Skocz do zawartości

Ktory monitorek ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

rozdzielczościom mniejszym niż 1600*1200 mówimy stanowcze NIE:d ta msię ledwo skróty na pasku od MAksa mieszczą;)

 

Edit do postu Brunq'a na dole. ja mam 100mhz.

 

czy 300 zł to jest dużo za monitor? nie wydaje mi się. ja mam to:http://www.allegro.pl/item107135158_ibm_p275_21_gw_fvat.html

i ani razu nie nażekałem. ani jednego zastrzeżenia. pełna dowolność w ustawieniu kolorów. ostry jak cholera. tylko ta waga:D w aucie mi się nie zmieścił, musiałem hatchbacka brać od wujka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pozagryzajcie sie ze ktos woli crt od lcd albo lcd od crt mowiac krotko mam to w tylku co jest lepsze lubie crt i narazie nic tego nie zmieni chyba ze ktos mi kupi lcd za 8 k kto kolwiek ? ;*

 

az przypomina sie pewna scena z dnia swira ;] "Nasza jest racja !a nawet jesli twoja jest racja to moja jest mojsza niz twojsza !"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołek wlasnie takiego dostalem w swoje lapki :D i musze powiedziec ze jest meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega wypas ;o nie spodziewalem sie czegos takiego mega rozdzialki mega odswiezanie :) w dodatku presty do grafiki , ogladania filmow itp itp bardzo duzo ustwien i liczkin przepracowanych godzin ktorego nie da sie zzerowac super bajer ;)

Rogi ostre jak brzytwa, kineskop plaski itp itp narazie jestem zauroczony i pod mega wrazeniem.

 

Niestety jego wielkosc mnie przygniotla ;D ale co tam ;]

 

narazie strasznie mi sie podoba wiecej napisze jak wszystko potestuje, narazie kolorki zywe, wszystko super itp nie moge sie przyzwyczaic do rozdzialki 1600x1200 ale co tam ;)

 

Wszystkim polecam taki zakup co maja wiecej miejsca na biurczeku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHAHHAHAHA a wiesz dlaczego? Doszli do prostego wniosku: "mamy super markę, wszyscy nas kochają zatem trzeba zacząć robić te gówna LCD bo wyciągniemy jeszcze więcej kasy a skoro nazywamy sie EIZO to i tak każdy wmówi sobie, że ma najlepszy monitor na świecie!" na to reszta zarządu "YAY!!!". xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle , albo ja pracowalem wczesniej na gownie , albo teraz pracuje na mega kozaku :D jezeli nie macie za duzo kasy to bierzcie to eizo bo jest warte 500 zl albo nawet wiecej mega kolory 2 razy lepsze niz na necu 17 ktory mialem wczesniej, jest tyle do ustawienia w tym monitorze ze jeszcze sie dlugo bede przez te ustawienia przebijal ;)

 

Peter_Muler polecam Ci z czystym sercem , musisz pamietac jedynie ze Trinitrony sa robione na takich 2ch glupich paskach ktore przechodza przez ekran troche drazniace z poczatku to jest , ale po 30 min oko sie przyzwyczaja i jest ql :)

 

Polecam pozdrawiam i watek mozna zamknac :) Crt jest lepsze tak jak pisalem wczesniej od monitorow lcd do jakiegos tam przedzialu cenowego, 8 k nie mam zamiaru wydawac na pozadne lcd , a tu mam monitor za 500 zl ktory przebija IMO wiekoszc lcdkow ;]

 

Tym milym akcjentem jeszcze raz chcialbym polecic itp itp

 

i mozna watek zamknac ;)

 

pisalem juz ze polecam monitorek z czystym sercem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poczekać na elektroniczny papier kupić cały brystol rozwinąć na ścianie przybić gwoździami i monitor jak ta lala :P

oled też ciekawie sie zapowiada a najlepsze jest to że rok po tym jak go wprowadzą to LCD nawet te z górnej półki będą tanie jak barszcz sprowadzane z czeczenii lub cagoś podobnego i roszaleje sie troszke inna dyslkusja :P hehe już nie moge sie doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej się kulać jeszcze z półtorej roku na crt, a później (mam nadzieję) kupić jakiegoś oled'a. :)

http://aving.net/usa/news/default.asp?mode=read&c_num=26591&c_code=01&sp_code=35&btb_num=232

Prototyp, ale zapowiada się konkretna alternatywa dla lcd.

 

Jak narazie to parametry ma wypas, ale jak na wyświetlacz od komórki :P - napis na zdjęciu plakietki z tej strony:

 

Number of Color: 262144

Color Purity: NTSC 68%

 

Jeśli chodzi o porównanie, to większość ludzi porównuje topowe (aczkolwiek już nieprodukowane) modele CRT firm EIZO/iiyama/SONY, z najtańszymi LCD z półek hipermarketów i dziwi sie że technologia LCD słabo wypada w tym porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MassTA: ja porównuję CRT z klasy średnio-wyższej z LCD z najwyższej klasy. Nie zmienisz faktu, że ta technologia jest przegrana bo nawet najnowocześniejsze LCD nie jest w stanie wygrać z CRT, które tak naprawde w obecnej formie ma już ponad 10 lat. Nie ma takiego przedziału cenowego gdzie LCD wygra z CRT. Oczywyście ci wszyscy, którzy wydali kupę kasiory na swoje "1337 h4x0rskie" LCD będą bronić do upadłego no bo jak, przecież oni nie mogli kupić gówna, przecież tak ładnie wygląda i jest taki cieniutki z boku... nie może być gorszy :( o lol xD

 

Większość pewnie nie ma świadomości, że istnieje belgijska firma BARCO, której to monitory CRT są czymś zjawiskowym, kto nie widział - nie uwierzy. Żaden padluch LCD czy plazma nie ma najmniejszych szans, przy BARCO wyglądają jak kiepski żart. Zresztą nie tylko przy BARCO, Sony GDM-900FW bije na głowę wszystkie LCD razem wzięte. Każdy EIZO to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha bo teraz "czeba" byc trendi i cza miec el ci di bo inaczej masz zlom ;) dajcie se siana juz ;) ten kto ma lcd niech pracuje na lcd ten kto ma crt niech robi na crt wielkie halo o nic.

 

To ze produkcja czegos zostala wstrzymana o niczym nie swiadczy ;)

 

ale ja jak zawsze sie myle wiec z gory przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remendy, nie rozumiem cię. Bronisz technologii która umiera, choć do najgorszych nie należy.

Będziesz teraz pikietować fabryki żeby wrócili do baniek? Trzeba się dostosować. Wchodzę na jakąkolwiek stronę z monitorami i bańki zniknęły.

Sorry, ale mnie osobiście wali czy do czerni brakuje 0.001 czy 0.002. I tak tego nie widzę w codziennej pracy.

A szukając analogii, to równie dobrze mółbys się upierać przy analogowych płytach muzycznych. Różnica polega na tym, że bańki znikna peramentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans ale wszystkie monitory z czasem zaczynaja gorzej nadawac zywotnosc lcd tez jest ograniczona ciekly krysztal tak ? czy sie myle ? ;) Tak czy siak popytaj czy ktos z Twoich znajomych nie ma crt ejzo odwiedz go i wlacz opcje autotune bright/contrast taki bajer ktory jest dla mnie bardzo fajny sam dostosowuje sie do kolorow jakie w danej chwili sa wyswietlane wszedzie masz mega obraz , nie zebym Ci przekonywal czy cos :) osobiscie gdybym mial na wyrzucenie w bloto 8 k golda to tez bym kupil lcd ale nie mam wiec musialem kupic szrota starego zwozonego na kilogramy z tesco z zagranicy na paletach :) ale co tam i tak jestem zadowolony :*

 

Gordy przyblize Ci pewna sytacje ktora mielismy z Jarem jak pracowalismy nad pewnym projektem ;) :

 

jaras - klicek wez tego scrina zobacz u siebie i powiedz jak kolory

klicek - do dupy wez podrasuj zrobiles tu tak ciemno jak w dupie u murzyna przy zgaszonym swietle

jaras- a masz dobrze skalibrowany monitor ?

klicek - tak , ale zeby cos tu zobaczyc musialem gamme zwiekszyc do 2ch

jaras - ok to bede Ci co 5 min podsylal scriny i bedziesz mi mowil czy dobrze

 

© by lcd za 3 k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordy: po pierwsze REMEDY. :)

Po drugie, to że znikają nie zmienia faktu, że są lepsze. Tylko tego faktu bronię, choć przyznam, że szkoda ich zniknięcia :( EIZO podało kiedyś na swojej stronie oficjalną notę dlaczego postanowiło się wycofać z CRT. Mówiąc w skrócie chodziło o to, że producenci zaczęli się stopniowo skłaniać w stronę rozwoju innych technologii i CRT od ładnych paru lat nie poszło znacząco naprzód. Sami nie sią wstanie prowadzić badań nad dalszym rozwojem tej technologii a największe koncerny chcą skupić swoje wysiłki na LCD itd. Nie dlatego, że jest lepsze, tylko dlatego żę bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1k kupisz najprostszego samsunga lcd 19" = 21" crt. Z brzydką obudową i małą rozdzielczością, ale który będzie ulgą dla Twojego wzroku. Z tymi kroplami nie żartowałem. Wmawiałem sobie że mój super pro crt jest wciąż taki świetny do momentu kiedy wzrok odmówił posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans w tym sek ze juz sie przejechalem raz na tanim lcd i powiedzialem sobie nigdy wiecej , co gorsze i na zwyklym lcd + komp i matryca w laptopie moj uklad zwrokowy reaguje tak samo, czerwone mega napuchniete powieki + łzawienie max 2 h przy monitorze bo oczy wypadaja, co prawda przyzwyczajenie do crt niestety mam spore bo okolo juz 10 lat bedzie 96 rok pierwszy crt aka 14' ;)

 

Do tego jakosc taniego lcd mnie nie przekonuje mimo ze skok w jakosci lcd niby jest ogromny od ostatnich kilku lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem sony 19" za 1k w zajebistej obudowie :)

 

siedzę właśnie któryś dzień przed takimi dwoma i już czuję różnicę w zmęczeniu oczu a właściwie jego braku. przy moim crt była tragedia. ale pewnie nie potrafiłem go ustawić ;)

 

na jakość kompletnie nie narzekam. kolory ustawiłem sobie pod crt, cała matryca świeci równomiernie. ale to że mówię że mi te monitory pasują, lepiej czują się moje oczy, jestem zachwycony, wstaję szczęśliwszy i mam łącznie fajne 38" za 2k, pewnie nie wystarczy aby ktoś mi nie wmawiał że lcd to dla mnie straszne gówno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności