Skocz do zawartości

Scena 3D: Warszawianka Salon


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tło za oknem psuje ten widoczek. za bardzo przyciąga uwagę. Ogólnie to jakoś ubogo w tym pokoju, może coś w oknach daj, jakieś rolety, ekrany przeciwsłoneczne. ta pustka nad telewizorem kłuje w oko. ten brąz z zielenią jakoś mi nie leży. może inny odcień zieleni. światło ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę sobie i myśle... to mental? or what?

bo ładnie wygląda lecz jak zwykle khem.. khem.. kilka uwag ode mnie:

 

za czysto i za sterylnie w oświetleniu. brakuje charakterystycznych przepaleń które powinny powstać przy pomiarze ekspozycji na jasność pomieszczenia.

biel też nie jest idealną bielą, a szkoda, bo po krótkiej zabawie w PS da się wyciągnąć całkiem niezły odcień na ścianie.

 

inna rzecz to same meble i ich nasycenie względem ścian. delikatnie podbić kontrast na drewnie i ciemnych partiach skóry i od razu pokój ożywa.

zdjąć jeszcze tylko o jakieś 14 stopni saturację, rozjaśnić widok za oknem i wuala :]

 

ogólnie: tehnicznie jest super (brak plam GI, jednolite miłe w odbiorze światełko i cienie), ale klimat całego pomieszczenia jest jakby prosto z maxa. brakuje mi tutaj Photoshopowych zabaw z kontrastem i jasnością, przez co cały render wychodzi trochę mdło i jednolicie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim wielkie thx za uwagi :)

 

siwy - ja iwem, ze uwielbiasz pelne wnetrza z ogromna iloscia szpargalow, podziwiam Ci zawsze za Twoje wizki, ale ja niestety w tej wizce nie mialem mozliwosci "zagracenia" - klient

 

Z-Brush - co do ustawień światła: vRay Sun + SKy, physical camera. w sunie praktycznie nic nie zmienialem, dostraolem tylko kamere. Jeśli chodzi o siolniki GI: QMC + LC,

samplowanie qmc na 32, lC na 800

co do modelu sofy to pytania kieruj do MaGuu :*

 

no i wreszcie Tweety - niestetu znowu vRyj, ja się cały czas czaję na wizke z Mentala ale praca na razie nie pozwala - o obietnicy caly czas pamiętam, nie pękaj zrobie w mentalu cos w koncu :)

czysto i sterylnie bez przepaleń - i tu znowu, wymogi klienta. Wnętrze ma oddawać maksymalny minimalizm. A jak są zbyt białe ściany to też nie lubie - zawsze w PS dodaje delikatnie cieplych tonow.

Co do kontrastu to masz racje, jeśli przyjdzie mi przymus ponownej zabawy z ta wizką to masz na bank wprowadzone Twoje uwagi. No chyba że chcesz pokazać "Twoją wersję", nie mam oczywiście nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, niezłę, tło pasuje do wnętrza, brąz do zielonego... Nie wiem czego się czepiacie... No jedyna sprawa to ta pustka... zbyt dużo białego, nie pasuje do tych wiosennych kolorów... (znaczy pasuje, ale nie w takich ilościach - przydałby się jakiś kwiatek czy jakaś inna taka ozdoba w to miejsce nad telewizorem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem pozwolenie więc ładuję swoją wersję zgodną mniej więcej w tym co wyżej napisałem:

 

http://images1.fotosik.pl/170/62ff98482ae5a2a0.jpg

 

co prawda trochę za bardzo przejarałem przy oknie ale niestety tak to by wyglądało gdyby ktokolwiek chciał focić w takim pomieszczeniu aparatem fotograficznym :]

 

kadr jaki zastosował SWRSC to wymóg klienta więc raczej nie powinno być zmian, niemniej jednka tak ja bym to widział.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Apropos uwag Tweety`ego i jego renderka to przyznam, ze bede bronic oryginalu. Przede wszystkim rzuca sie mgla na szybie. Poniewaz nie znam sie jeszcze na Sun& Sky wiec moze to efekt przeswietlenia. Kopia ma bardziej wyblakle kolory, zwlaszcza na sofie i donicy z patykami. Owszem, przypomina swiatlo stworzone lampa blyskowa i pewnie bylo by super, gdyby na zewnatrz ponaowal polmrok, plus moze jakies zaluzje nie do konca zamkniete oczywiscie. Ehhh no coz, moge sobie tylko pofilozofowac tylko bo sam pewnie bym skaszanil ;) Pozdrawiam.

Maa Guu dziekuje!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee z-brush, ale to u mnie są bardziej wyblakłe kolory :) mgła za szyba to nie mgla oczywiscie - zrob fotke na okna a zobaczysz ze Tweety ma bardziej poprawny rezultat. U mnie widoczke niestety musi byc wyrazisty ze wzgledu na wymogi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mgła" jaka powstała na szybie to wynik mojego niewprawnego rozświetlenie i przepalenia widoku na zewnątrz. o wiele lepsze rezultaty można uzyskać po prostu robiąc tak przepaloną fotkę lub zastepując miejsce bitmapy z widokiem białym kolorem.

co do lampy błyskowej: występuje tutaj inwersja gdyż w przypadku użycia lampy pierwszy plan winien być bardziej rozświeltony niż drugi, kolory bardziej soczyste a odbicia winny padać na wprost kamery.

tutaj tylko rozświetliłem szarości, nasyciłem kolory i zdjąłem lekko saturację z całego obrazka. do tego doszło jeszcze tylko maskowanie podłogi i w trybie overlay (z opacity na 25) dobicie nasycenia kontrastem.

 

taka jest moja wizja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności