Skocz do zawartości

Usuwanie wątków


owca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Proponuję żeby moderatorzy po usunięciu wątku informowali o tym autora.

jeśli autor w jakiś sposób naruszył regulamin, bądź w watku zrobił się gigantyczny OT to nie ma innego sposobu jak usunięcie lub zamknięcie tematu.

 

Bezmyślne i hamskie usówanie prowadzi tylko do tego że autorzy bezskutecznie szukają wątku i tracą na tym czas.

 

Bez przesady. Jak w wątku ktoś zadaje pytanie "jak zrobić, żeby blueprinty miały wyższa rozdzielczość" to wątek automatycznie powinien być skasowany.

tak samo jak ktoś się pyta o to "jak zrobić pokój w 3ds max i wyrenderować w vrayu, żeby było ładnie".

 

wątki kasowane to są najczęściej te w których autor wykazał się totalnym olewactwem i chce mieć odpowiedzi "tu i teraz" zamiast poszukać na forum lub ogólnie w sieci. są to też wątki w żaden sposób nie związane z CG (wolne dyskusje), oraz wątki w których ktoś wszczyna jałową dyskusję na temat usuwania watków :]

 

imo to co się dzieje ostatnio na forum to i tak w miarę spokojne podejście do użytkowników. będąc na miejscu moderatora na pewno bez uzasadnienia skasowałbym wątek zawierający treści niezgodne z regulaminem bądź naruszający w jakikolwiek sposób porządek na forum.

 

Pozdrawiam

 

[++]

i błagam: usunąć a nie usónąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Ptasiora :D FAQ powinno być badziej rozwinięte o te najczęściej zadawane pytania. No i wątki w stylu "zniknęły mi strzałki" albo "mam obiekty jako boxy, help", czy inne namolne pytania powinny być automatycznie zabijane na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach-> No i właśnie tutaj powinni wkroczyć moderatorzy. Usunąć wątek i powiadomić usera że niestoruje się do regulaminu i dostaje warna.

 

EDIT: Na naszym forum jest za dużo pobłażliwośći. Człowiek wierzący w istnienie cudownego programu DO IT! zakłada temat "Team" w którym rozpisuje jakim to niejst wonderfull Programisą i producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł aby userzy z większym stażem powiedzmy 1000-1500 postów mieli opcje usuwania wątków jak ze 3 takie osoby uznają ten sam wątek za niepotrzebny to dopiero trafi do kosza

moderatorzy już powoli nie wyrabiają :) takie mam wrażenie a czasami po prostu coś przegapią

 

co wy na to?

 

władza dla ludu ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł aby userzy z większym stażem powiedzmy 1000-1500 postów mieli opcje usuwania wątków

 

jeś.i już to by przeszło (co by byłobzdurą) to proponowałbym tą granicę przesunąć w stronę 4000-5000 albo uzależnić ją od punktów reputacji lub poziomu doświadczenia i obeznania użytkownika z CG.

 

chociaż sam w sobie pomysł nie trafiony.

jest inne rozwiązanie: po prostu grupa modów powinna poszerzyć się o nowe osoby :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety czy masz już jakieś kandydatury ? ;)

 

jakoś tak rok temu zacząłem wątek o meksyku albo saygonie ;) i po burzliwej rozmowie i parunastu bananach doszliśmy do wniosku że to zjawisko przejściowe zobaczymy jak bedzie tym razem czy syf sam z siebie przeminie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze niektorym sie wladza marzy skoro juz proponujecie zeby userzy mieli ozliwosc kasowania watkow, postow

to proponowałbym tą granicę przesunąć w stronę 4000-5000 albo uzależnić ją od punktów reputacji

reputacja nie powinna miec zadnego znaczenia na tym forum, juz pisalem kiedys ze niektorzy wysylaja -rep za poglady osobiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reputacja nie powinna miec zadnego znaczenia na tym forum, juz pisalem kiedys ze niektorzy wysylaja -rep za poglady osobiste

Taa to i tak mało, zauwazyłem ostatnio ze niektorzy userzy sie sami o to upominają po nawet najmniejszej pomocy, byle co napiszą i tekst w stylu "jezeli pomogłem kliknij na wage pod moim nicku" miałem załozyc oddzielny wątek na ten temat ale jezeli juz o tym mowa to pisze :]

Ogolnie przez punkty reputacji pomoc nie jest bezinteresowna i to denerwuje troszke :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a niektorzy maja 3k postow za spam :>
milcz! :)

ale postcount tez nie powinien miec na NIC wplywu.
Naturalnie ze nie. bo jakbym nie pokasowal starych tematow, i leru nie spierniczyl czegos, to mialbym ponad 6k :D

 

A tak naprawde, to wszyscy wiemy jakie osoby solidnie sie udzielaja na forum, jak i dla portalu. I na takiej zasadzie dziala rekrutacja moderatorow. Jak Adek uzna ze jest za mala ilosc. To orientuje sie kto udziela sie na korzysc forum itd itp.

 

Po co userzy maja miec mozliwosc kasowania i edytowania.

Zawsze jest report post

Taa to i tak mało, zauwazyłem ostatnio ze niektorzy userzy sie sami o to upominają po nawet najmniejszej pomocy, byle co napiszą i tekst w stylu "jezeli pomogłem kliknij na wage pod moim nicku" miałem załozyc oddzielny wątek na ten temat ale jezeli juz o tym mowa to pisze :]
wlasnie dlatego tez wrzucilem sobie to do sygnaturki, a co mi tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo jakbyśmy każdemu userowi mieli wysłać PMkę z upomnieniem to napradę bardzo duuuuuuużo czy czasu na tym zeszło ;) Trzeba pisać posty na temat, tworzyć wątki... poprawne politycznie i uważać co się pisze.

 

Moderatorzy też ludzie (wbrew powszechnie panującej opinii ;) )

 

Knysha -> o tak! o sygnaturach to już nie wspomnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklonować Leru,

PS. moderator musi mieć jakiś poważny nick (np.Leru) dlatego fikołek nie masz szans. Jak by to wyglądało - fikołek - moderator (lol)

PS.2 w związku z ze zwększającą się liczbą durnych nowych wątków, ignorujmy je i tyle. A tu im głupszy wątek tym większa dyskusja wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy bez wątpienia powinni znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzić do niektórych wątków i je po prostu usuwać, a nie tylko zamykać.

Chodzi mi o posty dotyczące warezów i cracków oraz zawierające pytania zamieszczone w FAQ (zwłaszcza te).

 

Natomiast mogliby przestać kasować i przymykać wszystkie wątki w dziale Wolne Dyskusje, który jest przecież, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony do wolnych dyskusji.

 

Przy okazji, poruszając ten temat, możnaby utworzyć nowy dział (albo subforum w WD, gdzie mozna by zadawać pytania nie związane z CG - np. z problemami z netem, połączeniami sieciowymi, windowsem etc. Posty w tym dziale nie zliczać do postcountu. Tylko starsi userzy mogliby tutaj pisać (np. powyżej 1 kilo posta) posty, aby zapobiec rejestrowaniu się nowego człowieka tylko po to, aby zadać pytanie nie związane z CG (jak ma to miejsce w wątku "Nie znasz tytułu...").

 

Być może przydaliby się nowi moderatorzy (jeśli obecna ekipa sobie nie radzi), ale na pewno nie powinny o tym decydować ani reputacja ani postcount. Po prostu Adek i ewentualnie jeszcze ktoś ważny mianuje modów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie nieśmiałe pytanie - czemu z wątku texturing and lighting znikają wszystkie posty? Przez to kolejny raz tłumaczyłem jaka jest różnica między normal mapą a bump mapą. Pare ciekawych wątków o mapowaniu i HDRI też popłyneło... Może jak baza nie wyrabia to można znaleźć większe pierdoły do usunięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek-tylko wiekszosc tematow ktore zakładane są w wolnych dyskusjach sie nie konczą i tam jest najwiecej spamerow i OTów ktore tak naprawde do niczego nie prowadzą, poprostu skutecznosc moderatorow powinna byc poprawiona ale wiadome jest ze nie da sie nad wszystkim zapanować, nawet mody moga miec problemy z ogarnieciem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol w opcjach widoku na dole ustaw sobie od ostanie miesiąc/rok lub od początku jak potrzebujesz

 

kolejna propozycja z cyklu "dobry pomysł / zły pomysł" :P

proponuje usunięcie całkowite wyświetlania gdziekolwiek postcount i usunięcie całego systemu reputacji bo to tylko powód do zazdrości i przepychanek jeden by chcaiał a nie ma i drugiemu zazdrości

i spamerzy by zmniejszyli swoją aktywność bo nie mieliby po co sobie postów nabijać

albo przynajmniej wytrąciłoby z rąk argument że ktoś posty nabija a on biedaczek o pierdołach chce tylko pogadać :P

i tylko Adek miałby wgląd w te dane aby ew. nowych modów rekrutować

 

nie bijce od razu ;)

odczekajcie 15 min :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności