Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Abell To, że przeczytałeś to jedno, a to, że jabłko padło bardzo daleko od jabłoni to drugie:) testuj dalej, staraj się zachowywać równowagę miedzy kolorami, bo na razie ja widzę biała i czarną plamę pomijając już szum:) pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze o to chodzi bo cały post o tym przeczytałem.

myślę że jeden post to troszkę za mało żeby zrozumieć lwf'a :)

junior fajny klimat

 

tob01 1h 40 min to długo ? pan raczy żartować

Edytowane przez Georgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości co do wytrzymałości tych krzeseł, nie dość, że mają cieniutkie nóżki to jest połączone jakimś mini drucikiem

 

a tu moje 1 wnętrze, szum ze względu na slaby komp, nie chce mi sie czekać na lepszy render a 1h 40min to i tak dlugo

1229008179.jpg

Edytowane przez tob01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior - przesuń troszeczkę źródło światła aby lepiej pokazać ostre cienie od flesza, będzie dużo fajniejszy efekt. Teraz praktycznie ich nie ma (może to jeszcze kwestia podbicia intensywności źródła)

 

 

to jak to bedzie? fotograf bedzie miał lapme błyskową w 2 rece? ;)

 

a tu moje 1 wnętrze, szum ze względu na slaby komp, nie chce mi sie czekać na lepszy render a 1h 40min to i tak dlugo

 

aha..czyli jak byś miał super kompa to wizualka była by technicznie bardzo dobra tak?

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

aha..czyli jak byś miał super kompa to wizualka była by technicznie bardzo dobra tak?

 

nie super, ale na pewno lepsza, AA byłoby lepsze i dużo mniej szumu bo mógłbym testować dużo więcej ustawień mocniejszych i bawić się materiałami, teraz też tak robie ale idzie to bardzoo powoli. Wiem, że po lewej przepalone, ale to przecież tylko test

Claude, szczerze mówiąc to się boje zostawić na noc bo mój PC lubi się niekiedy wyłączyć od tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to bedzie? fotograf bedzie miał lapme błyskową w 2 rece? ;)

 

a robiłeś kiedyś zdjęcie lustrzanka z choćby podczepioną lampą błysk? Ona siedzi jakies 10-15cm od obiektywu i na zdjęciach wyraźnie to widać.

Kolejny raz próbujesz na siłę wytykać błąd, zupełnie bezpodstawnie. Mówiąc bezpodstawnie mówię o braku doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle zastanawiam się po kiego czorta robić rendery z udawaną lampą błyskową? przecież to w ogóle nie jest ładne. w sensie oświetlenie. to tak jakby super wnętrze z wypaśnymi meblami sfocić cyfrówką za 199zł z Tesco :] tak tylko sobie dywaguję ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfrówka w Tesco była ostatnio za 59,99zł.

 

co do lampy błyskowej... Black Mamba... to jeśli używasz 3 lamp.. to czy wszystkie będziesz stawiał/trzymał obok aparatu..? wiadomo, studyjne flesze to raczej bezcieniowo/niekontrastowo działają.. ale Ta symulacja jest w OK. - a lampa mogłaby być dalej.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety dokladnie jak SWRSC pisze. Symulowanie roznego rodzaju oswietlenia daje mozliwosci tworcze, tak samo jak dodawanie np aberacji(efekt nie porzadany u fotografow-tak podobno slyszalem) daje duzo zabawy, proba fotorealistycznych renderow nie zawsze z pieknym slonecznym swiatlem. Poprostu nie trzeba sie ograniczac a probowac wszystkiego. Wiadomo, ze takiego renderu nie pokaze klientowi, wiec lajtowo mozna sie bawic w wolnym czasie bez ograniczen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turn off light m8 Flash jest kijowy bo nie oddaje realizmu materialow i robi slabe cienia(jezeli takie wogole istnieja) tybardziej ze nigdy nie widzialem wnetrza czy mebla zrobionego z flesha i akurat tutaj zgdzam sie z Tweetem :) Jezeli idziemy w strone realizumu to trzeba zwracac uwage wlasnie na swiatlo ktore oswietla a klimat sam przyjdzie jezeli wlasnie to swiatlo bedzie fajnie ustawione :)

Mart... Pamietam jak fajna kobitka przyszla i ustawila nam Marta zeby mozna bylo na nim poleżeć ;)

Pozdrawiam !

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

georgas: no dobrze przyznaję że celowo chciałem wzbudzić dyskusję nt temat. bo imho robienie renderów flashowych to jak dla mnie strata czasu. praktycznie nigdzie się to później nie przyda może poza świadomością, że można dopalać światełkami front kadru.

 

ale nie uważam mojego posta za piece of shit :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety chodziło mi o to że szybko zdanie zmieniasz ;) po prostu nie wybrnąłeś z sytuacji o to mi chodziło, szlifowanie warsztatu mi się wydaje nigdy nie jest stratą czasu i wszystkiego trzeba spróbować żeby pewnego dnia nie mieć niespodzianki jak będzie trzeba zrobić. a przy takich testach na pewno się czegoś uczysz

 

co do piece of shit to tyczyło się mojego rendera ;)

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

ja lubie dyskutowac bo wtedy duzo sie uczymy chlopaki, jednak Tweety zle okreslasz testowanie flasza strata czasu, bo jak ktos moze tracic czas, ktorego naprade nie posiada? Nie mozna okreslac nic po pewnych testach :) Rozumie jakbym pokazal to w watku finalnych renderow i powiedzial, ze to lubie, to jest swietne i tym bede sie od dzis kierowal. Po za tym nie znamy sie od dzis i wiem co jest piorytetem.

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności