Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ARTI - co do proporcji to popraw jeszcze grubosci słupów podtrzymujących daszek nad wejściem (na takich słupach jak u Ciebie to mosty stawiają :) )

Kalenica - czyli dachówka łącząca połacie dachów też jest za duża.

Maksymalna wysokość stopnia na schodach to chyba 20cm, ale wygodne schody mają 18cm

W szybie powinno pojawić sie odbicie ponieważ w srodku domu jest ciemno. Gdyby w srodku domu było jasno odbic by prawie nie było. W Twoim przypadku powinno odbic sie troche niebieskiego nieba.

Na łączeniu scian budynku z terenem powinien pojawic sie cokół. W starych domach wystawał on poza lico ściany. Teraz cokoły buduje sie na zasadzie podcięcia -wgłebienia - żeby nadać budynkowi lekkości.

 

Na razie tylke. Idzie Ci coraz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie moge tego za bardzo pokazywac, ale i tak bedzie duzo zmieniane wiec wrzucam fragmencik:

1b02227bda9e6871.jpg

 

pozdrawiam

 

hehe widze ze tez wpisales w google "modern art" jak potrzebowales obrazka na sciane :D - tez ostatnio szukalem na szybko jakiegos i trafilem na ten sam który wisi na scianie u Ciebie

 

fajne zasłony wyszły (pod względem modelu), jaka jest na takie metoda ? byłbym wdzięczny za jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm.... troche dresiarskie czerwone hamulce. Takie cos to chyba tylko sportowe samochody maja :)

Cienie możesz wzmocnic na 2 sposoby. Albo przez dolozenie jakiegos sztucznego oswietlenia i oslabieniu HDRI, albo przez zabawe z Enviremetn/Global lightning/ Tint. Wartosc tint jest standardowo ustawiona na 1. Mozesz zmniejszyc ja do 0,5-0,7 i rozjasnij swiatla sceny. Tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego wg. Ciebie czerwone hamulce są dresiarskie ;) brembo jest czerwone i nie uznaję ich za dresiarskie :D sprecyzuję oświetlenie - to vray sun + hdri. własnie myślałem, że dodam jakiegoś directa, co by cienie podkreślał. lakier myślę taki zostanie ale ze szkłem muszę troszkę pobawić się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTI - co do proporcji to popraw jeszcze grubosci słupów podtrzymujących daszek nad wejściem (na takich słupach jak u Ciebie to mosty stawiają :) )

 

Kalenica - czyli dachówka łącząca połacie dachów też jest za duża.

 

Maksymalna wysokość stopnia na schodach to chyba 20cm, ale wygodne schody mają 18cm

 

W szybie powinno pojawić sie odbicie ponieważ w srodku domu jest ciemno. Gdyby w srodku domu było jasno odbic by prawie nie było. W Twoim przypadku powinno odbic sie troche niebieskiego nieba.

 

Na łączeniu scian budynku z terenem powinien pojawic sie cokół. W starych domach wystawał on poza lico ściany. Teraz cokoły buduje sie na zasadzie podcięcia -wgłebienia - żeby nadać budynkowi lekkości.

 

 

 

Na razie tylke. Idzie Ci coraz lepiej :)

 

O, będę szpanował terminami architektonicznymi w szkole xD Dzięki, wezmę się za to co mówisz.

 

 

Arti weź zrób ładne kolumny,popraw wymiary domu, a i czy widziałeś żeby ktoś puszczał sobie wodę z rynny prosto przed dom :P ? chyba, że masz jeziorko przed domem ;D

 

Te kolumny to tylko takie "zapychacze". Poprawie je, bez obaw.

 

 

O widzę ze kolega Kubaswielgus miał podobne zdanie, a tu Ci pokazałem co ja bym zrobił z tym domem * ( nie mówię, że jest ekstra tak, ale mi by sie tak podobało :D )

 

 

 

 

 

attachment.php?attachmentid=55445&stc=1&

 

Tu kilka rzeczy wiem, nie zgodzę się jednak co do widocznej rynny, gdyż chyba byś nie chciał, by Ci woda na balkon spływała. Co do ujścia wody z tej rynny, to co do jeziorka macie racje, ale raczej postawie jakiś zbiorniczek do nawadniania roślinek. Co do okna, czy ja wiem? Będą mogli patrzeć goście, listonosz i takie tam do domu o.O Co do hamulców, to wyglądają jak nitki narysowane w Paint'cie ;e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

routee opony są dosłownie wbite w ziemnię :D koła lewiuja bo pod nimi nie ma cieni

chodzi mi o ugięcie (coś jak plastelina pod naciskiem) żeby opona troszkę się rozjechała przy styku z ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem sobie probe z tym Global lightning, o ktorym pisalem wczesniej i chyba nie dziala z oswietleniem HDRi.

Najlepiej wrzuc mape hdri najpierw do slotu w materialach bo bedziesz mogl wtedy ustawiac jego multipyer czyli sile swiatla. Potem ze slotu materialow przeciagnij go do zakladki envirement i powinno pomoc. Pewnie mapa hdri swieci za mocno i rozjasnia cienie rzucane przez slonce.

 

Zaciagnij sobie ta scenke. tylko zamiast vray lighta wstaw sobie vray san i zobacz jak cienie wygladaja. W materialach bedziesz mial hdri i w zaleznosci od multiplyera cienie zaczynaja zanikac.

 

http://sharecg.com/get_file.php?upload_file_id=11168

Edytowane przez Kubaswielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kilka rzeczy wiem, nie zgodzę się jednak co do widocznej rynny, gdyż chyba byś nie chciał, by Ci woda na balkon spływała. Co do ujścia wody z tej rynny, to co do jeziorka macie racje, ale raczej postawie jakiś zbiorniczek do nawadniania roślinek. Co do okna, czy ja wiem? Będą mogli patrzeć goście, listonosz i takie tam do domu o.O Co do hamulców, to wyglądają jak nitki narysowane w Paint'cie ;e

 

 

 

Jeśli chodzi o rynnę to miałem na myśli to, że przesunął bym ją za dom. A jeśli chodzi o okno, to z perspektywy którą pokazałeś, ściana wygląda na długą i zastanowiłbym się nad rozmieszczeniem tego okna ( może jest dobrze, nie wiem - perspektywa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne krany RA, to z nudów czy jakies zamówienie ? - podoba mi się ten podobny do V - fajna linia.

 

a tu taki wstęp - jeszcze duuuzo pracy przedemną

 

wstepjx8.jpg

 

modele krzeseł z tego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem: to zaznaczone na czerwono to jest zamknięty line, zamieniony w Editable poly. W środku nie ma żadnych punktów siatki, a mimo to przy mapowaniu takie farmazony się dzieją. Da się z tym coś sensownego zrobić?

 

3obrobka1dr3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hujwiecobz7.jpg

 

Dalsze podstępy ;]

 

Mam kilka pytań, odnoście exterior'ów.

- Robie niebo mapą Psychical Sky, ale szyby go nie odbijają, tylko odbijają ustawiony w Enviroment'cie kolor tła. Jak dokonać odbić w szybach?

- Na wielu wizach widać panoramy gór, lasów itp. Czy to po prostu cylindry z nałożonym zdjęciem/mapą tej panoramy? PS Cieniowanie cienkie bo to narazie modeling nie rendering ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest marketing Panowie;) Trzeba ludziom wmówić, że potrzebują właśnie tego, a produkt konkurencji jest gorszy;) Wyższa cena wbrew pozorom nie musi być złym kierunkiem, może nawet uwiarygodnić dobrą markę;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wypociny ... proba zrobienia czegos ala ilustracja. Trawa i kamien malowane. Reszta (oprocz domu) to plane'y 2d ustawiane w szopie. Troche zabawy z curve'sami i photofilter.

Dajcie znac co o tym sadzicie.

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz - byłoby fajnie gdyby nie te rośliny z obrazków, które zresztą nie zgadzają się momentami kolorystycznie i kontrastowo z domem. :)

routee - ja zwykle robię trochę dłużej, bo lubie bawic się w śrubki itd. itp. Poza tym, mam świadomośc, że robie to też dla siebie. Ale myślę, że nie będzie tak źle. Większośc osób woli chyba kupic to co chce, a nie cały zestaw iluśtam modeli, by wykorzystac tylko 2 czy 3.

Touch - to refleksy. Model o dziwo jest ok. ;)

t0m3k - Tyle jakoś:

modelexn5.th.jpg

Ale to się z czasem będzie rozbudowywało. Teraz zgłębiam InDesign, żeby edycja ewentualnego katalogu była jak najbardziej bezproblemowa przy dodawaniu kolejnych pozycji.

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności