Skocz do zawartości

Pan reklamujacy-reklamacja


Rekomendowane odpowiedzi

teraz jest spoox - tylko po 1 poscie - wiec jest luzik (jeszcze chwile temu jakas maaakabraa byla :) - moim zdaniem wolalbym zeby byla jakas reklama z boku albo co - vvek70r dobrze moowi poniekad...

 

tak czy siak - jak juz bedziecie ta sciepe robic - mnie tez liczcie :D

 

pzoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

vv3k70r mysle że troche przesadzasz na z niektórymi kwestiami na forum. Jedne rzeczy się zmieniają inne nie.

 

Ja sie już wypowiedziałem - m itam może być nawet na każdej stronie - poprosut przewine palcem kółeczko myszki kawałek dalej i pomine post pana reklamy - tyle - leprze to niz czekac na wolnym łaczu na łądowanie sie banerów i wyskakujące okienka, lub co najgorsze upierdliwe dziadowate flashe.

 

Adek - nie łam się jest pajączek ;) nie takie rzeczy już były przerabiane i jakoś sie udało dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... ale co do rozliczania - żaden problem. Przypuśćmy 20zł rocznie -

Jest lista osób:

 

tweety

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

Knysha

jaras

vv3k70r

ftorek

 

I dajmy na to - w tym tygodniu czekasz na wpłatę :

 

tweety

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

 

A w następnym :

 

javor

Knysha

jaras

vv3k70r

ftorek

 

Sprawę z dochodem można rozliczyć tak jak aukcje allegro - dużo sprzedałeś , więc dużo jest przelewów. Czyli wg mnie bez żadnych kombinacji szczególnych. A za tą kwotę my (płacący) byśmy dostali możliwość zmiany tego 'member' i portfolio czy miejsce w galeri, jakiś statut członka society, ew. po dogadaniu się z kimś - upusty na produkty.

 

To tylko moja skromna , prosta i nie wymagająca wiele pracy propozycja.

Zgłosiło się 11 osób - tj. już 220zł do przodu. W pomocy z zarządaniu pieniędzmi mogą też pomóc zaufani moderatorzy.

 

Co do samej czysto forumowej organizacji to wtedy można utworzyć grupę SponsorUsers

i nadać jej odpowiednie zezwolenia/możliwości. Ktoś musiałby zarządzać grupą - dodawać i wyrzucać członków - po upływie roku czasu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze 14 razy tyle i będize - chodzi chyba bardziej o to że to będzie zamieszanie strasznie zbierać haracz itd i pewnei będą sytuacje kiedy będą teksty że nei moge na czas albo sie nie wyrobie bo musze kupic cos tam. Przykałd mamy przy tłumaczeniu vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie. Tak jak napisalem wyzej. Pomylilem sie. Skrypt zle przeliczal ilosc postow w profilu i pojawial sie co 15 czy 20 postow. W tej chwili pojawi sie po pierwszym poscie, nastepny raz po 100-tnym. Nie jest jakos specjalnie eksponowany.

 

Musze jednak Was przyhamowac. Ze zbiorka wstrzymajcie sie. Mozna zrobic, jedna, druga. Ale na dluzsza mete moze to nie zdac egzaminu. Zda jesli wszystko zostanie przygotowane pod tym katem. I do tego daze. Jednak jest to kwestia kilku miesiecy, w ktorych bede mial wiecej czasu. W tej chwili ciezko to zorganizowac, a wszelkie zbiorki pieniezne i sprawy zwiazane z pieniazkami sa drazliwe.

 

Czesto wynikaja z tego jakies problemy. Nie chcialbym sytuacji w ktorej ktos kto zaplacil zlamie regulamin, zostanie zbanowany, beda jakies pretensje... to tylko jeden z przykladow. Mysle, ze rozumiecie o co chodzi.

 

Chcialbym, aby faktycznie jesli juz bedzie jakas oplata to za konkretna usluge, konkretna rzecz.

 

Zdaje sobie sprawe, ze gdybym oglosil zbiorke - nie byloby problemu. Ale nie ma takiej potrzebny. W tej chwili staram sie rozkrecic reklame w serwisie, ale nie tak jak to bylo na poprzednim serwerze - masa popupow.

 

Dlatego w drugiej strony ciesze sie z tej dyskusji. Nie chce, aby Wam to przeszkadzalo. Jesli uwazacie, ze to zla metoda. Jakos inaczej moze to zorganizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Pan reklamujący nienarzucający się będzie ok. Jak będzie podejmowana decyzja o abonamencie na mnie można liczyć, nie uważam że wszystko co w niecie powinno być za darmo, solidna praca powinna być wynagradzana.

 

Przy okazji, może by dac możliwość zmieniania tego membera pod nickiem? Proooooszę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , więc wszystko wyjaśnione. :) jak po 100 poście to ja nie mam nic przeciwko .Przeciwko dodatkowym usługom też nie. :)

 

 

 

empeck - ale to dla użytkowników ze stażem minimum 1,5 - 2 lata. Bo innaczej będą obrazy , a za to bany ...a po banie trzeba by było odblokowywać konto i zablokować edycję membra. Ja jestem za dla 'stałych starych bywalców' ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pan Reklama jest wkurzający - bez dwóch zdań! Może jednak lepiej byłoby umieścić ją gdzieś na dole strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Adku czy więcej bierzesz za taką reklame w poście niż jak była pod szybką odpowiedzią ??? bo jednak jako post jest denerwująca nawet jeśli co 100 post

wolałbym nawet 2 ogromne kolorowe reklamu na górze i dole strony niż tego pana reklamującego

sam niewiem czego mnie on tak denerwuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Adku czy więcej bierzesz za taką reklame w poście niż jak była pod szybką odpowiedzią ??? bo jednak jako post jest denerwująca nawet jeśli co 100 post

wolałbym nawet 2 ogromne kolorowe reklamu na górze i dole strony niż tego pana reklamującego

sam niewiem czego mnie on tak denerwuje :P

 

Niestety to nie tak działa. Chodzi o skutecznosc i dotarcie do userow. To reklamy wyswietlane w zaleznosci od tresci znajdujacych sie w danej chwili na stronie. Aczkolwiek niekiedy dziala to roznie. Stad teoretycznie powinny wyswietlac sie tematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie chcę być uszczypliwy, ale przecież i tak nikt tego nie czyta! ..w sumie to nawet nie mam pojęcia co reklamuje się w tych postach, a moją uwagę przyciągnęła jedynie śmieszna nazwa i pole Dołączył :)

Zmiana Membera - dobra rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 3 grosze:

nie mam nic przeciwko :

- reklamie w tej formie - za tydzień nikt nie bedzie tego zauwazał

- temu, ze administrator strony bedzie czerpał korzysci finansowe z funkcjonowania strony - miał pomysł, poświęcił i poświęca kawał życia aby to wszystko chodziło, żeby były świeże newsy i żeby ogólnie było nam lepiej.

 

Jestem przeciwko pytaniom, ile kosztuje serwer, ile bierze Adek, czy nie można taniej itd. To nie nasza sprawa. Weszliśmy tu akceptujac obowiązujące zasady i podporządkowanie adminowi jako gospodarzowi i tyle.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar-ja mam inny nawyk, serwer niech sobie bedzie nawet na ksiezycu, ale przejrzystosc jest bardzo wazna, wazne jest ile kosztuje serwer i ile zarabia adnim, mnei dowiedzenie sie ile zarabia sasiad, gdzie pracuje, jakie samochod zajmuej kwadrans, wystarczy ze pdoam jego adres, blachy fury, i w skarbowce powiedza mi wszystko, nawet to jak jest zadluzony o ile jest, gdzie ma kredyty, i ile ma na koncie, w normalnych krajach informacje sa jawne, na pcozatku troche mnie to zaskakiwalo ze na stronie sparbanken jest mozliwosc sprawdzenia czyjegokolwiek konta, ale widac to pomaga normalnym, uczciwym ludziom,

tajnosc umow i krycie kosztow to bzdura, nie dosc ze kosztuje, to jeszcze powoduje nieufnosc i podejrzenia,

naprawde nie boli podac ile na ten serwer trzeba, ile kosztuje reklama, czy brakuje czy jest nadwyzka, w koncu ktos za to placi, placi bo uwaza ze to sluszne, takie fora zadko bardzo przynosza jakies sensowne dochody, na wielu jest sciepa, i to dziala, poza tym lduzie ktorzy placa najczesciej dbaja o takei fora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie jesteś uprawniony (z całym szacunkiem oczywiście) ani ja zadawać pytania ile zarabia admin. Nie można mówic tu o żadnej przejrzystości - to nie instytucja państwowa tylko prywatne forum/iniciatywa.

 

Co do płacenia nie mam nic przeciwko, ale wiele/większość młodych userów woli wydać kasę na przyjemniejsze sprawy a szkoda by było ich stracić czy zablokować dostęp do forum z powodu nieuiszczenia opłaty.

 

 

edit:

dopiszczie mnie do listy darczyńców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnei dowiedzenie sie ile zarabia sasiad, gdzie pracuje, jakie samochod zajmuej kwadrans, wystarczy ze pdoam jego adres, blachy fury, i w skarbowce powiedza mi wszystko, nawet to jak jest zadluzony o ile jest, gdzie ma kredyty, i ile ma na koncie

 

A później dziwisz się czemu szklanki cukru nie pożyczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... ale co do rozliczania - żaden problem. Przypuśćmy 20zł rocznie -

Jest lista osób:

 

tweety

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

Knysha

jaras

vv3k70r

ftorek

 

mnie tez mozna dopisac, bez problemu moge pomoc finansowo jesli to bedzie konieczne, bo forum duzo mi dalo i ludzie sa tu sympatyczni no i uwazam ze to nie bedzie wyrzucenie pieniedzy

 

a co do reklamy to juz nie jest denerwujaca; rano szlag mnie trafial jak na kazdej stronie sie Pan Reklama pojawial, ale teraz looz, zniose to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia moze jeszcze niech Adek przesyla kazdemu userowi kopie zeznania podatkowego. To jest zalosne poprostu. Sa reklamy to sa, ktos tak zadecydowal, bedzie trzeba placic to bedzie trzeba, tez ktos tak zadecyduje i sledzac to forum od dawna to wiem, ze tak czy tak, to bedzie sluszna decyzja i na pewno na zle nikomu nie wyjdzie. Ale co to kogo obchodzi ile (jesli wogole) ktos na tym bedzie zarabial i w jakiej formie, a niech zarabia i krocie. Mial pomysl, ktos za to chce placic, czemu nie? Niech i sobie wille za to wystawi. Jak ktos chce placic to znaczy ze tez ma z tego jakies korzysci, lub przyjemnosc, wiec chyba wszystko jasne. Z ta "inwigilacja" to sie chyba komus w *****poprzewracalo. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar napisal:"Co do płacenia nie mam nic przeciwko, ale wiele/większość młodych userów woli wydać kasę na przyjemniejsze sprawy a szkoda by było ich stracić czy zablokować dostęp do forum z powodu nieuiszczenia opłaty."

 

ale jest tez troche starych userow ktorzy przyjemniejsze sprawy maja juz za soba i moga wspomoc forum dobrowolnie, bo takie maja widzimisie (z tego czy innego powodu thud), chodzi tylko o to ze sponsorom i darczyncom wypada wykazac ze ich pieniadze poszly na sluszny cel, po prostu tak jest w dobrym guscie, i tylko z tego powdu adek moglby podac ile to konkretnie kosztuje, ile trzeba zebrac (zeby bylo to czy tamto a mniej tego czy tamtego, a nawet jak nei mniej to na pewno sluszny cel gremium znajdzie, konkursy, miejsce na serwerze, transfer, mirror),

 

no a jesli forum zamieni sie w firme to co innego, przestanie byc wtedy uzytkiem publicznym, stanie sie publiczna usluga, i wtedy bedzie jak pisze Amrum,

 

to jak, reklamy wykupic moge, ale jak by mnie naslzo dac i reklamy nei chciec to juz nei moge?

 

kumata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam pan reklama nie przeszkadza, banery też mogły być, jakoś w końcu trzeba to sponsorować, jedyne co było drażniące to te wyskakujące okienka, których już na szczęście nie ma.

 

natomiast mam pytanie co do tych niby planowanych opłat, czy to będzie na zasadzie "kto płaci ma dostęp", czy tylko że "kto płaci ma dodatkowe przywileje"?

 

bo jak będzie dostęp tylko dla ludzi co płacą, to ubędzie większości użytkowników, którzy nie mają własnych dochodów, moim zdaniem to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie 3 grosze: owszem jest fakt taki, że jest mały problem z przelewami pieniążków i ogólną legalnością procederu, ale na wszystko da się znaleźć sposób Adku :]

 

Co do samego finansowania to zgłosiły się następujące osoby:

 

tweety

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

Vorek

Knysha

jaras

PAINbringer

Trud

hcpiter

rudylew

 

Więc można już ewentualnie zebrać pierwszych chętnych na taką galerię na głównej czy co tam nam Adek jest w stanie zaoferować.

 

A co do przedstawiania rachunków: TYLKO i wyłącznie osoby zainteresowane mogłyby mieć wgląd w rachunek na co poszły przeznaczone przez niego pieniądze, chociaż i tak wydaje mi się to bzdurą jeśliby serwis max3d.pl udostępnił miejsce na serwerze na własną galerię.

Tak naprawdę polegało by tutaj na zasadzie: płacę 30zł dostaję własną galerię. Reszte mam w **** i ide na piwo.

Przecież po kupieniu truskawek nie rozliczam sprzedawcy na co wydał kasę?

 

Ania: ta druga opcja: kto płaci ma dodatkowe opcje :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że takie powtarzanie się Tej reklamy to jakieś nieporozumienie...

 

Dzuiękować Adek dziękować..

 

Na pierwszych godzinach miałem kryzys potem wpadłem w szał.. następnie trochę stonowałem i oto jestem przyzwyczajonym wesołym userem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Ania ma racje, ja mysle ze najlepiej by bylo zrobić tak - zapłacisz to dobrze, nie zapłacisz to tez dobrze - nic sie nie stanie. w ten sposób mozna by uzbierac troche pieniążków a i uzytkowników by nie ubyło. a tak pozatym to sądzę ze dawanie jakichkolwiek opłat ( nawet z dobrej woli ) jest nie potrzebne, forum nie ma wiekszych kłopotów, rozwija się w dobrym kierunku. A co do pana reklamy... no cóż... jest wkurzający ale korzystają obydwie strony - i forum ma okazje zdobyc fundusze i nowych uzytkowników i reklamodawca zarobi. pozdr

 

edit: tez bym sie dorzucił ( możecie mnie wpisać ) i chyba duzo iwecej osob by na to poszlo, tylko wiekszosc nawet nie wie o tym wątku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... przemyślałem to i owo.. koncepcja maverick sheep podtrzymała mnie na zmiane decyzjii.. tylko musze świnkę skarbonkę kupić :D...

 

Piszcie mnie na listę !! eloWSPOMOGĘ to tylko o jedną krate bro mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez mozna dopisac, bez problemu moge pomoc finansowo jesli to bedzie konieczne, bo forum duzo mi dalo i ludzie sa tu sympatyczni no i uwazam ze to nie bedzie wyrzucenie pieniedzy

 

a co do reklamy to juz nie jest denerwujaca; rano szlag mnie trafial jak na kazdej stronie sie Pan Reklama pojawial, ale teraz looz, zniose to ;]

 

 

ja też, ja też najwyżej synkowi skarbonkie zasunę //

 

a tak bez żartów jak trza to trza!! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do samego finansowania to zgłosiły się następujące osoby:

 

tweety

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

Vorek

Knysha

jaras

PAINbringer

Trud

hcpiter

rudylew

i forum sie podzieli na tych co zaplacili i nie, przestancie wiecznie narzekac i robic akcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r wyartykułował - "mnie dowiedzenie sie ile zarabia sasiad, gdzie pracuje, jakie samochod"

 

no dobra to pucuj sie nam tu publicznie ile zarabiasz, gdzie pracujesz i jakim samochodem jeździsz. Jak już tak namawiasz do tej przejrzystości to zaświeć przykładem. Jak już zobaczymy odpowiedź to pewnie pojawią się dalsze (intymniejsze) pytania. Chętnie sprawdzę jak przejrzyście jest w Szwecji.

**************************************************************

o Adka się nie martwmy. Skoro jeszcze to forum działa to znaczy że jakoś udaje mu się wiązać koniec z końcem. Jeżeli na tym zarabia furę kapuchy to tylko pogratulować. Jakby musiał sprzedać nerkę aby utrzymać serwis to pewnie sam wystąpiłby z propozycją współfinansowania.

 

Wystąpił problem z natarczywą reklamą - dużo userów zgłosiło dyskomfort korzystania z forum - Adek zmniejszył natarczywość reklam i finito. Samoreugulujacy się organizm. Jeżeli dużo userów przybitych panem reklamowaczem ucieknie (założy własne) forum to pewnie właściciel sam takie reklamy zlikwiduje.

Mnie też zirytował ten fałszywy post, ale mogę go zaakceptować w imieniu darmowego dostepu do takiego forum.

 

Nie wnikałem w sprawy własnościowe, ale to raczej od właściciela powinny wychodzić takie propozycje jak współfinansowanie, bo dyskusja na ten temat "bez zainteresowanego" to trochę nie na miejscu. Oczywiście idea bardzo wzniosła i chwalebna i wielki respect że są ludzie którzy chcą pomagać i coś współtworzyć. Jednak to najpierw autora trzeba pytać czy można coś zmienić w jego dziele. Pewnie gdyby pojawiła się opcja z opłatami to też bym odżałował kilka czekolad bo forum jest super kopalnią wiedzy i poznałem tu dużo wartościowych ludzi tak też naprawdę warto to utrzymać.

 

Jeżeli właściciel serwisu pobiera opłaty za reklamy na tym forum to powinien rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Tak samo jak ktoś namiętnie handluje na ALLEGRO. Skarbowych rzeźników nie interesuje ile i czy zarobiłeś tylko czy robisz coś z zamiarem kontynuowania. Czyli jeżeli sprzedałeś miejsce na reklamę i dalej będziesz szukał takich możliwości to już dla US jesteś podmiotem gospodarczym. Tak samo jak osoba sprzedająca masowo "spadnięte z tira" żarówki czy cokolwiek.

Na szczęście jeszcze policja podatkowa nie jest tak liczna aby tropic maluczkich, ale poczekamy zobaczymy co tam nowa władza wyduma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszte mam w ****

 

Tweety myślałem ze poważniejszy jestes - ostatnio o tym był raban.

 

Wracając do tematu - Adek już napisał co o tym myśli i wątpie by jak narazie opłaty zostały wprowadzone - druga sprawa nikt nic nie pisał o miejscu na serwerze na galerie płacących więc nie wiem skąd ten pomysł nagle - nie porównujcie max3d do cgtalku

 

Napewno jesli pomysł zostanie wprowadzony w życie - płacący userzy będą się panoszyć - bo wyobraźcie sobie że ktoś z płacących dostaje bana - co sie wtedy dzieje ? lecą teksty typu za co ja płące, bzdura itp. I nie tylko w tej dziedzinie pewnie tak by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łoj co za słownictwo, więcej optimizmu chłopaki ;), reklama jest nieodzowną częścią naszego życia / niestety .

 

Jeśli Pan Reklama miałby już zostać jako stały exponat to raczej wolałbym go na końcu postów, bo w formie przerywników /tak jak wzór z TV prywatnych, gdzie cząstka filmu trfa mniej niż zestaw reklamowy/ jest to nie do zniesienia.

 

Z drugiej jednak strony, jeśli ma to pomódz w rozwijaniu serwisu, niech zostanie.

 

Przez reklamy w TV przestałem ją oglądać, chociaż piwo lubię, ale co 10 - 15 min, oglądać to samo :/, ale serwis musi działać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram pomysł Tweety'ego, by wprowadzić mozliwość wspólfinansowania forum za bonusy, jak np. na CGtalk.

Niezaleznie od tego, ze Adek nie jest na to gotów warto przede wszystkim wyrazic naszą gotowość, by miał on podstawy do podejmowania takich decyzji.

 

Vector: ja wiem, że na zachodzie transparentność wszystkiego łącznie z bikini jest standardem społecznym i ja jestem za, ale nie licz, ze to się w Polsce przyjmie za naszej kadencji.

 

Reasumując; Tweety: dopisz mnie do listy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja dodam jeszcze od siebie, ze bardzo pasowałaby mi reklama w formie bannerów po bokach, jak na CGtalku. Tamtejsze reklamy np. Zbrusha, Mayki, Vue i innych są po prostu świetnie zrobione i gdyby pozyskać ich dla max3d.pl, to ja bym nie marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Napewno jesli pomysł zostanie wprowadzony w życie - płacący userzy będą się panoszyć - bo wyobraźcie sobie że ktoś z płacących dostaje bana - co sie wtedy dzieje ? lecą teksty typu za co ja płące, bzdura itp. I nie tylko w tej dziedzinie pewnie tak by było.

 

nie wydaje mi się żeby tak było - a nawet gdyby - to co za problem ? jak ktoś przegnie z jakimś textem to dostanie bana na tydzień czy 2 albo nawet na miesiąc i będzie wiedział za co - można przecież wprowadzić stosowną klauzulkę w regulaminie. Poza tym naprawdę nie rozumiem dlaczego opłaty mialyby wprowadzić jakieś podziały na forum ? przez to że ktoś będzie miał pod avatarkiem jakieś logo na kształt cg member ?? bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy szczegolne wyróżnienia typu znaczek CG member miałyby tu sens. Takie wyróznienie ma znamię jakiejś dodatkowej godności, tytułu i faktycznie moze budzić zazdrość czy wprowadzać podziały. Podobnie wszelkie mozliwości edycji napisu "member"

Natomiast uzyskiwanie przywileju np. otrzymania miejsca na własną galerię po opłaceniu określonej kwoty jest normalną oplatą za usługę i nie powinno dziwić.

Kupujesz: masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności