Skocz do zawartości

Teczka 2d: koncepty i insze malunki


Rekomendowane odpowiedzi

no wiedziałem ze ktos sie przyczepi do zoltych plam, ale chyba racja i coś trzeba bedzie zrobic

 

sam schemat kolorystyczny wzialem z foty ( co prawda temat zupelnie inny byl)

 

co do futra to chcialem uzyskac efekt w miare jak najmniejsza iloscia pociagniec pedzla

tutaj najwiekszy problem dla mnie to ciekawe zagospodarowanie duzych obszarow na ktorych niewiele sie dzieje (futro na torsie)

 

a z dlugoscia nog to mam wieczny problem jak widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nooo w końcu ;) Las bardzo klimatyczny i bardziej przestrzenny niż na poprzedniej wrzucie. Z postaci najlepszy demon, fajnie by było go widzieć w kolorze. Miśki... tylko wspomniane żółte plamy przywodzą dziwne myśli ;P Futro jak najbardziej "czuć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja do fajrantu coś rzeknę, bo niby uchwycony jest jakiś ruch ale ta ręka pod butelka ma 0 dynamiki a odrobinę ją podnieść i zgiąć w łokciu i nadgarstku + troszkę palce inaczej ułożyć jakby przed chwila coś wyrzuciły i by było git

bo teraz mamy dwie statyczne równoległe do siebie przedramiona prawie, że symetryczne

i nie wiem czy odrobinkę miecz nie lewituje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

dzieki wszystkim za opinie

 

JakkaS, MaciekG: dino miał standardową szyje do pewego momentu, tylko nie bylbym sobą gdybym nie staral sie na sile udziwnic zwierza i zrobilem takiego rybozaura

A ile sie nakombinowalem zeby te luski zrobic bez zbytecznej dokladnosci i dziubania każdej z osobna.

Telthona: malun byl dosyc mdły wiec dodalem troche kolorow na overlayu, m.in. ta wsciekla zielen w tle. Jeszcze troche czasu minie nim sie naucze operować kolorem w bardziej wyszukany(czy świadomy) sposob.

 

taki nowy malun

 

gnom jubiler

gnomegemseeker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) miło mi

obecnie maluje od razu w kolorze

warste overlay uzywam zwykle pod koniec zeby wzmocnic dzialanie obrazka, rojasnic tu , przyciemnic tam, schowac jakis wysakujacy element, czy wyeksponowac bardziej to co ma grać pierwsze skrzypce.

W przypadku gnoma overlayem wzmocnilem nieco kolor tla i nadalem mocniejsze zielnono-zółte swiatlo padajace od dolu na dlon, rekaw i twarz.

 

Wracajac do pytania kiedy bawilem sie w kolorowanie b&w,

to wygladalo tak ze mialem kilka warstw w trybie luminescence ( bo nawet jak mazesz po nich kolorem to widac tylko walor) i nad nimi kilka warstw w trybie color.

Od pewnego momentu pracy malowalem juz w normalnym trybie powyzej tych warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to jakiś wątlak wyszedł ;P

 

być moze za bardzo rozciągnąłem tułów przez co proporcje są dziwne

 

edit emmilius:

oczywiscie overlay wplywa na walor, dlatego do malowania oddzielnie koloru i waloru uzywa sie warstw luminance i color ( rozloz sobie jakakolwiek fotke na osobne warstwy val i col i poeksperymentuj np z odtworzeniem koloru wlasnorecznie)

Edytowane przez Łukasz Jaskólski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem podobne odczucia jak jego lordowska mość, ale przestałem je miewać od kiedy wrzuciłeś tego kolesia z bestyjką boku. W takich niebiesko-fioletowych tonach o ile dobrze pamiętam. Bo z tym kolorem to u Ciebie różnie ale myślę, że to też kwestia gustu czy zapatrywań oka patrzącego na prace. No a ta ostatnia miodek, zwłaszcza światełko na łapie i oku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności