Skocz do zawartości

[Architektura] Domek letniskowy


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne...i nic więcej nie trzeba mówić :D

 

Ogólnie to strasznie mało krytyczni jesteście ;)

- jakies czarne artefakty na na poduszkach, od DeloneTringulation ? :D

- z czego jest zrobiona podłoga? Ze to wszystko jedna wielka płyta jest :]

^Dobra głupie to było ;)

 

Ale pytanko mam, jeśli można. Czy właczone lampki w tym pomieszczeniu co to zamiast ścian same okna ma :P, nie jest troche...niepotrzebne. Przeciez tam było by jasno w dzień i bez tych lampek...chyba :]

I jak rozwiązałeś problem temeratury na wakacjach w tymże pomieszczeniu...bo (chyba) było by tam gorąco :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezłe ale w Californii a nie nad Zalewem Zegrzyńskim :) Za krótkie lato w Polsce żeby nacieszyć się taką chałupą , bo chyba w zimie to nie będzie funkcjonowac , chociaż płomień w kominku się pali :) Ciekaw jestem czy ktoś by sie porwał na taką inwestycję w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. fajne retro wyszło. Nawet stylistyka wzmaga uczucie, że obcujemy z obiektem który jest w stylu sprzed prawie 70 lat.

Widzę, że też zadbałeś o krzesła z epoki ;), ale brakuje tu na pierwszy rzut oka krzesła Barcelona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjh - to wiszące piętro to sypialnie dla gości i faktycznie jest wyzwaniem dla kostruktora ale nie ze względu na mróz ;)

chwatu - projekt został zamówiony przez klienta, który potrzebuje letniego domu na dwa miesiące w roku. maj-czerwiec czyli wtedy gdy jest już prawie lato ale rok szkolny nie pozwala zabrać dzieci nad morze śródziemne. dlatego jednym z założeń programowych musiało być nawiązanie do architektury sardynii ;)

kome - pics

.

.

.

render3137av.jpg

.

.

.

render3431wp.jpg.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe teksturki troszke, zbyt się rozmywają, tylko to mi nie pasuje. Na jedym renderku kanapa wygląda jak fotka, zarypiście :)

Na minus jeszcze postawie to, że jak dla mnie zbyt pusto na tych renderkach, jakies wykonczenia schodkow, szklaneczki itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to to robi na pierwszej stronie? Obiekt jak setki typowych budyneczkow jakie sie widzialo na drugim roku zajec w katedrze proj arch. u mnie na wydziale, plus to samo co w czasopismach. Tekstury lipa, buymp, lipa. Krawedzie zero chamfera i ostre jak zyletka.Displacement na kanapie to jakas porazka totalna. Pustka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to to robi na pierwszej stronie? Obiekt jak setki typowych budyneczkow jakie sie widzialo na drugim roku zajec w katedrze proj arch. u mnie na wydziale, plus to samo co w czasopismach. Tekstury lipa, buymp, lipa. Krawedzie zero chamfera i ostre jak zyletka.Displacement na kanapie to jakas porazka totalna. Pustka totalna.

 

Czyli się podoba? :D

Dzięki za konstuktywną krytykę i trzeźwą profesjonalną ocenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slicznie renderujesz Sans.. kazdy kliyent pada napewno na kolana,

ale i tez dobierasz sobie przez to kliyentow ktorzy zapewne lubia taka

architekture. Ja niestety nie kumam takiej pustki. Calosc bryly ciekawa

,ale ten basen raczej dysfunkcyjny i wiecznie brudny bedzie.

Nie wiem jak ty to robisz ze cokolwiek zrobisz to jest to moje przeciwienstwo

,nie bede sie bawil w psychologa, jest tak i koniec.

Architektura to trudna , delikatna dziedzina, kazdy sie jej uczy na swoj sposob

Kliyent wydaje sie byc super bogatym panem, a tu dostaje takiego suchara

musisz byc niezly zeby ludzie w to wierzyli co im dajesz. tylko gratulowac:)

 

no i masz krytyke, ma nadzieje ze pokojowo podchodzimy :)

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawedzie zero chamfera i ostre jak zyletka.

 

imo nie zawsze użycie chamfera robi dobre wrażenie. tutaj wydawał się aż zbędny (chociaż nie powiem: na schodach by się przydał).

w sumie to nowoczesne formy z założenia mające być kwintesencją prostych brył geomatrycznych aż szkoda psuć chamferami. klient lubujący się w prostocie, może nie życzyć sobie jakichkolwiek (nawet w minimalnym stopniu) zaokrąglonych krawedzi.

 

skoro efekt ostrych krawędzi mozna uzyskać w budownictwie to czemu nie zrobić tego w wizualizacji? bo to jest niepoprawne od strony projektowej? bo tak się nie robi? czy, że ogólnie przyjęte jest, że KAŻDA krawędź musi być miękka?

 

Pozdrawiam

 

[z resztą opinii się zgadzam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przemarzania - miałem na myśli głównie jego wpływ na wytrzymałość konstrukcji po iluś letniej eksploatacji ale jak czytam akcja dzieje się na śardyni więc zapomnijmy o tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co szeryfie.. fakt faktem ze wybierasz sobie bardzo specyfczne klimatem i atmosferą projekty.. i wychodzisz dziarsko za kazdym razem z tej prostoty.. jestes w stanie kilkoma klockami zakomponowac calosc w ciekawy układ.. bardzo przyjemnie oświetlone.. trzymasz poziom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slicznie renderujesz Sans.. kazdy kliyent pada napewno na kolana,

ale i tez dobierasz sobie przez to kliyentow ktorzy zapewne lubia taka

architekture. Ja niestety nie kumam takiej pustki. Calosc bryly ciekawa

,ale ten basen raczej dysfunkcyjny i wiecznie brudny bedzie.

Nie wiem jak ty to robisz ze cokolwiek zrobisz to jest to moje przeciwienstwo

,nie bede sie bawil w psychologa, jest tak i koniec.

Architektura to trudna , delikatna dziedzina, kazdy sie jej uczy na swoj sposob

Kliyent wydaje sie byc super bogatym panem, a tu dostaje takiego suchara

musisz byc niezly zeby ludzie w to wierzyli co im dajesz. tylko gratulowac:)

 

no i masz krytyke, ma nadzieje ze pokojowo podchodzimy :)

fotoas

 

Architektów jest tak wielu że klienci mogą sobie sami ich wybierać np. wg. indywidualnych upodobań estetycznych. Ja projektuje dla konkretnych klientów często bardzo ekscentrycznych, wiec moje projekty nie są uniwersalne i przyswajalne dla wiekszości odbiorców. Na dodatek nie jestem Architektem więc działam w innej skali. Nie interesuje mnie bryła budynku widziana z lotu ptaka, ale konretna przestrzeń jaka będzie widziana z perspektywy ludzi tam mieszkających.

 

Akurat ten projekt jest umiejscowiony na bardzo wąskiej i podłużnej działce połączonej z identyczną na której znajduje się już góralski domek z litych bali. Działki są z obu stron zadrzewione gęstym szpalerem świerków i tak wąskie że prawie nigdy bryła budynku nie będzie tak odbierana jak na pierwszym renderze. Ekscentryczny klient chciał uzyskać klimat śródziemnomorskich kamiennych domów z Sardynii. Dlatego budynek przyjął monumentalną formę z dużymi płasczyznami kamienia (którego nie widać na renderach, bo... bo nie widać ;)). Główną artrakcją miał być ogród, zieleń wchodzącą do domu przez duże przeszklenia, kamień i woda. Projektowałem to z myślą o uzyskaniu przyjemnego miejsca do wypoczynku i kontemplacji natury a nie... kontemplacji architektury. Niestety jak się okazało klient potrzebował architektury. Bardziej reprezentacyjnej, szykownej i bogatszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups czyli co ? klient sie rozmyślił ? A już trzymałem w kciuki za realizację tego cuda :) , zazdroszcze inwestorów :) a zapłacił chociaż za wizki? Można by było w takim domku niezłą bibkę zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, co do wizualizacji to super (wsumie to forum o grafice) więc sie nie czepiwam. Ale co do projektu, trudno wogóle ocenić jaki jest. Z tego co widziałem na zdjeciach to krajobraz naokoło zalewu jest płaski czyli wsumie taki modernistyczny klocek może stać:) Taki minimalizm. Wsumie tak naprawdę sam obiekt nie zaskakuje niczym:) Jest poprawny moim zdaniem:) Pokaż elewacje z szerszym ujęciem terenu:) No i może jakięs żuty i przekroje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke to chyba za duze jak na domek letniskowy.Lokalizacja kuchni jakos do mnie nie przemawia.Living bardzo fajny rozumiem ze brak wyposazenie to ze wzgledu na lokalizacja (klient sie boji ze przy tej wielkosci przeszkleniu chlopcy mu wejda po sprzety;) ).Rendery profi jezeli chodzi o warsztat.Spieprzony wdg mnie tylko drugi ,z zalozenia to woda chyba ma sie nie przelewac w tym basenie wiec albo zroznicowal bym gloss miedzy kamien a woda bo jest jeden rodzaj odbicia albo obnizyl bym poziom wody bo moze wyszla nad poziom basenu.Za mocny AA widac schodki na krawedzi i vray grass jestdo dupy (tzn mi sie nie podoba)blur na betonie zmniejszyl bym w materiale na 0,1 chyba zxe mala mapa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugim zdjeciu oczy cos mi mrugaja na glebie, cos mi sie tam kaszani z perspektywa.... moze zmeczenie?

 

i te roslinki za oknami jakies takie.....

 

poza tym gites.... ale serio ludzei chca meiszkac w takich kanciastych szalasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektowałem to z myślą o uzyskaniu przyjemnego miejsca do wypoczynku i kontemplacji natury a nie... kontemplacji architektury. Niestety jak się okazało klient potrzebował architektury. Bardziej reprezentacyjnej, szykownej i bogatszej ;)

 

hej,

 

znaczy jestes idealista...tak jak wiekszosc szalonych projektantow.

piszesz ze chciales stworzyc budynek ktory swoja forma nie bedzie przeszkadzal w kontamplowaniu natury ' cokolwiek jest tam na miejscu do kontemplowania', czyli zalozyles ze jakiekolwiek twory architektoniczne przeszkadzaja w takiej kontemplaci.. ehh. Racja i nie racja, bo z jednej strony lepiej czegos nie zrobic niz zrobic to zle, ale z drugiej jak czegos nie zrobisz to bedzie pusto, wlasnie tak pusto jak tu u ciebie.

To sa fajne, atrakcyjne otwarcia przestrzeni ale niestety jak na moj gust jest za pusto. Dobra , szykowna architektura, czyli cos co opowiada swoja forma w detalu, wiekszym badz mniejszym raczej wspolgra z natura i nie powiedzialbym ze przeszkadza w kontemplacji natury.

Chyba stworzyles sam sobie pojecie by miec wytlumaczenie tej pustki ktora zaprojektowales. Surowy jest ten projekt i skromny moze nie tylko dlatego ze przestrzenie sa puste i otwarte , ale i ilosc uzytych materialow.

Moze ta szykownosc ,o ktorej mowil kliyent, zawierla sie tez w materialach i detelech nimi budowanymi ? troszke strzelam ..ale moze akurat gdzies cos sie zgadza...

 

pozdrawiam

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze chciales stworzyc budynek ktory swoja forma nie bedzie przeszkadzal w kontamplowaniu natury ' cokolwiek jest tam na miejscu do kontemplowania', czyli zalozyles ze jakiekolwiek twory architektoniczne przeszkadzaja w takiej kontemplaci

 

Jak byłem młodszy też uważałem że modernistyczny minimalizm jest prostszy w projektowaniu od postmodernistycznego dekoracjonizmu ;)

Który kierunek jest lepszy? Żaden. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Dzięki temu nie jest nudno.

 

Tamta wersja była sofciarska. Kolejna jest bardziej hardcoreowa :cool:

.

.

.

02012wa.jpg

.

.

.

02024je.jpg

.

.

.

02033ez.jpg

.

.

.

02044tz.jpg.

.

.

02050so.jpg.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans.. bo w dziwiejszych czasach wygrywa nie posdekoracyjnosc modernizmu, ale pewnie pomieszanie studiow klasycznego podejscia do detalu( nie postmodernistyczne,jakiego nauczyla nas historia). Porzadna analiza prowadzi do intuicyjnego tworzenia nowych form powiazan detalu z bryla.

Tutaj i skala i kolor i tresc ' jakkolwiek to podepniesz' jest na rowni wazna.

Teoretyzowac mozna.. ja jzu mam dosc ..aczkolwiek to co wyzej wkleiles zabolalo.. wystawie ci rachunek od okulisty..zobaczysz!! ;)

I jedn i drugie nie jest dobre..ale i w jednym i drugim mozna odnalesc takie przyklady architektury ktore cos znacza .

Dlaczego ?... otoz mozna byc super modenista, minimalista, ale smak i talent to nie wszystko,.. trzeba byc rzemieslnikiem ktory swoje talenty i smaki tak oszlifuje ze stanie sie zrozumialy i czytelny dla reszty ludzi, widzow, urzytkownikow, innych stworzen na ziemi, wliczajac psy i koty :)

Patrz.. renzo piano.. niby konstruktywizm,.. jak bardzo nie lubiany i kaleczony przez architektow..a w tym wypadku to piekno kratownicy u renzo :).. ehh

 

milych warsztatow z bryla...i mniej hardcorow pliss ,

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności