostawmy watek tak jak jest, niech sie inni wypowiedza 😄

Dawaj flexuj 🙂 ja w 2010 zrobiłem trochę ponad 50k, dzisiaj nie jestem nawet w okolicy 200k więc gdzie to moje 10x zarobków? 🙂 

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty no ja za freelance od 2010 roku poszedlem w gore przynajmniej 15-20x 🙂

5 minut temu, Destroyer napisał:

Dawaj flexuj 🙂 ja w 2010 zrobiłem trochę ponad 50k, dzisiaj nie jestem nawet w okolicy 200k więc gdzie to moje 10x zarobków? 🙂 

ej no to i tak bardzo ladnie 😄

no dobra troche by to trzeba bylo ogarnac bo w sumie to co ja porownalem to troche zle moze zrobilem. Porownalem jednostkowe zlecenie ktore kiedys mi zajmowalo 2-5dni, do zlecenia ktore teraz by mi zajlo 30dni.  Inny rodzaj roboty, model do rekalmy a model do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, KLICEK said:

ej no to i tak bardzo ladnie 😄

No jak na tamte lata to ładnie ale strasznie zapieprzałem, potem trochę poszło to w górę a następnie gdy wypadłem z łaski (czyt. wątek o plikach źródłowych odkopany po 10 latach 🙂) to ze dwa lata nie dobijałem nawet do 30tys, pierwszy rok trochę ponad 20k ale wtedy robiłem swoje gierki w unity tj próbowałem i odpoczywałem po przejściach przejadając oszczędności 🙂 

32 minutes ago, KLICEK said:

Porownalem jednostkowe zlecenie ktore kiedys mi zajmowalo 2-5dni, do zlecenia ktore teraz by mi zajlo 30dni.

Czyli co regress? Teraz robisz to samo kilka razy wolnej? 🙂 A że liczysz od godziny to zarabiasz więcej? 😄 To ja bym musiał za taka pracę brać jeszcze więcej bo do tego nie umiem to mi by było znaczni trudniej więc mój wysiłek byłby większy a co za tym idzie i wynagrodzenie musi być adekwatnie wyższe 😄 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał:

No jak na tamte lata to ładnie ale strasznie zapieprzałem, potem trochę poszło to w górę a następnie gdy wypadłem z łaski (czyt. wątek o plikach źródłowych odkopany po 10 latach 🙂) to ze dwa lata nie dobijałem nawet do 30tys, pierwszy rok trochę ponad 20k ale wtedy robiłem swoje gierki w unity tj próbowałem i odpoczywałem po przejściach przejadając oszczędności 🙂 

Czyli co regress? Teraz robisz to samo kilka razy wolnej? 🙂 A że liczysz od godziny to zarabiasz więcej? 😄 To ja bym musiał za taka pracę brać jeszcze więcej bo do tego nie umiem to mi by było znaczni trudniej więc mój wysiłek byłby większy a co za tym idzie i wynagrodzenie musi być adekwatnie wyższe 😄 

 

nieeeee robota sie zmienila... w sensie raz ze kiedys robilem proste modele do reklam, szybko latwo i bez problemowo w 2-5 dni to robiles. ACZKOLWIEK modele do gry w 2010 roku tez sie robilo ianczej, max schodzilo Ci 1-2 max 3 tygodnie pracy. Teraz nie wiem czy dalbym rade skonczyc taki ladny model w 2 miesiace. 

Po prsotu trudniej sie robi rzeczy, bo coraz lepsza jakosc musisz klepac wiec coraz wiecej kasy to kosztuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KLICEK said:

nieeeee robota sie zmienila... w sensie raz ze kiedys robilem proste modele do reklam, szybko latwo i bez problemowo w 2-5 dni to robiles. ACZKOLWIEK modele do gry w 2010 roku tez sie robilo ianczej, max schodzilo Ci 1-2 max 3 tygodnie pracy. Teraz nie wiem czy dalbym rade skonczyc taki ladny model w 2 miesiace. 

Po prsotu trudniej sie robi rzeczy, bo coraz lepsza jakosc musisz klepac wiec coraz wiecej kasy to kosztuje. 

Jasne zgrywam się 🙂 ale wtedy czy to Twoje porównanie że jest wynagrodzenie x10 jest słuszne gdy i praca poszła x10? tzn jakościowo i czasowo to są zupełnie inne rzeczy wiec i stawki inne ale czy przeliczając na godzinę będzie aż taka różnica w stawkach?  

Ja wiem że przy mojej pracy dawniej bardzo się szmaciłem, teraz już bardzo mało robię zleceń i stawki poszły w górę ze 2 może 3 razy ale to też zależy od klienta bo czasem to i przy 2x znika bez słowa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Destroyer napisał:

Jasne zgrywam się 🙂 ale wtedy czy to Twoje porównanie że jest wynagrodzenie x10 jest słuszne gdy i praca poszła x10? tzn jakościowo i czasowo to są zupełnie inne rzeczy wiec i stawki inne ale czy przeliczając na godzinę będzie aż taka różnica w stawkach?  

Ja wiem że przy mojej pracy dawniej bardzo się szmaciłem, teraz już bardzo mało robię zleceń i stawki poszły w górę ze 2 może 3 razy ale to też zależy od klienta bo czasem to i przy 2x znika bez słowa 🙂 

ja tez sie strasznie szmacilem 🙂 ogolnie uwazam ze te ostatnie 3 lata to zlote lata dla grafiki 3d, teraz juz bedzie tylko z gorki 😄 chociaz mozliwe ze tez sie myle, bo ludzi od 3d nie ma 😄 i bardzo kuraw dobrze 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, KLICEK said:

ja tez sie strasznie szmacilem 🙂 ogolnie uwazam ze te ostatnie 3 lata to zlote lata dla grafiki 3d, teraz juz bedzie tylko z gorki 😄 

Będzie z górki tzn upadek? Czy z górki na szczyt wbrew logice i grawitacji? 🙂 

A co szmacenia to ja co jakiś czas sobie przypominam randomowo jakieś zlecenia co wyceniłem animacje do reklamy jak zrobienie ulotki z gotowców z freepik 🙂 Do końca życia tego nie przeboleje i nie zapomnę 🙂 Ale za to moje jedne z pierwszych zleceń do postaci cartoonowych wyceniałem bardzo wysoko zwłaszcza jak na tamte czasy ale z czasem różni klienci negocjowali,  odchodzili, potem wróciłem na chwilę do domu rodzinnego więc i wydatki spadły i otoczenie było zupełnie inne gdzie 3tys na rękę to były dobre pieniądze więc i ja siłą rzeczy się naturalnie dostosowałem do takich standardów a klienci tylko przyklasnęli.

Raz tylko jeden chłopek z aflofarmu mnie zapytał czy się nie pomyliłem z wyceną bo inni za mniej pracy biorą więcej 🙂 Ale słuchaj praca byłą taka - dostaję plik PSD ze zdjęciami 3-4 zdjęcia i hasło, zadanie to zaanimować jak jedno zdjęcie zachodzi na drugie i potem znikają pojawia się hasło- 8s bilbord sponsorski 🙂 Praca na max 20min z After effects więc wyceniłem na 800zł a i tak mi było głupio tyle brać za taką prezentację power point 🙂 
Było parę takich momentów w mojej "karierze" że wywalało mnie z kapci i całkiem głupiałem po wycenie czy usłyszeniu budżetu klienta i chyba najbardziej mi brakowało jakiegoś zdrowego punktu odniesienia. 

Raz wyceniłem caroonową postać na 2-2,5k i klient zaakceptował bez marudzenia a innym razem za nieco prostszą schodziłem do 800zł a mimo to dla klienta było to za dużo. Ze skrajności w skrajność 🙂 

Ale się człowiek naszarpał w życiu, i po co mi to było... 😉

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Będzie z górki tzn upadek? Czy z górki na szczyt wbrew logice i grawitacji? 🙂 

A co szmacenia to ja co jakiś czas sobie przypominam randomowo jakieś zlecenia co wyceniłem animacje do reklamy jak zrobienie ulotki z gotowców z freepik 🙂 Do końca życia tego nie przeboleje i nie zapomnę 🙂 Ale za to moje jedne z pierwszych zleceń do postaci cartoonowych wyceniałem bardzo wysoko zwłaszcza jak na tamte czasy ale z czasem różni klienci negocjowali,  odchodzili, potem wróciłem na chwilę do domu rodzinnego więc i wydatki spadły i otoczenie było zupełnie inne gdzie 3tys na rękę to były dobre pieniądze więc i ja siłą rzeczy się naturalnie dostosowałem do takich standardów a klienci tylko przyklasnęli.

Raz tylko jeden chłopek z aflofarmu mnie zapytał czy się nie pomyliłem z wyceną bo inny za mniej pracy biorą więcej 🙂 Ale słuchaj praca byłą taka - dostaję plik PSD ze zdjęciami 3-4 zdjęcia i hasło, zadanie to zaanimować jak jedno zdjęcie zachodzi na drugie i potem znikają pojawia się hasło- 8s bilbord sponsorski 🙂 Praca na max 20min z After effects więc wyceniłem na 800zł a i tak mi było głupio tyle brać za taką prezentację power point 🙂 
Było parę takich momentów w mojej "karierze" że wywalało mnie z kapci i całkiem głupiałem po wycenie czy usłyszeniu budżetu klienta i chyba najbardziej mi brakowało jakiegoś zdrowego punktu odniesienia. 

Raz wyceniłem caroonową postać na 2-2,5k i klient zaakceptował bez marudzenia a innym razem za nieco prostszą schodziłem do 800zł a mimo to dla klienta było to za dużo. Ze skrajności w skrajność 🙂 

Ale się człowiek naszarpał w życiu, i po co mi to było... 😉

 

Dostałem propozycję by sprzedać moją scenkę z blendera (tą ostatnio wrzuconą arabską uliczkę). Oferta przyszła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oferta opiewała na zawrotną, uczciwą kwotę 140$. Chyba złote lata 3d też się kończą 😞 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wiecie, wszystko zalezy od tego jak lezy. Jakbym musial robic freelance, tez bym schodzil z ceny, a ja robie tak ze nic nie biore to daje cene x 20 i jak ktos popwie ze spoko to podzlecam 🙂 i  pora na csa

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLICEK napisał:

nie no wiecie, wszystko zalezy od tego jak lezy. Jakbym musial robic freelance, tez bym schodzil z ceny, a ja robie tak ze nic nie biore to daje cene x 20 i jak ktos popwie ze spoko to podzlecam 🙂 i  pora na csa

Mimo, że historia jest prawdziwa to moje doświadczenie jest tylko dawką humoru 🙂 
Po prostu jak się zgłosił do mnie arab, który chce coś kupić to już zabierałem się do zbierania z podłogi tego deszczu dolarów, a tutaj się okazało, że chuj mi w dupę xD TAK TO JUŻ JEST XD

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, KLICEK said:

chociaz mozliwe ze tez sie myle, bo ludzi od 3d nie ma 😄 i bardzo kuraw dobrze 😄 

No jak ja czasem tutaj wrzucałem ofertę pracy w firmie w której pracuję i do tego na jakichś grupach facebookowych, lokalnych krakowskich i ogólnopolskich to zgłoszeń było bardzo mało a takiego ładnego all around generalisty jak ja zdatnego żeby pociągnąć całe zlecenie od początku do końca nie było żadnego a kilka razy ogłoszenia rzucałem. Mało jest takich szaleńców, ludzie raczej idą w specjalizacje bo mniej wiedzy technicznie czy artystycznej do ogarnięcia i mozna wynieść ją na wyższy poziom.  

Na minus jest to że jak ciągniesz kilka projektów na raz, niektóre się rozciągają na miesiące i nagle wszystkie musze być skończone w tym samym czasie to jesteś sam w strasznej dupie i trzeba zapierdalać a wszystko się wykoleja od marudzenia klientów po problemy z materiałami, komunikacją czy nawet sprzętem czy programami bo jak nie masz czasu to wszystko się wali z każdej strony. I w ostatnim tygodniu miałem właśnie taki zapieprz, ponad 100h wyrobiłem 25 ujęć i 2 animacje + drugie zlecenie z 50 wersjami a na koniec i tak klient wypieprzył cały projekt bo się okazało że materiały proxy które podesłał i na których pracowałem trochę się nie zgrywają z tymi które używają finalnie np inny klatkarz albo wysłali cropa ujęcia a nie całe i animacje się w wielu miejscach rozjeżdżają na ujęciach więc większość mojej pracy i poświęcenia poszło do śmieci i mam ochotę rzucić to wszystko w pizdu i iść gdzieś gdzie pracuje się nad jednym projektem pół roku czy dwa lata jak jakieś cinematicki czy gierki a nie reklamy pełne ludzi którzy gówno się znają a coś by chcieli i trzeba robić za cattering 😕 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RaVirr said:

Dostałem propozycję by sprzedać moją scenkę z blendera (tą ostatnio wrzuconą arabską uliczkę). Oferta przyszła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oferta opiewała na zawrotną, uczciwą kwotę 140$. Chyba złote lata 3d też się kończą 😞 

Kiedyś już tutaj pisałem o ofercie pracy z chyba Pakistanu gdzie szukali eksperta do tworzenia i rigowania postaci i za  jedną tak przygotowaną postać płacili 25$ 😄 

A po drugiej stronie spektrum to też kiedyś linkowałem dyskusję na facebooku jaki jakiś profesjonalista się żalił, że klient go wyzywał od oszustów i złodziei gdy ten wycenił postać z rigiem na 40,000E a w komentarzach ludzie pisali nawet, że w ich firmie za taką postać płacą w okolicy 40-60tys Euro 🙂 Ale to jakość z głównej artstation a nie profesjonalista pakistański czyli postać jak z afrykańskiego kina akcji 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RaVirr napisał:

Mimo, że historia jest prawdziwa to moje doświadczenie jest tylko dawką humoru 🙂 
Po prostu jak się zgłosił do mnie arab, który chce coś kupić to już zabierałem się do zbierania z podłogi tego deszczu dolarów, a tutaj się okazało, że chuj mi w dupę xD TAK TO JUŻ JEST XD

No ja mam podobne doświadczenia. Chyba odzywają się do PL bo tanio ma być i tyle a można znaleźć kogoś konkretnego. Na szczęście i my mamy internet więc nie musimy być wcale tani, jak tego oczekują czasem na zachodzie 😉 

 

U mnie tematy się często urywają jak odzywają się ludzie całkowicie z poza branży. Nie mają świadomości ile może co kosztować. 

Na szczęście jest tego stosunkowo mało.

 

Raz ugadywałem się z gościem co ma kanał yt, i swoją maskotkę - chcieli figurkę tej maskotki na podobieństwo statuetki Linka. Wyceniłem uczciwie, za robotę a nie za wielkość bo wiedziałem, ze racej kasą nie sypną ale i tak kontakt urwał 😛 
Myślę, że oczekiwali stawki jak na fiverrze

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest robic tak, ze dostajesz zleconko, podchodzisz do niego z entuzjazmem i mysla ze zajmie Ci miesiac, podliczas typka za miesiac. A potem sie okazuje, ze masz downa i jednak Ci schodzi 3msc ❤️ 

a tak na powaznie, kiedys jak dostalem 15-20 za modelik to było naprawde spoko, obecnie ponizej 30 nawet nie planuje schodzić, bo nie warto. To tak z puntku widzenia kogos kto nie jest Klickiem 😄

  • Like 1
  • kekw 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JackTheRippy napisał:

Najlepiej jest robic tak, ze dostajesz zleconko, podchodzisz do niego z entuzjazmem i mysla ze zajmie Ci miesiac, podliczas typka za miesiac. A potem sie okazuje, ze masz downa i jednak Ci schodzi 3msc ❤️ 

hah no tak.

 

Jeśli chodzi o mnie i tego "Linka" to była totalna strefa komfortu dla mnie więc oceniłem czas na to, bo pewnie wg. niektórych spokojnie mógłbym "chcieć" ze 3x tyle za to.

Chcieć a móc.. a znaleźć kogoś kto też by chciał i to już chyba marvel by musiał się odezwać do mnie a nie gwiazda z yt 😉 

 

Z drugiej strony wziąłme zlecenia z które zarządałem za mało i męczyłem się z tym niemiłosiernie i długo 😕 

Przynajmniej wiem na pewno że mam syndrom i muszę uważać 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Destroyer napisał:

Kiedyś już tutaj pisałem o ofercie pracy z chyba Pakistanu gdzie szukali eksperta do tworzenia i rigowania postać i za  jedną tak przygotowaną postać płacili 25$ 😄 

A po drugiej stronie spektrum to też kiedyś linkowałem dyskusję na facebooku jaki jakiś profesjonalista się żalił, że klient go wyzywał od oszustów i złodziei gdy ten wycenił postać postać z tigiem na 40,000E a w komentarzach ludzie pisali nawet, że w ich firmie za taką postać płacą w okolicy 40-60tys Euro 🙂 Ale to jakość z głównej artstation a nie profesjonalista pakistański czyli postać jak z afrykańskiego kina akcji 🙂 

 

Pamiętam tę dyskusję! xD Ależ byłem zdumiony wtedy- ktoś oferuje 40k E a typ się śmieje, że jakaś żałosna stawka- myślę odrealnienie max...a później w komentach śmiechu co niemiara, że niech sobie fachowców na fiverze znajdzie jak chce tyle płacić xD 

@michalo tak to bywa, mi się rzadko takie oferty pojawiały, ale pewnie też dlatego, ze ogólnie nie mam zalewu maili z propozycjami (choćby za 30$) 😄 Co prawda mam historię z lokalnym przedsiębiorcą, który chciał bym mu zrobił taką jakby wizkę architektoniczną na materiały reklamowe, ale nie do końca i chciał zapłacić bodaj 200zł (i to też była "uczciwa oferta za taką pracę").

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JackTheRippy napisał:

chociaz uwazam, ze czesto dalem sie wyruchac i bralem za malo, bo zalezlo mi na kasie i balem sie negocjowac

No dokładnie. Ale miałem też odwrotnie, że od dobrobytu pracy mogłem brać większe stawki i tak delikatnie wszystko rosło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, RaVirr said:

Co prawda mam historię z lokalnym przedsiębiorcą, który chciał bym mu zrobił taką jakby wizkę architektoniczną na materiały reklamowe, ale nie do końca i chciał zapłacić bodaj 200zł (i to też była "uczciwa oferta za taką pracę").

Też tutaj kiedyś pisałem o czym podobnym tj tak z dobre 10 lat temu klient chciał 2 animacje dla producenta farb:

1 Łany zboża falujące na wietrze, serpentyna drogi wije się pomiędzy polami a po niej mknie czerwone ferrari, kamera robi zbliżenie na lakier po którym przechodzą promienie słońca 

2 na lekko wzburzonym oceanie płynie jacht, żagle łopocą na wietrze, kamera leci z oddali wokół a potem się zbliża i pokazuje na zbliżeniu różne elementy jachtu po których prześlizgują się odbicia światła 

budżet po 400zł na animacje 😄

  • kekw 1
  • bogactwo 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mortom said:

Znaczy się od klatki wyrenderowanej? 😄 😉

No niezupełnie 😛 

Pamiętam, że wtedy tutaj ktoś na forum zrobił taką animacje w after effects wrzucił zboże na płasko z boku na pierwszym i trzecim planie a pomiędzy ferrari z boku przesuwające się raz bardziej do przodu a raz do tyłu symulując jak jedzie miedzy łanami zbóż, to było piękne, nie zapomnę tego nigdy 😄 To była animacja idealnie skrojona na budżet klienta 😄

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie tą moją RWD 5 z piękną elfką? Nom to jakiś czas temu dostałem lukratywną ofertę aby podzielić się grafiką za jednorazową opłatą 400zł na pudełka z modelem. Kumam ciąć koszty ale to już chyba lekka przesada 😛 

  • bogactwo 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mortom said:

Pamiętacie tą moją RWD 5 z piękną elfką? Nom to jakiś czas temu dostałem lukratywną ofertę aby podzielić się grafiką za jednorazową opłatą 400zł na pudełka z modelem. Kumam ciąć koszty ale to już chyba lekka przesada 😛 

To ja sprzedałem kota z bitwy małe jest piękne za 45zł 😄 To były moje pierwsze zarobione pieniądze na grafice 3d na początku 2007 🙂 Potem było pytanie czy zrobię mu futro i kolory pod animację, nie pamiętam czy z rigiem i samą animacją to wyceniłem na majątek tj 600zł ale klient powiedział, że jestem prawdziwym profesjonalistą a na takie stawki to go nie stać haha 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Destroyer napisał:

No niezupełnie 😛 

Pamiętam, że wtedy tutaj ktoś na forum zrobił taką animacje w after effects wrzucił zboże na płasko z boku na pierwszym i trzecim planie a pomiędzy ferrari z boku przesuwające się raz bardziej do przodu a raz do tyłu symulując jak jedzie miedzy łanami zbóż, to było piękne, nie zapomnę tego nigdy 😄 To była animacja idealnie skrojona na budżet klienta 😄

Kurde chciałbym to zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał:

Kurcze.. @KLICEK ty kolekcjonujesz. Może przypadkiem zapisałeś. Taki skarb, pre-memiczny skarb. 

moze i bym mial, ale nie pamietam tego o czym piszecie to ciezko bedzie znalezc 😄 tzn nie pamietam obrazka 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, KLICEK said:

moze i bym mial, ale nie pamietam tego o czym piszecie to ciezko bedzie znalezc 😄 tzn nie pamietam obrazka 😄

Bardzo możliwe że to był nawet gif, prosta zapętlona animacja, w sumie to mółgłbym to odtworzyć w kilak minut jak tylko znajdę odpowiednie assety na googlach 😛 Czasy 2009 może 2008, wtedy królował renderer mental ray, nawet robiłem przymiarki do tej animacji bazując na samochodzie który wymodelowałem na podstawie tutoriala digital tutors 🙂 Wtedy ktoś napisał do mnie na piva, że też wyceniał tę pracę ale kontakt się urwał i nie poznał budżetu klienta tak jak ja 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Destroyer napisał(a):

Bardzo możliwe że to był nawet gif, prosta zapętlona animacja, w sumie to mółgłbym to odtworzyć w kilak minut...

Zaciekawiłeś mnie, kontynuuj... 😄 

P.S.
Jak ja nie cierpiałem Mentala... brrr.... 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Mortom said:

Jak ja nie cierpiałem Mentala... brrr.... 😄 

integracja MR w mayce była najgorsze ze wszystkich sofów a i sam renderer był w wielu miejscach dyskusyjny szczególnie gdy wprowadzali Linear workflow, importance particles i co tam jeszce to nie stało nawet w okolicy user friendly a w połączeniu z błędami, glitchami i krytycznymi błędami które uniemożliwiały prace do czasu hotfixa wydanego po kilku miesiącach sprawiło, że ja też mam bardzo nieprzyjemne wspominania.  Ale jak wchodził i można było mieć sss, miękkie cienie czy odbicia które robiły się coraz bardziej ostre im bliżej były od obiektu który je rzucał to była nowa jakość życia, szkoda że ta jakość jakoś tak zwykle nie do końca działała 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Mortom said:

Zaciekawiłeś mnie, kontynuuj... 😄 

To było coś takiego tylko trochę bardziej czerstwe :) no ale dobre 10 lat minęło i technologia poszła do przodu 🙂   

Chyba to był gif bo przypominam sobie że była pętla i taka ograniczona paleta kolorów 🙂Chyba całkiem nieźle odtworzyłem to co pamiętam🙂 

Tribut dla oryginalnego Twórcy tego dzieła! 🙂 

hTCUfMp.gif

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Wow 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko flary z Lightwave 😄

Destroyer: to może podłącze się pod  wątek, bo chciałbym robić dokładnie to samo co Ty robiłeś, modelować i rigować postaci dla klienta, czyli mówisz, że to chu..owe zajęcie?

Mam do wyboru jeszcze game dev lub podokuczać Michałowi z figurkami 😉

Edytowane przez Monument3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Monument3de said:

Destroyer: to może podłącze się pod  wątek, bo chciałbym robić dokładnie to samo co Ty robiłeś, modelować i rigować postaci dla klienta, czyli mówisz, że to chu..owe zajęcie?

Wszystko zależy co i gdzie robisz, ja nie robię postaci i rigów od dawna. Robię od motion designu, przez modelowanie i render, animacje, camera tracking, set extension, plate cleaning, czasem prostą kolor korekcję, ba nagrywam siebie jako roboczego lektora czy składam dźwięk jeśli jest to coś bardzo prostego. Czasem nawet artystycznie jestem w zasadzie reżyserem i wykonawcą całej animacji a innym razem tylko wykonawcą gdy inne osoby czy firmy zajmują się określaniem zakresu pracy. 

Postacie, model + rig to znacznie mniejszy zakres i inna robota a w dużych firmach to i tak albo jesteś riggerem albo modelerem bo naprawdę dobry nie możesz być w obu rzeczach.

Może być zajebista może być i droga przez mękę zależy na co trafisz i gdzie się załapiesz czy klient z pakistanu za 25$ czy z wielkiego zachodu za 40,000E 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kombinuje postaci a'la frozen + postaci do gier, lekko podrigować lub tylko sprawdzać, czy wszystko jest na miejscu. Tak naprawdę to chciałem tylko modelować, ale coś mi jebło i wciągnąłem się w rigowanie, a miałem tylko rigiem sprawdzać oczy i gembe 😕

Wiesz, nie chce być takim rigerem z krwi i kości, a tylko rigować humanoidy dla Arabów i Hindusów 😉 to nie jest chyba aż tak skomplikowane, jak się zrobi jedną to już reszta podobna 😉

Edytowane przez Monument3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pewna zagraniczna firma zaproponowała mi współpracę nad postaciami tego typu. To jest mój, koncept, mój rig i moje modelowanie. Pytają się ile za taką postać, wymodelowaną z riggiem, bez animacji?

Ale nie wiem, czy koncept ma być mój. Załóżmy, że koncept będzie mój.

https://sketchfab.com/3d-models/catacomb-skeleton-archer-brave-series-d8190215b21945418ce7c093a99cef1f

ps. zależy mi na tym, aby mi nie uciekli po wycenie.

szkielet.png.39fc1422136d43ec59becf6f2d722cfc.png

Edytowane przez Monument3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu taką będziesz robił? Pomnóż to przez stawkę godzinową jaką sobie wyobrażasz i sprawdz czy by ci to odpowiadało.  

Jak nie wiem jak coś wycenić to staram się do tego godzinowo podejść. Zawsze z polem do negocjacji. 

Nie musisz przyznawać się ile faktycznie ci to zajmie. Zawsze to trwa, bo wymiana maile i feedback zabiera czas.

 

Ważne przy takim liczeniu, żebyś wiedział, ze nie będziesz się bawił z tematem bo nie możesz podbić stawki przez własne niedomagania.

Tzn możesz ale jak już znasz widełki żeby nie wyszedł jakiś kosmos co odstraszy klienta.

 

Ja do takiego typu modeli, z rigiem i uv to nie mam w ogóle pojęcia. 

 

 

Edytowane przez michalo
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michalo napisał(a):

Ja do takiego typu modeli, z rigiem i uv to nie mam w ogóle pojęcia. 

ja też 😉

Dzięki Michał, jak zwykle odezwiemy się po rozmowie z zespołem. Ciekawe ile lat im to zamie 😄

Dalej robię swoje, bo... jestem zwycięzcą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój atut jest taki, ze konkretnie chcą takie modele co ty robisz więc masz szansę, bo wielu woli dopłacić i mieć spokój a nie użerać się z ciągłymi poprawkami i uciekającym czasem.

Ważne, ze to firma a nie jakiś kolo z neta co z tutorialem tworzy sobie giere wszechczasów, która uczyni go bogaczem. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności