Skocz do zawartości

Pojazd 3D: moje pierwsze auto (maluch)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

no zastanowię się...

ych ale nie lubię wracać dwa razy do tej samej sceny.

 

zaczęłam teksturować kierowcę, łuk brwiowy też poprawiłam,

zresztą i tak go dobrze nie będzie widać bo będzie siedział za szybą.

 

kierowca01vc5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja się tego kierowcy boję... Zaraz widać, że to jakiś WARIAT DROGOWY albo inny ;). I w maluchu jeszcze... Ale pewnie taki miał być. Na moim osiedlu jest sklep, tzw. osiedlowy zresztą czynny 24h na 24h. Od 22.00 zakupy podają przez okienko i kase odbieraja tą samą drogą... Znaczy kolejność jest: kasa - towar. No i tam takich modeli jest na pęczki, zwłaszcza po 22.00 właśnie. W wariancie żeńskim też. Tak że dla mnie przekonywujacy on ci jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz -

nos taki miał być.

a fiolet poprawię jak już będzie ostateczne oświetlenie, bo wtedy kolory zawsze trochę inaczej wyglądają.

 

Bruneq -

mało aniowaty? ale przecież jak mu dam łagodne aniowate usposobienie to nie będzie miał serca żeby przejechać ślimaka.

 

Damus -

bo nie lubię mamisynków, facet twardy winien być

 

wieczorem jak zdąże będzie następny apdejt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja właśnie o tym, co to za twardziel o łabędziej szyi ?

Sie pytam ja,teraz nic dziwnego że ma limo i szwy nosi, popychadło z niego i tyle on nie ma rys twarzy zabójcy.

Pozwolę sobie na kilka sugestii patrzcie poniżej:

 

hercules_in_toga.jpg

 

headshot_mortal_combat_khan.jpg

 

headshot_serious_jacket.jpg

O i z Ania u boku

commando_squad.jpg

I w porównaniu z normą

030804-brianthompson.jpg

NO I TAKI POIRYTOWANY TĄ SESJA JUŻ

split-badguy.jpg

 

No słowem ten gościu ma facjatę zabójcy, mógłby zabijać wzrokiem, ma wypisane na twarzy "TO SZKODZI ZDROWIU" a kiedy przechodnie zastanawiają się CO ? (szkodzi temu zdrowiu) napis z tyłu na koszulce wszystko wyjaśnia a głosi "Moje towarzystwo"

no to tyle z pełnej gwałtu i rozbojów stolicy Bruneq :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - tak Vray.

Mirach - tak będzie poobijany.

Damus - koło i tak będzie skręcało więc tak nie zostanie. A tam z tyłu za kołem - wstyd się przyznać ale zapomniałam świateł tylnich. I blacha może za daleko nachodzi, spróbuję poprawić.

JohnZi i eco - unwrapowanie nie jest trudne ani mozolne, tylko trzeba to robić blenderem (ma lepszy algorytm od maxa)

Tutorial 1:

http://www.computerarts.co.uk/__data/assets/pdf_file/676206/tdw80_t_trade.pdf

Demo movie:

http://download.blender.org/demo/movies/seamcut_blender242.mov

Tutorial 2:

http://wiki.blender.org/index.php/BlenderDev/UvUnwrapping/Suzanne

Texty dodatkowe jeśli nie wiesz co to unwrap:

http://wiki.blender.org/index.php/Manual/UV_Unwrapping_And_Texturing

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry ten maluch :) Kurcze, kiedy ja będę miał takie tempo modelowania :/ Pytanko takie małe. To też robiłas w wings'ie? Z moich doświadczeń, krótkich co prawda, wynika że jednak wygodniej formy przemysłowe robi sie w max'ie natomiast wings wydaje sie znacznie lepszy do organiki.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salvage -

tak robiłam w wingsie

masz rację że wings do organiki jest lepszy niż do takich, głównie dlatego że tam masz tylko box modelling, do takiego czegoś może lepsze byłyby spliny, chyba najfajniej by się to robiło nurbsami w rhino ale ja w tej chwili rhino nie mam.

w maksie no nie wiem, mnie ostatnio max denerwuje bo tam brakuje pewnych narzędzi które w wingsie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację że wings do organiki jest lepszy niż do takich, głównie dlatego że tam masz tylko box modelling, do takiego czegoś może lepsze byłyby spliny,

 

2 lata modelowałowałem praktycznie tylko splajnami a w momencie gdy spróbowałem zrobić samochód przesiadłem się na poly, jakos mi brakowało kontroli nad powierzchnią, troche "niedeterministyczne" są. Natomiast wychodzi na to że roślinność lepiej robi się splajnami a i późniejsza edycja jest znacznie wygodniejsza, ale to takie dywagacje tylko.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek_CG -

nie będzie tam żadnych linii prostych, więc nie powinno być problemu z tą krzywizną. a jak będą problemy to zawsze mogę jeszcze raz zunwrapować tą część na prosto.

 

Klicek -

bo tak mi będzie łatwiej rdzę i brud jakoś sensownie rozłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczęłam teksturować

(na koszt nauki fizyki molekularnej, leniwa sztuka jestem yyy)

nie wiem czy z rdzą nie przedobrzyłam

co do koloru auta nie jestem jeszcze pewna.

na razie jest tylko diffuse i normalki, jakieś speculary i odbicia dopiero dojdą

 

maluch06ox0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to mialy by byc plomienie i nieco wieksze by musialy byc to niezle. ale jak to jest rdza na farbie malucha to niezbyt mi sie podoba:/ chyba chcialas przedobrzyć, wszedzie jest jakby nawalone tego brudu, pozatym szyby i uszczelki nie są proste, czekam na kolejne update'y, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moze lepiej pasowal by tu jakis standardowy [imho najlepiej pomaranczowy] kolor?

 

 

EDIT:

Ok, moze byc i czerwony, napisalem pomaranczowy, bo taki mi pierwszy przyszedl na mysl- rodzice mieli kieeedys malucha w takim kolorze ;] na koniec tez byl taki zardzewialy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności