Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy ten dzialajacy ma ta jasniejsza matowke czy jak? :)

niemniej, aparacik moze byc, jesli sprawny i cacy, to why not :)

zalezy czy od Ciebie w glownej mierze.. mi sie pewno by przydal, chociaz jednego dzialajcego zenita mam, ale nigdy nie wiadomo ze starociami.. jeden mi tez nagle przestal dzialac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam jednego TTL'a 100% dziala ale ma ciemna matowke, jedyna wada, nie ma kulki i srubki od pokretla od ISO, i lata troche luzno

 

drugi zenit nie pamietam jaki jest, ale ma uszkodzona klapke (sam zawias, jak potrafisz majsterkowac to dorobisz) ma jasniejsza matowke niz moj 30D aktualnie, wiecej wad nie zauwazylem

 

wszystko aktualne od polowy pazdziernika, jak wroce do pl

chcesz to cie fotki zrobie

ogolnie, te dwa zenity to inne aparaty, ale mi generalnie reflektowal ten z jasniejsza matowka

 

 

jak napisale, wybierz jeden, placisz za przesylke, mozesz mi browca wyslac i jest twoj

wartosc zrenicta to 50-100 pln, naprawa hmmm nie wiem, jeden to 1 pln, drugi to bardziej zabawa w majsterkowanie

 

dam ci nawet autograf na obudowie hehehe

jak wroce to zrobie fotlki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jednego TTL'a 100% dziala ale ma ciemna matowke, jedyna wada, nie ma kulki i srubki od pokretla od ISO, i lata troche luzno

 

drugi zenit nie pamietam jaki jest, ale ma uszkodzona klapke (sam zawias, jak potrafisz majsterkowac to dorobisz) ma jasniejsza matowke niz moj 30D aktualnie, wiecej wad nie zauwazylem

 

wszystko aktualne od polowy pazdziernika, jak wroce do pl

chcesz to cie fotki zrobie

ogolnie, te dwa zenity to inne aparaty, ale mi generalnie reflektowal ten z jasniejsza matowka

 

 

jak napisale, wybierz jeden, placisz za przesylke, mozesz mi browca wyslac i jest twoj

wartosc zrenicta to 50-100 pln, naprawa hmmm nie wiem, jeden to 1 pln, drugi to bardziej zabawa w majsterkowanie

 

dam ci nawet autograf na obudowie hehehe

jak wroce to zrobie fotlki

 

hmm, no spoko, to poczekamy na fotki :)

ja swoj obecny kupilem za 50zl wraz z lampa blyskowa, a porpzedni za 30 :)

za browca i wysylke podesle przelewem jesli Ci odpowiada :)

ten drugi to tez TTL?

a uszkodzony zawias, znaczy tam od ladowania filmow? nie trzyma czy cos? jak jakas niewielka wada to cos mozna sie pobawic :)

a tego co pytalem wczesniej (jak mi sie porpzedni zepsul) to naprawa zenita to moze byc nawet 80zl, wiec taniej wyszlo by mi kupic nowy, hehe :)

 

niemniej dzieki wielkie :)

 

mam nadzieje, ze fotki w miare przypadly do gustu :)

 

milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ostatnie foto to był oczywiście żart, ale chyba kiepski bo nikt się nie śmiał:rolleyes:

 

a teraz do rzeczy. jako że aparat którym robiłem zdjęcie docelowe nie posiada nastawialnych parametrów, a które należy wypisać żeby zapostować zdjęcie bez łamania regulaminu, musiałem zrobić zdjęcie zdjęciu aparatem który posiada nastawy i oto one:

 

czas: 1/25s

f: 3.2

iso: 100

ewaluatywny balans bieli

 

img0031gu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot masz aparat, który nie posiada nastawialnych parametrów?-jednorazówka?:D

bardzo dobre zdjęcia, to pierwsze jest z jakiegoś klubu w warszawie? też mnie jeden natchnął na podobne foty...

ps: wierzę w magię, czy paranormalność, ale też w unikatowość takiech zjawisk i wątpliwą skuteczność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot masz aparat, który nie posiada nastawialnych parametrów?-jednorazówka?:D

bardzo dobre zdjęcia, to pierwsze jest z jakiegoś klubu w warszawie? też mnie jeden natchnął na podobne foty...

ps: wierzę w magię, czy paranormalność, ale też w unikatowość takiech zjawisk i wątpliwą skuteczność :D

 

prawie jednorazówka. nie ma nawet baterii:)

ale jeden z aparatów które posiadam, ma nawet zmienną ogniskową. jeszcze jeden też.

 

pierwsze nie jest z klubu, jest z miejsca w którym pracuję. szkoda, że nie mam jeszcze skanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ale. mogles jakos zrobic zeby lampka z tylu byla wieksza co dalo by cos na ksztalt ksiezyca, fajne te kropki dookola ale lepiej pojedz to neat imagem :D bo syf nieziemski w cienieach (a moze to wina laptopa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini Code

 

Martini Bianco, green ice tea, 5 listków świeżej mięty, cytryna.

 

do longa wsypujesz kilka kostek lodu, na to listki mięty (najlepiej je troszke zgnieść, żeby szybcieuj puściły aromat). zalewasz Martini na 2/5, lub 1/2 dla mocniejszej wersji - polecam.

Teraz dopełniasz green ice tea - ale lejesz nie za mocno i nie za lekko (na fotce było lane bardzo delikatnie dla uzyskania gradientu, ale zeby pić to trzeba tak, żeby martini sie wymieszalo, ale nie za mocno)

Dodajesz gruby plasterek cytryny.

kolejność b.ważna

 

Do fotki jeszcze w szkalnke wczepilem limonke - ale do drinka go nie dodawaj bo zepsuje smak.

Pić po około 7 minutach od zmejkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drink wyglada interesujaco. zwlaszcza sklad. polaczenie miety z cytryna... ech.

 

generalnie zdjecie jest dobre. jednak mnie zawsze bola odblaski w szkle (dlatego sama za szklo sie nie biore, znaczy brac - biore. ale zdjec nie robie ;)). rada - brystol z przodu, brystol po bokach i z tylu. lampa najlepiej z gory lub (ale to wariant studyjny) pleksi (ale to dosc drogie) i lampa od srodka. ale efekty warte wysilku ;).

 

ogolnie, poza odblaskami, bardzo mi sie podoba. kolorek i przenikanie sie cieczy - miodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wczoraj wieczorem z nudów przy piwku zacząłem machać myszką po jakiejś nieudanej fotce

...wyszło coś takiego:

 

newhv4.jpg

 

...jest masa niedociągnięć, ale nie chce mi się do tego już siadać

...czekam na uwagi na co w przyszłości zwrócić uwagę

...oryginał wyglądał tak:

 

orggb0.th.jpg

 

--- edycja ---------

 

zamieszczam jako ciekawostke a`propos używania lub nie filtra polaryzujacego

polar01.jpg

to akurat nie najlepszy przykład

zwróć uwagę, że polar zadziałał w tym wypadku jak filtr szary (dół również przyciemnił)

jeśli rozjaśnimy ziemię do poziomu tego z prawej strony niebo będzie wyglądało tak samo

tym samym skracając czas uzyskalibyśmy ten sam efekt bez polara (w tym przypadku)

aaaals5.th.jpg

 

drugi przykład jest już ok

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności