Jump to content
jaras

Obiekty 3D: Styropianowe "rzeźby"

Recommended Posts

witam, chciałbym pokazać kilka "rzeźb" jakie powstały w mojej pracowni w ostatnim czasie. Jest to praca zespołowa, głównie na zlecenia supermarketów "Reduta" w Warszawie, "Plejada" w Sosnowcu i dyskoteka "Piramida" w Chorzowie.

statua.jpg

brama.jpg

brama2.jpg

a tu ja z analogową myszką w dłoni ;)

01rzezbienie.jpg

02anubis.jpg

03Piramida.jpg

jaroslaw-handrysik-statua01227.jpg?1513600448

jaroslaw-handrysik-statua02.jpg?1513599783

Edited by jaras

ehehe bardzo fajne "rendery" ;) :p a tak na serio to najbardziej podobają mi sie dinozaury, a co do reszty to równiez chyle czoło :D

pozdrawiam

eee... za duzy bump gdzie niegdzie :D

a tak serio to bardzo fajne, chociaz moze kolorki na rzezbie aubisa bym troche inne dal :)

pozdrawiam

co do Anubisów to też mam zastrzeżenia do kolorów (ja robiłem same rzeźby a malowali to ludzie z Piramidy pod kolor wnętrza (chyba) - do proporcji samych postaci też mam uwagi - długość rąk, szerokość ramion - ale takie były na referkach i projektach.

Dinusie musiały być bardzo kolorowe bo to dla dzieci :)

piekna robota :) Greet dla zespolu tworcow !!:) ostatnio dorwalem swietny nazwijmy to video tutek odnosnie tworzenia postaci z materialu glino plasto podobnego czy czortwie co to jest . Zapewne roboty przy tym mieliscie sporo :). Ale efekt jest bardzo ladny.

Hehe jak byś powedział, że w pracy robisz dinozaury to bym nie uwierzył ;) Łuk bardzo ciekawy. A pylicy płuc się nie boisz? ;-)

Możesz napisać coś więcej o technice wykonania,

taka rzeźba cała składa się z jednego kawałka styropianu,

Czy może jest klejona ?

super! super! teraz już wiem skąd u Ciebie tak dobra technika modellingu :)

można wiedzieć ile Wam czasu zajmuje taki łuk albo dinozaur?

dzięki , cieszę się że sie podobają nasze produkcje :)

jak wrócę do domu to wrzucę jakieś zdjęcia z mejkin ofa takiej rzeźby- generalnie to dosyc skomplikowana operacja- trzeba zamówić w fabryce bloki styropianu (np. 300x80 cm) i z tego rzezać najpierw ogólną formę - piłami typu "moja-twoja" ;) a in dalej tym mniejsze narzędzia się stosuje. Korzystamy też z pianki montażowej do klejenia styropianu (np. długa szyja albo ręce się dokleja) później trzeba to utwardzić żywicą epoksydową - generalnie są to dosyć mozolne operacje.

kliment- To nie tylko moja zasługa - wymienię tu przy okazji zespół twórców :

ja z żonką mą Izabelą, Iwona (Mała), Tomek Grimm , Tomek Okręglicki z żoną swą Anną :) a błona skrzydełek to materiał nasączony klejem i pomalowany.

tweety- łuk jakieś 4 dni a dinozaury wszystkie ok. 2 tygodni

Obywatel - oczywiście że boimy sie pylicy ;) ogólnie po takiej robocie styropian masz WSZĘDZIE - (nienawidzę tego) ;)

Predator- podeslij linka do tego videotutka

thx

najbardziej podoba mi się łuk ;]. te donozaury trzymasz najzwyklej w świecie na przydomowym ogródku ? :P.

pozdro

Luk rzadzi :) Z tego co mi sie wydaje to strasznie trudna i ciezka praca - podziwiam. Co do tutka to mysle ze predator mial na mysli tutka Gnomona (Jason Browna?)

ok, wrzucam zdjęcia z wcześniejszych etapów produkcji - nie mam niestety dokumentacji od samego poczatku. Pomarszczoną skórę dinozaura w tym przypadku fajnie zagrała gazeta moczona w kleju.

dino4.jpg

dino4mof.jpg

heheheeh, ciagle mnie zadziwiasz, ,,,, nawet niewyobrazalem sobie ze mozesz sie czyms takim zajmowac,hehe, zadawalo mi sie ze iw realu jestes uczniakiem albo studecina jak chyba wiekszosc z nas: ], heheeh, spoko bardzo fajna robota: ], pewnie lepsze to niz klepanie kolejnych siatek w maxie: ], pozdro

wooowww, jaki renderer ?? v-ray 1,5 ?? ale foto real, ile sie renderowalo ?? nieno, spoko... fajne fajne ;))

Jarek , Ty sobie już zacznij osłony na paintball skrobać ; )

Naprawdę świetne :) Gratki!

super sprawa, ten łuk mi się bardzo podoba reszta zreszta tez super...a ten styropian to jakis specjalny?? tzn taki który nie wydaje tych denerwujących piszczących dzwieków przy krojeniu.

Jaras wymiatacz. Świetne rzeczy. Łuk i Dinozaury Bomba. Świetnie to wygląda. A chaos artystyczny w pracowni tez spoko:)

wreszcie sie zdecydowales pokazac ? czy watku znalesc nie mogelem ? :) bardzo fajne te twoje rzezby :) nagraj videotutka bo chce zobaczyc workflow :D

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy