Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

troszke odnosnie zamyslu moze powiem najpierw:

 

Trójka, jako suma jedynki i dwójki uważana jest za liczę szczególną, obejmującą całokształt rzeczy, doskonałą. Ta konstatacja skłaniała do doszukiwania się i tworzenia trójpodziałów w najróżniejszych dziedzinach, a szczególnie w mitach, magii, grach, życzeniach.

znaczenia

  • bóstwo, świętość
  • światło, Słońce, ogień
  • wzrost, rozwój, wyraża nacisk jak i nasilenie
  • medytacja, natchnienie, świadomość
  • neutralność, harmonia, szczęście

boskie trójce

  • chrześcijańska: (Trójca Święta) Bóg-Ojciec, Syn i Duch Święty
  • hinduistyczna: (Trimurti) Brahma-stwórca, Wisznu-życie, Siwa-śmierć
  • egipska: Ozyrys, Izyda, Horus
  • babilońska: Ea, Marduk, Gibil
  • grecka: Zeus z potrójną błyskawicą, Pluton (Hades) z trzygłowym psem Cerberem, Posejdon z trójzębem

-

2ga fota juz tak bardzo wspolnego z 5 nie ma, niektorzy moga powiedziec ze to 4 (to juz bardziej) zrodlo wikipedia;p

 

co do 4 to

 

  • liczba feralna, gdyż jest wynikiem podwojenia feralnej dwójki
  • symbol ziemi, symetria kwadratu lub wskazuje na powierzchowność

------

Retuszowalem w PSie głównie barwy, nie mam dostepu do cimni na zawolanie (czego nie moge zniesc juz:P)

a pstrykam ostatnio glownie kiev88+volna 80/2.8 wspomagane ruskim swiatlomierzem zewnetrznym, a cyfra canon 20d 18-55, 50/1.8 narazie to tyle. Co do galerii prywatnej niestety nie posiadam, mam kilka kont w pupiastych galeriach internetowych typu plfoto jeno:) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plot i drzewa tez ktos pewnie krzywo postawil :P. A tak na serio, to zdjecie musi byc odniosione do jakiejs poziomej i pionowej lini, najczesciej w przypadku poziomej jest to horyzont ale ze z racji tego iz u Ciebie nie widac lini horyzontu a dach i plot - to trzeba bylo przekrecic aparat.

 

U Chveti'ego podoba mi sie druga fotka, sprawia wrazenie jakbym byl widzem, a zdjecie jest tym co "ja" widze, a krzwywizna sprawie wrazenie "Upadku" - I chyba taki tytul zdjecia by tutaj mogl nawet pasowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ciekawostki, http://www.magnuminmotion.com/ polecam goraco, swietna strona.

------------------------------------------------------------------------

a tu troszke w innym klimacie dorzuce moze ktos nie widzial jeszcze:P

http://www.billschwab.com/

http://www.frazierproductions.com/

http://www.floriasigismondi.com/main.html

ostatnio jedni z moich ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portretów ciąg dalszy.

1 maja 2006 (wczoraj) na rynku we Wrocławiu pobito rekord Guinessa w ilości gitar grających jednocześnie "Hey Joe" J. Hendrixa: zagrało ich ponad 1,5 tys.

 

Udało mi się strzelić ponad 400 fotek (głównie z późniejszych koncertów), ale jak na razie mogę pokazać te kilka główek:

 

1.

3n90bz57bejbcpgl.jpg

2.

shugw3k7k2wi4ktc.jpg

3.

cirkg5d5g4e1cgzk.jpg

4.

jklsnus3gtc18w5i.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niceone ! :) Też miałem iść focić na rynek ale niestety nie udało mi się. Widać że trochę nashopowałeś (oczywiście absolutnie nie mam nic przeciwko, wręcz odwrotnie) ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że trochę nashopowałeś (oczywiście absolutnie nie mam nic przeciwko, wręcz odwrotnie) ;]

 

były to zdjęcia robione z ręki z maksymalnym zoomem (equiv. 290mm), często pośród przewalającego się tłumu. siłą faktu większość zdjęć jest poruszona, niedoświetlona albo prześwietlona. bez Shopa ani rusz ;]

najbardziej widać to na pierwszym zdjęciu: niedoświetlenia balansowałem Curves a potem Lightning Effect's jako główne źródło światła.

podonie miało się na zdjęciu 3. tutaj wyszłoa mi fotka totalnie ciemna. i znowu Curves, Contrast i Lightning Effect's.

Każdą fotka oczywiście przekonwertowana w sepię.

 

Pozdrawiam

 

[++]

i kilka fotek zepsołu Perfect. (miejscówka w pierwszym rzędzie ^^)

 

97dyrvvk2nnuty3x.jpg

 

n8foj89cxauo1jhd.jpg

 

0bx6j81i0ywtscxo.jpg

 

ejudjx7lp3ja7req.jpg

 

eq6tvxqy35nizyg4.jpg

 

atfcglyjzqgrlll6.jpg

 

[++++]

podczas bicia rekordu:

 

hs0lqq1pli7w7neq.jpg

 

Wszystkie fotki robione Minoltą Z10. Na zupełnym manualu :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bardzo ciekawe, mam gdzieś fotki z bicia rekordu z przed dwóch lat, robione zenitkiem, może wygrzebię :)

 

na jakich czasach i czułości robiłeś te z koncertu Perfect ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISO 100 (tak myslę)

czasy? od 1/20 do 1/100

myslałem, że będzie bardziej tragicznie z ruchem, ale okazało się, że kilkaset wat ze świateł scenicznych całkiem nieźle rozświetliły noc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografie robione nad Motlawa nedaleko autostrady.

dscf65413bo.jpg

dscf65285st.jpg

troszke podrasowane w PS.

 

w!e8-statywu faktyczne ne mam ale w koncu bedzie sie trzeba skusic a jesli chodzi o to pierwsze to pokazalem je bo mi sie spodobalo takie rozmyte i podejrzewam, ze ostre ne mialo by juz tego samego klimatu.

Narazie pokazuje to co mi sie podba i uwazam za hmmm... przecietnie dobre... przeczytam pare ksiazek, lupie statyw i w tedy bada to fotki a ne jakies tam takie "cosie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom. statywik faktycznie by ci się przydał.

na allegro najtańszy duży statyw dostaniesz za jakieś 60-80zł.

wtedy robisz na dłuższym czasie naświetlania a zdjęcia będą czyste jeśli chodzi o przypadkowy ruch jaki występuje przy strzale z ręki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjecie bardzo ladne chociaz kolorystyke bym podkrecil w innym kierunku :). Lubie cieple zdjecia, a tutaj wyszlo tak ponuro, mniemam ze bylo to celowe.

 

A co do wody, to ehh... Jak patrze na te dwa zdjecia to przychodzi mi na mysl kufel zimnego piwa :D...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male: w sumie to jakbyś miał czas to możesz cosik przerobić :) skojarzenia rox :D

hindus: jak chcesz mogę cię z nią poznać. stoi tam codziennie ok 16-18 pod Halą Targową we Wro :D

w!8e: hmm.. ale tam nie ma glowa :) serio mówię. taki balans bieli powstał przy rozjaśnianiu poprzez curves :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności