Skocz do zawartości

Bitwa 3D - 09: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 488
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Klatka z filmu"to bardzo wymagający temat, który nie dopuszcza aż takiej dowolnośco jak myślą niektórzy.

Jesli celem byłoby odtworznie mozliwie dokładnie kadru z istniejacego filmu, który każdy z uczestników by sobie wybierał i dodawał do pracy owa klatke jako referkę dla jury to mogłoby byc to bardzo interesujące.

Oczywiście w takim przypadku aspekt inwencji artystycznej ograniczałby sie jedynie do selekcji owej klatki.

 

Leleń - gdybys robił tak właśnie "klatkę z filmu" nie poległbyś na kompozycji ujęcia w tej bitwie mimo bezdyskusjnej dbałosci o techniczna strone tworzenia swojej sceny. Bez urazy. Może więc warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatka? Ok, ale wówczas proponuję ustalić jedną konkretną klatkę dla wszystkich i stworzyć osobną bitwę, gdzie celem byłoby odtworzenie sceny z tej klatki. chodzi mi o to, ze jedna osoba zrobi dobrze klatke z bitwy legionu rzymskiego9 z Germanami z "Gladiatora", a inny weźmie na warsztat "pszczółkę Maję" i nawet sie poza Corela nie ruszy.

Moje typy:

Konflikt żywiołów

Bitwa morska

Początek

Ciekawe zjawisko

Żądza

Wbrew miłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3d,

Klatka jedna dla wszyskich to nakłanianie do rzemyślniczej w najlepszym razie dłubanki. Mysle że każde jury jest w stanie ocenic nakład pracy przy Guciu zapylającym kwiatka i Ostatniej bitwi Spartakusa. Choc juz widziałem jak nie jeden Gucio zakasował epickie klimaty.

Moje typy:

"Klatka z filmu"

"W drodze"

"Koniec poszukiwań"

 

Spoks Leleń, na Kibica No1 nie pluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

hmmm jesli chodzi oklatke z filmu to jak dobrze rozumiem ma to byc klatka z jakiegos filmu (istniejacego) ?? bo jak nie to temat bezsensu ;) a jak tak to tez bez sensu bo nie ma w tym temacie zadnej mysli tworczej nikt sie nie wysili zeby wymyslic wlasny temat tylko da jakas "klatke" z np. matrix'a czy batman'a ;)

 

mkk3a-->a skad wiesz ze nie uzasadnione?? hmmm a gdybym napisal po rosyjsku to bylo by lepiej wedlug mnie po angielsku to lepiej brzmi i mi sie to odrazu kojazy bo z tym slowem mam wiele wspolnego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot007,

Myśl tworcza moze i ograniczona, ale umiejętność wyselekcjowania pojedynczej klatki która może byc atrakcyjna jako still to niełatwa sprawa.

Sztampa w stylu Matrix chyba nie mialaby sznas u jury a pokazanie kadru z np.: "Seksmisji", "Rejsu", czy "Czterech pancernych" to juz niebanalna sprawa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jp, Nielot ma rację, ukazanie klatki z filmu to moim zdaniem robota czysto rzemieślnicza, odtwórcza. Nie wnosisz nic nowego do kadru. Ba! Nawet masz dążyc do tego, by nic nowego sie w nim nie znalazło.

Jeśli chodzi o konkurs na dobrą robotę rzemieślniczą, to jestem za, natomiast jeśli celem ma być własne oryginalne dzieło - to już nie.

Ten pomysł z końcem poszukiwań i scena historyczna nie jest zły, dodaję je do swojej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karykatura znanej osobowości to fajny pomysł ! - można naprawdę się wykazać , a uchwycenie podobieństwa w postaci 3d wcale nie jest takie łatwe - militaryści mają szerokie pole do popisu - np. mogą zrobić Adolfa podczas wizytacji dywizji pancernej Hermana Goeringa (tylko że Arturo i Pionier -nie mogą brać udziału !) ;) samochodziarze- Michaela Schumachera wysiadającego ze swojego bolida :) itp , itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 tematy z 3d i 3 z 2d :

wizualizacja 3d:

reaktor atomowy (ogrom i przemyslany projekt)

labolatorium biologiczne (szczegółowość i sterylność)

szpital dla obłąkanych (przedstawienie klimatu)

 

prace 2d:

karykatura (moze byc zabawnie)

ekspozycja produktu (jak najlepsze rozreklamowanie jakiegos produktu)

Nowa Rzeczpospolita (taki na czasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ingeruje ?? przeciez moze byc reaktor po wybuchu atomowym, w czasie budowania i przedstawic scene alarmu itd kurcze wystarczy pomyslec a tematow sa tysiace, a nie znowu bedzie temat rzeka i kazdy bedzie robil co chce i naciagal na sile prace do tematu, niewiem jak ty ale ja nie lubie takiego czegos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty do mnie rozmawiasz jak ktos jest zdolny to wszysto potrafi przedstawic w sposob plastyczny wystarczy troche pomyslec, a moze myslenie to za trudny orzech do zgryzienia ?? masz racje dajmy cos, co poprostu siadasz i robisz bez myslenia bo przeciez jest latwiej.... jak ja nie cierpie isc na latwizne !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności