Skocz do zawartości

Zagadki (zadania) matematyczne (i nie tylko :))


patry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mrkrzysiek (z poprzedniej strony) - on płaci 2,47 + 2,48 + 1,01 + 1,15

mrkrzysiek czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego bez pisania programu który to oblicza?

 

rownania się chyba nie ułoży, ale można ... probowac ;) mi się udało znalezc takie liczby "ręcznie"

1.25 3.16 1.5 1.2

 

Najpierw ustaliłem liczby po przecinku, tak aby w dodawaniu wychodziło .11 , pozniej probowalem mnożyc zmieniając liczby przed przecinkiem - pierwsze próby ( .00 .00 .05. 06 i .10 .00 .00 .01) nie pozwalały na uzyskanie 7 zł w mnożeniu. Analogicznie sprawdzałem dalej i voila ;)

 

PS: Twoje liczby przy mnożeniu nie daja rownego 7.11 ;)

 

tak, ale jak w sklepie kupisz i wyjdzie ćwierć grosza, to też się to zaokrągla, nie?

owszem, ale to jest zagadka matematyczna, więc imo nie ma miejsca na przybliżenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga (lepsza) wersja programu dała to co ty masz teraz, innych liczb przy których wychodziło dokładnie nie było. (poprzedni program miał jakiś błąd)

 

tak, ale jak w sklepie kupisz i wyjdzie ćwierć grosza, to też się to zaokrągla, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merv_ dokładnie tak bystrzaku

gdybym ja pokazał mój schemat roboczy + tabele sprawdzania i eliminowania to byś sie polał ze śmiechu :) taki piękny umysł mam :D ale w jakieś 30 min doszedłem do tego oglądają jeszcze serial w tv :)

 

co do tego że tylko 2% potrafi to rozwiązać to pewnie za czasów Einstaina a nie naszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merv_ ja sie nie rozdrabniałem od razu od A4 zaczołem i kolorowych mazaków :D

pare rupci jak kolory wszystkich domów były pewne a ze 3 scenariusze trzebabyło sprawdzić i drugi był tym właściwym u mnie

ale za to jaka satysfakcj jak skończyłem, mój brat też, okazało sie że mamy identyczne wyniki

normalnie ze 20 000 punktów doświadczenia dostałem i o 3 levele awansowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patry - zadanie z drzewem jest proste. Wisząna nim 2 jabłka. Po potrząśnięciu spada jedno. Patrząc w górę nie widzisz już jabłEK tylko jedno jabłko. Na ziemi także nie ma jabłek, bo spadło tylko jedno jabłko.

 

Ania: 2112111211 ??

 

Ode mnie schemacik do rozwiązania - należy wpisać brakującą liczbę:

 

7 | 4 | 8

3 | 9 | 7

6 | 5 | 10

? | 8 | 4

 

Jako ciekawostkę dodam, że moja babcia znalazła rozwiązanie w ok. 5 minut :)

 

Jak się ładnie spiszecie to wrzucę zagadkę podobn do tej Einsteina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 jest ok :)

 

Ania> 312211

 

pierwsza cyfra to ilość danej cyfry, a druga to tacyfra.. i tak do końca :) Następne byłyby 13112221, 1113213211, itd. :)

 

Obiecane zadanko podam dokładnie o 12ej :) Zobaczymy kto rozwiąże je pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak obiecałem: :)

 

Pięciu przyjaciół spotkało się po latach w swojej ulubionej restauracji. Każdy z panów zamówił coś do picia, danie główne i deser. John i pan Jackson zamówili Martini, a James i pan Jones zażyczyli sobie po szklaneczce szkockiej. Pan Jenkins wziął colę, ponieważ przyjechał na spotkanie samochodem. John i pan Jennings zamówili stek. Joe i pan Jenkins zamówili pieczeń wołową. Na deser, Joe i pan Jordan zamówili tort czekoladowy, natomiast Jerry i pan Jenkins zamówili sobie po kawałku placka. Piąty z panów zamówił lody. Żaden z dwóch panów siedzących obok siebie nie zamówił ani razu tego samego. Kto zamówił bażanta, a co zjadł Jack? Norma to 5 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek, merv_ - ale szybko tą zagadkę Einsteina rozwiązaliście (mi rozwiązanie tej zagadki zajęło ok 1h - buuu nie zaliczam się do tych 2% którzy rozwiązują to w 40min :()

A co do zadania Zusi_27 to też wyszło mi 16 tka jak Ani. Ci którzy nie wiedzą jak do tego dojść, napiszę w skrócie jak ja to rozwiązałem:

1) narysowałem sobie 3 pary (6 kropek na kartce) i połączyłem liniami kto z kim się żegna

2) pomyślałem trochę...

3) wymyśliłem równanie 2x^2-2x-112=0

4) rozwiązałem je

5) wynik pomnożyłem przez 2, ponieważ wyszła mi ilość par, a nie osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry wszystko zależy jak to rozrysujesz jak źle zaczniesz to sie wydłuży czas realizajcji :)

 

M@Ti pierwsze wyzwanie to podzielenie co jest nazwiskiem a co imieniem :D

mi wyszło że

Jerry Jones zamówił bażanta

Jack Jenkins cole, pieczeń i placek

ale chyba coś pokręciłem :D

 

xxxqm1.jpg

 

do postu na dole mi zajeło 3 kartki A4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołek - gratuluję :) Dobrze to rozwiązałeś :) Ciekawi mnie odpowiedź na zagadkę z mnichami i jabłkiem, czy patry mógłby ją napisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti - to z mnichami już jest przecierz rozwiązane - chory jest ten kto zobaczy wszystkich zdrowych, a z jabłkiem jest tak, że na drzewie były 2 jabłka.

 

Fikołek - 3 kartki (nie strony) A4??!!??!! coś ty tam popisał?? :P

 

Następna zagadka (łatwa)

Kierowca fiata ma brata, ale brat kierowcy fiata nie ma brata.

Kim jest kierowa fiata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna zagadka

1) Co to jest - czarne na czerwonym jedzie na zielonym (łatwe)

2) Co to jest - mała rzecz, a gdy podzielimy ją na 2 części powstaną 2 identyczne do siebie i do początkowej małe rzeczy (średnio-łatwe)

 

Illy lub Lis - brawo :)

Maczuga - dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugie bakteria :)

lub szczęście, bo to jedyna rzecz którą jak dzielimy to mnożymy :D

 

 

 

Co do bakterii to nie moge sie zgodzic, bo jesli ja podzielimy (a wiec musimy ja rozciac), wowczas ona zginie: rozetniemy blone komorkowa (lub tez sciane kom. u sinic), wyleje sie cytoplazma wraz z organellami i komorka zginie.

Co innego to samoczynny podzial komorki bakteryjnej, czyli amitoza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadka 1.

cegla wazy 2kg i pol cegly ile waza 2 cegly?

zagadka 2.

masz 2 jablka, pierwsze zgnile, drugie swierze, zrob tak zeby swierze bylo po prawej stronie zgnilego a zgnile po prawej od swierzego;) powodzenia! nie mozesz zmieniac punktu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge te jablka przepolowic? ;p

ale to moze byc podobnie np. jak z czlowiekiem - niezaleznie z ktorej strony patrzysz, lewa reka - nie jest ciagle po lewej twojej (ale zawsze po lewej stronie wlasciciela) stronie - wiec z jablkami mozna byc podobnie, poprostu obrocic prawa strone swiezego jablka na lewo, a zgnitego jablka prawa strone na prawo - zostawic - i juz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności