Skocz do zawartości

Zagadki (zadania) matematyczne (i nie tylko :))


patry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eee? skoro mam sobie wyobrazic ze ja jestem pilotem to skad mam wiedziec?

 

 

 

1. Gdzie się szybciej miele mąkę: w młynie elektrycznym czy wiatraku?

 

2. Baca ma 17 owiec, wszystkie oprócz 9 zdechły. Ile żywych owiec ma baca?

 

3. Idziesz spać o 8.00 a wstajesz o 9 - ile godzin spałe(a)ś?

 

4. Ile złotówek jest w tuzinie?

 

5. Ile 50 groszówek jest w tuzinie?

 

6. Czy istnieje w Maroku dzień 22 lipca?

 

8. Czy mężczyzna w Indiach może mieć za żonę siostrę swojej żony wdowy?

 

9. Jesteś rolnikiem, w którym miesiącu będziesz kosił siano?

 

10. Lekarz zapisał pacjentowi 3 tabletki od zaraz, co pół godziny. Ile czasu zajmie ich zużycie?

 

11. U dwóch rąk jest 10 palców. Ile palców jest u dziesięciu rąk?

 

12. Ile gatunków zwierząt zabrał Mojżesz do arki?

 

13. Wchodzisz do ciemnego i zimnego pokoju, w którym są grzejnik gazowy, lampa naftowa i świeczka. co zapalisz najpierw?

 

14. Czy samotny, nocny stróż może dostać rentę, gdy umrze w dzień?

 

15. Parys miał 3 jabłka w koszu, które rozdał 3 boginiom tak, ze każda z nich dostała jedno a jedno jabłko zostało w koszu?

 

Jak to zrobił?

 

16. Po stole chodziło 10 much, zabiłe(a)ś 3. Ile zostało?

 

17. Przez las idzie mały i duży człowiek. a mały człowiek jest synem dużego, a duży nie jest ojcem małego. Jak to jest?

 

18. Z dwóch kranów o równym przekroju leci woda z równą prędkością do wspólnego zbiornika. z jednego kranu leci woda o temperaturze +15oC, z drugiego o temperaturze -15oC. jaka będzie temperatura wody w zbiorniku?

 

19. Gdzie był Mojżesz, gdy mu zgasła świeca?

 

20. Pół śledzia kosztuje 50 groszy. Ile kosztuje 7 śledzi?

 

21. Ile złotówek jest w parze?

 

22. Kto miał największy kapelusz w czasach Kościuszki?

 

23. Kot ma 60 cm długości. Ile waży kilogram kota?

 

24. Niektóre miesiące mają 30 dni, niektóre mają 31 dni. A ile jest miesięcy, które mają 28 dni?

 

25. Co się stanie, gdy kura skończy 3 lata?

 

26. Samolot rozbił się na granicy stanów Zjednoczonych I Kanady. Gdzie pochowano rozbitków?

 

27. Czego nie da się zamoczyć?

 

28. Czy wszystkie koty spadają na cztery łapy?

 

29. Jak zerwać gałązkę nie płosząc siedzącego na niej ptaka?

 

30. Co to jest: ma obcas i śmierdzi jak but?

 

31. Statek ma 150 łokci długości. Ile łokci ma kapitan?

 

32. Jaki znak trzeba wstawić między cyframi 3 i 4, żeby wyszła liczba większa niż 3 i mniejsza niż 4?

 

33. Co znajduje się pośrodku Wisły?

 

34. Jak miał na imię Napoleon?

 

35. Zanim odkryto na świecie wodospad salto de Angel, który wodospad na świecie był największy?

 

36. Lecisz nad oceanem. wyrzucasz przez okno 5 kilogramowy kamień i 5 kilo pierza. Co najpierw spadnie na ziemię?

 

37. Co to za rzeka, która czytana od tyłu daje nazwę ryby?

 

38. 30 podziel przez pół i dodaj dziesięć. Co otrzymasz?

 

39. Pewien człowiek wybudował dom w kształcie kwadratu. Wszystkie ściany były skierowane zewnętrzną stroną na południe. koło domu pojawił się niedźwiedź. Jaki kolor miała jego sierść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo brawooo !!! największy zagadko-rozwiązywacz na forum ;)

cheersse7.gif

 

moje rozwizanie jest troszke inne

wypelniamy do pełna 14, przelewamy do 12, zostaje 2, ktore wlewamy do 6. czynnosc powtarzamy, w 6 mamy wiec w sumie 4 uncje perfum, a w duzej butli 26 uncji. z duzej butli odlewamy do butli 12 uncji, a nastepnie z butli 12 uncji odlewamy 2 uncje do pojemnika 6-uncjowego. Pierwszą 10 mamy odmierzoną ;) Przelewamy resztke perfum do duzego pojemnika - mamy tam 20 uncji.

 

do tej pory myślłem tak samo ale dalej

wlewamy do 14 i odlewamy do 6 którą wylewamy do dużego, powtarzamy to,

w 14 mamy 2 a 6 jest pusta, przelewamy 2 do 6 i napełnimy 14, przelweamy do 6 a szóstke do użego pojemnika i już :)

tada !! happy2bs0.gif

ale co do długości to jest porównywalna :D

 

Zusia-27 z tymi jabłkami znów sie powtarzasz zadaj sobie troszke trudu i przeczytaj wszystkie posty od początku żeby o sie nie powtórzyło :D

 

illy te zagadki nie pierwszej świerzości ale na niektóre odowiedzi nie jestem pewien :)

 

1 mąki sie nie miele

2 9 owiec żyje

3 1 godzine

4 12

5 12

6 tak

8 nie bo nie żyje

9 sina sie nie kosi

10 1 godzine

11 50 paluchów

12 Mojrzezs nie miał arki

13 zapałke

14 nie bo jest samotny

15 jedno dał z koszykiem

16 0 wszystkie uciekły :P

17 jest jego matką

18 + 15 bo w -15 to nie poleci :) prawie sie nabrałem :)

19 w ciemności

20 7 zł

21 dwie

22 ten kto miał największy łeb :)

23 kilogram

24 wszystkie

25 zacznie czwarty

26 rozbitków sie nioe chowa ??

27 wody

28 jak mją mniej to nie :P

29 najpierw odstraszyć ptaka

30 but z obcasem :P

31 dwa

32

33 s

34 Napoleon

35 wodospad salto de Angel

36 nic lecisz nad oceanem :P

37 Nil

38 25

39brązowa ?

 

a co do tego testu CzAka z ludkiem w kawie, znalazłem w 4,78 sec! jupi jupiii ! yahoouf0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znalazlem fajna lamiglowke ktora ma za zadanie pokazaz czy sie mysli nieszablonowo;] chodzi o to ze mamy ciag cyfr:

1 5 9 20 21 x

w miejsce x nalezy wstawic jedna z tych liczb: 31, 23, 25, 28 ;]

milej zabawy;] mi sie nie udalo niestety na to wpasc, jestem niecierpliwy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zadam zagadki najtrudniejsze z trudnych :) tak na 3sekundy :)

 

1. Pewien mężczyzna dał swojej żonie kwiaty. Wszystkie spośród nich, oprócz dwóch, to róże, wszystkie, oprócz dwóch, to tulipany i wszystkie, oprócz dwóch, to stokrotki. Ile kwiatów dostała żona?

 

2. Dziewczynka miała sześć zapałek. Chciała je sprzedać bardzo bogatemu królewiczowi. Ale on powiedział: Zrób z tych zapałek cztery trójkąty a ożenię się z tobą. Jak to zrobić

 

3. Jeżeli pies kosztuje 12 złotych, kot kosztuje 9 złotych, a niedźwiedź 30 złotych, to ile kosztuje dydelf?

 

a teraz coś troche bardziej wymagającego :P

 

Bóstwa

Na pewnej wyspie Mórz Południowych stały obok siebie trzy posągi bóstw (w rządku), uważane za wróżebne. Bóstwa bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, ale pożytek z tego był niewielki - były to bowiem, choć identyczne z wyglądu, trzy różne bóstwa: bóstwo prawdy (które na każde zadane mu pytanie odpowiadało prawdę), bóstwo kłamstwa (które, jak łatwo się domyślić, zawsze kłamało) oraz bóstwo uniku (które mówiło albo prawdę, alb fałsz, przy czym nigdy nie było wiadomo, na co się zdecyduje).

Znalazł się wreszcie pewien mądry człowiek, który przyszedł do świątyni i zapytał bóstwo stojące po lewej stronie:

"Powiedz, o bóstwo,kto stoi obok ciebie?".

Odpowiedź brzmiała:

"Bóstwo prawdy".

Wówczas ów mądry człowiek zapytał centralną figurę:

"Powiedz, o bóstwo, kim jesteś?"

Odpowiedź brzmiała:

"Bóstwem uniku".

Wtedy człowiek zapytał bóstwo po prawej stronie:

"Powiedz, o bóstwo, kto stoi obok ciebie?"

Odpowiedź brzmiała:

Bóstwo kłamstwa.

Po chwili rozważań mądry człowiek wiedział już dokładnie, jak ustawione są w świątyni poszczególne bóstwa. Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak brawo

nie było to zbyt trudne :P

 

--------------------------------------

 

nowa dawka dla zagadko-rozwiązywaczy :)

 

to raczej proste

1.W pewnym kraju były trzy wsie: Prawda, Półprawda i Bujda. Mieszkańcy Prawdy zawsze mówili prawdę, Bujdy - kłamstwo, a Półprawdy: raz prawdę, raz fałsz (tj. jeżeli za pierwszym razem powiedzieli prawdę, to za drugim: fałsz, i vice versa.). Na te trzy wsie była jedna jednostka straży pożarnej (gdzie zatrudniano normalnych ludzi). Młody strażak Jan odebrał wezwanie i odbyła się taka mniejwięcej rozmowa:

-Skąd dzwonicie?

-Z Półprawdy!

-A jest pożar?

-Tak, jest pożar!

Teraz pytanie: czy Jan powinien nakazać wyjazd na sygnale? Czy to tylko fałszywy alarm?

 

 

a tu już troche bardziej zagmatwana można sie zgubić :) ale w sumie też prosta :P

2.

 

Hipoteza pierwsza: hipoteza druga jest fałszywa, hipoteza trzecia jest prawdziwa;

hipoteza druga: hipoteza czwarta jest prawdziwa, a hipoteza szósta jest fałszywa;

hipoteza trzecia: hipoteza czwarta jest fałszywa, hipoteza piąta jest prawdziwa;

hipoteza czwarta: zarówno hipoteza druga, jak i szósta są prawdziwe;

hipoteza piąta: hipoteza pierwsza jest prawdziwa, a hipoteza druga - fałszywa;

hipoteza szósta: hipoteza czwarta jest fałszywa, hipoteza piąta jest prawdziwa.

 

Co najmniej jedna z tych hipotez jest prawdziwa. Które są fałszywe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiperpłaszczyzna rozpięta na ewaluowanej przestrzeni bazowej 25 wymiarowej posiada 17 ekstermów lokalnych. Niech k będzie dowolnym ciałem i zgodna z waluacją dyskretną dla hipotezy Jakobianowej. Domknięcie całkowite pierścienia izomorficznego definiuje wskaźniki sumacyjne. Ciała i pierścienie mają 1 różna od 0.

 

Ile będzie kosztować piwo Tyskie w Suwałkach na przełomie marca i grudnia?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W pewnym kraju były trzy wsie: Prawda, Półprawda i Bujda. Mieszkańcy Prawdy zawsze mówili prawdę, Bujdy - kłamstwo, a Półprawdy: raz prawdę, raz fałsz (tj. jeżeli za pierwszym razem powiedzieli prawdę, to za drugim: fałsz, i vice versa.). Na te trzy wsie była jedna jednostka straży pożarnej (gdzie zatrudniano normalnych ludzi). Młody strażak Jan odebrał wezwanie i odbyła się taka mniejwięcej rozmowa:

-Skąd dzwonicie?

-Z Półprawdy!

-A jest pożar?

-Tak, jest pożar!

Teraz pytanie: czy Jan powinien nakazać wyjazd na sygnale? Czy to tylko fałszywy alarm?

 

Nie

 

1. jesli serio dzwoni z polprawdy, to znaczy ze tam sie nie pali

2. jesli dzwoni z bujdy to sklamie za drugim razem

3. nie dzwoni z prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Smok ma 2000 głów. Rycerz może je ściąć, jednak po ścięciu każdym scięciu głów odpowiednio odrasta

 

ścina 33 głowy, odrasta 18 głów

ścina 21 głów, odrasta 0 głów

ścina 17 głów, 14 głów

ścina 1 głowę. 349 głów

 

Jak pociąć smoka, aby nie została mu żadna głowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną zagadkę, ale nie znam na nią niestety pełnej odpowiedzi.

Zadał mi ją kuzyn, gdy wyjeżdżał do Brukseli. Wrócił 2 lata temu a ja dalej nie znam odpowiedzi :)

 

Oto treść zagadki:

 

Było sobie 100 krasnoludków. Żyły sobie beztrosko do czasu, gdy porwał je okrutny i zuy krasnoludkożerca. Miał je zjeść następnego ranka a na noc zamkną je w klatce i powiedział im, że da im szansę na przeżycie.

Otóż: Następnego ranka ustawi je tak aby każdy krasnal widział wszystkich przed sobą ale żadnego za sobą. Włoży im na głowę losowo czerwone i białe czapki. Po założeniu czapek będzie pytał każdego od końca jaką ma czapkę na głowie. Jeśli nie zgadnie dead a jeśli zgadnie to ma szczęście i żyje sobie dalej na wolności. Krasnoludkom nie wolno się ruszać a jedyne co mogą powiedzieć to odpowiedź na zadane pytanie.

 

Jak i ile krasnoludków można uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tej zagadki, zakładamy, że jest 50/50 bialych i czerwonych do losowego rodziału czy ich liczba też jest losowa?

 

Na egzaminie wstepnym na Architekturę na PW było coś podobnego, tylko na mniejszą skalę: były trzy kaski-dwa żółte i trzy białe oraz trzech roboli. Sytuacja jw. z krasnoludkami, jakiej odpowiedzi może udzielić ostatni robol (ten który nie widzi nic) na pytanie jaki ma kask, zakładając, że wszyscy mówią prawdę i myślą logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności