Skocz do zawartości

Spotkanie, wspólna nauka w Warszawie


Lumpy

Rekomendowane odpowiedzi

Temat szkół grafiki komputerowej poruszany był już wiele razy. Chyba nie ma w tym kraju miejsca, gdzie można by się uczyć na odpowiednim poziomie. Wiedzę zdobywacie przez tutoriale, własne próby i błędy. Stąd pomysł na takie spotkanie, na którym każdy może pokazać własne prace, opowiedzieć co i jak, zadawać pytania, wymieniać doświadczenia itd.

 

Istnieje możliwość zorganizowania tego w mojej budzie, w sali informatycznej na 30 obób, jest komp, podłączony do niego projektor. Zaznaczam, że trzeba przystosować się do warunków szkoły. Jedyny możliwy termin (nie mogę go zmienić, więc informuję znacznie wcześniej):

 

2 grudnia (sobota) godz. 9-12

LO gen. Maczka - Gwiaździsta, Bielany

 

Musi nas pilnować jakiś nauczyciel (stąd problemy z terminem, naprawdę ciężko przekonać kogoś, żeby przyszedł do pracy w sobotę, za free).

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt i dokładne info, żebym wiedział wcześniej jaki soft zainstalować, ilu będzie ludzi itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie Lumpy!!

 

Ja jestem jak najbardziej na tak, postaram się być na miejscu :) Macie już jakiś program? wiadomo kto będzie prowadził i o czym będzie mówił?

 

Mam nadzieję że coś się z tego ciekawego wykluje :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumpy odwalił kawał dobrej roboty :) zobaczymy jak to jeszcze będzie z organizacją, aczkolwiek zapewne nikt sie nie zawiedzie :). Z tego co wiem z rozmów to jest potrzeba znalezienia kilku szczęszciarzy co bedą mogli przedstawic jakies ciekawostki zapełniające ten czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ziomuś, program zalezy od tego, kto przyjdzie. Np. max chce mowić o modelowaniu postaci w 3ds max + Zbrush, IMO jest w tym świetny i chętnie zobaczę, co ma do pokazania. Ty dużo mogłbyś powiedzieć o game-arcie itd.

Najlepiej sami piszcie swoje propozycje w tym wątku, w ten sposób powstanie program i każdy będzie wiedział czego się spodziewać.

 

2. Napewno napiszemy o tym, co się działo. Ja mogę coś nagrać kamerką, mam nadzieję, że ktoś weźmie cyfrówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:* super sprawa! zanim wszystko to ogarne to 2 sprawy >

1) potrzabna nam reklama ;) > co by te 30 osob zebrac

2) thorgal mr. dreamer :D lol, ja nadal jestem najarany na te Twoje opowiesci o ld :D. kurde wiesz. ze od 4miesiecy nie mialem ani jednego snu ?!?! ******** sobie psychike :D... tak 50\50 seri to pisze :\ :p

nie mam sily pisac.... jeszcze tylko 2 sugestie, ktore mi sie nasunely...

1) moze wezmiemy jakis koncept i bedziemy o nim gadac\ wykonamy go,,, porownamy koncepcje > kto jak by go wykonal, a potem na kompach zaczniemy go robic.

kazdy bedzie robic inaczej...po swojemu, bedziemy co 30 minut gadac i lookac jak komu idzie... taka nauka bedzie chyba OK i latwo czas wypelnic... bo z doswiadczenia wiem, ze trzeba miec jasny plan co bedziemy robic, bo jak sie normlanie zjawimy, to bedziemy sie smiac i gadac o zyciu i polityce ;p poza tym, niech ten kto moze przyniesie swoje modele, najlepiej komercyjne, zeby uswiadomic wiare.... ect ect ect.... tak czy siak TRZEBA TO WSZYSTKO USTALIC > ps. proponuje wieczory np. (17-21)!!! po pracy \szkole , ja mam szkole zaocznie w sobote ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, ja teraz będę szuka lokum, ale będę mieszkal sam, chyba, że ktoś zechce zamieszkać ze mną., by koszty ograniczyć. w każdym razie możesz n mnie liczyć.

Pomysł mi sie podoba, będzie trzeba to jakoś ucyklicznić.

Kurt, zadwzoń do mnie, stracilem Twój numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) moze wezmiemy jakis koncept i bedziemy o nim gadac\ wykonamy go,,, porownamy koncepcje > kto jak by go wykonal, a potem na kompach zaczniemy go robic.

kazdy bedzie robic inaczej...po swojemu, bedziemy co 30 minut gadac i lookac jak komu idzie... taka nauka bedzie chyba OK i latwo czas wypelnic... bo z doswiadczenia wiem, ze trzeba miec jasny plan co bedziemy robic, bo jak sie normlanie zjawimy, to bedziemy sie smiac i gadac o zyciu i polityce ;p poza tym, niech ten kto moze przyniesie swoje modele, najlepiej komercyjne, zeby uswiadomic wiare.... ect ect ect.... tak czy siak TRZEBA TO WSZYSTKO USTALIC > ps. proponuje wieczory np. (17-21)!!! po pracy \szkole , ja mam szkole zaocznie w sobote ;(

 

No możnaby taką wspólną prace zrobic tylko raczej jakos pod końcówke na rozluźnienienie :) . A o plan lumpy juz napewno zadba o to sie bym nie martwił :). Co do godziny to gdzies na poczatku lumpy wspominal ze to nie od niego zalezy i godzina jak i data są odgórnie ustalone :)

 

PS: nadal stoje przy tej składce na żarcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi sie podoba

 

Tzn, że mozna liczyc na twoja obecnosc? :)

 

trzeba to jakoś ucyklicznić.

 

Jeśli uda się zgromadzić większą grupę to mamy znacznie większe możliwosci i nie jesteśmy uzależnieni od szkoły (można cos wynająć). Poza tym w celu ucyklicznienia trzeba postarac się o jakies alterntywne miejsce. Przecież nie tylko ja się jeszcze uczę w liceum, popytajcie w swojch szkołach.

 

Pojawiły się wątpliwości jak to ma wyglądać. Już wyjaśniam. Nie ma możliwości, żeby wszyscy pracowali jednocześnie. W sali jest co prawda kilkanaście kompów, ale 1 Ghz + 32mb ram i karta już sam nie wiem jaka z monitorem 15-tką. Komp nauczyciela to lepszy sprzęt i powinien dawac sobie radę z Maxem, AE, PS czy Mudboxem. Gdyby okazał sie za słaby to zapewniam, ze zalatwie lepszy.

 

Ile to bedzie kosztowac? Jestem zainteresowany

 

Nikt nie chce na tym zarabiać :) to przedsięwzięcie niekomercyjne

 

nadal stoje przy tej składce na żarcie

 

kasę mozna wziąć, pozniej mozemy pojsc coś zjesc :) ale składka to kiepski pomysł

 

możnaby taką wspólną prace zrobic tylko raczej jakos pod końcówke na rozluźnienienie

 

Ja to widzę tak:

Wszyscy znamy swoje mocne strony, a jednocześnie nikt nie jest dobry we wszystkim :) Dlatego uczestnicy pokazują swoje prace i opowiadają jak je robili lub przygotowują coś od początku.

Oczywiście nie ma obowiązku mowienia albo pokazywania czegokolwiek.

 

Kurt cały czas domaga się ode mnie planu. W poprzednim poście proponowałem, zeby kazdy napisał o czym chce mowić. Moze to troche uprościmy, napiszcie o czym chcecie posluchać. Wbrew pozorom to wcale nie takie oczywiste. Niektórzy korzystaja tylko z maxa i np. compositing zupełnie ich nie obchodzi. Z drugiej strony wyjaśnienie podstawowych kwestii moze się przydać. Np. ktoś z forum chciał kluczować wyrenderowany model 3d, moze przydałoby sie wiec wyjasnic co i jak z kanałem Alpha. Wszyscy, którzy byli na Roadshow widzieli jak w poł godziny w Combustionie można zupełnie zmienić wyrenderowaną w maxie wizualizację "przemalowując" pokój czy dodając nowe światła zamiast renderować od nowa z GI 5 godzin.

 

Piszcie o czym chcecie posłuchać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Na wstepie mowie, ze ze mna bedzie na bank jeszcze jedna osoba a moze i dwie. Sa to osoby z forum, choc mniej aktywne;) Co do tematu rozmow to jako poczatkujacy z checia posluchałbym jak zrobic np dobre materiały by tez stworzyc cos swojego a nie tylko leciec na gotowcach. Temat renderingu i zabawy w Combustionie tez byłby ciekawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, rozgrzebujac dalej temat....

przede wszystkim trzeba zebrac grupke osob... prawie wszyscy co pisali powyzej juz sie znaja i chetnie sie spotykaja.....a reszta? **** wam do krzesel poprzyrastaly ;)?

 

dobra teraz mi do glowy wpadlo...ja moge powiedziec co nieco o body paincie 3d i ghost painterze.... zapewne nikt ich nie uzywa, wiec chetnie was uswiadomie cobyscie zaczeli, bo warto!

...co wiecej?...podstawowe podstawy CATA ?

 

odnosnie pomyslu kostka : stary ja nie zrobilem nic powazniejszego od 2 lat ;p. pracuje komercyjnie i nic nie mam ;( a starych modeli nie wezme ze soba, bo to smiech na sali (wystawilem je na turbosquidzie i ludzie je kupuja za 20$ :P )

 

kolejny pomysl : w game arcie teraz jest mini bitwa... moze wezmiemy model ziomusia i razem cos zrobimy !? ( proces tworzenia game artu >od conceptu do gotowej pracki...)

 

podsumowujac : potrzebujemy 2 konkretow :1) ludzie 2) plan dzialania...

ad1.(potrzebna nam reklama!!! niech ktos zagada do LERUEEGOUOOOUU to moze okaze swoja laske i napisze newsa na 1st page... w warszawie jest z 2000 osob, ktore by z checia wpadly, tylko trzeba ich poinformowac, ze cos takiego bedzie...)pogadajcie z ludzmi z forum\firmy\gg i wezcie ze soba tyle osob ile sie da

ad.2:) kazdy tylko pisze, ze chetnie wpadnie i zobaczy\ uslyszy cos fajnego- TO NIE KINO ;)... ludzie, przeciez jak wam teren zaczne modelowac to zasniecie w 3 minutki. tak wiec potrzebujemy planu ( jakies zarysy juz napisalem powyzej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos zagada do LERUEEGOUOOOUU to moze okaze swoja laske

 

lol, niebezpiecznie jest pisać bez polskich znaków ;)

 

Qrcik, luz majonez te nasze pierwsze spotkania to na bank będą takie piloty serialu :) Zobaczymy jak dużo osób jest zainteresowanych, a jak wypali to może zrobimy płatne szkolenia heheh i wtedy się ściągnie prawdziwych pro :)

 

ok, żarty żartami, ale na razie trzeba pomyśleć co by zrobić z tym co mamy... Kurt, mnie by bardziej interesowała technologia tworzenia levelów niż programy... tego się można z tutków nauczyć... Zresztą, akurat mój level z minibitwy to będzie złe narzędzie edukacyjne, bo tak jak podkreślałem wielokrotnie to jest moja pierwsza próba w tym kierunku... I sorry, ale ten model nie nadaje się żeby szkolić na nim innych :)

 

Lepeij skołuj coś własnego na pewno będzie więcej ciekwaych rzeczy do oblukania na nim :)

 

 

Co do planu to jak na razie nie jest źle - Max robi jąś 1h o ZBrushu, Ty robisz jakąś kolejną 1h o modelowaniu levelu, ja coś tam mogę powiedzieć ogólnie - niech będzie o nieszczęsnych normalach - to już kolejna 1h - i koniec wykładu - i jak na jeden dzień to jest w pytkę dużo :)

 

Kurt cały czas domaga się ode mnie planu. W poprzednim poście proponowałem, zeby kazdy napisał o czym chce mowić. Moze to troche uprościmy, napiszcie o czym chcecie posluchać. Wbrew pozorom to wcale nie takie oczywiste. Niektórzy korzystaja tylko z maxa i np. compositing zupełnie ich nie obchodzi. Z drugiej strony wyjaśnienie podstawowych kwestii moze się przydać. Np. ktoś z forum chciał kluczować wyrenderowany model 3d, moze przydałoby sie wiec wyjasnic co i jak z kanałem Alpha. Wszyscy, którzy byli na Roadshow widzieli jak w poł godziny w Combustionie można zupełnie zmienić wyrenderowaną w maxie wizualizację "przemalowując" pokój czy dodając nowe światła zamiast renderować od nowa z GI 5 godzin.

 

o i to jest imo głos rozsądku :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę cosik wyjaśnić ludzikom o tekstuowaniu i o materiałach takich jak composite. Niedawno pewnej osobie to tłumaczyłem, i zastanawiam sie, ile jeszcze osób ma podobnie błedne wyobrażenie o teksturach wielowarstwowych, co ta, której to tlumaczyłem. Mogę też cosik o morphingu opowiedzieć. Zastanawim się czy nie zrobic materiału szkoleniowego o skinmorphie. Ręka w górę, komu to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę cosik wyjaśnić ludzikom o tekstuowaniu i o materiałach takich jak composite. Niedawno pewnej osobie to tłumaczyłem, i zastanawiam sie, ile jeszcze osób ma podobnie błedne wyobrażenie o teksturach wielowarstwowych, co ta, której to tlumaczyłem.

 

Shogunie? czy myslimy o tej samej osobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac to nie znam sie za wiele na sprawach technicznych (tak aby ogarniac) wiec chetnie pslucham. nie powiem zebym nie mial co robic ale co tam jak byc co to ja sie na to pisze. najwyzej skonczy sie chalniem jak wiekszosc moich spotkan z cyklu Magic the gathering :O ... no tak jak wszyscy sie zobowiazali ze o czyms pogadaja to ja moge jakis zarto opowiedziec albo fraszke dla rozluzniena :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt: to jest hand made textura, bardzo dobra, nie przeczę. A co do teksturowania; mnie chodzi przede wszystkim o to, zeby wyjasnić strukture takiego mteriału, a nie zeby robic kurs rysunku, bo od tego jest u nas na forum dzial 2D.

Thorgal, zapewne obaj myslimy o tej samej osobie, pozdrów tą osobe ode mnie, jak spotkasz. :)

Ok, jak skinmorph się przyda, to coś wysmażę zeby pokazać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pozdrowie jesli nie zapomne.. a jak wiesz u mnie ciezko z pamiecią!!

 

jesli chodzi o termin to koliduje on z moja nauką, nie wiem czy moge pozwolic sobie na opuszczenie kolejnych zjazdow na roku :(

ale moze uda mi sie jakos wyrwac, bardzo bym chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze wszystko juz zostalo ustalone, wszystko wiadomo i wogole?

 

PS. nie da sie jakos zmienic tygodnia o 1 do przodu albo wstecz?

bardzo chcialbym przyjechac do wawy ale w tygodniu w ktorej bedzie sie to dzialo mam zajacia, kolokwia i inne szmery bajery :(

 

Jesli sie nie da to jak jeszcze kilka innych osob na forum bede czekal na jakis filmik, relacje i tutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thorgal -> Wstecz napewno nie, moze 9-tego, ale wtedy moze komu innemu nie pasować. Szkoda, że Ci nie pasuje... Termin nastepnego spotkania ustalimy wspólnie, tak żeby każdy mogl przyjsc. Kto jest za zmianą na 9 grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy tu juz tyle napisaliscie a ja wczesniej tego tematu nie widzialem !! ja bym sie pisal za ucyklicznieniem !! 2 grudnia mam zajecia wiec mnie nie bedzie :( ale mysle ze mi sie bedzie udawalo w innych terminach, mogl bym cos o DTP i fotografii przygotowac moze cos z V-raya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gimmickz

99% pewności po rozmowie z "max_1989" i "Lumpy", że pojawią się dwie dodatkowe osoby z Mińska Mazowieckiego - ja (kompletnie zielony, dopiero zaczynam zabawę z 3D) i kumpel, który jakieś proste pracki (np. pojazdy do operation flashpoint) wykonuje, na poziomie maxymalnie amatorskim:D

 

Czekam na dalszy rozwój wydarzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max_1989 z mila chęcia bym to zrobil :) wierz mi , ale niestety nie moge , musisz poprosic Adka, Leru albo Hindusa tylko oni maja taka mozliwosc:) Moje mozliwosci koncza sie na dziale Gameartu, po zanim nic nie moge

 

Zeby nie robic oftopa zrobcie piekna relacje z warsztatow super sprawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista: (jeśli kogoś brakuje to upomnijcie sie, kolejność losowa ;))

 

max_1989

kurt_hectic

ziomuś

shogun

z-brush

gimmickz

raddar :P

mrkrzysiek

matys

happy-angel

koniu

ja

+kilka osób ze szkoły (nie będą przeszkadzać)

 

Proponuję spotkać się o 8:30-8:45 na pl. Wilsona (ostatnia stacja metra :)) dojechać do szkoły 185. Na Gwiaździstej kończy trasę kilka autobusów. Jeśli macie pytania, dzwońcie:

880263646

 

Czasem jestem w szkole i nie moge odebrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności