Skocz do zawartości

GeForce vs Radeon


Falcrum

Która lepsza?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która lepsza?

    • Radeon X800
      13
    • GeForce 6800
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupuje właśnie nowy komputer i mam maly dylemat. Nie potrafie się zdecydowac na kate graficzną. Potrzebuje jej nie tylko do odpalenia najnowszych gierek, ale gownie do grafiki. Myśle nad GeForce 6800 i Radeonie X800. Może ktoś mi powiedziec który zakup bedzie lepszy?

 

Oczywiście obie karty pod PCI-Express, 256MB na stanie :)

 

Prosze o jakieś wypowiedzi uzytkowników tych kat i znawców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

odkąd zmieniłem GeForce'a na Radeona stałem się neutralny jeśli chodzi o te dwie firmy, kiedyś Radeon miał problemy ze sterownikami i dlatego rzucałem na niego mięsem ale widać, że to się już zmieniło więc ja wstrzymam się od głosu a jedynie doradzę żebyś kupił to co aktualnie ma lepszy stosunek jakości do ceny... tyle :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geforce górą!!! to jedno, a drugie:

ja bym trochcę dołożył i brał 6800 ultra gainwarda, ale jak już masz kasę na 6900 ultra gainwarda to napewno masz kasę na 7800... ja osobiście kupuję komputer za niedługo to mam tak:

 

amd athlon 64 3800+ ( przerzucam się z p4 )

2x 512 MB RAM Kingston HyperX

Gainward Geforce 6800GT ( ten najmocniejszy bo są trzy )

WD Caviar 120GB

i jakaś płyta asusa sli

 

a pozatym zależy do czego używasz bo jak do grafiki to możesz wybrać za około 2500zł nvidię quadro. a na gry daj 6800. pamiętaj, że 6800 mogą działać w trybie sli a wtedy zawsze będą leprze od radeona. Radeon lepiej się podkręca, ale szybko się pali bo ma słabe radiatory. radiatory 6800 pracują straszliwie głośno. oczywiście można je zastąpić innymi i wtedy troszkę podkręcić, ale ja myślę, że 6800 to tak dobre karty, że nie trzeba nic podkręcać. pozdrawiam i mam nadzieję, że moje rady troszkę ci się przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno: ( tyczy się gier ) teraz znaczna część firm ( tych największych ) podpisała z nvidią kontrakty złe dla ati. gry ea lub ubisoftu które wychodzą lepiej będą działać na kartach nvidii gdyż są napisane w specjalnych trybach którymi szczycą się karty tego producenta.

no i polecam sobie poczytać samemu na www.benchmark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakac to ja nie mogę, a kasy to ja sporo tez nie mam. Wydatek juz ponad 1000zł na karte grafiki to dla mnie sporo... Zostanę chyba przy wersji GeForce 6800 standart, bo GT i Ultra to juz 2000zł...

 

Dzięki za opinie wszystkim (szczegolnie Tobie hkropinski :) ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tylko uwazaj na potoki, bo one wcale moga nie chciec sie tak odblokowac - artefakty. do grafy wystarczy ze przerobisz na quadro. pod sli to musisz plyte kupic pod to, zreszta to imho zly pomysl, lepiej sprzedac stara karte i kupic nowa ktora dodatko bedzie miala jakies nowe shaderki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówisz o profesjonalnych kartach graficznych to powiem tak. są bardzo dobre i doskonałe, ale do grafiki, nie do zwykłych aplikacji. w grach się mogą nie spisać. a parametry - do grafiki są bardzo dobre i mają wiele systemów które wspomagają grafikę ale nie mają głównych czynników które odpowiedzialne są za gry komputerowe. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli quadra? to sa zwykle geforce'y. roznica polega tylko na tym ze na nich mozesz legalnie zainstalowac maxtreme'y a inne aplikacje pewnie maja wbudowane, zoptymalizowane stery(to domysl, nie bic, nie pracowalem na niczym 3d poza maxem:P). tutaj placisz nie za parametry, tylko prace programistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli quadra? to sa zwykle geforce'y. roznica polega tylko na tym ze na nich mozesz legalnie zainstalowac maxtreme'y a inne aplikacje pewnie maja wbudowane, zoptymalizowane stery(to domysl, nie bic, nie pracowalem na niczym 3d poza maxem:P). tutaj placisz nie za parametry, tylko prace programistow.

 

 

z tego co tu napisales, to rozumiem ze wlasciwie quadro to to samo co geforce?...czyli jak zainstaluje maxtrem'y na geforce to bede mial quadro?

to co z tym softquadro, ja juz nie rozumiem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadra maja te same uklady co geforce'y, z tym ze geforce'y maja zalozana blokade(maxtreme po prostu sie nie instaluje). softquadro tak modyfikuje sterownik, aby system widzial geforce'a jako quadro, i dzieki temu bedziesz mogl zainstalowac maxtrema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie rozumiem

 

Geforcea możesz przerobić na słabego, bardzo słabego Quadro odpowiednimi programami, jednak Quadro to bardzo słaby geforce i nic w nim nie zmienisz. a jednak mimo tego Quadro jest najleprzą kartą do grafiki, cadu i innych jaką możesz wymażyć sobie. przecież filmy powstają tylko na takich kartach - Gwiezdne wojny, mroczne widmo powstawało na połączonych Quadro fx4000 i animacja kiedy tysiące droidów atakuje - jedna klatka renderowała się ok. 4 godz. tak przynajmnie pisze w jednej z książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geforcea możesz przerobić na słabego, bardzo słabego Quadro odpowiednimi programami, jednak Quadro to bardzo słaby geforce i nic w nim nie zmienisz. a jednak mimo tego Quadro jest najleprzą kartą do grafiki, cadu i innych jaką możesz wymażyć sobie. przecież filmy powstają tylko na takich kartach - Gwiezdne wojny, mroczne widmo powstawało na połączonych Quadro fx4000 i animacja kiedy tysiące droidów atakuje - jedna klatka renderowała się ok. 4 godz. tak przynajmnie pisze w jednej z książek.

 

hey kid, go home to mummy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski, sorry ale glupoty pieprzysz. po pierwsze: karta graficzna nie ma nic wspolnego z renderingiem(pomijajac gelato, rd5000 i tym podobne wynalazki), ona jak cos renderuje, to viewporty w czasie rzeczywistym. po drugie: nie ma roznicy pomiedzy quadrem a geforcem, z punktu widzenia ukladu(ewentualnie jest inne taktowanie, chlodzenie itp.), sam uklad jest ten sam i maxtrem nie widzi roznicy pomiedzy przerobionym a zwyklym quadro(jak by przeciez byla to nvidia by to od razu wykorzystala do zabezpieczenia :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oojja...ale się rozgadaliście :D

Hmm chyba kupie te GF 6800GT. Znalazłem artykul o GT i LE ( http://www.frazpc.pl/artykuly/302/GeForce/6600GT/vs/6800LE ) wychodzi z tego, że GT jest lepszy, więc na niego wyciągne forse. Teraz niech tylko ktoś mi powie jak odblokowac te 8 potokołow poprzez rivatuner + maxtreeme. Czy to oze spowodowac uszkodzenie karty? Jakie jest prawdopodobieństwo, ze to sie uda?

 

Aha i jeszcze jedno. Czy warto dawać ok 100-200 zł więcej za PCI-Express, czy zostać przy AGP 8 ?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam pisze o 6600GT a nie 6800GT, tak to lepiej weź 6800LE, albo zwykłe 6800. tylko w tych dwóch rodzajach kart odblokujesz potoki. karty NA PEWNO nie zniszczysz, ale gwarancję tracisz... potoki odblokujesz rivą 2.0 RC15.2.

1. klikasz na ikonę karty graficznej koło przycisku cudtomize

2. zakładka NVStrap Driver / Install potem ci się uaktywnia zakładka

3. w sekcji graphics processor configuration klikasz w rozwijanym oknie na custom a potem customize

4. masz nowe okno z pokazanym stanem potoków.

5. z lewej strony masz kolumnę bit field i tam są taki haczyki.

6. zaznaczasz tam gdzie ich niema ale omijasz pola gdzie w kolumnie description pisze n/a.

 

mam nadzieję, że trochę pomogłem, i jeszcze jedno. ja jestem od zawsze przekonany do agp8x

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, ze jestes przekonany, ale nie wiem czy slyszales ze nvidia nie bedzie produkowała nowych kart na to złącze. 6800ultra to koniec przygody z AGP dla NV. Jesli ktos teraz składa nowego kompa to zrobi idiotyzm kupujac płyte z agp.

Jesli uda ci sie znalezc kase na 6800gt to bierz - w zwyklym 6800, albo LE prawdopodobnie odblokujesz jakies potoki/vs, ale taktowan gt/ultra nie osiągniesz. Co za tym idzie wydajności również.

 

PS: prawdopodobienstwo odblokowania potokow - nie ma czegos takiego, jesli nie kupujesz selekcjonowanej karty (+100/200zl) to kompletny ryzyk-fizyk. Mowimy o nowych kartach oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym tylko dodac ze na cgtalku jest dosc obszerny watek poswiecony przerabianiu ati na fire gl a w nim jest dosyc duzo informacji na temat tego czy fire gl w ogole dziala i w jakich programach...

osobiscie do 3d studio bralbym gf6800 jezeli masz ok 1000 to poszukalbym na allegro, widzialem ostatnio za ~1100,- gf6800gt 256mb gddr3

jak kupisz zwyklego 6800 to masz duza szanse odblokowac potoki, kiedys praktycznie 9/10 sie udawaklo a teraz to nie wiem bo dawno sie nie interesowalem.

z autopsji zauwazylem ze Firegl w maxie jest gorsze od quadro, moj stary dobry ti4200 przerobiony na quadro byl prawie tak szybki w wievportach co r9800 na firegl, poza tym przerobienie ati zajmuje wiecej czasu i jest bardziej skomplikowane.

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, ze jestes przekonany, ale nie wiem czy slyszales ze nvidia nie bedzie produkowała nowych kart na to złącze. 6800ultra to koniec przygody z AGP dla NV

 

jeszcze nawiązując do powyższej wypowiedzi. Sądzę, że jednak nvidia jeszcze wyda kilka modeli na to złącze. nie wiem czy pamiętasz, ale z geforcem 6600 miało byc tak samo. Producenci są pod ogromną presją rynku. I dlatego model 6600 który miał być dostępny wyłącznie pod złącza PCI-E już po krótkim okresie po premierze powstała wersja dla AGP. Więc to zdarzenie powinno uświadomić jak bardzo uzależniony jest producent od runku. Producent może mieć zaierzenia np. takie, że nie będzie produkował kart dla agp. a jednak wszystko jest możliwe. więc nie mozna wykluczyć, że np. geforce 7800gtx nie wyjdą za jakiś czas dla agp8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację...minie jeszcze sporo czasu zanim miną czasy AGP 8. Wiele osob ma jeszcze płyty gdzie takie złacze jest i nie widzi im sie wymiane calej płyty dla karty graficznej...pewnie dopiero przy 8 generacji GeForce AGP przejdzie do lamusa :D

 

A tak w nawiasie to postanowiłem wziąść GeForce 6800 Leadtek'a albo Asus'a 256MB ( jak dobrze sie poszpera to juz za 900zł :D). Przeobie go i uzyskam pełne 16 potokołow ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcrum i hkropinski - imho nie doceniacie roli reklamy - np. wezmy pod uwage lcd: z technicznego punktu widzenia jest gorszy od crt(jedynie ma idealna geometrie, a za to wyswietla przecientnie 50% kolorow, ma skalowane rozdzielczosci, smuzy), ale reklamy, teksty w czasopismach, ogolna moda na "nowoczesne lcd" sprawia ze miliony kowalskich ida do sklepow po lcd. kolejny przyklad - agp 8x: nie bylo wcale sensu wprowadzac tego standardu, przyrost mocy jest praktycznie niezauwazalny do agp 4x ale zaraz plyty i karty zaczely wychodzic tylko pod to(tutaj przynajmniej byla kompatyblnosc w dol :)). teraz jak wejdzie na stale pci-e to za pol roku nie ujzycie zadnej nowej pod agp :P a tak zamykacie sobie droge upgrade'u :/ zreszta robcie co chcecie, to wasza kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci uzależnieni są od rynku

 

 

Hehe swoją wiedzę opierasz na marketingowym bulszicie i jeszcze twierdzisz że to oni są od Ciebie zależni.

To świadczy tylko o tym jak niesamowicie ciekawym zjawiskiem jest marketing producentów elektroniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności