Skocz do zawartości

Zagadki (zadania) matematyczne (i nie tylko :))


patry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli załatwisz mi bardzo głośny odtwarzacz płyt CD to ja przyniosę płytkę z muzyką, ustawimy głośność na maksimum, włączymy po czym będziemy do siebie krzyczeć z całej siły. Jedyne co będziemy słyszeć to wszechogarniająca cisza (mówiąc inaczej: nic nie będziemy słyszeć). Pytanie: co to za płyta i jak to działa?

 

UWAGA! To jest zagadka fizyczna a nie podchwytliwa. Proszę nie kombinować, że niby stoimi pół kilometra od siebie, mamy stopery w uszach albo coś innego. Proszę o argumenty fizyczne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drem mocno naciągana ta twoja zagadka :)

 

illy to pierwsze łatwiejsze, bo przynjmniej są dane wystarczy poskracać, pomnożyć pierwiastokwać i wychodzi 42 to jest chyba to arcy pytanie o sens życia, wszechświata i w ogóle :) a żeby odpowiedzieć na drugie to trzeba mieć wiedze :)

 

moja zagadka prosta jak metr drutu w kieszeni, na myślenie

 

Wyspę zamieszkują tylko Rycerze i Łotry. Wyglądają dokładnie tak samo, ale Rycerze są zawsze prawdomówni, a Łotrzy zawsze kłamią.

 

1. Pewien żeglarz przybywając na Wyspę spotyka trzech jej mieszkańców. Zadaje pierwszemu pytanie: "Kim jesteś?", na co ten odpowiada, lecz bardzo niewyraźnie. Drugi tłumaczy: "On powiedział że jest Łotrem", a trzeci natychmiast reaguje: "Nie wierz mu. On kłamie".

 

Kogo spotkał żeglarz na Wyspie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master ale podaj każdego po kolei w jakiej pytał żeglarz

 

-edit-

hokr gratulacje odgadłeś :)

 

wyjaśnienie

nikt na tej wyspie nie może powiedzieć: "jestem łotrem", bo rycerz powie o sobie prawdę, natomiast łotr skłamie, że jest rycerzem. W związku z tym druga osoba jest łotrem, ponieważ skłamała, natomiast trzeci osobnik jest rycerzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta ale trzeba sie dobrze zastanowic ;)

 

Jest 4 przełączniki. Jeden z nich zapala i gasi światło w pokoju obok, w którym znajduje się lampka, pozostałe są bezużyteczne. Z miejsca, gdzie są przełączniki nie można zobaczyć czy w pokoju obok się świeci czy nie. Można przełączać przełączniki ile się chce, jednak gdy już wejdziesz do pokoju musisz powiedzieć, który przełącznik steruje światłem. Wiesz tylko, że światło na początku jest wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obrazku jest podobno 11 twarzy. Zwykli ludzie widzą 4-6. Spostrzegawczy widzą 8-9. Bardzo spostrzegawczy widzą 10 - lepsi wszystkie 11. Schizofrenicy paranoidalni widzą 12 i więcej twarzy

 

mi z tym gościem na koniu wychodzi 13 :)

 

ale my normalni nie jesteśmy i widzimy więcej szczegółów niż zwykły człowiek więc chyba nie jest źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze 14 takich oczywistych, a jak sie dobrze przypatrzyc to jest jeszcze 3 ale takie hmm "cienki":P

 

z gosciem na koniu nic nie widze:P (chyba ze chodzi o ta z takim duzym nosem)

 

fikolek mysl nad moja zagadka bo CzAK1 dal dobra droge:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak

włączyc pierwszy na 2 min wyłączyć odczekać 5 min

włączyć drugi na 2min wyłączyć włączyć 3 i zajrzeć do pokoju jak sie pali światło to przełącznik 3 jak żarówka jest gorąca to 2 jak ciepła 1 jak zimna to 4

 

ewentualnie szbko przełączać po kolei przełączki po 5-10 min każdy wsłuchiwać sie czy żarówka eksploduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

oficjalne rozwiazanie ;) :

 

wlaczyc 4 i 3 na 20 min

wyłączyc 3 i właczyc 2, wejsc do pokoju

 

jesli zarowka jest zgaszona i zimna - 1

jesli jest zapalona i chlodna - 2

jesli jest zgaszona i ciepla - 3

jesli zapalona i ciepla 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no tak też można :P

 

Dwa kolejne raczej proste:

 

1. Parys miał 3 jabłka w koszu, które rozdał 3 boginiom tak, ze każda z nich dostała jedno a jedno jabłko zostało w koszu? Jak to zrobił?

 

troche śmieszne :P

2. Co to jest: zarośnięte, spocone i lata miedzy majtkami...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka dosc prosta...

 

Przy rodzinnym stole siedziały następujące osoby : dziadek, babka, 2 ojców, 2 matki , czworo dzieci, troje wnucząt, brat, 2 siostry, 2 synów, 2 córki, teść, teściowa i synowa. Osób jednak nie było tyle ile mogłoby się wydwać. Ile ich było i kim były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności