Skocz do zawartości

Bitwa: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie popwinno się nic mówić na temat techniki wykonania... po prostu digital art, czy 2d czy 3d, sprawa autora, a moja propozycja tematu to "Super Bohater" ...troszkę nadchniony i stęskniony za klimatami komiksów i tandetną na pierwszy rzut oka walką dobra ze złem;] Pole do popisu dość szerokie;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie wiem..ja to odebrałem jako propozycję bardziej abstrakcyjnego tematu, a nie abstrakcyjnych form.. vv3k70r i leru, co mieliście na myśli ? w sumie w obu przypadkach jestem za..temat interesujący i daje pole do popisu wyobraźni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym przykładem jest temat "Spectacular". Temat rzeka, który od razu narzuca formę, a nie treść. Co jest według mnie bardzo porządane. Jestem za tematem, nad którym może trzeba troszkę pomyśleć ale nie dorabiać mu ideologii lecz pomyśleć właśnie nad formą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie to tez ZA jestem...

szczeze mowiac nigdy nie robilem zadnych prac zwiazanych z abstrakcja, ale bardzo podobaja mi sie takie dziełka i fajnie bylo by sprobowac tak pierwszy raz na konursie... niestety nie mialbym zadnych szans ale chodzi o zabawe (na poczatku :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tym "gdy skonczy sie czas" bo chlapnalem to ot tak sobie,

moze to byc praca dotyczaca konca swiata, moze byc konca czegos tam, moze byc konca czasu na pisanie pracy, albo moze to byc wizualizacja z fizyki dotyczaca widoku z horyzontu zdarzen,

bardzo ciekawy temat jesli chodzi o prace na czasteczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tym "gdy skonczy sie czas" bo chlapnalem to ot tak sobie,

moze to byc praca dotyczaca konca swiata, moze byc konca czegos tam, moze byc konca czasu na pisanie pracy, albo moze to byc wizualizacja z fizyki dotyczaca widoku z horyzontu zdarzen,

bardzo ciekawy temat jesli chodzi o prace na czasteczkach

A ja jestem zdanie, że jeśli by się załapał ten temacik to właśnie w formie: "gdy skończy się czas". Dzięki temu nie trzeba jak napisła LEru kombinować i silić się na bzdurną ideologię ukrytą w obrazku. A jedynie pokazać to co ważne w formie, traktując warsztat twórcy jako główne tworzywo, a nie dodatek do historii. A jak znam życie to i tak w tym temacie znajdą się kolesie którzy będą modelować czołgi (bo nic innego nie potrafią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simple_man-moge Ci dorobic historie do czolgu :) ktos przeciez musi byc specem od czolgow zeby inni mogli podziwiac piekne czolgi :)

 

wiec ta historia do czolgu: przedstawiamy skomplikowanego zloma, w ktorym siedzi martwy od wiekow pilot, a maszyna ciagle nie tracac zasilania dalej wykonuje misje mimo ze nie ma juz zadnych przeciwnikow, i ze na planecie nie ma juz zadnego zycia :)

bo skonczyl sie czas-a misja trwa

 

do landscapu tez moge dopisac historyjke :) co to za filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chciałbym jednak przypomnieć że to nie jest konkurs literacki na nowelkę czy krótkie opowiadanie... Tylko na zbitek pikseli. Wydaje mi się że lepiej zatem aby temat był celowany w "cool image" niż "cool story".

 

Opowiadam się też bardziej za narzuceniem co to ma być, niż z narzucaniem co to ma opowiadać/jaki ma być wydźwięk artystyczny. Ułatwia to sędziowanie, zmniejsza subiektywność i jednak wydaje mi się że daje większe pole do popisu (także dla wyobraźni).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahaha...;D Dobre;] Fajny temat, kto chętny?:] Ale teraz na poważnie, ja już jeden proponowałem... może lekko oklepany, ale dla mnie ciekawy, mianowicie ---> "Super bohater"

Jak wymyślę coś jeszcze to dam znać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch popieram temat. Może faktycznie jest troche oklepany, ale właśnie dlatego zastanawia mnie jak poradziliby sobie z nim forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome --> Fotoreal?? A pfeeee... Ostatnio ciągle widać na forum takie próby, poza tym na uprzywilejowanej pozycji będą Ci co mają lepszy sprzęt... tym z gorszym 3/4 czasu bitwy zajmie próbny rendering...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LITEON

ja tam jestem za czymś gdzie temat bedzie można różnie przedstawić..każdy na swój sposób. J proponuje cos w stylu ,,srach" sądze że było by ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kiepsko poprowadzona bitwa. Jury nie wie czy obrazek jest 3d czy 2d?? Sam nie wiem co jest 3d a co 2d. Np. Prace zwycięską pochwalili za świetny rendering, zazwyczaj to słowo by sie odnosiło do pracy 3d. Ale to nie jest praca 3d(a jest??!?). Jakby chciał koleś powiedzieć że Morbid Karbid ma "dobrą kreskę" to by napisał co innego...

Można by powrócić do podziału 2d/3d bo widać duży kontrast...

Chyba że Bitwa staje się poważnym konkursem, a nie zabawą która by dawała motywacje uczącym się 3d...

:P tak trochę przysmęciłem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że sam temat to sprawa drugorzędna. Pewne motywy i tak da się do takiej pracy wsadzić (choćby na siłę ;)).Jak np. komuś nie podpasi organic to zrobi coś z tech.(wide me :)) A więc wybjerajcie szybko temat bo się nie mogę doczekać!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z 1d?

co z 4d?

a jak zrobie wizualizacje strun w 22 wymiarach to i tak na koniec prace wysylam w formie 2d, wiec chyba troche Wam zawialo dyskusje

i g bedzie obchodzilo jury ze sie narobilem jak dziki, skoro i tak g widac z kazdego wymiaru powyzej 3 pierwszych, bo ludzka percepcja myli sie juz powyzej dwoch :)

 

zamieszczony tutaj paszkwil jest czysta zlosliwoscia, sluzy do wsadzenia kija w mrowisko, bo jak czytam to mnie skreca ze smiechu, najlepiej sie nie odnoscie, tlyko zastanowcie nad jakim problemem sie rozwodzicie skoro do podrysowek postaci i tak czesto idzie w ruch aparat, a to niby juz 2 czy 3 wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vv3k70r- wyjątkowo nieudolne "wsadzenie kija w mrowisko", wbrew nazwie przy rozdzieleniu bitew nie chodzi o ilość wymiarów (wbrew temu co wydedukowałeś), lecz rozróżnieniu metod tworzenia. Jakoś nikt się nie czepia rozróżnienia na rysunek, malarstwo, fotografia etc. mimo że są w przybliżeniu określane wspólnym mianem 2D. Zresztą... zajrzyj do nowinek, tam w threadzie wyników bitwy znajdziesz więcej informacji na temat bitewny.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać jedynie, że wraz ze wzrostem ilości postów (w obydwu wątkach traktujacych o przyszłych bitwach) coraz bardziej skłaniam się ku propozycji Gothama, a mianowicie bitwe technicznych, nastawionych na konkretne zagadnienie. To, że 2d i 3d powinny byc rozdzielone jest dla mnie oczywiste;) Konkursu na "obrazek" prawdopodobnie nigdy nie wygra praca 3d - zbiorowego samobojstwa grafików 2d nie biore pod uwage.

To tyle jesli chodzi o skromne zdanie szarego uzytkownika;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności