Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Aston Martin DB9


urban

Rekomendowane odpowiedzi

Porzucam maybacha w przyszłosci moze go dokończe ale na dziś dzień nie mam ochoty wiele trudności sprawiły mi w nim lusterka ktre mi nie wcyhodziły. Teraz biorę się za prostrze autko. Staram się robić gęstą siatkę po to by wsytskie krzywe były ładne ta metoda wiąże sie z nieustannym prostowaniem siatki ehhh ... Mam nowe możliwości między innymi przez nowy komputer który znacznie umila prace w maxie :D

 

Oto update:

db901vu3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Porzuciles Maybaha porzucisz tez Astona... na 90% nie skonczysz tez tego modelu... No chyba ze sie uwezmiesz na maxa, albo polegniesz gdzies w okolicach lusterek... Myslisz ze bedzie latwiejszy...?? No nic szkoda... :(

A co do tego modelu to malo... Siatka mi nic nie mowi. Daj renderka jakiegos w clay'u. Co do tej twojej metody to luz ale wg mnie za duzo roboty - sa prostrze metody :) Szkoda mi tylko tego Maybaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maybacha skończe a przynajmniej mam atką nadzieje siedziałem 2 dni przy tych lusterkach i poległęm jak się poducze troche to odkopie wątek z maybachem i go skończe, renderki będę dawał późnie jak zrbię przód chmery daję jakby co na samym koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt nie ogranicza dobrego artysty - w 100% zgadzam się z Wiktorem - nikłe szanse na ukończenie tego modelu skoro poddałes sięna jakimśgłupim lusterku - zrób reszte maybacha a nie porzucasz model tylko dlatego że nie możesz zrobic lusterka - zrób inne(a najlepiej orginalne) ale skoncz prace bo nigdy od niczego nie dojdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro tak to mogę zrobić tai koncept lusterek to juz mnie bardziej przekonuje do dalszej pracy chyba mnie przekonaliście ;)

 

EDIT:

 

Mając na myśli nowe możliwości chodziło mi o bardziej sprawną pracę mój poprzedni komputer woolno chodził i nie zbyt był sprawny

 

amd athlon xp 2600, kingstone 512 mb 333 mhz cl 2,5, 6800gs palit 512mb 256 bit, największą róznice mi daje procesor i ramy , pozatym na starym komputerze miałem w 3d marku około 3k pkt a na nowym 12k pkt więć komfort pracy jest zdecydowanie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejkus, ja chcialbym miec taki komputerek ale niestety mam celeronka i biednego gf5200 ^_^. Coz co do pracy to tutaj malo jest narazie a tak jak i mowili inni powyrzej to jednak warto konczyc to co sie zaczelo. Wiadomo ze moze to sie wraz z procesem tworzenia juz znudzic, ale w zyciu nie edna rzecz sie nudzi a warto miec cos czym mozna sie pochwalic bez potrzeby mowienia ze nie jest to takie jak byc by moglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem że inni mają słabsze komputery i ich szczerze podziwam że oni pracyją na takich komputerach w maxie osobiscie moją początki w maxie były na duroni 850mhz i gf 256 512 mb ramu, szczerze powiedziawszy wtenczas o miaxie dowiedziałem się z książki komputer świat grafika 3d więc tak zaczęła się moja przygoda z maxem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ze niestety ostatni plik na którym miałem zapisane postępy maybacha po przywracaniu syatemu się uszkodził :/ a na ostatnim zapisie miałem zrobione felig nowe opony na nowo dach i przednią i tylnią szybę :/ to dosyć dużo. o auto backu nie ma mowy bo robiłem w międzyczasie inne prace ....

 

Zabieram się za astona bo za bardzo nie mam ochoty za maybacha się brać

 

światła jeszczee nie są skończone ;)

 

db903hy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopałem długo po jakieś zdjęcia od przodu ale takich nie udało mi się znaleźć :P

 

hkropinski-> Pamiętam pamiętam :P upierdliwe zajęcie ale efekt najważniejszy ;)

Szampek-> dzięki za zdjęcia, jeśli chodzi o to na grilu to się zdziwiłem bo na blueprincie nie mam nic takiego o dziwo.

#Pawel-> dzięki za komentarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szmati

oki więc widzę że trocha mało odpowiedzi ma ten wątek zapraszam do odpisywania

 

hkropinski będę robił ciemniejsze renderki :P

 

Jutro wyjeżdżam i do końca ferii (28 styczeń) mnie nie będzie, więc dziś postaram się dać zw 2 updaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry modelik wybrałeś, ale troszkę krzywo wyszedł, albo mam krzywe oko - w ogóle trudno coś dojrzeć na tym ostatnim renderze - zmniejsz delikatnie światło i daj niewiele ciemniejszy materiał i większą rozdziałkę to będzie mozna się szerzej wypowiedzieć :-)

Nierówna siata i modelik tym samym nierówny... koło świateł i klapy z silniczka katastrofa... ale parę poprawek naniesiesz i będzie git ;-) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich bo to mój pierwszy post tu. Będę śledził progres bo sam kiedyś chciałem wziąć się za to cudo techniki. Moim zdaniem przynajmniej na razie siatka wygląda trochę chaotycznie. Tzn chodzi mi głównie o wspomniane wyżej nierówności no i o paskudne 5sidy na zderzaku przy lampach. W ogóle można by poprawić topologię z tyłu. Czekam na update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba się jednak wezmę za ten samochód, ale dopiero jak skończę to co w tej chwili ciągnę. Szukałem dziś blueprintów na smcars i znalazłem jakieś jedne nadające się. Mógłbyś opublikować te z których korzystasz ? Bo widzę, że mają nieco więcej detali. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak późno odpisuje ale wichura zerwała linie i nie było netu w ośrodku osobiscie kożystam z blueprintów znalezionych na smcars jak chcesz moge Ci udopstępnić pocięte printy :) wracam 28 po południu tego dnia również dam update :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony model jest bardzo ciekawy, ale

coś jest nie tak, jakś rzecz, nie potrafie okreslić co, strasznie go psuje, może ta szyba przednia

może nie róne linie,

 

może inni zauważa dokladnie co jest nie takk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej i najprościej rzecz ujmując, moim zdaniem, model jest krzywy - tak jak pisałem zresztą wcześniej :)

Szkoda urban, że go nie poprostowałeś bo ta bryczka sama w sobie jest super!

Powodzenia w dalszej pracy i w nauce Vraya!

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że śledzę. Moim zdaniem brakuje tu detali. Render zrujnowany jest słabym studiem, oraz marnymi materiałami, tudzież ich brakiem. Mam nadzieję, że pracujesz nad tym samochodem jeszcze, bo sam model nie wydaje mi się zły. Może rzeczywiście krzywy, ale moim zdaniem nie to jest najważniejsze...

 

Kiedy Zuliban zrobił render bmw jakiegoś, wszyscy się zachwycali, chociaż model był bardzo pokrzywiony (widać że robiony na szybko). Miał po prostu świetnie złożone studio, oraz bardzo mocne materiały. Polecam poszukać na googlach jak wygląda studio fotograficzne, w którym robi się profesjonalne fotki samochodów, to raz. Jeżeli chodzi o materiały to www.vray-materials.de. Jestem pewien, że jesteś w stanie wyciągnąć coś lepszego z tego modelu.

 

Dzięki za blueprinty. Teraz siedzę nad Audi TT 2007, ale może kiedyś się przydadzą. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszytskim za komentarze

 

lakier wiem że brzydki ale się dopiero ucze :) (to sa moje pierwsze materiały to jest mój 3 lakier jaki zrobiłem) kobinuje jak go poprawić, zależy mi na jakimś matowym czerwonym :) na wlotami jeszcze popracuje ale zbytnio już nie będe go porostował ze względu na to że w tym modelu najbardziej zależy mi na nauce vray :) materiały wole sam robić :) popatrze troche na tą stronke z materiałami, którą mi dałeś tolas, może czegoś się naucze :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności