Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

skończysz szkołę wyższą i ona zapomni powiadomić wku(o czym nie słyszałem do tej pory ;D) to po roku masz wojsko z głowy. Więc by wystarczyło aby sekretarka wcisnęła pare razy backspace i mnie wykasowała i miał bym spokój teraz.

 

No nie do końca, przecież na Tobie również ciąży obowiązek powiadamiania WKU o zmianie Twojej sytuacji. Teoretycznie student co roku powinien się zgłaszać z papierkiem, że nadal się uczy, a po studiach z dyplomem (wiadomo nikt tego nie robi). Jeżeli uczelnia nie wyśle zawiadomienia o tym, że skończyłeś studia, to WKU poprosi o dostarczenie dyplomu i od tego momentu będzie Ci się liczyło 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie mówie o dyplomach tylko o szkole ponadpodstawowej typu technikum bądz zawa - wtedy nie dotyczy ciebie zaden obowiązek upominania się do nich o służbe - trzeba byc skonczonym idiotą żeby na cos takiego pujsc i za nimi jeszcze latac żeby przedstawić swoją sytuacje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie o dyplomach tylko o szkole ponadpodstawowej typu technikum bądz zawa - wtedy nie dotyczy ciebie zaden obowiązek upominania się do nich o służbe - trzeba byc skonczonym idiotą żeby na cos takiego pujsc i za nimi jeszcze latac żeby przedstawić swoją sytuacje :o

 

Ja odnoszę się do zacytowanego fragmentu, a tam chyba wyraźnie widać o czym mówisz, pojawią się zwroty takie jak szkoła wyższa i termin 12 miesięcy (który odnosi się do absolwentów studiów). A to wszystko okraszone sprytną, ale błędną teorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnowałem w marcu z TEB we wrocku, bo nie bardzo miałem jak dojeżdżać przez pracę i teraz się tylko zastanawiam, czy wojo znowu się o mnie upomni. A raczej pytanie jak szybko. Dlatego szukam sobie koła ratunkowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnowałem w marcu z TEB we wrocku, bo nie bardzo miałem jak dojeżdżać przez pracę i teraz się tylko zastanawiam, czy wojo znowu się o mnie upomni. A raczej pytanie jak szybko. Dlatego szukam sobie koła ratunkowego :D

 

Hehe, no ja identycznie :) trzeba sobie inną 'spokojną szkółkę' znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cosinus daje rade, nie chodze, ale zaświadczenie będzie (oby). Pytako - Czy pobór jest napoewno do 30 kwietnia? Czy jest tak w całej Polsce? Chodzi o to ze jeszcze się o mnie nie upomnieli i nie chciałbym mieć jakiejś niespodzianki i wycieczki przez cały kraj by byle papierek pokazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że w większości policealnych rekrutacja była do końca marca. Niby raptem jest kilka dni poślizgu, ale tak TEB, jak i Cosinus we wrocku już nie przyjmują. Stąd moje pytanie.

Po mnie WKU też jeszcze się nie upomniało, ale to kwestia czasu, jak się znowu przy...;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba od uczelni zależy. Ja na starej uczelni brałem warunek przy dwóch niezaliczonych, choć zwykle z tego co wiem, dopuszczalne jest nie zaliczenie jednego przedmiotu. Musiałbyś się dowiedzieć w sekretariacie/dziekanacie/rektoracie. Nawet gdyby Cię wywalili, to możesz odroczyć się z ważnych powodów osobistych za przyczynę podając chęć podjęcia kształcenia od nowego semestru, czyli od października, tyle tylko, że mogliby Cię zobowiązać do okazania choćby zaświadczenia o tym, że złożyłeś gdzieś dokumenty. Znam z autopsji, też tak robiłem. I na tym polega właśnie mój problem, że takie odroczenie (z ważnych powodów osobistych) można otrzymać tylko raz (jakby człowiek tylko raz mógł mieć ważne powody osobiste, to chore).

Teraz szukam na gwałt jakiejś szkoły, wolę nie czekać, aż bilecik dostanę, a i tak 'przespałem' trochę.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada

jak już macie iść do woja i wiecie gdzie to postarajcie sie dowiedzieć czy po waszym poborze będą niedługo jeszcze inne,nieraz jest tak że po miesiącu jest następny

a wtedy ten pierwszy ma luzy, a ten ostatni umiera z bólu :D

dużo osób robi wszystko aby dostać sie do warszawy bo jednostka mały i nic sie nie robi ale z tego co wiem jedzenie jest okropne (pewnie dlatego że żołnierze gotują) ale to jest pikuś, zimą to jest dopiero przej***ne, więc postarajcie sie trafić na ładną pogodę :D(nie żartuje :()

Fala już jest niepraktykowana, ale jak będziecie mieli szczęście to może..może

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pank w niektórych jednostkach to ponoć tylko piją i piją, bo nic innego do roboty nie mają... :P

 

Scottero kumpla pytali, powiedział że idzie dalej na magisterkę to mu wbili rezerwę(rozmawiał z głównym WKU)... choć nie chce mi się wierzyć żeby to był akurat ten powód... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie jeszcze tylko wiosenny i góra jesienny nabór i jak Was nie wezmą to macie spokoj. Rozmawiałem nie dalej jak tydzien w trakcie egzaminu z PO z egzaminatorem. Ale wrazie gdyby na kogos teraz trafilo to gorąco poleco"szkółkę",żadnej fali,pelne luzy odrazu przydział na dowódcę w razie konfliktu,a jesli macie/będziecie mieli studia to tylko i wyłącznie szkolenie na kadrę oficerską. Ja zrobiłem szkolenie PO i wraz z ukończonymi studiami daje mi to rezerwę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie... otoz jestem w trakcie zmiany szkoly i musze doniesc na WKU zaswiadczenie z tej nowej, ze sie bede uczyl w niej od wrzesnia... chodzi o to czy moge to zaswiadczenie wyslac poczta, bo raczej dla jednego papierku nie bede jezdzil 600km pociagiem... z gory dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie... otoz jestem w trakcie zmiany szkoly i musze doniesc na WKU zaswiadczenie z tej nowej, ze sie bede uczyl w niej od wrzesnia... chodzi o to czy moge to zaswiadczenie wyslac poczta, bo raczej dla jednego papierku nie bede jezdzil 600km pociagiem... z gory dzieki ;)

 

spokojnie możesz wysyłać, JA tak robiłem i nawet zwykłym listem poszło, tyle że z pocztą to różnie bywa, więc lepiej nie ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanie... otoz jestem w trakcie zmiany szkoly i musze doniesc na WKU zaswiadczenie z tej nowej, ze sie bede uczyl w niej od wrzesnia... chodzi o to czy moge to zaswiadczenie wyslac poczta, bo raczej dla jednego papierku nie bede jezdzil 600km pociagiem... z gory dzieki ;)

 

Hmm... a masz możliwość odroczenia się przedkładając tylko zaświadczenie o zamiarze kontynuacji nauki w przyszłości/złożeniu dokumentów w nowej szkole? Chociaż w zasadzie, to nie wiem, czy Ty się odraczasz, bo nie wspomniałeś o żadnym liściku z WKU;)

Zakładając, że się odraczasz i że przyjmą Ci takie zaświadczenie (z terminem rozpoczęcia nauki od września) dołącz do zaświadczenia wysyłanego pocztą także wniosek o odroczenie. Inaczej mogą czasem odesłać takie zaświadczenie bez wniosku z powrotem;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo tak: Komendant na wojskowej komisji lekarskiej powiedzial mi ze jak wysle takie zaswiadczenie, yto jest duze prawdopodobienstwo ze mi je uznaja i odrocza sluzbe... A nie mam ninc do stracenia, no moze oprocz pracy :P

W kazdym razie dzieki wielkie ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz w morde. Zdalem egzamin, wyslalem papier w ostatni dzien skladania {za potwierdzeniem odbioru - znam tych kretaczy z Poczty...}, a wczoraj dostalem zaporszenie do mojego WKU na komisje -- nie chce isc do woja, bo mam robote, poza tym szkoda mi czasu.

Teraz kombinuje skad zalatwic jakies lewe zwolnienie ze szkoly, ze np. wyjezdzam na jakis staz zagraniczny czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz w morde. Zdalem egzamin, wyslalem papier w ostatni dzien skladania {za potwierdzeniem odbioru - znam tych kretaczy z Poczty...}, a wczoraj dostalem zaporszenie do mojego WKU na komisje -- nie chce isc do woja, bo mam robote, poza tym szkoda mi czasu.

Teraz kombinuje skad zalatwic jakies lewe zwolnienie ze szkoly, ze np. wyjezdzam na jakis staz zagraniczny czy cos...

 

sposób jest dość prosty: tymczasowe wymeldowanie ze stałego miejsca zameldowania ;]

 

aaaa jeszcze takie pytanie masz jakąś kopie tego paieru żeby pokazać na komisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób jest dość prosty: tymczasowe wymeldowanie ze stałego miejsca zameldowania ;]

 

aaaa jeszcze takie pytanie masz jakąś kopie tego paieru żeby pokazać na komisji?

 

Kopie ktorego papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób jest dość prosty: tymczasowe wymeldowanie ze stałego miejsca zameldowania ;]

/quote]

 

Powaznie to dziala? Chodzi o to zeby nie mogli wezwania przyslac czy co?

 

Co z zawieszeniem poboru? Bedzie w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób jest dość prosty: tymczasowe wymeldowanie ze stałego miejsca zameldowania ;]

/quote]

 

Powaznie to dziala? Chodzi o to zeby nie mogli wezwania przyslac czy co?

 

Co z zawieszeniem poboru? Bedzie w tym roku?

 

Ja tego osobiście nie sprawdzałem, ale mój współlokator tak zrobił i nic do niego nie przychodzi od dłuższego czasu ;] a przychodziło dość często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny pobór jest ostatnim poborem, a wcielenie grudniowe w ramach tegorocznego poboru, będzie ostatnim - powiedział Klich na konferencji prasowej zorganizowanej na lubelskiej starówce.

 

czy przypadkiem ten co był ostatnio nie miał być ostatnim? W ten sposób to indukcyjnie można w nieskończoność wydłużać :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak zacząłeś studia w 2000 np i nie skonczyłbys do dzis to by cie wzieli za unikanie,taki przepis dla wiecznych studentów"

 

slyszeliscie o czyms takim ?

nie

Starsze roczniki nie mają się jeszcze co cieszyć z zawieszenia poboru, bo ten dotyczy tylko danego rocznika, który kończy w danym roku 18 lat, więc wstrzymajcie się z hura-optymizmem
szybciej najstarsze obecne roczniki niepobrane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - W tym cytacie chyba powinno byc "nie oznacza". Ja tez co takiego czytalem ale chodzilo o to ze nadal beda powolania na komisje nowych rocznikow zeby okreslic ich przydatnosc w razie wojny, tylko nie beda wcielani przymusowo do armii. A to ze starsze roczniki beda brac to chodzi o to ze beda brac na komisje tych ktorzy jeszcze na niej nie byli. Komisja i tyle.

Mozesz podac link do konkretnego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dowiadywalem w tej sprawie conieco i powiem wam to tak. Komisje lekarskie i tradycyjne spisywanie bedzie poniewaz panstwo polskie a w nim armia musi posiadac informacje o mezszczyznach. Zniesienie poboru ma na celu stworzenie armii zawodowej ale przed komisja beda sie pokazywac mlodzi chyba jeszcze dluuugo z tego co sie dowiedzialem w WKU. Ten rok faktycznie ma byc ostatnim kiedy to maja brac "na sile" i jak to ktos przede mna wspominal skonczy sie lament na tym forum. Biorac pod uwage fakt, iz moi koledzy poszli rok wczesniej na studia skorzystali z zapisu ze po obronie mgr sa przenoszeni do rezerwy. Ja natomist milbym odbyc 3miesieczne szkolenie - tylko ja wakacji nie mam - wojsko chyba ma. Ja w wakacje ciezko pracowalem zeby zarobic na studia co byloby nie fair bo wpomniani koledzy tez sobie pracowali a rezerwe wpisana maja. NO i teraz jak to sie ma do zasad rownouprawnienia zapisanej w ustawie zasadniczej (konstytucji) to ja nie mam pojecia.. ale zyjemy w bardzo ciekawym kraju dlatego powiem wam - TRZYMAJCIE SIE MOCNO I NIE DAJCIE SIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności