Skocz do zawartości

Postać 3D: SOWA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zrobiłęms obie - a raczej dla znajomego taką oto rzeźbę:

sowa1.jpg

sowa2.jpg

sowa3.jpg

sowa4.jpg

sowa5.jpg

sowa6.jpg

 

sowa7.jpg

 

Materiał EFAPLAST + Glina rzeźbiarska. Dziwacznie połączyły się te materiały.

Podczas rzeźbienia w efaplast czułem sie jakbym skrobał w gumie.

W sumie miałem niewiele czasu - 3 dni od momentu zatwierdzenia zleconka.

 

Oczywiscie sowa ma kilka błędów nantomicznych - głowę trochę za dużą zrobiłem :/. Nie przewidziałem również faktu, ze wysychając EFAPLAST schnie krócej nizeli glina rzeźbiarska przez co sowa lekko pochyliła sie do przodu.

Na szczęście nie zagrażało to całej konstrukcji. pióra też nie do końca wyszły choć jestem w miarę zadowolony z efektu - przy tych narzędziach co miałem :)

 

Wszelakie uwagi mile widziane.

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KLICEK, Leleń, weinert, kannu, arevulopapo, nielot007 - dzięki

tomeus - zawsze można zrobić :D

 

Hehehehhe Master Kiełbaster twoje komentarze powalają :D

 

Co do podstawki - cud, ze udało m sie cokolwiekz robić z moim genialnym zestawem narzedzi - podstawka była konieczna (cały model ma wewnetrzny szkielet, podstawka bardzo fajnie rozkładała nacisk rzeźby).

 

ASY2002 - nikt tego nie wie - nawet ja :D

 

blood_brother - Co do wielkości - nie ste mała - jakośnie mogę sie zmusić do robienia małych figurek :/ - no i klient prosił o dość duży obiekt - około 25 cm wysokości bez podstawki.

 

Już wkrótce kolejna odsłona :D

 

Wielie dzięki za komentarze

 

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa Uszata :) Nie wiem czy na "plerach" nie ma zbyt wielkich pior. Przedstawienie, poza, "grymas na twarzy" oddaja caly charakter sowy z ktorym nam sie kojarzy. Podoba mi sie bardzo, choc mialbym znacznie wieksze uznannie gdybys to wydłubal np w dębinie;)Pozdrawiam.Chce jednoczesnie zaznaczyc, ze niezmiernie cieszy mnie pojawianie sie tego typu "tradycyjnych" pracek bowiem tez dziobie "tradycyjnie".Czekam na nastepne!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

masakratorek!!! Rzezba naprawde super, fajnie wyszly te przemieszania kolorwo, to tak specjalnie? No i oczy, dziób, w ogole calosc... Przylaczam sie do pytanie jak duze w rzeczywostosci to jest? to tlo to kartki a4? Jesli tak to cofam pytanie o skale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakratorek!!! Rzezba naprawde super, fajnie wyszly te przemieszania kolorwo, to tak specjalnie? No i oczy, dziób, w ogole calosc... Przylaczam sie do pytanie jak duze w rzeczywostosci to jest? to tlo to kartki a4? Jesli tak to cofam pytanie o skale :)

 

Dzięki, tak jak pisałem wcześniej rzeźba miała 25 cm wysokości bez podstawki.

Sory za słabo wykonane foty - następnym razem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności