Skocz do zawartości

Objekt 3D: Lego Technic Super Car


tomaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne toto, tym bardziej ze lubie lego

ale powiedz, czy tam kazdy cypelek ma napis lego wymodelowany? czlowieku co ty masz za komputer, i czy nie uwazasz ze predzej czy pozniej on sie zbuntuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to w cinemie ?

 

fajne ... calkiem trudne wyzwanei to wszystko zoptymalizowac pod render ;]

 

ja kiedys (rok temu) zrobilem tez pracke z samochodzikiem lego ...

http://www.augustow.mm.pl/~marcin18pl/dof%201280%20x%20960%20with%20signs.jpg(trzeba troche rozjaśnic)

 

sam samochod mial okolo 450 tyś poly co przy dwoch w scenie dawalo 900 tyś ;] tyle ze napisy wlasnie byly modelowane ...

 

no ale zycze powodzenia ... modelowanie takiego samochodu nie jest trudne ... jedynie co tu jest trudnego to wymodelowanie tych elemetow do dalszego kopjowania po scenie ... co nie znaczy ze to wyzwanie ;]

 

oczywiscie bede opserwowal wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: model mi się podoba póki co szczególne wrażenie jak dla mnie robi to że modelujesz napisy na klockach (lol) jednak uważam to za szczyt głupoty :). Gdyż można to zastąpić mapką bump dzięki czemu zaoszczędzisz kilkaset tysięcy lub nawet kilka milinów poly :). Aczkolwiek bardzo ładnie to wygląda. A tak z ciekawości zapytam ile to ma poly? :). "diabeł twki w ...." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cie krece ile tu juz wpisalo..

 

musze was uspokoic troche...

 

robie ten modem nie w cinema tylko w MLCad.. klocki sa zrobione i tam sie tylko buduje... skladam ten model wedlug planu... potem go importuje do cinema zeby dac wam ten render... napisy lego sa tez automatycznie robione...

 

praca jest raczej latwa, ale dlaeczego wszystko muszi byc skomplikowane?

 

wieczorem moze jakis update bedzie.. :)

 

dziekuje bardzo za odpowiedzi! bardzo mnie to motywuje robic dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja zamawiam tego "bionicla" :) Kurcze jak te LEGO ostatnio się osławiło...

Po modelu a własciwie częściach widać, że troche ci to mogło napsuć krwi...będzie chyba fajnie jak wszystko pujdzie gładko.

 

PS. MLCad, Cinema czy nie łatwiej by było robić to w jednym programie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to chyba ten starszy, wiec kolor powinien byc czarny :P bardzo ladnie ale skoro klocki sa zrobione to pracka polega tylko na kopiowaniu :) za to zrob fajny pokoik do tego i bedzie ok ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiBi_PL: nie rozumiem cie, sorry... nie jestem polakiem i czasami taki slang nie lapie ;)

 

lonek16: dito, czy juz robilem to? nie nie robilem jeszcze nigdy czegos takiego, zdradze ci cos, to moj 3! model w karierze 3d

 

MalwiX: wiem ze latwiej, ale czy wszystko trzeba robic skomplikowanie?? :)

 

lukasproject: nie nie mam :( wlasnie chcialem, ale nigdy nie dostalem, wiec teraz go robie :P

 

misiold: nie duzo latwiem budowac w mlcad... a potem dopiere kolorowac w cinema...

 

Marcin: moze tak, ale czy zawsze trzeba robic to co najbardziej skomplikowane jest? chyba nie co? ;)

 

Kulfer: czarny bedzie, tak jak orginal :) ale moze potem zrobie jescze pare innych farb :)

 

GRiPi: sprobuje ;)

 

Loozack: dziekuje!

 

Piterus_123: dobrze zes zauwarzyl! wiem tam mam probleme, nie wiem jeszcze jak to zrobie, mam nadzieje ze jak zbuduje ten model, to to sie zakry... ale dziekuje badrzo za uwage!

 

sluchajcie... moze byc ze juz koniec z tym :( dlaczego? bo server gdzie sa plany straczil sponsora i plany poszly :( nie wiem co robic teraz... szukalem w google, znalazlem tez jeden plan, ale to nie orginal, i troche trudny jest to czytania, mozna latwo cos zapomniec lub nie zauwarzyc...

 

czy ktos moze mi pomoc? skad moge dostac te plany? model nazywa sie 8880, mam na nadzieje ze cos znajde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten niebieski taki nieklockowy, powinien polyskiwac, a jego kolor powinien byc ciemny a la granatowy ;)

 

Piekna bryczka, piekna!

 

PS: Ale zajebista strona, szkoda, ze kiedy bylam mala o internecie mozna bylo pomarzyc :(

PPS: ten model (w wersji lego) wyglada znakomicie, jest kolosalny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w cinemie ale narazie dawaj rendery bez shaderow ;] a przynajmniej bez takich bo nic nei widac ... daj jakas mape hdri do evoirment czy tam background i dodaj rozmazane odbicia z jakims ior (plastick ma chyba 1,45)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wasze komentarze, juz pozno, a nie bede do kazdego oddzielnie pisal ;)

 

skonczylem na 28 obrazku... zrobilem motor, i ten "panel" na ktorej jest kierownica... pare innych zeczy tez dobylo ale to sa te najwazniejsze... mam nadzieje ze wam sie jeszcze podoba

 

lego08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sojek1

Aż chciałoby się dotknąć i pokręcić kierownicą...

 

Super model, z niecierpliwością czekam na final render:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sojek1: ja tez jako dziecko, ale nigdy tego nie dostalem ;) wiec robie to teraz :)

 

MalwiX: dziekuje bardzo za take dokladne przegladanie¨! poprawilem

 

SAIRAM: ale by dlugo szlo cos takiego :) ale fajna idea :) moze zrobie to na mniejszym modelu...

 

Piterus_123: robie je tak jak na planie :)

 

chveti: :D dziekuje!

 

no dobra idzie dalej, juz prawie koniec...

 

pare klockow jeszecze nie siedzi i jedna kolba w motorze troche dziwnie jest, poprostu ignorowac, zrobie to w nastempnym update

 

lego09.jpg

lego10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam se wole złożyć lego w realu. Cyknąć fotke. Wrzucić na forum i juz jest fotorealistyczna pracka 3D, a jaki render :DDD

 

A tak na serio to wypasiony model na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej idzie, juz pozno, niechce mi sie do kazdego kometarza cos pisac ;)

 

dobra juz prawie koncze.. reszte bede robil w c4d, pracuje nad tylem, jest tam pare takich kantow, ktore troche trudniej zrobic, ale jakos idzie, jeszcze nie skonczylem, ale cas spac :) brakuje jeszcze lusterek, a potem bedzie scena

 

oto rendery:

lego11.jpg

lego12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panie Marcinie........... to mi się oberwało :P

chodziło mi o sam render, wiem że to może nie super bajer, ale sam siedze na c4d i wiem ze jest troche francowata........

dlatego jeszcze raz ponawiam proźbe o ustawienia renderingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności