Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Wizualizacja + maszyna Continental


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak piszesz lampka byłaby ładnym dodatkiem. Może Tiffaniego? Na ścianie powiesiłbym małą akwarelę i półkę z książkami. To jest pokój pisarza! W maszynę wkręciłbym papier częsciowo zapisany a obok kilka pogniecionych kartek. Czy otwarta szuflada nie jest zbyt jasna tuż pod blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie, to jest pracownia pisarza, a nie pokój w ruderze, więc za duo bałaganu nie powinno chyba być. Powinno być raczej w starym stylu, ale zadbane, podniszczone ale nie zabrudzone...

 

Tak więc na ścianę dałbym jakiś obrazek w złoconej drewnianej ramie (też może być troszkę poodpryskiwana). Albo może jakiś stary zegar z kukułką? Albo postaw tam regał z książkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogul;nie cala scenka ladnie sie prezentuje tylko wywal ta lampke i wstaw jaka normalna moze takie z okraglym kloszem alko zmien kolor na jakis jednolity i obrazek na scianie jakis taki za ,,plaski,, wrzuc jaka tex chropowata na niego wkoncu blejtram tez ma jakas fakture ale za to maszyna rewelacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fajna, nawet bardzo - ale z obrazkiem coś nie tak, może właśnie brakuje mu faktury, a może jest po prostu za jasny, wygląda jak lustro, w którym odbija się ktoś z poza planu - takie mam wrażenie. Ale nie wiem jak to naprawić, może starczy go przyciemnić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po co tyle szczegółów w tej pieknej maszynce skoro teraz to zabiles?nie podobac mi sie! wybacz!Bump na oknie sziwnie wyglada a sciana na rogu tak jak by ktos palcami plasteline wygniutł....pozatym nie pasuje mi to ze wszystko na biurku jest ladniutkie i czysciutkie a okno i parapet fuj...

 

 

EDIT: moze i peknieta szyba to wyglada! ale jakas takas pixeloza powyłaziła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda:)

1.Dziwne refleksy na oknie

2.Lampa kijowo wygląda jakos tak za jasna jest,tak wogóle zmien klosz i podstawe lampy na okrągłą klosz też

3.więcej swiatła powinno padać na maszyne do pisania i na to co jest poza nią

4.Czy ten artykuł w gazecie musi mieć podobize jakiegos terorysty,zmiec wygląd teksturki gazety by wyglądała na taką starą jakie w ameryce sprzedawali podczs 2 wojny swiatowej czy teraz dam ci pare okładek w załączniku:)

5.Wsuń szuflade:P

6.Jakies takie dziwne zciemnienie w rogu sciany mysle ze powinno byc tak samo jak ta sciana za lampka;a wiec popraw to w rogu.

7.Obraz wydaje się jakby nie wysiał na scianie tylko lewitowal.

8.jedno ze zdjęć jest za bardzo jasne nic nie widać co na nim jest,a skolei na drugim wszystko widać dobrze to z dzieckiem;)

 

Okej już mysle ze to wszystko co chciałem powiedzieć powodzenia przy poprawkach.Pozdro;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sobie myślę, że głupio tak krytykować skoro samemu nie wrzucam ale skoro nie jestem politykiem a psioczyc na nich mogę to dlaczego nie podzielić się z własnymi uwagami tutaj? Reflex pękniętej szyby to dobry pomysł, mnie natomiast bardziej dziwi schodkowość w górnej części tego refleksu. Według mnie oprawka okularów jest nazbyt jasna jak na zacienione położenie. Lampa: wiem co w niej nie gra. Taka jasna lampa powinna wyglądać jak HDR z Half-Life2 Lost Coast mianowicie patrząc na lampę nie powinno się widzieć jej wzorów tak ostro. Światło powinno ulegać dyfrakcji na granicy jasne-ciemne.

Osobiście nie wiem jak to uzyskać ale skoro karty graficzne robią to kilkadziesąt razy na sekundę...

Obraz: wyraźnie coś nie gra. Wygląda jakby przepuszczał światło a na styku ramy ze ścianą ta ostatnia jest mocno oświetlona a rama totalnie ciemna.

Ogólnie podoba mi się. Sama maszyna i obecne oświetlenie to już fotografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadr, kadr i jeszcze raz kadr...leży. Zastanów się co chcesz w tej scence najbardziej pokazać, czy okno i lampę czy maszynę ? Zepchnąłeś model nad którym nasiedziałeś się najwięcej gdzieś koło dolnej krawędzi obrazka.

Ciężar kompozycji przeniósł się w lewy-dolny róg a prawy-górny to jedna wieka jasna plama, wszystko "leci" w lewo, brakuje równowagi.

 

Trzecia sprawa to światełko, doświetlił bym jeszcze jakimś chłodniejszym światłem bardziej zza kamery a to nieco ocieplił i osłabił (delikatnie) Wydobędziesz wtedy więcej detali z maszyny, można by też zadziałać głębią ostrości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firana faktycznie nawala bo mam wrażenie, że teraz załamuje światło jak soczewka. Lampka wygląda moim skromnym zdaniem naturalniej niestety poprzedni kadr wprowadzał taką ciepłą intymną atmosferę późnego wieczora a ten stara się wszystko pokazać. Prawda jest taka, że nie zadowolisz wszystkich. Trudno powiedzieć czy lepszy jest kompromis który każdy zaakceptuje czy też jakaś bardziej konkretna wizja którą część pokocha a część zmiesza z błockiem. Z doswiadczenia okularnika podpowiadam: okulary kładę (jeżeli nie składam) ZAWSZE do góry "nogami" ponieważ są wtedy znacznie bardziej stabilne. A gdybyś tak wrzucił to na maxwella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, lampka teraz dużo lepiej.

obraz powinien pod sobą robić lekki cień, wtedy nie wyglądałby jak z innej bajki. często obrazy odstają lekko od ściany, opierając się tylko dolnym kantem.

firanę bym zrobiła lekko zżółkniętą, bo teraz to okno to taka duża biała plama, nie pasuje kolorystycznie do reszty.

a może by tak dać jakiś kwiatek na parapet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie dzieki za komentarze,

często obrazy odstają lekko od ściany, opierając się tylko dolnym kantem.

 

w poprzednch renderach tak było to ktoś napisał że obraz odstaje od ściany, ale chyba do tego wrócę.

 

To rzes teraz dowalil piksar z ta firanka wyglada jak by byla sztuczna, a no i swiatlo dalej jakos tak nawala.

tu też racja, tylko jak zrobić realistyczną ?

 

Firana faktycznie nawala bo mam wrażenie, że teraz załamuje światło jak soczewka.

zapomniałem ustawić IOR na 0 ale naszczęście anouk był czujny i mi podpowiedział, poźniej ustawię

 

kwiatek by się przydał, ale nie wiem jak go zrobić, ale zrobi się.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za jakosc oznaczen na zdjeciu;]

 

Dobra to zaczne pokazywac ci pierwsze bledy;

1.Obraz dodaj do niego trochę bumpa zeby wygladal jakby byl malowany

2.Zmien wyglad zdjec na biurku musza byc czarnobiale dam ci przyklady na zalaczniku;

3.Wogóle wygląd lampy tutaj nie pasuje jest po prostu brzydka, a kolor swiatla powinienen byc troche żoltawy.

4.Zmien kolor sciany te wszystkie slady zniszczenia sa po prostu dobre.

5.Za oknem daj jakies swiatlo latarni czy cos bedzie wtedy lepiej wygladac najlepiej zeby to byl obrazekw nocy z taka staroswiecka latarnia.

 

-Na ostatek dodaj troche matu na maszyne:)

 

Pozdro i powodzenia zycze w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok za oknem to o ile sie nie myle nasz piekny ryneczek :)

a mi sie sciana nie podoba... jak stac kogos na pozlacany zegar ze integrowanymi automatycznymi podstawkami na dlugopis i pioro, to chyba stac go tez zeby chlasnac jakas tapete na sciane, a nie w odrapanych scianach mnieszkac i pisac i pod lampa siedziec! :)

lampa ladna :)

 

aha, bym zapomnial maszyna do pisania jakas do kitu zrobilbys nowa :D:D:D joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto się zastanowić nad kadrem lekko znad biurka gdzie maszynę oczywiście zobaczymy na pierwszym planie wraz z jej wspomnianym wcześniej detalem, gdzie drugi plan będzie widokiem okna z rozgwieżdżonym nocnym niebem(?) Czyli de facto - scenka nocna. Firanka do wymiany i bump na ścianie moim zdaniem za duży. Wydaje się jakby warstwa farby i tynku miała w okolicach 1cm grubości. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności