Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hejho, woda super, akurat trafiles w temat, z ktorym od pewnego czasu mam sie zamiar zmierzyc :) statek jakos zbyt wyrazny jest jak dla mnie, moze go troche zgasic kolorystycznie, a moze wygladzic na brzegach, sam nie wiem :) chyba za duzy detal na stateczku a na blizszym planie przeciez nie ma zbytniego detalu. kolorki jak najbardziej ladnie dobrane. wlasciwie to wszystko juz powiedzieli inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mądrego jutro napiszę, bo w tej chwili padam na pysk.. Dzięki za wasze uwagi. Są potrzebne i -cholera- trafne. :) Modzę i modzę, a tu tyle jeszcze. Woda to pikuś,(robi się ją szybko i mykami), drewniany statek jest męczący...i nie ukończony.Wiosła i odbicie w wodzie(trzeba go zespoić z otoczeniem, bo obcy tu, no i jeszcze ta szmata nad nim, zastanawiam się nad jej kolorem.)Zmniejszyłem nasycenie, nie wiem czy, aby dobrze.To pierwsze statki. Czy ja coś kiedyś zakończę? O!.. i jeszcze oczka nie zrobiłem ;) Pozdrowionka.

 

 

galley06.jpg

 

 

 

Z BLISKA.

 

 

 

 

galley07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie GIT, ale ... i tu lista: ;)

Żagiel raczej w bieli by można zmachać, poza tym na resztę poczekam

to powiem więcej

 

Ogół GITarka :D, dawno czegoś tak dobrego nie widziałem . . .

daj jeszcze cosik w tle, może klony statków w pełnym ożaglowaniu

Ale sadysta ze mnie :]

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Alex "Czarne Okrety" tak jakos mi sie skojarzylo :). Samotny okret jest ok.

Od dobija do brzegu? Moze czesc wioslarzy powinna unosic juz wiosla w gore, woda jus jest dosc plytka. Te scene w germanskim lesie to chyba z natury rysowales? :))) Kapitalne prace....Czekam na husarow teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piękny dziś dzień. W zasadzie w nocy, to na chybcika wstawiłem model nad którym siedziałem. Wszystko teraz trzeba zgrywać i kończyć. Kompozycja, kolor, nasycenie, gama, żagiel, wiosła,itp. No jest sztucznie w tej chwili. Wasze cenne uwagi naprawdę oświecają. Dzięki:) Zamieszczę rezultat:)

 

MODEL.

 

 

model01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu jest z proporcją. Stateczek za duży jak na tę płyciznę i fale zbyt duże.

Samo wykonanie - bezbłędne.

Myślę, że statki powinny właśnie wpływać na taka płyciznę żeby przenieść żołnierzy na ląd. Nie miały przecież szalup a chyba nie było mowy o portach w tamtych czasach oczywiście na ziemiach podbijanych. Lacedemon w tym jest nieomylny ;D wazelina ze mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że statki powinny właśnie wpływać na taka płyciznę żeby przenieść żołnierzy na ląd. Nie miały przecież szalup a chyba nie było mowy o portach w tamtych czasach oczywiście na ziemiach podbijanych. Lacedemon w tym jest nieomylny ;D wazelina ze mnie.

 

 

Heh, trap by się przydał :], a co prawda to prawda ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość triery mogła dochodzić do 36 m, szerokość do 6 m, a zanurzenie wynosiło 1 m. Był to więc długi, smukły i niski okręt.
...spokojnie wplywal na plaze :) Nawet gdy zaszla potrzeba byl wyciagany w calosci na lad. W czarnych okretach chyba bylo o tym jak kawalek poruszal sie po ladzie na drewnianych balach ( ale moge sie mylic dawno temu czytalem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj... świetnie i wogle. Spooooro można sie od Ciebie nauczyć. Nie znam sie, ale jak dla mnie genialnie dobierasz kolorki układ pozy itd. rządzisz. Pozwoliłem sobie zainspirowany twoimi pracami i ;) wzorując sie na nich narysować takiego speeda. pozdrawiam i czekam na wiecej prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. (WWWoj spokojnie możesz się odezwać do mnie przez gg.) Muszę się trochę wytłumaczyć, dlaczego nie zamieszczam tu ukończonych prac. Forum nie jest moją prywatną galerią. Jestem przekonany, że twórcy max3D myślą podobnie. Forum 2D ma uczyć i umożliwiać wymianę doświadczeń. Głównie polega to na przedstawianiu prac w toku. Widać wtedy wyraźniej nasze braki, błędy. Doskonałych artystów nie ma:) Ludzie nie są nieomylni, (jak w życiu). I niech tak zostanie. Pokazujcie właśnie prace, z którymi macie jakiś problem. Zapewniam, że to wyjdzie z korzyścią dla was. Uczymy się wszyscy i będziemy uczyć przez całe życie. Natomiast, co do ukończonych prac, to zapewniam, że w końcu podam adres strony, na której je zobaczycie. Jest w trakcie budowy. Jestem początkującym rzemieślnikiem i od was się wiele nauczyłem. Mam nadzieję, że ten mój rozwój się nie zatrzyma i z czasem może przestanę się wstydzić swej nieudolności. Wrzucam speeda z przed paru dni.

 

 

http://nols.neostrada.pl/arche03.jpg

 

arche03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie cały ten wątek, powtórzę tylko to co już tutaj było wielokrotnie powiedziane - świetnie trafiasz z kolorami :-) miło popatrzeć.

Co do tabletu to wywal Pentagrama jak najprędzej i kup (nawet na raty) Intuosa III (a4 lub A5) rożnica w pracy jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory chłopaki....,ale na to nie ma przepisu. Ja to robię intuicyjnie...., eta wsio. Proponuję więcej z naturą mniej przy kompie i więcej szukać rozwiązań i unikać tzw. myków, mniej patrzeć na mistrzów tabletu, zwłaszcza tych z innego kraju:) (tam światło inne);). Tu jest wszystko podane na tacy..., trzeba tylko obserwować. Sprawa prosta: "wiara czyni ..."

 

PS" Teraz na poważnie. Umiejętności posługiwania się kolorem uczę się od 17 lat;), tego doświadczenia tutkiem nie przedstawię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności